Skocz do zawartości
ein

DVICO TViX M-5100SH

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='bayard' post='62229' date='04.10.2007, 23:38 ']Odtwarzacz Tvix przetestowałem można powiedzeić w pełni, odtwarza AVC HD, H.264 ,ts i inne, odtwarza napisy w tym równiez txt, nie probowalem ale w opisie jest że plik txt nie musi mieć tej samej nazwy. Jest to aktualnie najlepszy odtwarzacz HD i jest do nabycia w Polsce za niezbyt duże pieniądze-ok. 1700 zł[/quote]


No dobra, zdradzę tajemnicę. Dostałem dzisiaj w łapki 4100 :( .

I zapowiada się miodzio, 3 x MEGA TEST, bo chcemy z Gmerem porównać na raz trzy playerki:
- KISS 1600
- Netgear EVA 8000
- DVICO TViX 4100.

Zapowiada się jazda, jak zwykle dzięki uprzejmości digitalo.pl, która dostarczyła wszystkie trzy playerki. Kłaniać się w pas tako jak i my.
Tylko nabrac cierpliwości bo dużo pracy będzie.

A jazda będzie jeszcze większa jak 15-ego wejdzie na rynek kukurydza oparta na Sigmie 8634.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No w końcu są 3 playery pod ręką. W weekend rozprawimy się z nimi a testy już trwają. DVICO już pokazuje pazury... : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu tvix`a 4100(ver 1223) to samo co 5100 , lecz w innej obudowie.
Tvix 4100 doskonale czyta polskie napisy (trzeba zrobić małą modyfikację w setupe). Do napisów w formacie txt trzeba dodać w pierwszej linijce tylko ilość klatek na sekundę naprzykład 23,98 , 25 lub 29,97.
Napisy można też konvertować na format srt (np. programem subtitle workshop). Napisy nie muszą być w tym samym katalogu co plik filmowy, tak jak na przykład muszą być u konkurenta Tomacro limHD200i.
Można stworzyć własny katalog z plikami tekstowymi ( polskimi , angielskimi itd). Trzeba tylko najpierw wybrać plik filmowy a dopiero potem za pomocą klawisza title na pilocie (nie subtitle, co może być złudne)
katalog z plikami tekstowymi. Czyta doskonale pliki mkv i odtwarza napisy z katalogu z napisami. Nie
odtwarza napisów bezpośrednio wtopionych w mkv ( przecież nie wszystkie hdripy mają polskie napisy).
Najważniejsze że odtwarza pliki mkv a napisy mogę dobierać dowolnie z katalogu z napisami. Podobno
nowy firmware ma umożliwić wybierania napisów wtapianych w mkv ale czy to jest udogodnienie. Napisy
najważniejsze żeby miały tę samą ilość fps. Resztę załatwi sub synch, można regulować opóżnienia i wyprzedzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ... troche cierpliwosci...jest juz zapowiedz TVIX M-6500A ...jeszcze w tym roku na Swieta BN

[url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=News&file=article&sid=365"]http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Ne...cle&sid=365[/url]

nie mowiac o juz o plytce PopCorn Hours ,ktora bedzie robila wszystko za 179$ (na tym linku jej nowy wyglad)

[url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=News&file=article&sid=369"]http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Ne...cle&sid=369[/url]

zreszta zobaczcie sami na specyfikacje:

[b]Specification :

Connectivity

Bonjour
UPnP SSDP
DLNA
Windows Media Connect
Windows Media Player NSS
SMB
NFS
HTTP servers: myiHome, WizD, MSP Portal
BitTorrent P2P
Web services

Video : YouTube, Google Video, MetaCafe, VideoCast, DL.TV, Cranky Geeks
Audio : iPodcast, Radiobox, ABC News, Jamendo
Photo : Flickr, Picasa
RSS feed : Yahoo! Weather, Yahoo! Traffic alerts, Yahoo! Stock, Cinecast, Traffic Conditions.
Peer-to-peer TV : SayaTV
Internet Radio : Shoutcast
Media files supported

