Skocz do zawartości
Piopio

Plazma czy LCD - dla tych co wiedzą i dla tych co nie wiedzą

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='austrian' post='68593' date='18.11.2007, 23:46 ']Polecam Ci Samsung PS42Q91H ale kosztuje 4500zł. a Ty chcesz do 4k czyli jakbym mial wybierac to cos z Samsunga powinno Ci wystarczyc na pare lat, w zaleznosci ile Ci matryca wytrzyma zywotnosci lub inny uklad...[/quote]

zgadzam się z kolegą, ta plazma Samsunga też jest dobra i dobrze oceniana w testach,
a o tą wytrzymałość matrycy nic nie bój, przez 10 lat możesz oglądać całą dobę.
W ostateczności wyboru dokonaj pomiędzy Samsungiem i Panasonikiem PV70.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi się wybór zwęził thx ale jeszcze jest pomiędzy LG PT81 SamsungiemPS42Q91H i Panasem PV70 co najlepsze słyszałem że panas no i co najlepsze do mnie tak już mówiłem co oglądam i jak oglądam pobór mocy u samsunga 380W :rolleyes:

Edytowane przez mateusz7794marklow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mateusz7794marklow' post='68608' date='19.11.2007, 07:07 ']Już mi się wybór zwęził thx ale jeszcze jest pomiędzy LG PT81 SamsungiemPS42Q91H i Panasem PV70 co najlepsze słyszałem że panas no i co najlepsze do mnie tak już mówiłem co oglądam i jak oglądam pobór mocy u samsunga 380W :rolleyes:[/quote]


no to sam juz dokonales wyboru, Panasonic ma zuzycie max. 261 WATT, średnie ok. 180.
W internecie znajdziesz oferty ponizej 4000 zł, polecam sklepy np. DVTech.pl, digitalo.pl, zresztą poszukaj sam na skąpcu lub ceneo.pl
Tego LG nie znam niestety.

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że pisze 380W nie znaczy ze on tyle caly czas pobiera podczas pracy to jest max. Zaleznie co jest wyswietlane i jak ustawiony obraz. A wyświetlajac bedzie miał zblizoną wartosc poboru mocy co Panasonic czy LG, moze pare Watów wiecej. Co do LG to plazmy bym nie kupował - Twoj juz węzszy wybór :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie się przesiadam z plazmy na LCD (oba TV stoją w sąsiednich pokojach) i oceniam to tak:
moja stara plazma Panasonica miała zdecydowanie szersze kąty, bardziej naturalne kolory, lepszy obraz SD (co nie znaczy, że super). Kąty wynikają z technologii tworzenia obrazu. Kolory właściwie też, ale obraz SD, to już kwestia subiektywna. Na szczęście przy obrazie HD, te różnice się wyrównują, a nawet wydaje mi się, że obraz z LCD jest ostrzejszy. Jednak tutaj są różne gusta.
Natomiast jeśli ktoś ma zamiar korzystać z komputera z Media Center'em, to LCD wypada rewelacyjnie, a plazma żałośnie. Ale jeśli kogoś stać na TV powyżej 50 cali, to po moich doświadczeniach wybrałbym jendak plazmę do oglądania filmów, a LCD do komputera.

Trzeba sobie zadać pytanie do czego mi ten TV będzie służył, bo na razie złotego środka nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy Philips 42PFP5332 jest dobry i czy lepszy czy gorzszy od telewizorów omawianych na poprzedniej stronie czyli panas PV70P i samsungiem a i czy w czasie reakcji 2ms można oglądać widowiska sportowe takie jak piłka ręczna cz tenis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mcobra' post='68345' date='16.11.2007, 23:44 ']Też mam ten problem. Już dwa tygodnie "miotam" się i nie wiem co wybrać. Chcę wydać ok. 5000 pln i nie mogę się zdecydować. W tej chwili waham się między Sharpem LC-42XD1 lub LC 42X20E (trochę droższe) a Toshibą 42X3000PG lub 42X3000P lub 42X3030D. Może ktoś wie coś wiecej na ich temat. Czy wybierać LCD z tunerem DVB-T czy niekoniecznie?[/quote]

