Skocz do zawartości
kginvest

zwykły Blu-ray czy PS3 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie na zakupem jakiegoś odtwarzacza ktory w pelni wykorzysta mozliwosci telewizora (Lg 42le2r)
I mam pewien dylemat. Czy zdecydować sie na standardowy odtwarzacz blu-ray czy moze PS3, zaznacze tutaj że zasadniczo nie gram, i to, ze PS3 moze odtwarzać gierki nie jest dla mnie wystarczająco silnym argumentem.
Za co to jest istotne, to to jaka jest jakośc obrazu i dzwięku z tego i z tego urządenia.

dziekue i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie PS3.
Jak poużywasz to przyznasz rację.
Także nie gram.

KONKRET:
- Audio: SACD i DVD audio player
- foto prezentacje ( dźwięk plus slide show)
- obsługa AVCHD czyli kontener zrzutów z kamer HD SONY lub PANASONIC
- współpraca z PC w wykorzystywaniu jego zawartości
- internet - zakupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie różne wersje slyszalem, ale z doświadczenia też wiem, ze takie "kombanjy" to nie jest nigdy dobry sprzęt.

Mam stosunkowo dobry zestaw kina (audio) i różnica np. pomiedzy moim średnim modelem denona a jakimś philipsem za 500 zł jest kolosalna zarówno w obrzie (kolory) jak i w dzwięki (sluchane na tych samuch kolumach i wzmacniaczu) juz nie mowie tutaj o makrokeszach za 100 zł

I wlasnie obawiam, sie, ze przy zastosowaniu PS3 do słuchania muzyki wypadnie on gorzej niż jakis nawet przeciętny odtwarzać blu-ray. A wlasnie ten aspekt jest dla mnie najwaznieszy (no i oczywiscie jakość obrazu :P )
Ale może sie myle wiec prosze mnie wyprowadzić z błędu.

co do foto prezentacji, internetu itp, to nie przesadzajmy do tego sluzy komputer i zawsze moge podloczyć laptopa do tv, wiec taki argument dla mnie nie istnieje :P jedynie gierki to coś co by przemawialo za PS, ale jak juz wczesniej zaznaczylem priorytetem jest dla mnie jakość dzieku i obrazu (przy filmach, ale przede wszsytkim przy muzyce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='kginvest' post='51081' date='21.06.2007, 01:44 ']no wlasnie różne wersje slyszalem, ale z doświadczenia też wiem, ze takie "kombanjy" to nie jest nigdy dobry sprzęt.

Mam stosunkowo dobry zestaw kina (audio) i różnica np. pomiedzy moim średnim modelem denona a jakimś philipsem za 500 zł jest kolosalna zarówno w obrzie (kolory) jak i w dzwięki (sluchane na tych samuch kolumach i wzmacniaczu) juz nie mowie tutaj o makrokeszach za 100 zł

I wlasnie obawiam, sie, ze przy zastosowaniu PS3 do słuchania muzyki wypadnie on gorzej niż jakis nawet przeciętny odtwarzać blu-ray. A wlasnie ten aspekt jest dla mnie najwaznieszy (no i oczywiscie jakość obrazu :P )
Ale może sie myle wiec prosze mnie wyprowadzić z błędu.

co do foto prezentacji, internetu itp, to nie przesadzajmy do tego sluzy komputer i zawsze moge podloczyć laptopa do tv, wiec taki argument dla mnie nie istnieje :P jedynie gierki to coś co by przemawialo za PS, ale jak juz wczesniej zaznaczylem priorytetem jest dla mnie jakość dzieku i obrazu (przy filmach, ale przede wszsytkim przy muzyce)[/quote]


Różnica w cenie w zasadzie zamyka temat porównania PS3 do odtwarzacza standalone. PS3 w niczym praktycznie im nie ustępuje a jest spooooro tańszy. Na dodatek skaluje DVD do 1080p i robi to całkiem dobrze, obsługuje tryb 24Hz, Full Range RGB po HDMI i Super White.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako posiadacz PS3 (kupiłem ją bez przekonania) stwierdzam że:

