Skocz do zawartości
ein

DVICO TViX M-5100SH

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='bayard' post='83613' date='04.02.2008, 22:19 ']Witam ,
fajna odpowiedź najlepiej w ogóle nie publikować
ponieważ jak słusznie zauważyliście zajmuję sie sprzedaża tych urzządzeń taki test byłby nieobiektywny, bardzo chętnie udostępnie (o ile będzie wolne) urządzenie do testów tak aby mógł je wykonac ktos niezależny. Przedtem proponowalem takie testy jednak bez odpowiedzi. ponieważ dość mocno poznałem wersję 4100 nie obawiam się ewentualnych problemow w wersji 6500. Oczywiście dostępny jest też test 6500 na stronie mpc club. Chętnie porozmawiam z kolegami lub osoba chcąca wykonac taki test. Z dostępnych urządzen dysponuję playerami Tvix 4100/5100/ wkrótce 6500 a takżeZiova CS510,CS505 Netgear EVA 8000 i z bardzo tanich Mvix MV600 (do tych dwóch ostatnich nie mam specjalnego zaufania po lekturze specyfikacji i postow w mpc ale tez mogę je udostępnić). dysponuje tez serwerami plików Netgear INfrant Ready NAS NV+ do testów a wkrotce tzw. robotem storage DROBO Robotics (DAS i NAS(po dodaniu przystawki) czyli urządzeniami idelanymi dla funkcji storage plikow multimedialnych - doskonale współpracujących z odtwarzaczami (z tymi z ktorymi próbowałem na pewno Ziova i Tvix). Wkrótce ale na pewno 1-2 miesiące później niż w zapowiadanym marcu będzie premiera Ziovy CS-615 na Sigmie 8634, ciekawe jak wypadnie w porównaniu z 6500. zresztą jesli ktoś z was chce wykonac samodzielnie test któregoś z w/wymienionych playerów- sprzedam odtwarzacz po kosztach (do uzgodnienia który). wszystkie i wiele więcej w/wyminionych opisano na portalu mpc club.[/quote]

Odpowiem ponownie: czekamy na TWÓJ test. Albo napisz po prostu że ci się NIE CHCE.
Najlepiej reklamować obcymi rączkami a sprzedawać własnymi?
Propozycję na PM dostałeś.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bayard' post='83603' date='04.02.2008, 21:57 ']Cena uważam że cena nowego modelu 6500 jest nie wygórowana.[/quote]


aż mam ochotę użyć słów niecenzuralnych.... cena może i jest niewygórowana , ale nie ta w Polsce lecz ta za oceanem :blink:

Jak tylko dojdzie do mnie pierwsza sztuka, to pomogę każdemu kto będzie chciał ściągnąć zza oceanu, tylko po to by nie dać zarobić co niektórym :0

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='83627' date='04.02.2008, 23:02 ']Jak tylko dojdzie do mnie pierwsza sztuka, to pomogę każdemu kto będzie chciał ściągnąć zza oceanu, tylko po to by nie dać zarobić co niektórym :0[/quote]
Hehe, ale nie przesadzajmy zarabianie to nie grzech ani nic nagannego. Przecież musi to ściągnąć, zainwestować pieniądze, oprócz tego udziela gwarancji i płaci chore podatki. Ale fakt faktem te marże 50% to już przegięcie. Zresztą Digitalo ma marże jeszcze wyższą i to już jest ultra-przegięcie. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='83629' date='04.02.2008, 23:11 ']Hehe, ale nie przesadzajmy zarabianie to nie grzech ani nic nagannego. Przecież musi to ściągnąć, zainwestować pieniądze, oprócz tego udziela gwarancji i płaci chore podatki. Ale fakt faktem te marże 50% to już przegięcie. Zresztą Digitalo ma marże jeszcze wyższą i to już jest ultra-przegięcie.[/quote]


OK. Jak mawiają Biznes is Biznes.... jednak jak słyszę [i][b]Śmieszne są trochę teksty jak to tanio jest w USA- jeśli tak niech chętni kupują ([u]kota w worku[/u]) [/b][/i] to śmiać mi się tylko chce. Z zakupami w USA jest jak z zakupami na allegro. Jeśli ktoś ma choć trochę inteligencji to nie wierze,że się natnie na oszusta. Sklep, w którym ja zamówiłem np tvixa-6500 jest polecany na stronie TVIX-a więc nie widzę tu żadnych przeciwwskazań do robienia zakupów np w tym sklepie. Wiele osób zamawia płyty czy inną elektronikę z za oceanu i jakoś nie widzę tematów w stylu....sklep "X" w USA to oszuści. Częściej słyszy się na forum o naciągaczach z allegro lub sklepach internetowych,które nie chcą wywiązywać się z umowy gwarancyjnej.