Video containers:
MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V)
MPEG1/2 PS (M2P, MPG)
MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS)
VOB
AVI, ASF, WMV
Matroska (MKV)
MOV (H.264), MP4, RMP4
Video codecs:
XVID SD/HD
MPEG-1
MPEG-2
MP@HL
MPEG-4.2
ASP@L5, 720p, 1-point GMC
WMV9
MP@HL
H.264
BP@L3
MP@L4.0
HP@L4.0
HP@L4.1
VC-1
MP@HL
AP@L3
Audio containers:
AAC, M4A
MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA)
WAV
WMA
Audio codecs:
WMA, WMA Pro
AAC
MP1, MP2, MP3
LPCM
Audio pass through : DTS, AC3
Photo formats : JPEG, BMP, PNG, GIF
Other formats: ISO, IFO
Subtitle formats : SRT, SMI, SUB, SSA
DRM

Cardea DRM (WMDRM-ND)
Chipset

Sigma Designs SMP8635
Memory

256MB DDR SDRAM, 32MB Flash
Audio/Video outputs

HDMI v1.1 (up to 1080p)
Component Video (up to 1080p)
Composite Video
Stereo Analog Audio
S/PDIF Coax Digital Audio
Interface

2x USB 2.0 host
Parallel ATA
Network

Ethernet 10/100
Power

12V DC, 3A
Dimension

Width 10.5"(270mm) x Depth 5.25" (132mm) x Height 1.25" (32mm)
Weight

2.2 lbs (1Kg)
Package Content

NMT A-100 (HDD not included)
100~240V Power Adapter and 3 Prong Flat US Power Cord
1.5M length HDMI cable
Remote Control with 2 "AAA" batteries
Quick start guide
USD179.00 [/b]

chyba warto jeszcze poczekac te pare tygodni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście popcorn i nowy tvix 6500 są oparte na nowym chipsecie Sigmy 8635.
W popcornie nie wyjścia HDMI a sygnał component ma być wyprowadzony poprzez scart. Popcorn ma ukazać się w listopadzie a tvix 6500 w styczniu . Tvix 6500 będzie posiadał hdmi 1.3 teoretycznie
większa ilość kolorów. Oba modele posiadają wsparcie DD+, TrueHD oraz 802.11n. Do odbioru DD+, TrueHD trzeba mieć jeszcze wzmacniacz z ich suportem. Ja i tak twierdzę , że na chwilę obecną i jeszcze długo dominować będą tvix 5100 i 4100. Tvix 4100 czyta praktycznie wszyskie dostępne
pliki HDrip 1080p mkv, które w tej chwili są najbardziej dostępne. Jedyna ciekawostka to, że miałem
problemy z plikami mkv 1080p o długiej nazwie. Transformers.2007.HDDVD.1080p.DTS.x264-CtrlHD
zmieniłem na Trans. i film zaczął odtwarzać poprawnie. Podobne problemy można wyszukać na najlepszej stronie dotyczącej odtwarzaczy [url="http://www.mpcclub.com"]http://www.mpcclub.com[/url].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='karelmar' post='65691' date='31.10.2007, 02:26 ']Rzeczywiście popcorn i nowy tvix 6500 są oparte na nowym chipsecie Sigmy 8635.
W popcornie nie wyjścia HDMI a sygnał component ma być wyprowadzony poprzez scart. Popcorn ma ukazać się w listopadzie a tvix 6500 w styczniu . Tvix 6500 będzie posiadał hdmi 1.3 teoretycznie
większa ilość kolorów. Oba modele posiadają wsparcie DD+, TrueHD oraz 802.11n. Do odbioru DD+, TrueHD trzeba mieć jeszcze wzmacniacz z ich suportem.[/quote]

I trzeba mieć wyjście HDMI. Jeżeli popcorn go nie ma to nie poda DD+ i DolbyTrueHD, co nie jest chyba prawdą bo w specyfikacji jest HDMI v1.1. Oznacza to że nici z nowych formatów dźwięku ponieważ aby wyppuścić bitstream potrzebne jest v1.3

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
W popcornie jest wyjście HDMI 1.1, component jest wyprowadzony przez scart - ale tylko w wersji na EU, w wersji US component to 3XRCA. Popcorn nie posiada wsparcia dla DD+, TrueHD. W wersji A-100 jest tylko ethernet, wi-fi będzie dostępne w wersji A-100n Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz blizej ;)
[url="http://www.kjglobal.co.uk/acatalog/TVIX_M-6500A.html"]http://www.kjglobal.co.uk/acatalog/TVIX_M-6500A.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Piastun' date='30.09.2007, 14:11 ' post='61724']
Witam.

