Skocz do zawartości
Shadowriver

Cyfrowa Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Multimedia jest, UPC jest, a nie ma tematu o Cyfrowej Vectrze :P Może dlatego że nie nadają jeszcze żadnych kanałów HD ^^' ale jak obiecują niedługo mają wprowadzić, tylko że to się równa się z wymianą dekoderów bo narzazie rozdają dekodery tylko do SD ;p Podejrzewam też że nie będą tak chętnie je rozdawać za darmo jak to robią z Technisat MK4-C... no które mają tylko podstawowe funkcje do odbioru.
Ja czekam jak wprowadzenie Cyfrowej Vectry we Wrocławiu ;p to kwestia tygodnia, dwóch... coś więcej o tym wiecie? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='babka' post='53720' date='18.07.2007, 23:32 ']UPC ? a co jest na www nic nie ma[/quote]

Bo startuja dopeiro na jesieni, dlatego nie ma. Mocno to irytujace szczegolnie ze np u poludniowych sasiadow (Slowacja) UPC juz oferuje telewizje cyfrowa. Coz - u nas wyraznie spoznieni wejda na rynek. Mam nadzieje ze bedzie przynajmniej solidna oferta oparta na dobrym sprzecie. W jednym z moich postow jest info nt strategii cyfrowej polskiego odzialu UPC - tam dowiesz sie szczegolow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No mam już dekoder od jakiegoś czasu (teraz by się HD przydało:)
Ciekawe jak odległa jest to chwila i jak taka sprawa zostałaby rozwiązana. Może C+HD?
Albo Discovery HD jak n=ka straci wyłącznośc


jak na razie z HD cisza, ale za to cyfrowa vectra szwankuje
od paru dni programy sie zacinają, jest komunikat, że sa kodowane, macie tez ten problem czy też dekoder mi szwankuje? Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownicy telewizji cyfrowej sieci Vectra, być może już od kwietnia - jak dowiaduje się nieoficjalnie media2.pl - mogą mogą liczyć na kanały wysokiej rozdzielczości oraz dekodery z nagrywarką oraz usługę wideo na życzenie (VoD). Według naszych informacji trwają prace zespołów roboczych, które ustalają kształt oferty HDTV. Priorytetem dla Vectry jest przede wszystkim pozyskanie jak największej liczby kanałów HDTV oraz wybór dostawcy sprzętu. W testach HDTV wykorzystano dekodery MPEG-2 / MPEG-4 firmy Technisat. Nie wiadomo jednak, czy będzie to docelowy dostawca dekoderów HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mamy już hd w Vectrze!
na początek 7 kanałów, dekoder ten sam co w "n"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mamy, ale opłaty stanowczo za wysokie. Vectra widzę chce zarobić na wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='SamP' post='102966' date='20.05.2008, 17:49 ']Mamy, ale opłaty stanowczo za wysokie. Vectra widzę chce zarobić na wszystkim.[/quote]
No trochę kosztuje
ja wybrałem canal plus hd (sport i film), NGCHD, TVN HD i Polsat SPort HD

poprawka hd ma wejść dopiero od poniedziałku
teraz skierowane jest tylko dla abonentów, którzy otrzymali ulotki
Jak to sie ma do komentarzy pań z infolinii, że dostepne jest od dziś nie wiem :rolleyes:

Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co się dowiedziałem od lipca ma ruszyc VOD, wydaje mi sie ze dekoder nie ma dysku twardego a usluga realizowana jest po stronie operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
jestem od wczoraj szczesliwym posiadaczem LCD Sony KDL-40W4000 z tunerem MPEG-4 , korzystam z kablowej sieci Vectra, ktora to ostatnio zaczela nadawac rowniez w HD. TV posiada wejscie na moduł dostepu, wiec czy nie wystarczy od dystrybutora sygnalu wykupic sama karte z abonamentem na caly pakiet programow, czy musze dzierzawic od Vectry ich tuner HD (koszt 9,90zl miesiecznie). Gdyby udalo sie to rozwiazac ulatwiloby to obsluge TV, no i zawsze to jedno urzadzenie mniej pod TV. Kodowanie chyba odbywa sie w systemie Conax. Jakiego modułu dostepu najlepiej wtedy uzyc?
Tv znalazl wszystkie programy nadawane cyfrowo przez Vectre, wyswietla informacje o nich, ale oczywiscie nie daje ani obrazu , ani dzwieku (brak karty). Czy ktos juz to cwiczyl z Vectra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zibi2k' post='105033' date='02.06.2008, 08:17 ']Witam
jestem od wczoraj szczesliwym posiadaczem LCD Sony KDL-40W4000 z tunerem MPEG-4 , korzystam z kablowej sieci Vectra, ktora to ostatnio zaczela nadawac rowniez w HD. TV posiada wejscie na moduł dostepu, wiec czy nie wystarczy od dystrybutora sygnalu wykupic sama karte z abonamentem na caly pakiet programow, czy musze dzierzawic od Vectry ich tuner HD (koszt 9,90zl miesiecznie). Gdyby udalo sie to rozwiazac ulatwiloby to obsluge TV, no i zawsze to jedno urzadzenie mniej pod TV. Kodowanie chyba odbywa sie w systemie Conax. Jakiego modułu dostepu najlepiej wtedy uzyc?
Tv znalazl wszystkie programy nadawane cyfrowo przez Vectre, wyswietla informacje o nich, ale oczywiscie nie daje ani obrazu , ani dzwieku (brak karty). Czy ktos juz to cwiczyl z Vectra?[/quote]