- do filmów nadaje się SREDNIO (na "drugim biegu" wentylator pracuje wcale nie ciszej niż w nie wyciszonym komputerze PC)
Choć co do jakośći obrazu- zastrzezen nie mam żadnych - rewelka
- słuchanie muzyki odpada w przedbiegach - czytaj wyżej (do tego wolę mojego Denona 2930)
- przeglądarka zdjeć - może się przydać. Bardzo szybko i wygodnie- bez latania z laptopem, przepinania kabli itp mamy komfort oglądania zdjec na duzych "calach" a nie na jakimś przestarzałym papierze foto czy najczesciej podłym monitorze laptopa
- gry ? Jakie gry ? Nie ma w co grać !!
- internet - raczej sredni komfort surfowania
- wykonanie w stylu "patrz na mnie - nie dotykaj" - praktycznie każdy kontakt z urządzeniem zostawia na nim ślad. Najczęściej trwały (rysy)


Reasumując

Jako multimedialny kombajn do wszystkiego jest to dobre rozwiązanie ale jesli ma to zastąpić DOBRY (czyli nie jakeiś tam LG czy Szajsung) player HD - zdecydowanie polecam stacjonarny klocek. Jesli ktos bawi się w AVCHD - polecam odtwarzacz SONY który supportuje ten format bez najmniejszych problemów out of the box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='mobor' post='51099' date='21.06.2007, 10:45 ']- do filmów nadaje się SREDNIO (na "drugim biegu" wentylator pracuje wcale nie ciszej niż w nie wyciszonym komputerze PC)[/quote]

U Ciebie przy oglądaniu filmów włącza się drugi bieg ? Jesteś pewny że nie postawiłeś konsoli na kaloryferze ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drugi bieg włącza się po ok 15-20 minutach pracy konsoli - obojetnie w jakim trybie !
Nawet podczas zasysania akualizacji z netu.
Warunki eksploatacji. Konsola od góry całkowicie odkryta, niczym nie zastawiona. Po bokach - przestrzen. Tył konsoli oddalony od sciany ok 30-40cm
Jesli to nie są optymalne warunki to boję sie pomyslec co sie dzieje gdy konsola stoi w mniej przewiewnym miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='51099' date='21.06.2007, 09:45 '].....
- do filmów nadaje się SREDNIO
- słuchanie muzyki odpada w przedbiegach

... Jesli ktos bawi się w AVCHD - polecam odtwarzacz SONY który out of the box[/quote]

Czy mógłbyś rozwinąć temat AVCHD na odtwarzaczu SONY i wskazał który to SONY: [quote]supportuje ten format bez najmniejszych problemów[/quote] .

Dla mnie to sensacyjna informacja.
Dlaczego jednak SONY tak strannie ukrywa przed światem istnienie takiego urządzenia.
Obecnie w zasadzie wszystkie urządzenia AV są chłodzone wiatrakami. Od rego nie ma ucieczki.
Procesory sa wyżyłowanie i wymagają aktywnego chłodzenia aby osiagnąć otymalne warunki wydajności.
W szybkiew nadejście chipów nie wymagających chłodzenia nie wieżę.
Raczej należy zastanowić sie jak skrzyneczki poustawiać aby w całkowicie zamkniętym pomieszczeniu ( szczelne okna) i z wyłączona klimatyzacją ( która szumi, nawet ta grawitacyjna ) zapomnieć o wiatraczkach.

A tak naprawdę to jest jakaś histeria z tymi wentylatorami. W epoce pierwszy CD-playerów lasowano sie 100 decybelowym a późnie jeszcze większym odstępem sygnał-szum.
Po prostu daj gałę volume trochę w prawo i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdej muzyki słucha sie z gałą na maxa w prawo...
Jesli chodzi o player sonego- patrz model który włąsnie wychodzi w europie - w tym i w Polsce
Ma AVCHD - NA PEWNO
[url="http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=BDP-S1E&site=odw_pl_PL&imageType=Main&category=Blu-ray+Disc+player"]http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action...ray+Disc+player[/url]

Sorry ale psząc o wszystkich urzadzeniach AV jako takich które są chłodzone wiatrakiem- GRUBO się mylisz
Mój zestawik Denona (zarówno DVD jak i amplituner)- jest chłodzony całkowicie pasywnie.

