Skocz do zawartości
raf7705

Amazon prime video.

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych.

Amazon ma super cenę za rok subskrypcji 49zł.

Działa za granicą, nawet bez VPN.

(W UK też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, raf7705 napisał:

Dla porównania, taka oferta w UK kosztuje 79 funtów.

Spora różnica.

8 krotna przebitka

.Masz jeszcze do tego Muzykę ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej podstawowej opcji Amazon music, jest niewiele.

Może z 5% zawartości, która jest w dodatkowo płatnym Amazon music HD.

 

Amazon music HD, to jest super, tam jest nawet cała dyskografia big-cyc.

Również, takie sztosy jak pankowa kapela "sedes", tam jest...

(Nie sprawdzałem, czy disco polo mają ale pewnie, tak)

 

Oprócz utworów muzycznych, często do albumu dodawane są też teledyski.

 

 

 

Ale ono kosztuje £7.99 /mc. Za samo Amazon music HD.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

W tej podstawowej opcji Amazon music, jest niewiele.

Może z 5% zawartości, która jest w dodatkowo płatnym Amazon music HD.

Amazon music HD, to jest super, tam jest nawet cała dyskografia big-cyc.

Również, takie sztosy jak pankowa kapela "sedes", tam jest...emoji2.png

(Nie sprawdzałem, czy disco polo mają ale pewnie, tak)emoji2.png

Oprócz utworów muzycznych, często do albumu dodawane są też teledyski.

Ale ono kosztuje £7.99 /mc. Za samo Amazon music HD.

NIestety jak na razie Amazon Music HD nie jest dostępne w Polsce.
No chyba że coś się zmieniło w ostatnich miesiącach, jak ostatnio sprawdzałem było dostępne, poza Stanami, na pewno w UK i Niemczech.
Support mi odpowiedział że w Polsce opcje nie jest dostępna i nie potrafił podać żadnej przewidywanej daty dostępności w Polsce.
A szkoda bo w teorii opcja HD wygląda naprawde nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, raf7705 napisał:

W praktyce też.
Używam aktualnie w UK.

Zazdraszczam, chciałem potestować, nawet mam sprzęt który to obsługuje ale niestety w Polsce niedostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie jakość materiałów UHD HDR na Amazon Prime? Mam mieszane uczucia, niektóre pozycje wyprodukowane przez Amazon wyglądają świetnie. Niestety nie wszystko wygląda u mnie ładnie. Nie wiem czy to wina ustawień, czy jednak materiałów źródłowych. Czytał ktoś może recenzje jakości strumienia na Amazon Prime? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne produkcje są lepsze, inne gorsze, ale za 50 zeta, na rok...
To jak jedną dobrą na miesiąc obejrzę, to będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem film Na noze i Grand Tour w HDR na LG C9 i niestety jakosc w porownaniu do Netflixa czy AppleTV bardzo slaba - duza kompresja.

Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcja produkcji nierówna, obejrzyj coś w HDR10+ np. ostatni sezon Goliath lub Bosch.

Znaczenie ma również żródło aplikacji- u mnie np.na apce w Panasie gz950 jakość jest trochę gorsza niż z Firesticka 4k.

Edytowane przez somerset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam do obejrzenia 3 sezony Bosh i tego Goliata, też zobaczę sobie.
To mówisz że jest w HDR 10+?
Jak dotąd ta technologia mnie nie urzekła. Wolę zwykły HDR 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem różnica pomiędzy HDR10 a HDR10+ jest tak samo widoczna jak pomiędzy HDR a Dolby Vision, porównaj sobie np. Grand Tour (HDR) z Great Escapists (HDR10+).

Również świeże produkcje w HDR10+ innych stacji (jednak rozpowszechniane przez Amazon) jak np. The Stand od STARZ ,według mnie jakościowo co najmniej dorównują Netfliksowi .

Co do kompresji- sprawdzałem bitrate , dla produkcji w HDR10+ nie spada poniżej 14,5 mb osiagając do 18,5 mb  nie jest to co prawda Apple tv z 30 mb czy Disney+ z 25mb jednak delikatnie nawet przewyższa Netflix z 15 mb .

btw. Nie mam pojęcia dlaczego ale to znana przypadłość - w przypadku korzystania z apki w TV ten zmienia sobie sam tryb ustawień obrazu .(Panasonic)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogladam na LG C9 czyli nie mam dostepu do HDR+ tylko HDR. NIe wiem jaki jest  bitrate, ale w tlach widac pikseloze oraz zielono-rozowe przebarwienia. W czerniach widac spora gradacje. Czegos takiego nie spotyka sie na DolbyVision na Netflixie czy APPLE TV.

 

 

 

 

Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo byłem sceptycznie nastawiony co do jakości materiałów UHD HDR w Amazon Prime. Kilka obejrzanych filmów potwierdza to co piszą koledzy wyżej, wszystko zależy od samego filmu. Faktycznie jakość "Na noże" jest słaba, podobnie jak "Midway", jak i pierwszy sezon "Homecoming". Są też produkcje w bardzo dobrej jakości - serial "Tom Clansy`s - Jack Ryan" który jest w Dolby Vision, wydaje się dobry jakościowo też serial "Widow", oraz kontynuacja "Książę w Nowym Jorku" z 2021. Więc myślę że każdy ma trochę racji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kamcyk26 napisał:

Ja ogladam na LG C9 czyli nie mam dostepu do HDR+ tylko HDR. NIe wiem jaki jest  bitrate, ale w tlach widac pikseloze oraz zielono-rozowe przebarwienia. W czerniach widac spora gradacje. Czegos takiego nie spotyka sie na DolbyVision na Netflixie czy APPLE TV.

