Skocz do zawartości
Shadowriver

Cyfrowa Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj możesz napisać coś więcej o tej nowej promocji co i jak oczywiście o ile coś wiesz szczególnie mam tu na myśli opcję kanałów hd i opcje canal + w hd oraz jak odbiór w hd i sd tak na spokojnie pozdrawiam dziękując za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witaj możesz napisać coś więcej o tej nowej promocji co i jak oczywiście o ile coś wiesz szczególnie mam tu na myśli opcję kanałów hd i opcje canal + w hd oraz jak odbiór w hd i sd tak na spokojnie pozdrawiam dziękując za odpowiedź

promocja była do końca lutego i obejmowała tylko pakiet złoty, z tym że zamiast dekodera sd dali hd.

jeśli chodzi o porównanie kanałów sd do hd -- to w moim przypadku może być to nie obiektywna opinia ze względu żem okularnik B) -- ale szwagier mówi że jest ok -- oglądaliśmy wczoraj skoki narciarskie na tvp1, eurosport i eurosport hd -- różnica w obrazie była zauważalna (cokolwiek to znaczy :o) . Inne kanały hd też świecą ładnie i dźwięk jest 5.1. Kanały sd bez zakłóceń, smużeń, etc -- grają naprawdę dobrze. Dekoder miał ustawione wyjście na hdmi a telewizor był wyskalowany na 1080i.

jeśli chodzi o promocje na inne pakiety, w tym kanały hd to podejrzewam, że obowiązują te, które są zawarte na stronie vectry.

na wszelki wypadek podam tu numer telefonu do przedstawiciela handlowego z którym miałem kontakt -- 722 227 732.

Edytowane przez mariende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie też się odezwali...

Ale nie dowiedziałem się u nich podstawowych rzeczy:

- czy oprócz tv cyfrowej w kablu pozostają nadal kanały analogowe (mam nagrywarkę analogową i bez tego ani rusz),

- jeżeli tak, to czy w analogu dalej mają HBO, czy tylko w cyfrze?

- czy w ramach tej oferty brałeś może adres IP publiczny? Czy to jest dodatkowo płatne?

- czy dekoder ma kartę dostępu warunkowego, którą można wyjąć?

- którą opcję internetu wziąłeś? I ile dali transferu uplink?

Będę wdzięczny za informację.

/jayu

Edytowane przez jayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do mnie też się odezwali...

Ale nie dowiedziałem się u nich podstawowych rzeczy:

- czy oprócz tv cyfrowej w kablu pozostają nadal kanały analogowe (mam nagrywarkę analogową i bez tego ani rusz),

- jeżeli tak, to czy w analogu dalej mają HBO, czy tylko w cyfrze?

- czy w ramach tej oferty brałeś może adres IP publiczny? Czy to jest dodatkowo płatne?

- czy dekoder ma kartę dostępu warunkowego, którą można wyjąć?

- którą opcję internetu wziąłeś? I ile dali transferu uplink?

Będę wdzięczny za informację.

/jayu

w kablu pozostaje analog -- sam o to pytałem gdyż u córki w pokoju mam zamiar podłączyć tuner zewnętrzny do monitora od kompa

HBO -- nie mam pojęcia -- nie interesowałem się tym, gdyż docelowo nie będę miał programów dodatkowo płatnych -- jeśli zdecydujesz się na pakiet rozszerzony prawdopodobnie HBO będzie też w analogu

nie brałem publicznego IP -- na stronie vectry jest info, że ta usługa jest dodatkowo płatna

dekoder ma kartę którą można wyjąć -- z tego co się dowiedziałem ta karta jest sparowana z dekoderem tak że nie można jej przenieść do innego dekodera

mam net 16 na uploadzie 512 kilo

oferowali również drugi dekoder cyfrowy -- opłata miesięczna 4,90 miesięcznie

przy instalacji pojawiają się kwiatki -- sąsiad podpisał umowę na hd a przywieźli mu sd -- teraz czeka na wymianę

sam dekoder jak na razie nie powala -- przełączanie kanałów idzie dosyć wolno, tak samo dostęp do EPG a sam pilot to porażka -- kształt z epoki kamienia łupanego, nieprecyzyjne klawisze z gumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Z tym internetem chyba jest tak, że adres publiczny nie jest płatny, płatny jest natomiast stały adres. W tym przypadku dyndns powinien załatwić sprawę. Na stronach piszą też, że można sobie przy necie 16Mbps zwiększyć upstream do 2Mbps za 10PLN.

Pilotów się nie boję, bo mam programowalny - jakoś sobie poradzę. Martwi trochę wolne przełączanie. Rozumiem, że masz tuner ADB 5800c?

/jayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że masz tuner ADB 5800c?

/jayu

tak, dokładnie

ale ma nadzieję że jakoś i tę niedogodność soft załatwi

aha i jest jeszcze nowa oferta

115 kanałów tv (cyfrowo) + net + telefon za 120 PLN -- do tego wi-fi 1 PLN miesięcznie

Edytowane przez mariende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zorientowany jesteś...

To Ty sprzedajesz te usługi?

Wiadomo coś kiedy kończy się promocja?

/jayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze zorientowany jesteś...

To Ty sprzedajesz te usługi?

Wiadomo coś kiedy kończy się promocja?

/jayu

:D:)

zorientowany bo ulotkę u się widziałem

nie wiem do kiedy gdyż zainteresowany bezpośrednio nie jestem

promo jest u tego samego kola co jego numer wyżej podałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

na wszelki wypadek podam tu numer telefonu do przedstawiciela handlowego z którym miałem kontakt -- 722 227 732.

coś skosiłeś z tym numerem, albo za te cudowne promocje poleciał już z roboty.

/jayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z informacji jakie otrzymałem dostępna jest już aktualizacja softu do dekoderów hd Vectry -- należy ją przeprowadzić ręcznie -- nie da się tego zrobić po przez MENU i zawartą w nim Aktualizację Oprogramowania

instrukcja krok po kroku

1. odłącz dekoder od sieci

2. wciśnij klawisz MENU na dekoderze i podłącz ponownie do sieci

3. gdy na wyświetlaczu dekodera pojawi się plansza z napisem C-L należy puścić klawisz MENU

4. dekoder automatycznie zacznie pobierać oprogramowanie

5. po pobraniu oprogramowania należy ponownie dekoder odłączyć od sieci

6. następnie trzeba go włączyć do sieci

7. gdy na wyświetlaczu pojawią się cztery poziome kreski na pilocie należy wcisnąć EPG i przycisk strzałka w dół

8. Gdy pojawi się napis R-86 aktualizacja zostanie zakończona

uff, ale z tym mordęgi...

niestety po aktualizacji dekoder traci ustawienia osobiste i powraca do ustawień fabrycznych.

I jeszcze jedna wiadomość -- bardzo zła -- nadal brak wsparcia dla gniazd ethernet i usb :)

Edytowane przez mariende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z informacji jakie otrzymałem, dostępna jest już aktualizacja softu do dekoderów hd Vectry -- należy ją przeprowadzić ręcznie -- nie da się tego zrobić po przez MENU i zawartą w nim Aktualizację Oprogramowania

instrukcja krok po kroku

1. odłącz dekoder od sieci

2. wciśnij klawisz MENU na dekoderze i podłącz ponownie do sieci

3. gdy na wyświetlaczu dekodera pojawi się plansza z napisem C-L należy puścić klawisz MENU

4. dekoder automatycznie zacznie pobierać oprogramowanie

5. po pobraniu oprogramowania należy ponownie dekoder odłączyć od sieci

6. następnie trzeba go włączyć do sieci

7. gdy na wyświetlaczu pojawią się cztery poziome kreski na dekoderze należy wcisnąć EPG i przycisk strzałka w dół

8. Gdy pojawi się napis R-86 aktualizacja zostanie zakończona

uff, ale z tym mordęgi...

niestety po aktualizacji dekoder traci ustawienia osobiste i powraca do ustawień fabrycznych.

I jeszcze jedna wiadomość -- bardzo zła -- nadal brak wsparcia dla gniazd ethernet i usb

Edytowane przez mariende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tego sposobu i jakoś nie trybi. Jak trzymam wciśnięty przycisk menu i włączę to nic się nie dzieje dopiero jak puszcze po jakimś czasie to na dekoderze wyświetla się D-L a nie C-L. Na tv nie ma 4 kresek , :blink: tylko dekoder robi test i włącza się z powrotem . Coś źle robię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też (na dekoderze z dyskiem) nie za bardzo działa: po przytrzymaniu MENU i włączeniu wtyczki do sieci wyświetla się na dekoderze "dL", po czym na TV widzę ekran loadera. Wyświetla o oprogramowaniu, że "ta sama wersja", następnie kilka minut poszukuje nagłówka dostrajając się do coraz to innych częstotliwości, potem restartuje dekoder, który się uruchamia nie wykazując żadnych zmian, z wersją oprogramowania taką, jak dotychczas...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też (na dekoderze z dyskiem) nie za bardzo działa: po przytrzymaniu MENU i włączeniu wtyczki do sieci wyświetla się na dekoderze "dL", po czym na TV widzę ekran loadera. Wyświetla o oprogramowaniu, że "ta sama wersja", następnie kilka minut poszukuje nagłówka dostrajając się do coraz to innych częstotliwości, potem restartuje dekoder, który się uruchamia nie wykazując żadnych zmian, z wersją oprogramowania taką, jak dotychczas...