zibi trzeba zadzwonić do pomocy technicznej czy jest dopuszczana taka mozliwość. HD w Vectrze dopiero zaczyna więc wcale nie zdziwilbym jakby nie byli przygotowani na takie zapytanie:)

Jak u mnie od tygodnia działa HD bezproblemowo. Kanały takie jak TVN HD, POLSAT SPORT HD, CANAL+FILM i SPORT HD i NG HD działają super. Polsat dopiero ma zacząc poważne nadawanie w HD od EURO 2008, ale spokojnie mozna już dopisać VECTRĘ do mapy sieci kablowych z HD.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem ten post i widzę że spełniły się moje ostatnie marzenia :) No ale czy nie wiecie może czy HD jest już w Radomiu ? A jak nie ma to kiedy będzie. Próbowałem się dodzwonić na ten nr 0587426700 ale czekam i czekam i nic może już za późno jeszcze zobaczę jutro. A może jest jakaś inna str www o tym hd oprócz vectra.pl/hd bo tam jakoś mało piszą :)


Już sie dowiedziałem w Radomiu jest :(

Edytowane przez michalkic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam wykupić cyfrową Vectre z HD w miejsce Cyfry. Czy jakość kanałów HD jest na tym samym poziomie jak w odbiorze satelitarnym. Czy np. Eurosport HD, Canal+ HD świecą tak samo jak z satelity?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż za przykra cisza. Ponawiam prośbe-pytanie. Treść w poście powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skarp' post='109921' date='15.07.2008, 17:03 ']Cóż za przykra cisza. Ponawiam prośbe-pytanie. Treść w poście powyżej.[/quote]
Ja mam HD z vectry i jakość kanałów HD jest bardzo dobra. Z tego co słyszałem jakość jest nie gorsza niż w N-ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='silenthill' post='105931' date='07.06.2008, 15:02 ']zibi trzeba zadzwonić do pomocy technicznej czy jest dopuszczana taka mozliwość. HD w Vectrze dopiero zaczyna więc wcale nie zdziwilbym jakby nie byli przygotowani na takie zapytanie:)

Jak u mnie od tygodnia działa HD bezproblemowo. Kanały takie jak TVN HD, POLSAT SPORT HD, CANAL+FILM i SPORT HD i NG HD działają super. Polsat dopiero ma zacząc poważne nadawanie w HD od EURO 2008, ale spokojnie mozna już dopisać VECTRĘ do mapy sieci kablowych z HD.
Pozdrawiam[/quote]


Jak dowiedziałem się w Vectrze - nie ma możliwości wykupienia samej karty + moduł dostępowy (podobno karta jest przypisana do tunera, tak jak w n-ce). A szkoda. Mam Sharpa również z modułem dostępowym i kwestia pozbycia się dodatkowego pudła pod TV jest wielce atrakcyjna. Podobno musi tak być bo nie działałoby video na żądanie (VOD). A ja akurat tej funkcji wcale nie potrzebuję. Co do opłat - są skandaliczne. MEGA PAKIET, czyli: Pakiet Złoty Cyfrowy oraz AXN Sci-Fi, AXN Crime, Boomerang, ZigZap, Hyper, KidsCo, Nickelodeon, Kuchnia.TV, Luxe.TV, Fashion Men, The Style Network, Spice, Viasat Explorer kosztuje ok 170 zł i to przy umowie lojalnościowej na 12 miesięcy + 10 zł dekoder na miesiąc. To drożej niż Cyfra+. Nie tędy droga panowie z Vectry. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda sprawa ze stabilnością dekodera HD? Obecnie mam MK4, ale niestety dekoder lubi gubic sygnal, wywala dziwne bledy a wg pomocy technicznej wszystko jest w normie i wystarczy tylko wylaczyc z pradu na 5minut, ale do *** jak mam ogladac telewizje skoro mam wylaczac dekoder na 5m co godzine? Czasem w ogole nie ma kanalow (na kazdym widnieje info, ze dany kanal nie znajduje sie w moim pakiecie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bobas24' post='122643' date='27.09.2008, 02:49 ']Jak dowiedziałem się w Vectrze - nie ma możliwości wykupienia samej karty + moduł dostępowy (podobno karta jest przypisana do tunera, tak jak w n-ce). A szkoda. Mam Sharpa również z modułem dostępowym i kwestia pozbycia się dodatkowego pudła pod TV jest wielce atrakcyjna. Podobno musi tak być bo nie działałoby video na żądanie (VOD). A ja akurat tej funkcji wcale nie potrzebuję. Co do opłat - są skandaliczne. MEGA PAKIET, czyli: Pakiet Złoty Cyfrowy oraz AXN Sci-Fi, AXN Crime, Boomerang, ZigZap, Hyper, KidsCo, Nickelodeon, Kuchnia.TV, Luxe.TV, Fashion Men, The Style Network, Spice, Viasat Explorer kosztuje ok 170 zł i to przy umowie lojalnościowej na 12 miesięcy + 10 zł dekoder na miesiąc. To drożej niż Cyfra+. Nie tędy droga panowie z Vectry. :)[/quote]

