Skocz do zawartości
Bipo

Projektory laserowe JVC na rok 2021 DLA-NZ9 , DLA-NZ8 i DLA-NZ7 ( DLA-RS4100 , DLA-RS3100 i DLA-RS2100)

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że za chwilę aby mieć projektor JVC trzeba będzie wyłożyć prawie 40tys zł. Dla wielu osób jest to bariera nie do przekroczenia i będzie musiała rozstać się z tą marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład, miałem JVC RS540 (załóżmy, że nadal nie mam nic innego) a chce kupić natywny projektor 4k np JVC to co muszę wkrótce zrobić.... wyłożyć na stolik określoną kwotę a to będzie za moment 40tys bo w ciągu roku wycofać mają również i RS1000(RS2000/3000 zostały już wycofane i produkcja ich stanęła). Jeśli mnie nie stać to kupuje projektor  innej firmy np Sony za 20tys i rozstaje się z JVC. Mam natywny 4k tyle że Sony..:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bipo napisał:

Prosty przykład, miałem JVC RS540 (załóżmy, że nadal nie mam nic innego) a chce kupić natywny projektor 4k np JVC to co muszę wkrótce zrobić.... wyłożyć na stolik określoną kwotę a to będzie za moment 40tys bo w ciągu roku wycofać mają również i RS1000(RS2000/3000 zostały już wycofane i produkcja ich stanęła). Jeśli mnie nie stać to kupuje projektor  innej firmy np Sony za 20tys i rozstaje się z JVC. Mam natywny 4k tyle że Sony..:-)

Dobry przykład - ja zdążyłem zmienić 540 na 2000 :)

Może Epson wykorzysta lukę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosty przykład, miałem JVC RS540 (załóżmy, że nadal nie mam nic innego) a chce kupić natywny projektor 4k np JVC to co muszę wkrótce zrobić.... wyłożyć na stolik określoną kwotę a to będzie za moment 40tys bo w ciągu roku wycofać mają również i RS1000(RS2000/3000 zostały już wycofane i produkcja ich stanęła). Jeśli mnie nie stać to kupuje projektor  innej firmy np Sony za 20tys i rozstaje się z JVC. Mam natywny 4k tyle że Sony..:-)

Prosty przykład, proste rozwiązanie. Trzeba było zostać z RS 540.

 

I nie trzeba się rozstawać i worka pieniędzy wykładać.

 

Ale kto bogatemu zabroni...

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za serwisem grega(www.passionhomecinema.fr) pojawił się przeciek co do dwóch  laserowych projektorów Epsona. Najważniejsze cechy:Jasność 2500 i 2700lumenów. Jednak rozdzielczość natywna to nadal 1080p 

PRAWDOPODOBNA CENA  PONIŻEJ 4000 EURO!!! 

https://www.passionhomecinema.fr/blog/index.php/23/09/2021/nouveaux-projecteurs-home-cinema-epson-eh-ls12000b-et-eh-ls11000b/

 

Choć serwis chiński relacjonując  prezentacje projektorów Epsona która odbyła się 10.09 w pekinie podaje że natywna rozdzielczość 4k.No zobaczym, które plotki będa bliżej prawdy

https://www-av269-com.translate.goog/2021/0910/3267.shtml?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,elem

Ps. Nie mogłem poprawić błędów.. "no zobaczym" he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się z marką Epson rozstałem bez żalu .
Mogą być nawet 8k i tak JVC to pięty lizać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2021 o 08:34, llukk napisał:

Za serwisem grega(www.passionhomecinema.fr) pojawił się przeciek co do dwóch  laserowych projektorów Epsona. Najważniejsze cechy:Jasność 2500 i 2700lumenów. Jednak rozdzielczość natywna to nadal 1080p 

PRAWDOPODOBNA CENA  PONIŻEJ 4000 EURO!!! 

https://www.passionhomecinema.fr/blog/index.php/23/09/2021/nouveaux-projecteurs-home-cinema-epson-eh-ls12000b-et-eh-ls11000b/

 

Choć serwis chiński relacjonując  prezentacje projektorów Epsona która odbyła się 10.09 w pekinie podaje że natywna rozdzielczość 4k.No zobaczym, które plotki będa bliżej prawdy

https://www-av269-com.translate.goog/2021/0910/3267.shtml?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,elem

Ps. Nie mogłem poprawić błędów.. "no zobaczym" he he

we srode sie okaże co to za projektory od Epsona. Pewne jest to ze dobry moment wybral Epson (niedlugo po ogloszeniu info od JVC) i moze wypelnia luke ktora powstala po ogloszeniu laserowych modeli od JVC. Przyszly rok moze byc ciekawy i zawsze lepiej dla konsumentow jak jest wiekszy wybor. 