[b]Oświadczam,[/b]że zamawiałem, zamawiam i będę zamawiał sprzęt w USA. Dlaczego? Bo jest taniej !!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano, zgadzam się jak najbardziej. Nic dodać nic ująć. Można robić interesy, sprzedawać ale trzeba to umieć robić kulturalnie, bo faktycznie tekst o że tylko idioci ściągają z zagranicy (nie pierwszy raz zresztą) był nie na miejscu i nie postawił Pana bayard-ziova w świetle pozytywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='83559' date='04.02.2008, 19:23 ']A więc tak.. Dostałem info,że dziś wieczorem mają dostać pierwsze sztuki. Jutro będę go miał w Toronto. Polską firmą będzie szedł do polski z tydzień. Jak wszystko okaże się być ok to pomyślimy o następnych sztukach. Potwierdzam cenę 419,99$ co po przeliczeniu daje 1011zł + przesyłka.

Pozdrawiam[/quote]


Tak jak mi obiecano wczoraj przez telefon od dziś tvix 6500 jest już dostępny w [url="http://www.onlybestrated.com/tvix-m6500a-network-multimedia-player-with-hdmisata-smp8635-p-172.html"]"Onlybestrated"[/url]:) cena oczywiście ta sama :):)

...i niech nikt nie mówi,że tylko wariaci kupują w USA :)

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='83661' date='05.02.2008, 10:15 ']Tak jak mi obiecano wczoraj przez telefon od dziś tvix 6500 jest już dostępny w [url="http://www.onlybestrated.com/tvix-m6500a-network-multimedia-player-with-hdmisata-smp8635-p-172.html"]"Onlybestrated"[/url]:P cena oczywiście ta sama :):)

...i niech nikt nie mówi,że tylko wariaci kupują w USA :)

Pozdrawiam[/quote]

Wstrzymam się jeszcze z zakupem w myśl starego indiańskiego przysłowia: "Plecy pionierów pełne są strzał".
Nie mam bynajmniej na myśli zakupów za granicą ale bycie tzw. "early-adopterem" w stosunku do sprzętu.
Na razie zakupiłem dziś dysk usb 200 Gb :-)
...i spróbuję uporządkować moją bibliotekę mediów.


PS. W 6500 trochę martwi brak Gigowej sieciówki. 10/100 to mało jak na transfer dużych plików HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fatman' post='83794' date='05.02.2008, 15:40 ']PS. W 6500 trochę martwi brak Gigowej sieciówki. 10/100 to mało jak na transfer dużych plików HD.[/quote]


Nie martwił bym się na Twoim miejscu. Zerknij [url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=7939&view=findpost&p=83695"]tutaj.[/url] Trochę się nam tematy rozjechały :P

Ktoś musi być pierwszy,haha Na tą chwilę również bawię się w XBMC pod linuxa :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='83588' date='04.02.2008, 21:23 ']Kiepski ten test, tzn. nie odpowiada na wiele pytań.
A to już jest żenada: "DViCo has provided support for pass through of TrueHD. We however have no files to test this properly so we leave this up to the public to experience and comment upon."
Bo support dla bitstreamu TrueHD to byłoby coś bardzo interesującego i wyraźna przewaga Tvixa nad platformą NMT (bo są już zapowiedziane playery na NMT z HDMI 1.3, ale cały czas cicho o wsparciu dla dźwięku HD).
No i drugie pytanie czy radzi sobie z dźwiękiem PCM 5.1/7.1 po HDMI?[/quote]

Kiepski test bo mpcclub zaczął bawić się w komerchę i nie jest już obiektywny jak kiedyś... widać i czuć wpływy bogatych firm high-tech a Hi-jack tylko ciągle płacze ile to robi "charytatywnie" dla community :P
Jaaasne.
Zorganizowali wspólny zakup 250 szt. 6500 dla członków klubu po 379 Eurosów, ale trzeba było przymusowo zabulić opłatę członka klubu = 15 Eurosów. Co ma pisać o tym sprzęcie gdy te 250 beta testerów i tak zrobi lepszy test... ?!
Cały czas ludzie go proszą o przetestowanie czegoś a on ich odsyła do forum i czytania wypocin tych 250 testerów.
Stworzył maszynkę do zarabiania kasy. Koniec filantropii. Początek ery samopomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='83661' date='05.02.2008, 10:15 ']Tak jak mi obiecano wczoraj przez telefon od dziś tvix 6500 jest już dostępny w [url="http://www.onlybestrated.com/tvix-m6500a-network-multimedia-player-with-hdmisata-smp8635-p-172.html"]"Onlybestrated"[/url] :P cena oczywiście ta sama :):)