Coś mi nie pasuje w tym co piszesz. W chwili obecnej w Vectrze, pakiet VIP kosztuje 149 zł i posiada wszystkie dostępne w tej sieci kanały.
Natomiast axn'y,crime'y itd. to pakiet platynowy i to koszt dodatkowych 17zł do pakietu złotego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglądają programy HD z Vectry. Mam już ten ich dekoder cyfrowy (za który liczą sobie 9.90zł miesięcznie). Niestety przez cały weekend jeździłem po sklepach i oglądałem LCD'ki - w końcu nie zdecydowałem się na nic. Podejrzewam, bowiem że z Vectry żaden kanał nie leci w full hd. Więc telewizor full hd, będzie musiał robić skalowanie. Pod TV chcę jednak poza Vectrą podłączyć kompa na którym mam filmy 1080p (geForce 8600gt, Nvidia PureVideo, hdmi). Próbuję zatem znaleźć złoty środek. Czyli nie stracić dużo na obrazie z Vectry (dekoder będę podłączał po hdmi), jednocześnie móc cieszyć się full hd z kompa.
Może ktoś ma jaką dobrą radę ? W MM widziałem fajny TV LCD Pionieer'a ale 37'' kosztował 4999zł. Tak więc szukam TV który pozwoliłby mi na pogodzenie powyższego. Macie może jakieś pomysły ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z 32'' moge polecic sharpa 32B20E, full hd, blyszczaca obudowa piano black, full hd, 3x hdmi i dobra jakosc sygnalu SD.
Co do skalowania HD to przeciez skoro tv jest hd ready 1080p tzn, ze nizsze rozdzielczosci (hd ready) tez obsluguje i nie skaluje obrazu do pelnego HD tylko wyswietla taki, jaki dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DIABLO73' post='124854' date='08.10.2008, 19:29 '][b]Mam pytanko??? Jak wygladaja programy HD z Vectry??

Z góry Dzieki :) [/b][/quote]

Właśnie dzisiaj dostałem dekoder HD z Vectry i juz troszke sie nim pobawiłem.Wnioski mam takowe: Obraz oglądam na LG 50PG6000 rozdzielczośc 1366x762 więc nie jest to full HD.Mimo to programy z HD w platynowym pakiecie to: Polsat Sport HD,TVN HD i National Geographic HD. NIby, powtarzam niby jest coś takiego jak telewizja Silesia HD ale to nic nie znaczące literki w nazwie ponieważ to zwykły SD i nie mam pojęcia czemu określają nazwę stacji z literkami HD skoro takowy program jest również dostępny w dekoderze SD ?! Moim zdaniem to zadużycie! Jakość Polsatu i National G. jest rewelacyjna. Troszke moze niektóre programy w National są z pewnościa przeskalowywane bo towidać jeśli się przyuważy dane sceny nadawanego programu.Mimo to naparwde jest to bardzo dobra jakośc HD. A TVN HD? Hmm... no cóż... to jest to samo co SD tylko przeskalowane.Może nowe seriale są faktycznie grane już z kamer HD bo jakośc jest zauważalnie lepsza od pozostałej treści ramówki. Ja bym tę jakość TVN-u HD porównał tak jak by np. podłączyc dekoder kablem Coaxial Video i poogladac chwile a potem podłączyć porządny zestaw kabli Compositive.Różnica jest... lecz nie aż taka ogromna jakiej można sie spodziewac po kablu HDMI i rozdzielczości co najmniej HD Ready.Osobiście używam Kabli HDMI ALPHARD DA VINICI 0,8m do dekodera Vectry oraz 1,6 do DVD Denon.Ceny są atrakcyjne a jakośc jest zniewalajaca, nie wspominając juz o opakowaniu owych kabli. Kto nie widział niech poszuka na Allegro.Zdjęcia sa prawdziwe a moja żona juz powiedziała ze jedno pudełeczko zabiera dla siebie :( A niech jej tam... mam jeszcze drugie :)

Edytowane przez Muzyk219

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...