Skocz do zawartości
Mr X

Zmiana wysłużonego 55 na... No właśnie. Na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany wysłużonego Samsunga UE55H6400 na telewizor nowszy, większy, lepszy, 4k, itd. ;)
Zastanawiam się nad Sony XH9505 lub XH9096, podoba mi się również Samsung The Frame, ale czy to dobry wybór... Nie wiem.
Stąd prośba o wsparcie w wyborze następcy.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
30m2.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
4m.

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1-4.

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?
Teoretycznie na wprost, ale na szerokości około 3m. Więc chyba ważne.
 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Wisieć.

6. Jak słońce świeci w pokoju ?
Z lewej strony - okno między TV i kanapą.

7. Jaki masz obecnie telewizor ?
Samsung 55" UE55H6400.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
100/120Hz, smart, wszystkie możliwe aplikacje VOD, gniazdo sieciowe LAN.

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
Aktualnie HD, w przyszłości 4K (Kiedy 4K zrobi się to powszechne? Pewnie jak telewizor padnie ;])

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
Tuner satelitarny/kablowy, konsola.

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
1-8.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Matową.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Głownie filmy, kanały muzyczne, popularnonaukowe, bajki, sport.

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
Nie.

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
Tak, ale sporadycznie.

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Więcej wieczorami.

17. Preferencje co do wielkości?
65-75 (zastanawiam się czy skok na 75 nie będzie zbyt duży).

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Powolność.

19. Preferencje co do marki ?
Brak.

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Nie, nie używam.

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
Do 8 kzł byłoby idealnie, ale wyższe też do rozważenia.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?
Raczej nie, ale nie można wykluczyć. Zwykle tryb Film jest dla mnie zadowalający.

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 4m do telewizora to bym polecał większy ekran niż 65 cali. 
Jeśli Oledy to masz ok 13K cebulionów żeby kupić C1 i niecałe 12K cebulionów żeby kupić B1 (w podobnych cenach masz A90J od Sony ale w 65 calach).
Ale musisz pamiętać, że jest (nikła bo nikła- zwłaszcza jeśli ktoś tak jak Ty ogląda zmienny kontent) szansa wypalenia. W 65 cali to się mieścisz bez problemu i jeszcze Ci zostaje. W C1 (lub CX czyli model z zeszłego roku też warty rozważenia jeśli by się trafiła super okazja) nie powinno być problemu z powolnością natomiast w B1...może być różnie. 

Jeśli myślisz nad XH90 to chyba lepiej przeskoczyć na X90J (tegoroczny następca) i wtedy też PRAWIE się mieścisz w budżecie w rozmiarze 75 cali ;)

Ogólnie co z tych telewizorów weźmiesz to będziesz zadowolony- oledy to potencjalna szansa (i jeszcze raz-nikła) na wypalenie no i jednak trochę gorzej się ogląda w dzień bo jest ciemniejsza matryca. Ale znowu masz te czernie i kontrast plus kąty widzenia idealne, zero zmiany barw niezależnie gdzie siądziesz do oglądania.
A X90J znowu masz gorsze kąty widzenia jednak troszkę ale na plus android TV (jak dla mnie zerowy to plus bo praktycznie nikt nie używa więcej aplikacji niż każdy inny system operacyjny na TV obsługuje) no i różnica w cenie. 

Najlepiej weź oba, przetestuj i jeden oddaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zdecydujesz się na oled, 

(ja się nie zdecydowałem z uwagi na:

1. Ryzyko wypaleń - tv działa u mnie 6-10 godzin dziennie.

2. Spore odbicia

3. Jasny pokój

4. Cena (w momencie zakupu w cenie Lg C1 miałem Samsunga z pakietem kalibracji oraz z soundbarem z wyższej półki) )

 

to weź pod rozwagę samsunga QN91 w 75 calach (mam podobny metraż i pół roku biłem się z myślami czy może 65 cali…. Wielkość jednak ma znaczenie i zdecydowanie wpływa na komfort użytkowania).

Stabilny i intuicyjny system,  który posiada większość niezbędnych aplikacji, dobra czerń, dobra powłoka antyrefleksyjna - oglądasz film, a nie siebie i resztę pokoju w ekranie ;) , całkiem spoko dźwięk (chociaż ja jestem wybredny i dokupiłem soundbar).

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych wyborów Sony 75 XH95 w relacji cena/jakość. Sensownie tez Samsung wskazany przez kolegę wyżej 😊

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, egon446 napisał:

Jeżeli masz 4m do telewizora to bym polecał większy ekran niż 65 cali. 
Jeśli myślisz nad XH90 to chyba lepiej przeskoczyć na X90J (tegoroczny następca) i wtedy też PRAWIE się mieścisz w budżecie w rozmiarze 75 cali ;)
Najlepiej weź oba, przetestuj i jeden oddaj :)

Dzięki za sugestie. Oleda raczej odpuszczam, to chyba jeszcze nie ten czas (dla mnie). Rozmiarowo wszyscy radzą 75, wiec obiorę chyba ten kierunek :)

20 godzin temu, Piotr Komorowski napisał:

2. Spore odbicia
3. Jasny pokój

to weź pod rozwagę samsunga QN91 w 75 calach (mam podobny metraż i pół roku biłem się z myślami czy może 65 cali…. Wielkość jednak ma znaczenie i zdecydowanie wpływa na komfort użytkowania).