Czy ktos jest posiadaczem tego odtwarzacza (5100 lub 4100). Jak z odtwarzaniem filmow DivX + napisy. Czy napisy musza miec ta sama nazwe co film. Jak z plikami AVCHD z kamer cyfrowych? Jak ogolne wrazenia z tego odtwarzacza? Z gory dziekuje.
[/quote

Tvix czyta DivX i napisy o inne nazwie niż plik filmu srt,sub,txt, odtwarza AVCHD z kamer cyfrowych a wnajnoszej wersji firmware odtwarza H.264 w kontenerze matroska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bayard' post='67838' date='13.11.2007, 23:12 '][quote name='Piastun' post='61724' date='30.09.2007, 14:11 ']
Witam.

Czy ktos jest posiadaczem tego odtwarzacza (5100 lub 4100). Jak z odtwarzaniem filmow DivX + napisy. Czy napisy musza miec ta sama nazwe co film. Jak z plikami AVCHD z kamer cyfrowych? Jak ogolne wrazenia z tego odtwarzacza? Z gory dziekuje.[/quote]

Tvix czyta DivX i napisy o inne nazwie niż plik filmu srt,sub,txt, odtwarza AVCHD z kamer cyfrowych a wnajnoszej wersji firmware odtwarza H.264 w kontenerze matroska
[/quote]

Do kolegi Piastun - porozmawiaj sobie z Bayardem na priva. Na pewno jest [b]kompetentny[/b] w temacie tych urządzeń. Może nie całkiem obiektywny, ale na pewno kompetentny, bo przecież musi mieć informacje z pierwszej ręki :).

Do kolegi Bayard w kwestiach porządkowych, zanim się za bardzo zapędzi i będzie za późno - Zarobiłeś już jedno ostrzeżenie w przeszłości, nie ode mnie żeby była jasność, że się uwziąłem lub coś w tym stylu.

Ja z kolei przejrzałem dziś wszystkie Twoje 22 posty i nie powiem żeby mi się spodobało to co tam zobaczyłem. Zapewne znasz nasze stanowisko w kwestii kryptoreklamy i pisania postów tylko w jednym celu? Balansujesz więc na cienkiej linie.

Bardzo proszę abyś miał to na uwadze pisząc kolejne posty na temat: jak tanio, gdzie i jakie świetne sprzęty można kupić, i jaka zła jest przy nich cała reszta.

Jeśli naprawdę tak zależy Ci na zareklamowaniu czegoś lub kogoś, to łatwo możesz to zrobić, szczegóły w okienku u góry po prawej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.
posiadam model 5100 czy ktokolwiek wie cos na temat polskiego Menu w tym urzadzeniu ?
Czy ktos posiada kompletna liste servisowa z kodami do uruchamiania nowych fukcjii w sofcie ?
pozdrawiam. Edytowane przez deffc0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='deffc0n' post='75435' date='22.12.2007, 18:01 ']witam.
posiadam model 5100 czy ktokolwiek wie cos na temat polskiego Menu w tym urzadzeniu ?
Czy ktos posiada kompletna liste servisowa z kodami do uruchamiania nowych fukcjii w sofcie ?
pozdrawiam.[/quote]
Witaj, polskiego menu w urzadzeniu tym nie ma i nie jest z tego co czytalem na stronie planowane... Zreszta menu jest proste jak budowa cepa, za to niezbyt efektowne - tu duzy minus dla Tvix-a( w zasadzie to jego jedyny duzy minus)W menu nie ma zadnych ukrytych funkcji , ktore "trzeba" uruchomic... jedyna rzecza jaka trzeba zrobic, to przelaczyc sie na menu angielskie ze strona kodowa cp1250 (celem uzyskania polskich znakow w plikach z *.txt).