Wentylatorki zginą niebawem- jak tylko produkcja chipów przeskoczy na nowszy, bardziej energoszczedny proces technologiczny - 60 lub 45 nm
Kiedy to nastapi ? Mysle ze wraz z pojawieniem się urzadzen drugiej lub trzeciej generacji. Osobiscie wtedy włanie kupię przyzwoity player HD - PS3 traktuję "dojazdowo"
Pod machą muszę miec: HDDVD, BD, DVD z porzadnym upscalerem (wszystko z obsługą formatów zapisywalnych), SACD, DVD-A, wszystkie dekodery i BRAK wiatraka... To moja lista życzeń :P

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może poczekaj na stacjonarny player Sony BDP-S300, który właśnie wszedł w stanach. Poniżej link do recenzji
[url="http://www.hometheaterblog.com/hometheater/2007/06/sony_bdps300_bl.html"]RECENZJA[/url]

W US kosztuje $499 ale za 2-3 miesiące pewnie będzie za $350-400. U nas pewnie wystartuje z ceną trochę niższą od PS3 czyli w ok. 2tys.

Dla mnie osobiście cały czas jakimś problemem jest brak odczytu (również w PS3) płytek wypalanych BD-R. Jest już sporo kamerek HD na rynku i zaraz pewnie pojawią się domowe softy do montażu mat. HD. Wypalarki BD też są już na rynku i fajnie aby stacjonarny player BD mógł je czytać. Zastanawiam się czy przyszłe update'y firmware'u mogą to zmienić czy takie opcje pojawią się dopiero w następnej generacji playerów BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='51112' date='21.06.2007, 12:22 ']Nie kazdej muzyki słucha sie z gałą na maxa w prawo...
Jesli chodzi o player sonego- patrz model który włąsnie wychodzi w europie - w tym i w Polsce
Ma AVCHD - NA PEWNO
[url="http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=BDP-S1E&site=odw_pl_PL&imageType=Main&category=Blu-ray+Disc+player"]http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action...ray+Disc+player[/url]

Sorry ale psząc o wszystkich urzadzeniach AV jako takich które są chłodzone wiatrakiem- GRUBO się mylisz
Mój zestawik Denona (zarówno DVD jak i amplituner)- jest chłodzony całkowicie pasywnie.

Wentylatorki zginą niebawem- jak tylko produkcja chipów przeskoczy na nowszy, bardziej energoszczedny proces technologiczny - 60 lub 45 nm
Kiedy to nastapi ? Mysle ze wraz z pojawieniem się urzadzen drugiej lub trzeciej generacji. Osobiscie wtedy włanie kupię przyzwoity player HD - PS3 traktuję "dojazdowo"
Pod machą muszę miec: HDDVD, BD, DVD z porzadnym upscalerem (wszystko z obsługą formatów zapisywalnych), SACD, DVD-A, wszystkie dekodery i BRAK wiatraka... To moja lista życzeń ;)[/quote]

Piszesz bzdury, same bzdury;
żadnego odtwarzacza AVCHD od SONY nie ma. Polecasz coś co nie istnieje na rynku.
Denonik to Standard Definition a to jest nie to forum.
Czekanie na chipy tgz. chłodne może trwać kilka lat. Zyczę powodzenia pamietając, że zawsze już chłodzony element będzie bardziej wydolny niż "zimny".
Zresztą to też są "GRUSZKI NA WIERZBIE".

I na koniec: Słucham zawsze przy gałach w prawo bo o to mi w tym chodzi i po to to jest.

Jest na wiatraki prosty i tani sposób:
- gały w prawo; wówczas proporcje głośnosciowe poprawia się na korzyść muzyczki i wtedy:
- zakładamy ochraniacze dla operartora młota pneumatycznego.
[b]I po temacie. [/b]

Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hheehe, współczuje Twoim sąsiadom ;) No chyba że mieszkasz w domku :)

Ja bym poczekał na stacjonarny player, bo ta głośność PS jest odstraszająca. Czasem przecież się ogląda filmy wieczorami i cicho.