Stabilny i intuicyjny system,  który posiada większość niezbędnych aplikacji, dobra czerń, dobra powłoka antyrefleksyjna - oglądasz film, a nie siebie i resztę pokoju w ekranie ;) , całkiem spoko dźwięk (chociaż ja jestem wybredny i dokupiłem soundbar).

 

Po wczorajszym słonecznym dniu Twoja uwaga o odbiciach i refleksach okazała się bardzo na miejscu. Muszę zwrócić na to uwagę.
Pod tuner mam podłączone głośniki, więc te wbudowane rzadko są używane.

Poszukam tego Samsunga, może gdzieś będzie lokalnie do obejrzenia.

17 godzin temu, Xisiek napisał:

Jeden z lepszych wyborów Sony 75 XH95 w relacji cena/jakość. Sensownie tez Samsung wskazany przez kolegę wyżej 😊

Dzięki. Będę oglądał.

Nikt nie wspomina o "The Frame", a tak mnie kusi... :P

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mr X napisał:

"The Frame", a tak mnie kusi... :P

Tam cały „wysiłek” poszedł w ramkę a nie w panel, wiec rozumiesz … 🥳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Xisiek napisał:

Tam cały „wysiłek” poszedł w ramkę a nie w panel, wiec rozumiesz … 🥳

Wszystko jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2021 o 17:05, Xisiek napisał:

Jeden z lepszych wyborów Sony 75 XH95 w relacji cena/jakość. Sensownie tez Samsung wskazany przez kolegę wyżej 😊

Nie do znalezienia, same zwroty :( Po testach spodobał mi się Android na pokładzie, więc czy XR-75X94J będzie dobrym kierunkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mr X napisał:

Nie do znalezienia, same zwroty :( Po testach spodobał mi się Android na pokładzie, więc czy XR-75X94J będzie dobrym kierunkiem?

Dobrym, ale seria 94 to bodaj 90 o lekkich modyfikacjach, weź to pod uwagę 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Xisiek napisał:

Dobrym, ale seria 94 to bodaj 90 o lekkich modyfikacjach, weź to pod uwagę 👍

Akurat Euro ma promkę na niego (7500zł) i stąd moje spojrzenia w jego stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FrankyGoes napisał:

Oled Philips 806/856 powinien zmieścić się w tym budżecie.

Tak wszyscy straszą wypaleniami, ze przestałem brać oled pod uwagę... Wydają mi się tez bardziej "lusterkowate", ale może to subiektywne odczucie.

No i ten chyba max 65, a już się mentalnie nastawiłem na 75 (zgodnie z radami).

Niemniej jednak dzięki za propozycje.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FrankyGoes napisał:

Niemniej w Twojej ankiecie nie ma sygnałów, że nadużywasz statycznych obrazów. Ale skoro tak zdecydowałeś. :)

To prawda :) Poza logo stacji nic tam na dłużej nie utknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie AMC na ćwierć ekranu. Co za banda ignorantów. Najlepsze loga ma cinemax i alekino+

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mikoko napisał:

Szczególnie AMC na ćwierć ekranu. Co za banda ignorantów. Najlepsze loga ma cinemax i alekino+

To który telewizor zaproponował byś ignorantowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli nadawców jako ignorantów. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem. Sam mam Oleda i temat jak najbardziej mnie dotyczy. Oleda AG8 nowego mam od miesiąca, dostałem go w zamian za XG9505 w ramach wymiany gwarancyjnej. Korzystałem z dekodera Vu+ duo 4K SE (świetny dek) ale przez te loga nadawców jak na razie korzystam bezpośrednio z modułu cam w tv. W nim mogę ustawić obraz jako szerokokątny i „wywalić” natarczywe loga poza ekran. Pewnie z czasem się przełamie i wrócę do Vu+ ( na nim nie mogę zmieniać proporcji ekranu, chyba ze do tego jeszcze nie doszedłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee daleko mi do obrazy :) Tak czułem, ze to bardziej stronę coraz większych logo twórców. Tez mam VU (na razie FHD), wiec Twoje uwagi są dla mnie bardzo cenne.

Napisz mi proszę coś na temat odblasków. Nie masz wrażenia, że siedzisz przed lustrem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie mam takiego wrażenia. Jak widać w normalny dzień okno mam po lewej stronie. Praktycznie siedzę metr od niego. Jak widzisz mnie prawie nie widać.

5d118589c4b538a59dc68bc6196af513.jpg&key=b15ad55e39a55e3a0723043ecfef17c5fc270483f16c97149cffa994b2b86aac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcie, wygląda dobrze. Jak oglądałem w sklepie, to wydawało mi się bardzo lustrzane.

Idealnie byłoby zamówić kilka rożnych i przetestować u siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...