...i niech nikt nie mówi,że tylko wariaci kupują w USA :)

Pozdrawiam[/quote]
Janek, jestem za kupowaniem za wodą, jeżeli sprzęt jest ten sam i działa tutaj. Dlaczego myslisz, ze nie zapłacisz Vat-u? Mam juz takie doświadczenie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='83811' date='05.02.2008, 16:41 ']Janek, jestem za kupowaniem za wodą, jeżeli sprzęt jest ten sam i działa tutaj. Dlaczego myslisz, ze nie zapłacisz Vat-u? Mam juz takie doświadczenie.[/quote]
Z tego co zrozumiałem to prześle mu to rodzina, a więc jeżeli będzie to gift z niską wartością, bez żadnego rachunku w środku i nadane z prywatnego adresu to nie doliczą ani cła ani VATu.
Oczywiście wysyłanie tak sprzętu jest ryzykowne bo jak zginie to odzyskuje się tylko % jego wartości. No ale kto nie ryzykuje ten nie jedzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam problem z logowaniem, tak, że trudno przeczytać całość.
Czyli paczka, bez podania wartości. Znałem kiedyś górala, co wysłał do Zakopower rewolwer w paczce - i przeszło. :P

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='83820' date='05.02.2008, 17:16 ']Czyli paczka, bez podania wartości.[/quote]
Nadawca musi podać jakąś wartość na deklaracji celnej, ale trzeba podawać niską wartość, rzędu $30-$50, wtedy nie powinni nic doliczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='83822' date='05.02.2008, 17:25 ']Nadawca musi podać jakąś wartość na deklaracji celnej, ale trzeba podawać niską wartość, rzędu $30-$50, wtedy nie powinni nic doliczyć.[/quote]

Do 70 Euro - I grupa czyli - zwolnione z cła.
Źródło: Prawo Celne

[quote name='janek_pl' post='83802' date='05.02.2008, 15:56 ']Nie martwił bym się na Twoim miejscu. Zerknij [url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=7939&view=findpost&p=83695"]tutaj.[/url] Trochę się nam tematy rozjechały :P

Ktoś musi być pierwszy,haha Na tą chwilę również bawię się w XBMC pod linuxa :)

Pozdrawiam[/quote]

Rozumiem, że ten 6500 z Kanady to jest "golasek" bez dysku.
Dobrze kumam?
Jaki dysk polecacie?

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fatman' post='83830' date='05.02.2008, 17:52 ']Do 70 Euro - I grupa czyli - zwolnione z cła.
Źródło: Prawo Celne[/quote]
No to dobrze wiedzieć, a możesz podać jakieś bliższe namiary na te przepisy? Odnośniki jakieś itd. Tak dla przyszłych pokoleń i żeby można było się kłócić z celnikami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='83834' date='05.02.2008, 17:59 ']No to dobrze wiedzieć, a możesz podać jakieś bliższe namiary na te przepisy? Odnośniki jakieś itd. Tak dla przyszłych pokoleń i żeby można było się kłócić z celnikami :lol:[/quote]


Tak. Macie racje.Prześle mi to rodzina. Jak ktoś będzie chętny to nie ma sprawy.Już deklarowałem pomoc przy ściągnięciu tego sprzętu.

p.s. Mój został dziś wysłany.Dostałem potwierdzenie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Czy ktoś z użytkowników Tvix`a 4100/5100 mógłby mi odpowiedzieć, czy zewnętrzny napęd Blu-Ray/HD pójdzie na tym urządzeniu przez usb. Jesto zewnętrzny napęd jego dane są na tej stronie:http://www.addonics.com/products/external_cd/mobilehd_dvd_rrw.asp
Za odpowiedż będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto wie czy pójdzie... ale za to w rosyjskim DUNE HD Ultra masz możliwoœć włożenia napędu HD DVD lub Blu-Ray.
Sprzęt na razie do kupienia tylko w Rosji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka do użytkowników 4100/5100.
Jakie macie transfery przy przesyłaniu plików sieciówką z kompa do TViXa? Zastanawiam się czy transfery na poziomie 2,6 MB/s to w nim "normalka".
Co ciekawe kopiując plik z TViXa do kompa mam prędkość 4,3-4,6 MB/s. Coś tu chyba nie tak. Wcześniej miałem na tych samych kablach podłączonego XBoxa z Media Center i pliki zgrywały się dużo szybciej.
Teoretycznie można by sobie włączyć przesyłanie jakiegoś większego materiału na wysyłkę na całą noc na przykład, ale tu pojawia się drugi problem: połączenie sieciowe po jakimś czasie się wiesza i jedyne co pomaga to tylko ponowny restart urządzenia. Sam odtwarzacz działa bez problemu, wiesza się wyłącznie sieć. Można coś na to poradzić?

