Skocz do zawartości
Akozz

LG OLED CX65 pojawiające się i znikające pixele

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam dziwny problem. Niecały rok temu kupiłem LG65CX.

Dzisiaj odpalam TV i konsolę, patrzę na ekran a tam na górze pojawił się pasek martwych/subpixeli zaraz obok ramki. W dwóch miejscach, na szerokości 20 i 30 cm, plus w lewym górnym i dolnym rogu. Łącznie pewnie z kilkaset pixeli. Większość jeśli nie wszystkie to czerwone subpixele.

Odpaliłem refresh, nic, potem jakieś testy na youtube i nagle znikło, naprawiło się jak gdyby nigdy nic. Odpaliłem znowu konsolę, tym razem inną.... i znowu się posypały.... Powtórzyłem wcześniejsze czynności i się naprawiły. Pograłem z 30 min i znowu się wysypały.... Generalnie to zgłupiałem i nie wiem o co chodzi.

Dlaczego po prawie roku idealnego działania nagle pojawiło ich się kilkaset na brzegu ekranu ? Dlaczego wszystkie czerwone ? Dlaczego na zmianę się pojawiają i znikają ?

Jakieś zwarcie ? Coś z matrycą ? Nie mam pomysłu w ogóle o co może chodzić.

Ktoś jakieś pomysły ?

 

 

spacer.png

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaria modułu t-con, który wysyła niepoprawne napięcie i zabił/uszkodził część pikseli, ewentualnie rozszczelnienie w górnej części ekranu, w każdym razie matryca jest do wymiany. Dzwoń do sklepu i reklamuj z rękojmi, lub jak zależy ci na czasie bezpośrednio do LG na gwarancję.

Edytowane przez Alwyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie lg można zgłosić . U mnie po kilku dniach od zgłoszenia wymienili matryce . Naprawdę serwis na 5+.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie chyba tak zrobię. Bardziej mi się uśmiecha wizyta serwisu w domu niż odsyłanie tego giganta. Boję się tylko że jeśli dostanę nową matrycę to trafią na jakieś inne martwe pixele albo inne uszkodzenie obrazu którego już nie wymienię a które będzie mnie potem denerwować.

No i jestem wielce ciekawy dlaczego one się na zmiane psują i naprawiają same z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś była Pan z serwisu. Wymienił matrycę... teraz mam binding :P dwa duże jasne pasy po prawej i lewej stronie ekranu. Prawdę mówiąc to już te pixele na górze ekranu były mniej denerwujące niż te pasy jasne teraz.... Powiedział żebym go pomęczył tydzień to może zniknąć. A jak nie to gwarancja.... ehhh nie ma to jak się mieć farta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jak to mówią z deszczu pod rynnę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to ten legendarny serwis LG, który w ramach gwarancji za pierwszym razem wkłada jakieś panele I klasy świeżości ? 🤫

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2021 o 22:12, Akozz napisał:

Dziś była Pan z serwisu. Wymienił matrycę... teraz mam binding :P dwa duże jasne pasy po prawej i lewej stronie ekranu. Prawdę mówiąc to już te pixele na górze ekranu były mniej denerwujące niż te pasy jasne teraz.... Powiedział żebym go pomęczył tydzień to może zniknąć. A jak nie to gwarancja.... ehhh nie ma to jak się mieć farta.

Miałem podobnie, wymieniali mi 3 razy panel i każdy kolejny był jeszcze gorszy, same szroty. 
Po moich przygodach mogę doradzić, żeby nie bawić się z serwisy LG, tylko rękojmia i nara. Bo ja musiałem bujać się z rzecznikiem praw konsumenta, prawnikiem itd. Szkoda czasu ;) Szrot zwracać z tyt. rękojmi i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...