PS: Nie ma jakichś modów do PS typu ciche wentylatory czy maty tłumiące? Mojego peceta po takim tuningu praktycznie w ogóle nie słychać a moc też swoją ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='benek07' post='51114' date='21.06.2007, 13:28 ']Dla mnie osobiście cały czas jakimś problemem jest brak odczytu (również w PS3) płytek wypalanych BD-R. Jest już sporo kamerek HD na rynku i zaraz pewnie pojawią się domowe softy do montażu mat. HD. Wypalarki BD też są już na rynku i fajnie aby stacjonarny player BD mógł je czytać. Zastanawiam się czy przyszłe update'y firmware'u mogą to zmienić czy takie opcje pojawią się dopiero w następnej generacji playerów BD[/quote]

Nie chce mi się teraz szukać, ale czy czasami PS3 z firmware 1.80 nie czyta już BD-R ów ??

Edit: znalazłem info że od FW 1.60 konsola czyta BD-RE

Amatorom wyciszania proponuję krótką sesję z X360 , po takim doświadczeniu inaczej się mówi o hałasie generowanym przez PS3 Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Obecnie w zasadzie wszystkie urządzenia AV są chłodzone wiatrakami"

Ja piszę bzdury ????? Czy to TY je napisałeś ?
Napisałes wyraznie o WSZYSTKICH urzadzeniach AV i w tym kontekscie napisałem że piszesz brednie
Bo piszesz

"żadnego odtwarzacza AVCHD od SONY nie ma"

Kużwa- jestes slepy czy . może to jakaś forma autyzmu ?

(cytat ze strony SONY.PL)

Data wprowadzenia: 2007-06-11

Pamiętaj, że funkcje/dane techniczne mogą różnić się w poszczególnych krajach. Jeśli akcesoria nie są opisane jako "oferowane w zestawie" - są dostępne opcjonalnie.

Obraz High Definition 1080p
7.1 kanałów dźwięku przestrzennego
System 24p True Cinema
Bravia Theatre Sync Sztywna konstrukcja
x.v. Colour
Interpolacja nagrań z płyt DVD do formatu 1080p
[b]Odtwarzanie płyt AVC-HD [/b] <- A TO CO DO CHOLERY JEST ??
Dolby True HD
Dolby Digital Plus
DTS-HD (5.1 kanałów)
DTS
Pozłacane analogowe wyjścia audio 5.1 kanałów
HDMI
Wyświetlanie przepływności



Zyczę powodzenia pamietając, że zawsze już chłodzony element będzie bardziej wydolny niż "zimny".

Takich głupot juz dawno nie czytałem ;)
Dla mnie mzoesz sobie słuchac nawet na gałach obróconych o 720 stopni - mnie to nie interesuje. Wiekszosc ludzi słuchajacych NORMALNEJ muzyki potrafi to robić ... w normalny, cywlizowany sposob.
Taki pisanie jest tak samo inteligentne jak tekst wlasciciela BMW który sypie 200 po miescie wychodząc z zalozenia ze "po to to jest"
A jesli ktos wylatuje z tekstem o zatyczkach do uszu...cóż tu dalej komentować ?

SMIECH NA SALI i tyle

albo i naczej- cytując za "bluray"
I po temacie.

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cenyodtwarzaczy BR spadly i sa na podobnym do PS3 poziomie, jak nie grasz (choc fakt ze nie ma w co) to wybierz to co Ci bardziej do reszty sprzetu bedzie pasowalo, albo najlepiej kup odemnie PS3 (oferta w odpowiednim dziale).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakim wentylatorem jest chłodzony BD SONY co to jest w sprzedaży od 11.06.2007.

Napisz gdzie mogę go kupic ?

I jaka cena też napisz.
[quote]Kużwa- jestes slepy czy . może to jakaś forma autyzmu ?[/quote]
TUMANIE
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4813"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4813[/url]
możesz ten wentylatorek sobie zobaczyc. Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='albz74' date='21.06.2007, 14:08 ' post='51126']
Nie chce mi się teraz szukać, ale czy czasami PS3 z firmware 1.80 nie czyta już BD-R ów ??