Jako ciekawostka - nieźle się zdziwiłem, kiedy wrzuciłem na TViXa i chciałem pooglądać sobie klasyczny Hotel Zacisze zrzucony z VideoCD. Format nierozpoznany i tyle było oglądania. A filmy to MPG sprzed dobrych 5 lat :lol:

Edytowane przez Carty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='geezer' post='86607' date='18.02.2008, 20:38 ']Kto wie czy pójdzie... ale za to w rosyjskim DUNE HD Ultra masz możliwość włożenia napędu HD DVD lub Blu-Ray.[/quote]
Do każdego sprzętu NMT można podłączyć napęd HD-DVD/Bluray. Tylko w przypadku oryginalnych filmów wiele to nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='87170' date='21.02.2008, 00:39 ']Do każdego sprzętu NMT można podłączyć napęd HD-DVD/Bluray. Tylko w przypadku oryginalnych filmów wiele to nie da.[/quote]

Ile miesięcznie kupisz oryginałów Blu-Ray po 120-150/szt ? :)
Poza tym zabezpieczenia płyt podobno są już zhackowane - teraz tylko ten hack wrzucić do softu playera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='geezer' post='87225' date='21.02.2008, 11:46 ']teraz tylko ten hack wrzucić do softu playera...[/quote]


Nikt w oficjalnym sofcie tego nie zrobi. Liczmy tylko na to ,że do dostępnych dziś playerów wyjdzie jakiś alternatywny soft lub firmy (na co się szybko nie zanosi) uwolnią kod źródłowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='geezer' post='87225' date='21.02.2008, 12:46 ']Ile miesięcznie kupisz oryginałów Blu-Ray po 120-150/szt ? :)
Poza tym zabezpieczenia płyt podobno są już zhackowane - teraz tylko ten hack wrzucić do softu playera...[/quote]

Pomine milczeniem kwestie używania nieorginałów .......
A co do softu ........ żadna firma nie włoży takiego "hacka" do swojego playera. Naraziła by się na wielomilionowe odszkodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='geezer' post='87225' date='21.02.2008, 11:46 ']Ile miesięcznie kupisz oryginałów Blu-Ray po 120-150/szt ? :)
Poza tym zabezpieczenia płyt podobno są już zhackowane - teraz tylko ten hack wrzucić do softu playera...[/quote]
Widzę, że trochę nie na bieżąco jesteś mimo uczestnictwa w forum. Zabezpieczenia zostały złamana ale nie do końca BD+ cały czas się trzyma. O implementacji tego w oficjalnym sofcie nie ma mowy.

A płyty BD to akurat kupuję po max 70 zł. Albo z drugiej ręki na allegro albo bezpośrednio z USA (dosłownie kilka dni temu zapłaciłem 71 zł za Die Hard 4 - to koszt całości płyta+przesyłka do Polski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
> Jakie macie transfery przy przesyłaniu plików sieciówką z kompa do TViXa? Zastanawiam się czy transfery na poziomie 2,6 MB/s to w nim "normalka".

U mnie wyglada to jeszcze gorzej, wiec wykorzystuje USB. Ale mam z kolei pytanie do Ciebie. Chodzi mi o USB do podlaczenia zewnetrznych napedow. Nagle, ni z tego ni z owego szlag mi trafil transfer. Przedtem bez najmniejszych problemow odtwarzalem z Pendrive'a lub dysku USB pliki 38 Mbps, teraz dlawi sie na tym niemozliwie. Przy okazji informacja. Sprawdzalem, czy Twix obsluzy wiecej niz dwa napedy USB (przez Huba USB) i niestety, nie obsluzy. Z hubem USB za to doskonale radzi sobie Popcorn, tam pod podlaczeniu kolejnych napedow po prostu pojawiaja sie ich ikony w menu Source. Porownujac obydwa urzadzenia musze niestety stwierdzic, ze kazde z nich ma pewna ilosc irytujacych bledow lub niedorobek firmware'u: na przyklad Twix nie potrafi wyswietlic informacji o parametrach wielu formatow, lub wyswietla idotyzmy, w Popcornie nie ma tego problemu, bo tam wogole nie ma mozliwosci wywietlenia szczegolowych parametrow pliku. sa pliki, kore bez problemu da sie ogladac na Twixie, ale za nic nie ida na Popconie i odwrotnie. Wszystkie testowane pliki pochodza z wlasnego zapisu z programow satelitarnych HD. Edytowane przez robam28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...