Powyzej kolega pytal o Divx-y... tak wszystkie mozliwe divix-y xvidy, itp dzialaja, inny kolega napisal, juz, ze pliki nie musza sie tak samo nazywac.... jednak wtedy, musisz je recznie zaladowac, wiec operacja zmiany nazwy jest wygodniejsza)

Nikt nie wspomniaj powyzej, ze przy odtwarzaniu *.mkv mozna bezproblemowo zmieniac sciezki Audio ;)
Na moim wzmacniaczu, po optyku, wychodzi DD, DTS bez problemu (DD rowniez z divx-ow AC3)

Pozdrawiam wszystkich
PS> Moj sprzet bez problemu wypuszcza 1080p, nie mrozac sie i zwieszajac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Informuję że w przyszlym tygodniu Tvix 6500 jest juz w sprzedaży w Polsce, cena nie wiele wyższa niż 4100. Jestem ciekawy jak wypadnei w poównaniu z 4100 ale nie sadzę żeby rownice były bardzo widoczen, HDMI 1.3 raczej ne da się zauwazyć może tylko usłyszec w audio. Gdyby portal HdtV Polsk był zainteresowany testami to udostepniłbym urzadzenia do testów ale widze ze nie są i wspeirają tylko niektóre playery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bayard' post='82629' date='31.01.2008, 00:28 ']HDMI 1.3 raczej ne da się zauwazyć może tylko usłyszec w audio.
Portal HdtV Polsk wspeirają tylko niektóre playery.[/quote]
:( Poprawiłeś mi humor z rana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bayard' post='82629' date='31.01.2008, 00:28 ']Witam,
Informuję że w przyszlym tygodniu Tvix 6500 jest juz w sprzedaży w Polsce, cena nie wiele wyższa niż 4100. Jestem ciekawy jak wypadnei w poównaniu z 4100 ale nie sadzę żeby rownice były bardzo widoczen, HDMI 1.3 raczej ne da się zauwazyć może tylko usłyszec w audio. Gdyby portal HdtV Polsk był zainteresowany testami to udostepniłbym urzadzenia do testów ale widze ze nie są i wspeirają tylko niektóre playery.[/quote]

No to jak cena to jest?

I jak się ma do ceny Digital Connection 419$ przedpłata (normalnie 469$), wiem cło i Vat.

Żeby nie robić reklamy, to podaj link do swojej ceny.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bayard' post='82629' date='31.01.2008, 00:28 ']Witam,
Informuję że w przyszlym tygodniu Tvix 6500 jest juz w sprzedaży w Polsce, cena nie wiele wyższa niż 4100. Jestem ciekawy jak wypadnei w poównaniu z 4100 ale nie sadzę żeby rownice były bardzo widoczen, HDMI 1.3 raczej ne da się zauwazyć może tylko usłyszec w audio. Gdyby portal HdtV Polsk był zainteresowany testami to udostepniłbym urzadzenia do testów ale widze ze nie są i wspeirają tylko niektóre playery.[/quote]

Portal proponuje Ci wykonanie testu (w formule Mega-Test z zawartością opisową i testową jak w dotychczasowych Mega-Test'ach), który zostanie opublikowany na forum. Jestem przekonany, że możesz poświęcić tydzień swojego czasu, żeby taki test wykonać. A najlepiej poprosimy z porównaiem do 4100 i bezposredniego konkurenta czyli Popcorn'a (jak nie masz to jest możliwość udostępnienia).

Zastanów się dobrze, czy na pewno chcesz tego testu teraz gdy urządzenie dopiero co wchodzi na rynek i wszyscy dobrze wiemy, że firmware będzie niedopracowany (jak wskazują doświadczenia z młodszych braci 4000 i 4100 oraz konkurencyjnego Popcorna). jestem pewien, że mnóstwo zapowiadanych na papierze funkcjonalności nie będzie działać albo będzie źle działać na początku. Jeżeli odpowiedź jest na tak to prosze o rzetelne podejście do tematu, a nie opisy w stylu FANTASTYCZNY I WSPANIAŁY - przypominam, że formuła Mega-Test'u wymaga rzetelności i odpowiedzialności.