Edit: znalazłem info że od FW 1.60 konsola czyta BD-RE

To fajnie. Ktoś może testował już na PS3 wypalony dysk BD-R?

Dziwie się, że Sony BDP-S300 - skoro wchodzi teraz - już na wejściu nie czyta płyt BD-R.
Jeśli update firmware'u to odblokuje i cena w Polsce będzie poniżej 2 tys. (może nie od razu) to sądzę, że to może być dobra oferta. Przede wszystkim dla tych, dla których opcja konsoli nie jest istotna. Z pierwszych recenzji wynika, że obraz jest trochę lepszy niż w PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie czytałem całego tematu ale jak nie grasz to chyba nie ma co wchodzić w PS3. (tak na serio to nie ma w co grać i zaczynam się zastanawiać co się dzieje z tym sprzętem.....dziwna sprawa). Skoro Samsung BD stoi za 1999zł to ja bym go brał (super skaler + dobry odtwarzacz BD ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie o tym samsungu słyszałem cienkie opinie, i radzono mi czekać na wysyp innych modeli.


Ogólnie to za wszystkim nie zdążysz. Mam hd-e1, wiadomo ze można kupić xe1 jest lepsza, no i droższa dwa razy a przecież już w zanadrzu coś jest ciekawego. Więc może i ten samsung , jak oczywiście trochę spadnie będzie do zjedzenia.


Autorus


[quote name='Gmeru' post='51169' date='21.06.2007, 19:09 ']Nie czytałem całego tematu ale jak nie grasz to chyba nie ma co wchodzić w PS3. (tak na serio to nie ma w co grać i zaczynam się zastanawiać co się dzieje z tym sprzętem.....dziwna sprawa). Skoro Samsung BD stoi za 1999zł to ja bym go brał (super skaler + dobry odtwarzacz BD ).[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Interesujace wiadomosci podajesz na temat glosnosci PS3.
U mnie konsola stoi na Amplitunerze Marantz który włączony całkiem nieźle się nagrzewa. W pokoju jest 28 stopni.
NIGDY nie udało mi się doprowadzić do przejścia wentylatora PS3 na wyższe obroty przy oglądaniu filmów czy słuchaniu muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='51079' date='21.06.2007, 00:17 ']KONKRET:
- Audio: SACD i DVD audio player[/quote]

Chyba się jednak zagalopowałeś.
[color="#FF0000"][size=3][b]Konkret to jest, że PS3 NIE CZYTA DVD-Audio !!! :rolleyes::P [/b][/size][/color]
Czyta tylko ścieżki dźwiękowe zapisane na płytce DVD-Audio ale ... w formacie DVD-Video czyli w skompresowanym DD albo DTS . Przed chwilą sprawdziłem to organoleptycznie ;) .
Sprawdź dobrze, zanim kogoś wprowadzisz w błąd.
Chyba by się SONY spaliło ze wstydu gdyby im ktoś udowodnił, że ich playery czytają niesłuszny format :):lol::lol: .

Poza tym, co do czytania SACD:
no ... niby czyta ale po wyjściu analogowym wypuścisz tylko SACD 2ch i to tylko po dziadowskiej jakości kablu. Widziałem różne ale dobrego jeszcze nie widziałem. Po HDMI teoretycznie wypuścisz SACD w postaci strumienia tylko pokaż mi na rynku procesor który coś takiego przyjmie.
BTW konsola na płytach hybrydowych pokazuje trzy ścieżki dźwiękowe (od góry): SACD multichanel, SACD stereo i CD.

I tyle temata.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='51182' date='21.06.2007, 22:12 ']Chyba się jednak zagalopowałeś.
[color="#FF0000"][size=3][b]Konkret to jest, że PS3 NIE CZYTA DVD-Audio !!! :rolleyes::P [/b][/size][/color]
Czyta tylko ścieżki dźwiękowe zapisane na płytce DVD-Audio ale ... w formacie DVD-Video czyli w skompresowanym DD albo DTS . Przed chwilą sprawdziłem to organoleptycznie ;) .
Sprawdź dobrze, zanim kogoś wprowadzisz w błąd.
Chyba by się SONY spaliło ze wstydu gdyby im ktoś udowodnił, że ich playery czytają niesłuszny format :):lol::lol: .

