Skocz do zawartości
Shadowriver

Cyfrowa Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od ponad 3 tygodni dekoder HD i oto moje odczucia:
- EPG masakra! Po kliknięciu na pilocie pojawia się po 5 sekundach. Przewijanie na kolejny ekran (w celu sprawdzenia co poleci za 2 godziny - również po 5 sekund). Podobno lada dzień ma się pojawić nowy soft.
- jakość SD - porównywalna z jakością SD na poprzednim dekoderze, może trochę lepsza
- kanały HD - wszystko zależy od kanału i nadawanego programu:
C+ Sport i Film - ogień,
Eurosport HD - ogień nad ognie! Najlepsza jakość hd, jaką oglądałem kiedykolwiek! Nie interesuję się tenisem, ale ostatnio oglądałem przez 2 godziny
Polsat Sport HD - niezły,
NGC HD - świetny, ale niektóre programy są z upscalingiem, to widać;
TVN HD- porażka - większość kanałów nadawana 4:3 upscaling z czarnymi pasami po bokach.

Niestety, Polsat i Eurosport mi wyłączyli po kilku dniach, bo z dekoderem zamówiłem tylko C+ i NGC, a tamte mi chyba włączyli żeby narobić smaku

Mam umowę lojalnościową z rabatem 33% na abonament za pakiet złoty, więc za pakiet złoty z canal+ płaciłem 70zł, teraz dochodzi do tego c+hd 6zł, ngc 5zł i dekoder 9,91zł, dużo się robi, zastanawiam się nad przejściem na platynkę (platonka? takie skojarzenie hehe) z netem... Ale szkoda tych zniżek (kasują się przy przejściu na platynę - ciekawe jakim prawem!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dekoder taki sam jak w N-ce czyli ADB-5800c (w N-ce literka s, bo to satelita). Jakość przyzwoita bo Technisat to tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie odebrałem dekoder HD, pakiet VIP + internet i mam problem.

Po montażu wyszukał wszystkie kanały, pobrał i zainstalował nowe oprogramowanie, ale nie pobrał niestety uprawnień do odbioru pakietu pomimo tego, że czekałem ponad godzinę z dekoderem włączonym na kanale TVP (jak poradzili mi w BOK Vectry).

Czy ktoś z was miał podobne problemy z pobraniem uprawnień na karcie z dekoderem HD?

Co prawda zgłosiłem problem na infolinii technicznej, ale niewiele mi pomogli :angry: (kazali resetować dekoder i nawet robić twardy reset - EPG+RES+strzałka w górę i trzymać wyłączając zasilanie sieciowe a potem włączyć ponownie podłączyć trzymając wciśnięte klawisze do momentu pojawienia się planszy aktywacyjnej VECTRY).

Jeśli ktoś miał podobny problem, to proszę o jakiekolwiek rady, bo już nie wiem co robić, a do BOK'u w moim mieście jakoś nie chce mi się z tym wszystkim znowu chodzić :angry: .

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :) .

[color="red"][u][b]UPDATE:[/b][/u][/color]

Po kolejnym "twardym" restarcie i pozostawieniu włączonego dekodera na noc pobrał jakoś te nieszczęsne uprawnienia, więc sprawa nieaktualna ;)

