Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

302905_front.jpg?t=1633628765

 

Zacznę od ocen:

https://www.filmweb.pl/film/Monsters+of+Man-2020-865004

https://www.imdb.com/title/tt6456326/

 

Moim zdaniem film absolutnie niedoceniony. Fakt, że ze "znanych" aktorów występuje tam jedynie podstarzały Neal McDonough, które i tak pierwszą gwiazdą nigdy nie był. Może też stąd te oceny, a ja oceniam go w swojej klasie na 7-kę. Moim zdaniem rewelacja. Znakomicie zrobiony. Latające roboty wyglądają bardzo realistycznie. Sama akcja trzyma w napięciu od samego początku do końca. Niby wiemy jak się skończy ale ... nie wiemy :) .

Polecam, obejrzyjcie, tym bardziej, że jest to jeden z niewielu filmów, który ma ściezkę w Auro-3D.

Oglądałem na OLEDzie, bardzo dobre efekty HDR.

Brak polskich napisów. Na płycie jedynie holenderskie ale można podłożyć angielskie SRT. Film wybitnie nie wymaga natywnej znajomości angielskiego ;) .

 

Polecam.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pmcomp napisał:

Polecam, obejrzyjcie, tym bardziej, że jest to jeden z niewielu filmów, który ma ściezkę w Auro-3D

Zajrzałem do opisu technicznego i są tam 2 ścieżki EN: 7.1 i 5.1. Obie bez komentarza, że zawierają Auro-3D.

Zapewne 7.1 ma AURO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Barnaba napisał:

 

Zapewne 7.1 ma AURO?

Tak.

 

Jeszcze o filmie ... gdybym miał porównać to pod względem "robotyki" podobny do District 9 :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy taki niszowy wątek o jeszcze bardziej niszowym audio, to podpowiedzcie proszę jakim softem można zidentyfikować AURO-3D w DTS?

szukam i szukam, i ... nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Barnaba napisał:

Skoro mamy taki niszowy wątek o jeszcze bardziej niszowym audio, to podpowiedzcie proszę jakim softem można zidentyfikować AURO-3D w DTS?

szukam i szukam, i ... nic ;)

Dołączam się, to bardzo dobre pytanie.

Auro-3D jest zaszyte w DTS HD MA 7.1 ale ... mój Marantz nie zapala flagi Auro. Nalezy Auro-3D wybrac ręcznie. Dlatego warto by miec soft, który sprawdza czy w ścieżce DTSHDMA zaszyty jest Auro-3D czy nie.

Jak jest u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się, to bardzo dobre pytanie.
Auro-3D jest zaszyte w DTS HD MA 7.1 ale ... mój Marantz nie zapala flagi Auro. Nalezy Auro-3D wybrac ręcznie. Dlatego warto by miec soft, który sprawdza czy w ścieżce DTSHDMA zaszyty jest Auro-3D czy nie.
Jak jest u was?
Zobacz swoje ustawienia bo u mnie Marantz 7010 wykrywa flagę Auro 3D.
5ad31c8ffbaffae2e3cd0692c1b7bc12.jpg6e8a9342e3f58bedc9f22b71c9514a55.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmcomp napisał:

mój Marantz nie zapala flagi Auro. Nalezy Auro-3D wybrac ręcznie

Moim zdaniem to nic nie daje bo robimy wtedy tylko upmix bez matadanych skoro amplituner ich nie wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, D4r3KS napisał:

Moim zdaniem to nic nie daje bo robimy wtedy tylko upmix bez matadanych skoro amplituner ich nie wykrywa.

https://support-uk.marantz.com/app/answers/detail/a_id/4284/~/channel-test-signals-from-auro-demo-disc-not-present-%2F-not-only-present-in

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest napisane jak napisałem, jednym słowem kup pan lepszy odtwarzacz bo jest gówniany :)

"However, a lot of other players and game consoles are not able to output these signals in an unmodified way and the AVR won't be able to decode Auro 3D correctly. It will only recognise the carrier format and show PCM or DTS-HD Master in the info with sound format AURO-3D and the AVR will use the Auro-Matic to upmix the signal. In this case, we strongly recommend to use another player being able to output bit-perfect streams and take full advantage of native Auro-3D sound."

A tak na serio to pewnie coś z marasie że nie łapie metadanych...

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, montas napisał:


5ad31c8ffbaffae2e3cd0692c1b7bc12.jpg6e8a9342e3f58bedc9f22b71c9514a55.jpg

 

 

No i sprawdziłem.

Mam procesor Marantz AV7702 MkII.

Moge uzyskać automatyczne zapalenie flagi ale ... moge też wybrać dowolny tryb przestrzenny dla dowolnego sygnału przychodzącego. Np. dla Dolby Atmos moge wybrać czy ma byc zdekodowany Atmos czy tylko Dolby THD. Podobnie dla Auro-3D czy ma być Auro-3D czy DTHDMA czy nawet stereo.

Nie wiem czy tą mozliwośc ustawień można gdzieś "wyłączyć" i zrobić tylko wybór automatyczny, musze sięgnąć do instrukcji obsługi.

 

Anyway wyniki takie jak na powyższym zjęciu uzyskałem czyli procesor wykrył i zdekodował ścieżkę a Auro-3D.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

Moge uzyskać automatyczne zapalenie flagi ale ... moge też wybrać dowolny tryb przestrzenny dla dowolnego sygnału przychodzącego. Np. dla Dolby Atmos moge wybrać czy ma byc zdekodowany Atmos czy tylko Dolby THD. Podobnie dla Auro-3D czy ma być Auro-3D czy DTHDMA czy nawet stereo.

Mam tak samo, wszystko się zgadza. Grunt żeby w marasie SIGNAL był Auro-3D/DTS-HD MSTR (lub PCM).

Ps.Samo Auro jest genialne, szkoda że tak mało tego materiału..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...