[size=4]moze ktoś się zlituje i cos doradzi:)[/size] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ten panasonic pv70p może sobie przeleżeć w pudełku są wszystkie zabezpieczenia, styropiany i jak musi stać tak jak stoi na półce i na ścianie czy jakoś inaczej. i czy może stać 3, 4 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mateusz7794marklow' post='69372' date='23.11.2007, 20:04 ']A czy ten panasonic pv70p może sobie przeleżeć w pudełku są wszystkie zabezpieczenia, styropiany i jak musi stać tak jak stoi na półce i na ścianie czy jakoś inaczej. i czy może stać 3, 4 tygodnie[/quote]


kolego, musisz wyjąć tą plazmę z pudełka i posolić, potem obsmażyć na patelni, aż się lekko zbrązowi. Następnie włóż do lodówki i tak zostaw na 5-10 godzin. Potem, żeby nie straciła nic ze świeżości, należy ją jeszcze zawinąć w sałatę i polać oliwą i wtedy z powrotem wsadzić do pudełka. Po 3-4 tygodniach cały czas będzie jak nowa...aaaa, zapomniałem, a ze styropianów po posoleniu można zrobić popcorn, tak robią w kinach...... :)

P.S. Sorry, nie mogłem się powstrzymać, ale najpierw kolo zadaje mi te same pytania na Priv, dostaje ode mnie odpowiedzi, potem te same pytania pojawiają się na forum, tak jakby moja odpowiedź nie była nic warta. To po co zawracasz kolego gitarę, a potem się dziwią, że nikt nie chce odpowiadać....ehhh.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AreckiW ma [color="#000000"]racje, dalem Ci juz 2 bany i sie na tym nie skonczy jezeli nie skonczysz dublowac posty do 2 tematów identyczne!! Polecalem Ci Samsuga [u]PS42C91H [/u][/color]wybrales panasa pv70p i to byl twoj wybor bo tak uwazalas za sluszne ok ale nie dubluj pytan bo bedzie nastepnym razem surowo karane!! Chciales wczesniej Samsung lub Panasonic polecilismy Ci wczesniej z Areckim potem nagle na Philipsa sie przerzuciles czlowieku kupiles i chwala za to ... . Nastepnym razem gdy bedziesz pisal cos przeczytaj caly regulamin to Ci wyjdzie na zdrowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='69431' date='24.11.2007, 00:04 ']kolego, musisz wyjąć tą plazmę z pudełka i posolić, potem obsmażyć na patelni, aż się lekko zbrązowi. Następnie włóż do lodówki i tak zostaw na 5-10 godzin. Potem, żeby nie straciła nic ze świeżości, należy ją jeszcze zawinąć w sałatę i polać oliwą i wtedy z powrotem wsadzić do pudełka. Po 3-4 tygodniach cały czas będzie jak nowa...aaaa, zapomniałem, a ze styropianów po posoleniu można zrobić popcorn, tak robią w kinach...... :P

P.S. Sorry, nie mogłem się powstrzymać, ale najpierw kolo zadaje mi te same pytania na Priv, dostaje ode mnie odpowiedzi, potem te same pytania pojawiają się na forum, tak jakby moja odpowiedź nie była nic warta. To po co zawracasz kolego gitarę, a potem się dziwią, że nikt nie chce odpowiadać....ehhh.......[/quote]

ja sie tylko pytam czy może w tym pudełku tak długo czyli 3,4 tygodnie i jak msi być żeby się nic nie stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mateusz7794marklow' post='69470' date='24.11.2007, 10:45 ']ja sie tylko pytam czy może w tym pudełku tak długo czyli 3,4 tygodnie i jak msi być żeby się nic nie stało[/quote]


no w tej sałacie i oliwie może w pudełku 3-4 tygodnie i nic się nie stanie...tylko pionowo, żeby plazma nie wyciekła.... ;)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='beny' post='9826' date='06.09.2006, 17:52 ']Witam może ktoś zna różnice między :LCD i plazmą (nie chodzi mi o budowę ekranu) tylko dokładnie o to co opłaca się kupić do domowego użytku planuję 42″może jakiś link też zwracając uwagę na technologię HD, może jeszcze od razu za jednym postem podpowiecie mi o co chodzi z jasnością ( ma być jak największa?) i kontrast ? bo jeżeli chodzi o rozdzielczość to chyba czym większa tym lepiej a tutaj zauważyłem że plazmy mają dużoooo gorszą rozdzielczość i szczerze mówiąc NIE MAM POJĘCIA CO LEPSZE :-) pozdrawiam[/quote]


Witam I POLECAM LCD : SAMSUNG LE40F86 BD , mam ten LCD od miesiaca naprawde na dzien dzisiejszy nie ma lepszego, na rynku.,kotrast 25000:1 i inne bajery warto sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Piopio' post='2502' date='23.03.2006, 09:49 ']Ale dałem ciała ...