 

 

 

 

Cóż mogę powiedzieć- to nie jest wina Amazona tylko telewizora czy raczej jego oprogramowania ,syn ma Lg CX który niestety również nie ma HDR10+ jednak czegoś takiego nigdy u niego nie zaobserwowałem.Natomiast w aplikacji (Prime) musi wybrać lub przełączyć się na UHD bo potrafi nie odpalic z automatu. Netflix ma podobną kompresję i podobny bitrate.Owszem Apple to inna liga jednak pełny ,oryginalny strumień jest dostępny tylko na urzadzeniach Apple na innych jest ograniczany do ok. 20 mb.Tak więc paradoksalnie mając opłacone konto w Apple  i odpalając je na urządzeniu nie Appla dostawałem gorszą jakość niż odpalając ten sam materiał przez RD gdzie dostaję 30 mb bitrate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś tu zostało pomieszane.
Apple może i ma pełne kopie (chociaż nie był bym tego taki pewien), na wypożyczalni gdzie płaci się za wypożyczenie lub zakup, każdego filmu, z osobna.

W serwisie abonamentowym z pewnością nie ma pełnych kopi płyty, na żadnym urządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz- w serwisie abonamentowym na urządzeniu nie Appla (Firestick) uzyskuje przy oryginalnych produkcjach do 20 mb/s ,na przystawce Apple uzyskasz 30 mb/s i taki sam bitrate uzyskuje na tym samym materiale i urządzeniu (Firestick) przez RD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę w kiepskim miejscu jest ten temat. Ciężko go odnaleźć. Za dużo przypiętych tematów dotyczących promocji i zakupów. Może administrator przeniósł by ten temat w bardziej dogodne miejsce? Co Wy na to? Wracając do tematu, Netflix jak i Amazon oraz Apple zmniejszyli bitrate. Można o tym przeczytać w artykułach sprzed pół roku mniej więcej. Netflix jak i Amazon chwalili się że nie będzie to stały bitrate lecz dynamiczny dostosowany do scen. Wydaje się to logiczne, niestety chyba nie działa to tak jak powinno, dzisiaj sprawdzałem kilka pozycji i widać czasami tak zwane krzaczki spowodowane kompresją. Ale za tą cenę nie ma co narzekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był założony w celu poinformowania o promocyjnej cenie na Amazon video, więc miejsce było zgodne z przeznaczeniem.
Teraz dyskusja się rozwija, nie mam nic przeciwko, żeby go przenieś w bardziej odpowiednie miejsce.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, afflux napisał:

Troszkę w kiepskim miejscu jest ten temat. Ciężko go odnaleźć. Za dużo przypiętych tematów dotyczących promocji i zakupów. Może administrator przeniósł by ten temat w bardziej dogodne miejsce? Co Wy na to? Wracając do tematu, Netflix jak i Amazon oraz Apple zmniejszyli bitrate. Można o tym przeczytać w artykułach sprzed pół roku mniej więcej. Netflix jak i Amazon chwalili się że nie będzie to stały bitrate lecz dynamiczny dostosowany do scen. Wydaje się to logiczne, niestety chyba nie działa to tak jak powinno, dzisiaj sprawdzałem kilka pozycji i widać czasami tak zwane krzaczki spowodowane kompresją. Ale za tą cenę nie ma co narzekać ;)

1- Chyba faktycznie ten temat mógłby zagościć w innym miejscu.

2- Serwisy streamingowe , owszem zmniejszały bitrate ale w czasie lockdown ,juz dawno nastąpił powrót do własciwej prędkosci .Bitrate  owszem nie jest stały i rózni sie w zaleznosci od scen ale to normalne , są to wahania (dla Netlix i Amazon) w zakresie 14-18 mb/s  i na pewno nie powinny wywoływac artefaktów ,które opisujesz.

Na twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia połączenia internetowego bo prawdę mówiąc objawy ,które opisujesz własnie na to wskazują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, somerset napisał:

Na twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia połączenia internetowego bo prawdę mówiąc objawy ,które opisujesz własnie na to wskazują.

Masz całkowitą rację i właśnie od tego zacząłem, czyli sprawdziłem prędkość połączenie i mam stałą predkość minimum 100 mb/s. Posiadam też aplikację Apple TV z wykupionymi filmami w jakości 4K z HDR lub Dolby Vision i tam filmy wyglądają nadal obłędnie. Niestety filmy które posiadam na Apple nie ma na Amazon aby porównać, a jeżeli już są to w rozdzielczości HD. Artefakty które widziałem były chwilowe i słabo zauważalne , ale jednak je zobaczyłem. Wygląda na to że 14-18 mb/s to jednak za mało na obraz i wysokiej jakości dźwięk, albo bitrate jest niższy niż deklarują. Nie wiem , dziele się tylko spostrzeżeniami. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...