nie sugeruj się tym co jest wyświetlane na TV -- też tak na początku robiłem :)

ważne są informacje z wyświetlacza dekodera -- dooooosyć długo trwało zanim dekoder załapał "o co mi chodzi", jednakże gdy doszedł do momentu w którym wyświetlił cztery poziome linie ---- załapał jakby zwiechę i odmówił współpracy :blink:

odłączyłem go i włączyłem a soft był stary

opis aktualizacji krok po kroku otrzymałem z BOK Vectry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na dekoderze wyświetla się D-L a nie C-L.

dokładnie zamiast D-L jest C-L :blink:

jeszcze jedno -- napisałem wczoraj do Vectry, kiedy będzie dostępny soft, który aktywuje ethernet i usb -- otrzymałem info, że nie posiadają takiej informacji. dodam tylko, że to ludzie z Vectry robią soft a nie ktoś z zewnątrz.

ponoć na ich profilu na facebooku można zadawać różne pytania i vectrowi spece odpowiadają na nie ale jakoś nie doszukałem się wątku o tych gniazdach -- może byłem za mało wytrwały :)

na face nie trzeba się logować -- chyba, że ktoś chce dorzucić coś od siebie

najnowszy soft ma numer 1-1-4

jak w ustawieniach jest ten numer to gitara gra

gdy podczas próby aktualizacji na TV wyświetli się okno loadera a dekoder przełączy się na odbiór oznacza to, że soft został zaktualizowany -- nieźle to pomieszane i nie wiadomo czemu ma służyć -- każdy w OT TV w BOK mówi co innego -- chyba chodzi im o pognębienie klienta :)

Edytowane przez mariende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co ppsych Z ta tylko różnicą ,że mam bez dysku.

Napisz ile mniej więcej czasu trzeba trzymać przycisk menu po włączeniu do sieci bo dałem radę wytrzymać ok.2minut i nic się dzieje.

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem w końcu do Vectry i mi powiedzieli, że do dekoderów z dyskiem to jeszcze nowego softu nie ma i będzie prawdopodobnie pod koniec miesiąca albo na początku maja, a aktualizacja się zrobi automatycznie. Sam już nie wiem, czy im wierzyć, biorąc pod uwagę to, co mówili na wątku facebookowym: link

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz ile mniej więcej czasu trzeba trzymać przycisk menu po włączeniu do sieci bo dałem radę wytrzymać ok.2minut i nic się dzieje.

niestety trochę dłużej -- nie robiłem tego z zegarkiem w ręku

ja w każdym razie mam soft 1-1-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na różne sposoby i nic. Ja też mam soft 1-1-2. A do tego 1-1-4 nie chce się zaktualizować w żaden sposób. Może jakieś sugestie? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz z zupełnie innej beczki -- dzisiaj zakupiłem w LIDLU, moim ulubionym markecie osiedlowym :( pilota 10 w 1 -- można go zaprogramować w 97 % do współpracy z hd 5800 c -- nie jest przypisany jedynie klawisz odpowiadający dostępowi do menu. Samo wyszukanie kodów odbywa się ręcznie -- należy postępować wg. instrukcji ze stron 26-27 "ręczne wyszukiwanie kodów". niestety przypisanie funkcji do poszczególnych klawiszy jest chaotyczne i nie zawsze nazwa odpowiada funkcji ale można to przeboleć -- ja go zakupiłem tylko po to aby mieć mniej [beeep]erelstwa na wierzchu. po zaprogramowaniu pilota możan sprawdzić numer kodu pod którym pilot współpracuje z dekoderem -- jest to numer 0642. cena 4 dychy bez grosza. :)

za tę cenę mam coś całkiem sprawnego i fajnego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to się doczekaliśmy...wypadły jetix play i patio a weszło MTVHD. W sumie niezła zamiana. Ale bardziej oczekiwałem TVPHD. No cóż mistrzostwa znowu w SD.

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tesz posiadam dekoder ADB-5810CDX . Mam jedno pytanie do was a mianowicie dotycząca listy kanałów telewizyjnych mam nową listę i chce na tej liście zrobić zmianę kolejności programów . Zrobiłem tak jak powinno być ale po wyłączeni dekodera i włączeniu go ponownie ustawienia na liście programów powracają do poprzedniego ustawiania. Proszę was o pomąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...