Edytowane przez klorel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Pytanie czy w zestawie z dekoderem jest kabel HDMI?
2) Dlaczego TVN, POLSAT i TVP nie są nadawane przez Vectre w opcji 16:9 dzięki temu na LCD nie byłoby automatycznie czarnych pasów.
Ma to miejsce np przy POLSAT SPORT, Ale kino. Jak się zobaczy w info ekranowym kanał jest w opcji 16:9 a przy np TVN tego nie ma mimo, że obraz jest w 16:9. Edytowane przez luka26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 Nie ma kabla HDMI i bardzo dobrze, każdy kupi jaki chce. W dekoderze SD był kabel Euro i nadawał się na śmietnik.
2. TVN, POLSAT i TVP są nadawane 4:3 przez satelitę i Vectra już cudów nie zrobi, oni tylko przesyłają sygnał z satelity kablem. Polsat Sport czy też programy HD takie jak np. TVN HD nadawane są 16:9 przez satelitę ) chopć też zdarza się, że nadają obraz 4:3 z dodanymi czarnymi pasami po bokach, ale to norma w okresie przejściowym pomiędzy TV SD a HD, z biegiem czasu będzie coraz więcej 16:9).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie czy można kupić dekoder bo płacić za niego cały czas 9,9zl to trochę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9,90 przy pakiecie złotym (tylko TVN HD). Przy platynowym chyba 5,70 zł (dochodzi NG HD i Luxe HD). Kupić dekodera nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja małe spostrzeżenia o kanałach HD.
NG HD - obraz super
LUX TV HD - obraz super
TVN HD - wielka pomyłka na 90% programów !!!
Co zauważyłem, że pojawił się nowy kanał TVS HD ale czy to nie lekkie przegięcie?? Obraz jest zwykły, na jakiej podstawie dają logo HD skoro tak nie jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVS HD (Silesia) nie jest nadawany w HD. Logo HD jest bo może w kablówce na śląsku jest w HD, ale przez satelitę idzie na razie SD i tak mamy w Vectrze.
TVN faktycznie większość nadaje fatalnie, albo 4:3, albo tylko skalują do HD, ale nowe produkcje są już dobrej jakości np. polskie seriale, programy rozrywkowe jak milionerzy. Dziwi tylko, że wiadomości dają 4:3. Jednak kwestią czasu będzie zwiększenie liczby programów HD w TVN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='x666' post='132148' date='20.11.2008, 10:16 ']TVS HD (Silesia) nie jest nadawany w HD. Logo HD jest bo może w kablówce na śląsku jest w HD, ale przez satelitę idzie na razie SD i tak mamy w Vectrze.
TVN faktycznie większość nadaje fatalnie, albo 4:3, albo tylko skalują do HD, ale nowe produkcje są już dobrej jakości np. polskie seriale, programy rozrywkowe jak milionerzy. Dziwi tylko, że wiadomości dają 4:3. Jednak kwestią czasu będzie zwiększenie liczby programów HD w TVN.[/quote]

Na Śląsku również nie ma sygnału HD na tym kanale - ani w Vectrze, ani nawet w Cyfrze+
To logo jest chyba zastosowane niezgodnie z prawem... Może przyszłościowo je zaprojektowali żeby za kilka(naście) lat nie trzeba było zmieniać :unsure:
TVN HD to nieporozumienie - nie widziałem innego kanału HD w 4:3. Śmiech!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Też jestem użytkownikiem Vectry HD i przyznaję że jestem bardzo zadowolony. Są jednak pewne rzeczy których mi brakuje z programów DiscoveryHD przydałby się i jeszcze jakiś dobry z filmami np MGM lub coś takiego. Wie może ktoś kiedy zasmakujemy PVR i VOD ? Bo na ich www to już od roku chyba jest że nad tym pracują :) Ale naprawdę muszę pochwalić NG HD obraz jest piękny jak chce się pochwalić moim tv to odpalam ten program i znajomym szczeny opadają :(
Jeszcze chciałem się zapytać a raczej upewnić w tym że wszystkie te programy HD są nadawane w 720p nie w 1080 ? Bo kolega wmawia mi że są w 1080. jak można to sprawdzić na naszym dekoderze ?

Edytowane przez michalkic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałem na forum to większość programów HD nadaje w 1080i (nie mylić z 1080p). W 720p nadaje któraś z polskich, ale nie pamiętam czy Polsat czy TVN. Niemniej wydaje się, że format 720p to taki przejściowy, niedługo zostanie 1080i lub SD. Niestety 1080p szybko w Polsce się nie pojawi. W dekoderze Vectry nie udało mi się sprawdzic rozdzielczości. PVR by sie przydało, VOD na dzięń dzisiejszy jeszcze w żadnej platformie nie oferuje nic ciekawego, słaba oferta i tylko SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odp
Mam jeszcze jedno pytanko Ostatnio (z tydz. temu) przesiadłem się na platynowy pakiet ale do tej pory nie mam nowych programów
Czekać dalej czy może coś muszę dać od siebie ? Włączałem i wyłączałem i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='x666' post='133770' date='29.11.2008, 19:25 ']Może powinieneś zrobić aktualizację? Nie masz NG HD i Luxe HD?[/quote]
Mam NG HD a Luxe HD nie Ale powinienem dostać Universal Chanell i Fox Life i coś tam jeszcze a nie mam. A dekoder jest z aktualnym softem. Może trzeba zrobić jakiś reset albo coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam natomiast pytanie odnośnie stawień obrazu HD (1080 vs 720).
Gdy przestawiam na obraz 1080i w dekoderze to zmienia mi się dźwięk na dość dziwny a jak mam 720 to nie ma problemów.
Jak powinien być ustawiony dekoder aby w pełni wykorzystać obraz jak i dzięki, które daje Vectra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='luka26' post='133939' date='30.11.2008, 21:20 ']Ja mam natomiast pytanie odnośnie stawień obrazu HD (1080 vs 720).
Gdy przestawiam na obraz 1080i w dekoderze to zmienia mi się dźwięk na dość dziwny a jak mam 720 to nie ma problemów.
Jak powinien być ustawiony dekoder aby w pełni wykorzystać obraz jak i dzięki, które daje Vectra?[/quote]