[quote name='bayard' post='82629' date='31.01.2008, 00:28 ']ale widze ze nie są i wspeirają tylko niektóre playery.[/quote]

Ostro protestuję przeciw takim NIEPRAWDZIWYM stwierdzeniom, ponieważ na tym forum pojawił się jedynie mój test playera HD Link Theater Buffalo Technologies oraz test Snazio i było to mniej więcej 1,5 roku temu. Niestety tamtym testom do formuły Mega-Test'u bardzo duzo brakuje.



Pozdrawiam i czekam na potwierdzenie terminu, kiedy taki test będziemy mogli zamieścić.

PS. testy playerów KISS 1600, Netgear EVA8000 i TviX 4100 zostały przez nas przygotoane wcześniej jednak ich nie opublikujemy w formule Mega-Testu gdyż pojawił się nowy, duzo lepszy Popcorn, a teraz pojawia się 6500. Może kiedyś opublikujemy kawałki jako ciekawostki, ponieważ trochę fajnych funkcji te playery miały.


Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do użytkownica bayard:

Jeszcze raz oficjalnie zareklamujesz się w poście, każdy kolejny będzie wymoderowany. Niepoważne zachowanie, szczególnie, że już była o tym mowa. Chyba nie rozmawiam z dzieckiem? Proszę także ustosunkować się do wypowiedzi pmcompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='82674' date='31.01.2008, 12:21 ']PS. testy playerów KISS 1600, Netgear EVA8000 i TviX 4100 zostały przez nas przygotoane wcześniej jednak ich nie opublikujemy w formule Mega-Testu gdyż pojawił się nowy, duzo lepszy Popcorn, a teraz pojawia się 6500.

Pozdro[/quote]

Proszę o opublikowanie testu lub przynajmniej Twojej pmcomp opinii o EVA8000 gdyż noszę się z zamiarej kupna EVY albo też 6500.
Co wiedzących: jaka cena 6500 w Polsce bo mogę też zamówić bezboleśniew wiadomym wszystkim miejscu za funty angielskie. Pozdr, Fat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fatman twoją opinie już znamy, cytat:
"Zamówię 6500 ale o kukurydzy niedorobionej ani myślę."
pewnie wiesz co mówisz ;)
Więc sie zdecyduj bo gadasz jak bayard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rumcais' post='82798' date='31.01.2008, 23:39 ']o kukurydzy niedorobionej ani myślę."
pewnie wiesz co mówisz ;)[/quote]
Tym bardziej, że po dzisiejszym update ta kukurydza już naprawdę smakuje.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='priem' post='82799' date='31.01.2008, 23:43 ']Tym bardziej, że po dzisiejszym update ta kukurydza już naprawdę smakuje.
pzdr[/quote]

przestańcie tak pisać bo znowu ktoś napisze BZDURY, że propoagujemey (siedzimy w kieszeni) jeden jakiś inny player.

Co do pytania dot. Netgeara: ja osobiście wybrałbym Tvix4100. Netgear ma fajne funkcje webowe, chyba najlepsze z trzech przeze mnie wymienionych. Poza tym funkcje "multiroomowe" oraz "możliwość" (czysto teoretyczna) dołożenia napędu DVD juz do środka obudowy. Niestety odtwarzacz ten najsłabier radził sobie z materiałem HD. H.264 odtwarzał kapryśnie, bez kontenerów, a VC-1 wcale. Ale to tylko moja prywatna opinia.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bayard' post='82629' date='31.01.2008, 00:28 ']...... Gdyby portal HdtV Polsk był zainteresowany testami to udostepniłbym urzadzenia do testów ale widze ze nie są i wspeirają tylko niektóre playery.[/quote]


Dobre, prawie polityczne. Dobry żart zawsze jest mile widziany. Dzięki, że nam humor poprawiłeś przy piątku :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...