Narazie jest sporo niewiadomych odnosnie tych nowych projektorow Epsona: czy bedzie natywne 4K (na zdjeciach z tych linkow sa obudowy od serii TW9x00 a nie od serii LS, wiec raczej ciezko by im bylo wtedy upakowac wiekszy obiektyw itp do tej samej obudowy co TW, wiec jest jakies ryzyko ze nadal to bedzie eshift...), co z DTM ? co z kontrastem ? czy bedzie to LCoS Reflective (lepszy kontrast) jak w LS10500 czy zwykle panele LCD (slabszy kontrast) itp.

Na AVforum UK widac pewną ekscytacje dot zapowiedzi dot Epsona oraz niezadwolenie z nowych cen laserowych JVC i wcale im sie nie dziwie. 46k PLN za podstawowy laserowy model z kontrastem natywnym  40k:1 w PL troche JVC odjechalo natomiast ceny w UK sa z reguly jeszcze wyzsze niz za te proje w UE. Zostawiajac z lampowych tylko N5 w ofercie troche zaryzykowali. Mogli odswiezyc RS2000/NX7 o nowe HDMI itp i zostawic nadal lampe zeby byla alternatywa. Nie zdziwie sie jak zaraz beda wracali z produkcja RS540/X7900 ktory sprzedawal sie jak cieple buleczki :)

(Male sporostowanie do ww.  Epson mial w LS 10x00 panele LCD- Reflective i o takie mi chodziło, to taki odpowiednik LCoS / DILA ktorego uzywa JVC. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest recenzja "projektora przedprodukcyjnego" 

https://www.passionhomecinema.fr/blog/index.php/11/10/2021/test-epson-eh-ls12000b-lavis-de-gregory/

Wszystko bardzo dobrze tylko ten kontrast...

No ale zobaczymy pewnie niebawem w sieci znajdziemy dużo  porownan z sony czy jvc "łeb w łeb" 

Edytowane przez llukk
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim kontrascie natywnym z nowych Epsonow to raczej o żadnym "łeb w łeb" z JVC i Sony mowy być nie może, ale podejrzewam ze tez nie o to chodzi. Bo jest to troche inna polka cenowa. Troche szkoda, ze w  temacie kontrastu u Epsona nic sie nie zmienia wzgledem TW9400 a nawet mozna powiedziec  jest regres (jesli porownamy do poprzedniego modelu laserowego LS10500). Szkoda ze nie zastosowali paneli wykonanych w technologii reflective, ktora to podobnie jak te ktore stosuje JVC (DiLA czyli wlasna odmiana  Liquid Crystal on Silicon) i Sony (SxRD) daja duzo lepszy kontrast, ale nie ma co grymasić. Z tego testu co zamiesciles wynika ze nowe Epsony maja sporo zalet i bdb stosunek cena / jakosc. W swoim pułapie cenowym beda atrakcyjne. 

Generalnie jednak  jak ktoś raz zobaczył kontrast JVC natywny i plastycznosc obrazu to ciezko sie pozniej na cokolwiek innego przesiasc niz JVC (ktore mimo ze w nowych modelach kontrast ma troche slabszy niz w poprzednich to jednak nadal bardzo wyroznia sie pod tym wzgledem na rynku.

Dobra ale starczy juz o Epsonach w temacie JVC   

@llukk mysle ze warto zebys zalozyl temat nowych Epsonow - tu zostawmy info dot laserowych JVC 


 


 


 


 


 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za bardzo porównań nie widać tych projektorów. Pewnie ciężko o konkretne różnice do różnic cenowych. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...