Hmmm, dziwna sprawa, ja mam ustawione 1080i i nie zauważyłem żadnej zmiany dźwięku w porównaniu z 720. A jak powinien być ustawiony - zależy od TV: jeśli masz tv hdready, to dekoder ustaw na 720, jeśli masz fullhd, to 1080. Jeśli na hdready dasz 1080i, to tv "musi" sobie przerabiać obraz i obniżyć do swojej rozdzielczości, więc niepotrzebna obróbka się robi. A jeśli na fullhd podasz 720, to tv również będzie "przerabiał" do swoich możliwości, czyli upscalował... Edytowane przez scorpion@orange.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='scorpion@orange.pl' post='134118' date='01.12.2008, 17:39 ']Hmmm, dziwna sprawa, ja mam ustawione 1080i i nie zauważyłem żadnej zmiany dźwięku w porównaniu z 720. A jak powinien być ustawiony - zależy od TV: jeśli masz tv hdready, to dekoder ustaw na 720, jeśli masz fullhd, to 1080. Jeśli na hdready dasz 1080i, to tv "musi" sobie przerabiać obraz i obniżyć do swojej rozdzielczości, więc niepotrzebna obróbka się robi. A jeśli na fullhd podasz 720, to tv również będzie "przerabiał" do swoich możliwości, czyli upscalował...[/quote]


TV jest FullHD, jak zmieniam na 1080i to na wszystkich kanałach robi się dźwięk "rozciągnięty" nie wiem jak to dokładnie nazwać bardziej niski. Nie moge oglądać na 1080i. Chyba będę musiał się skontaktować z Vectrą co z tym zrobić, skoro powinno być ok na 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj zamienić stronami kabel HDMI, ewentualnie jeśli masz możliwość, wypróbuj inny. Nie powinno się tak dziać... Sprawdź jeszcze czy na wyjściu dekodera masz format dźwięku PCM czy AC3 i ewentualnie zmień na drugą opcję. Może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy ktoś mógłby mi podać wymiary - szerokość i wysokość dekodera HD Vectry ? Z góry dziękuję ! Pilne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem dekoder Vectry HD. Miałem brać pakiet platynowy wraz z netem, ale bardziej opłacało się wziąść złoty + canal+hd. Dopiero teraz widać do czego zostały stworzone LCD. Na sporcie jak zobaczyłem mecz w HD to masakra. Po przełączeniu do SD to tak jakby się cofnąć w czasie i oglądać VHS. Decoder dosyć dobrze chodzi choć parę rzeczy by można było poprawić softem. Najbardziej irytujące jest to gdy obraz po przełączeniu na kanał który nadaje 4:3 robi pionowe pasy na bokach i trzeba rozciągać obraz w poziomie lub powiększać. A swoją drogą mało jest programów z dźwiękiem 5.1 a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

myślę że ta Vectra to daleko nie pojedzie na tych Technisatach

ale niech się martwią Ci którzy z nich korzystają

głowa do góry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie do użytkowników dekodera HD z VECTRY, czy komuś udało się zastąpić oryginalny pilot do tego dekodera? Ja już przetestowałem 2 uczące się piloty (z ELMAKA i jakiegoś Philipsa) i nie były w stanie nauczyć się jego poleceń. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś Logitech-a z serii Harmony , ale z uwagi na fakt że trochę one kosztują a na obsłudze dekodera zależy mi najbardziej to wolałbym nie wyrzucać pieniędzy w błoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...