Poza tym, co do czytania SACD:
no ... niby czyta ale po wyjściu analogowym wypuścisz tylko SACD 2ch i to tylko po dziadowskiej jakości kablu. Widziałem różne ale dobrego jeszcze nie widziałem. Po HDMI teoretycznie wypuścisz SACD w postaci strumienia tylko pokaż mi na rynku procesor który coś takiego przyjmie.
BTW konsola na płytach hybrydowych pokazuje trzy ścieżki dźwiękowe (od góry): SACD multichanel, SACD stereo i CD.

I tyle temata.

Pozdro[/quote]

Chyba zostanę w W-wie bo leje strasznie, więc znajdę czas na sprawdzenie.
Może załoze osobny taki "audiofilski" wątek.
SACD 2 ch to pewnie masz na myśli wysokie bróbkowanie typu 192 kHz.
Dobre kable analog są spotykane w car audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b][size=6][color="#FF0000"]mój egzemplarz PS3 czyta DVD Audio[/color][/size].[/b]
Mogę Ci go sprzedac w cenie tego BD SONY playera.

Robimy to tak:
[1] przechodzimy w PS3 menu do zakładki VIDEO ( nie Music)
Wkładamy w szczelinę płytkę DVD Audio np. pt.: "everything must go" (gorąco audiofilom polecam) f-my Steely Dan.
Po chwili pokazuje się menu płyty.

[2] Setup daje trzy opcje audio:

- DD surround ; PS3 to gra 5.1 i wyświetla info: Dolby Dygital Multi-Chanel 48 kHz 448 kbps
- DD stereo - gra stereo; info DD 2 Ch. 48 kHz
- DTS surround; PS3 gra i wyswietla: DTS Multi-Chanel 1,6 Mbps

Wkładam kolejne DVD Audio pt.: Billy Cobham SPECTRUM
reszta jak wyżej.
Teraz wkładam tę samą płytkę tylko odwrotnie i PS3 ciągnie Linear PCM 2 Ch. 96 kHz [b]4.6 Mbps[/b]

Jakośc masakrująca !!! Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='51237' date='22.06.2007, 16:53 '][b][size=6][color="#FF0000"]mój egzemplarz PS3 czyta DVD Audio[/color][/size].[/b]
Mogę Ci go sprzedac w cenie tego BD SONY playera.

Robimy to tak:
[1] przechodzimy w PS3 menu do zakładki VIDEO ( nie Music)
Wkładamy w szczelinę płytkę DVD Audio np. pt.: "everything must go" (gorąco audiofilom polecam) f-my Steely Dan.
Po chwili pokazuje się menu płyty.

[2] Setup daje trzy opcje audio:

- DD surround ; PS3 to gra 5.1 i wyświetla info: Dolby Dygital Multi-Chanel 48 kHz 448 kbps
- DD stereo - gra stereo; info DD 2 Ch. 48 kHz
- DTS surround; PS3 gra i wyswietla: DTS Multi-Chanel 1,6 Mbps[/quote]

Jeżeli ty uważasz że to jest DVD-Audio to ... nie wiesz co to jest DVD-Audio.
Pioerwszym znacznikiem, że nie jest to audio jest to co napisałeś: otwiera się z zakładki video.
A otwiera się z zakładki video z powodu opisanego przeze mnie w mojej odpowiedzi: to nie jest DVD-Audio tylko ścieżki (jak sam Ty napisałeś) dźwiękowe standardu DVD-Video czyli: DD 5.1 16bit/48kHz, DD 2.0 16bit/48kHz, DTS 20-24bit/48kHz.

Jak chcesz zobaczyć jak wygląda i usłyszeć jak gra DVD-Audio to zapraszam do siebie, a pokaz na pewno nie odbędzie sie z PS3 bo nie ma takiej mozliwości ;) .

PS. lepiej go sprzedaj SONY, może oni o czymś nie wiedzą :):):lol:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w tle uroczy szum wentylatorów PS3

ale co tam- są zatyczki do uszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...