Okazało się, że Pionner idzie na sygnale ze SCART a Loewe po HDMI ;-)
Po podpięciu HDMI do Pioneera ukazał się zupełnie inny obraz ...
Pioneer dosłownie zmiótł LCD pod każdym względem.

Jeśli ktoś ma do wydania 10k zł na TV to nie ma wyboru - Pioneer 436XDE to NUMER JEDEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Żaden LCD nie zbliży się z jakością do tej plazmy. Zresztą inna plazma Fujitsu też HD była świetna, choć nie tak spektakularna jak Pionner.
Reasumując:
do kwoty 10k rządzą LCD, powyżej to już plazmy HD

pzdr[/quote]

Witam I POLECAM LCD : SAMSUNG LE40F86 BD , mam ten LCD od miesiaca naprawde na dzien dzisiejszy nie ma lepszego, na rynku.,kontrast 25000:1 Full HD 100 Hz Tuner inne bajery pelny wypas zadziwi kazdego warto sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Nadeszła chwila że mój stary telewizor zaczyna powoli umierać i zaczynam rozglądać się za nowym.Widzę że na forum ostatni post jest z zeszłego roku i do dnia dzisiejszego napewno trochę się zmieniło.Dlatego musze zadać to pytanie do bardziej doświadczonych i zorientowanych kolegów.Co wziąć pod uwagę idąc do sklepu na testy?Moje kryteria życiowe to max 37` i do 3500 zł.Najlepiej jak by miał dysk twardy... Pomocy bo przerażają mnie półki zawalone w większości badziewiem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pancio607' post='94350' date='02.04.2008, 00:34 ']Witam wszystkich. Nadeszła chwila że mój stary telewizor zaczyna powoli umierać i zaczynam rozglądać się za nowym.Widzę że na forum ostatni post jest z zeszłego roku i do dnia dzisiejszego napewno trochę się zmieniło.Dlatego musze zadać to pytanie do bardziej doświadczonych i zorientowanych kolegów.Co wziąć pod uwagę idąc do sklepu na testy?Moje kryteria życiowe to max 37` i do 3500 zł.Najlepiej jak by miał dysk twardy... Pomocy bo przerażają mnie półki zawalone w większości badziewiem.....[/quote]



Mylisz się, ostatni post o podobnej tematyce nie jest z zeszłego roku: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7975&st=320&start=320"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...0&start=320[/url]

Dyskusję proszę kontynuować w wątku powyższym. Wszystkim pytającym polecam też na początek zapoznanie się z pierwszą stroną tamtego wątku. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
zastanawiam się nad tv Samsung LE40A551 a plazma 50 cali(1366x768 tutaj nie wiem zabardzo jaki model)
i nie wiem który wybrać
zastosowanie to xbox 360(40%) filmy(10%) to głownie dvd,divx,720p(wiem ze dvd i divx wyglada tragicznie na lcd)
i uzywanie jako monitora do pc(50%) tutaj wiem ze znowu lcd lepiej zdaje egzamin
Chodzi mi głównie o to czy na plazmie 100hz 42 lub 50 cali będzie mozna komfortowo przeglądać strony??
bo na lcd tak ale na plazmie wystepuje odswieżanie jak na crt
pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz Edytowane przez Tiduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chcialem spytac ktory z tv lcd full hd poradzi sobie najlepiej z sygnalem SD.Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Tesco widziałem obok siebie plazme i LCD leciała reklamówka gry sims 3. Patrze jeden TV miał świetną czerń ogólnie był ponad drugiego, podchodze patrze a to był LCD a wszyscy tak plazme zachwalali a to LCD lepiej świecił. Dobrze że kupiłem LCD a nie plazme. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep Tesco to jest idealne miejsce do porównywania TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...