Skocz do zawartości
SlawekR

Panasonic TX-32LX70P

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='ortadragon' post='53849' date='20.07.2007, 11:00 ']HHHH -

Jezeli panasnic jest lepszy a jest na 100% dlaczego dostał mniej gwiazdek ? Ocena. koncowa.
-- areadvd.de - Toshiba dostała ocena maksymalną , a Panasonic lx70 - 8 .

Pozdrawiam .[/quote]

A o to Ci chodzi, Preis/Leistung to jest stosunek ceny do jakości, a nie nie jakość w kategoriach absolutnych. Toshiba jest tańsza o dobre kilkaset Euro, stąd Panas dostał mniej gwiazdek. Ale wcale nie oznacza to że jest gorszy.

Fiat Panda jest tańszy od Mercedesa, a też jeździ. Więc też pewnie dostałby więcej gwiazdek w stosunku cena-jakość. Ale jak miałbym wybierać to chyba jednak wolałbym Mercedesa :lol:.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='53825' date='19.07.2007, 23:44 ']No pod tym względem to Panasonic faktycznie się nie popisał.

Z drugiej strony ma takie same funkcje jak każdy "normalny", czytaj kineskopowy, telewizor. A ludzie przez lata z tym żyli i jakoś nikt specjalnie nie narzekał :P.

Z trzeciej strony nie ma cyfrowych wskaźników wszelkich nastaw tylko "gołe" paski postępu, a szkoda.

Z czwartej strony, wersja amerykańska ma znacznie bardziej rozbudowane menu, co akurat dość trudno zrozumieć czemu wersja europejska jest tak uboga.

Z piątej strony, wielce istotną regulację ,taką jak podświetlenie matrycy, można na szczęście znaleźć w menu serwisowym.

Z szóstej strony, to tak naprawdę po dokonaniu potrzebnych regulacji raz na początku, zapominamy w ogóle o czymś takim jak menu nastaw obrazu. To akurat uważam za zaletę, że nie potrzeba tam ciągle sięgać.

Z siódmej strony, nie można mieć wszystkiego :lol: , a jeśli już muszę wybierać pomiędzy jakością obrazu, a dostępnymi funkcjami, to wybieram pierwszą opcję. Jak bym wolał regulacje to zostałbym przy Samsungu R81.

Z ósmej strony, takie samo nędzne menu ma najnowsza plazma Panasonica Full HD, więc widać że ten typ tak ma i już.

A wybór ostatecznie i tak należy do nas, i zależy od tego co jest dla nas najważniejsze w telewizorze :).

Konkludując, on nie ma małych zakresów regulacji, a mało funkcji w menu użytkownika, a to są dwie różne rzeczy. Na szczęście dostępne funkcje są wystarczające do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników (przy uwzględnieniu delikatnego posiłkowania się menu serwisowym).

Pozdrawiam
Sławek[/quote]

Mam podobne zdanie na ten temat, jednak możliwość regulacji podświetlenia oraz poszczególnych kolorów przydałaby się z poziomu menu podstawowego. Podciągnięcie jasności świecenia lamp podnosi odczuwalnie temperaturę TV i podejrzewam, że nie pozostanie bez wpływu na ich żywotność. Wydaje mi się też, że mogłoby być deko mniej czerwieni a regulacja koloru czerwonego w menu "WB ADJUST" zmienia tylko temperaturę bieli i nie wiem gdzie mozna to ustawić. W sumie jednak ciągłe "mieszanie" w ustawieniach może przynieść opłakane skutki. Marzy mi się jeszcze cyfrowa kablówka albo jakaś platforma, ale z tym muszę poczekać aż skończy mi sie umowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dagie' post='53859' date='20.07.2007, 12:36 ']Mam podobne zdanie na ten temat, jednak możliwość regulacji podświetlenia oraz poszczególnych kolorów przydałaby się z poziomu menu podstawowego.[/quote]


Jasna sprawa, to nie ulega wątpliwości, bardziej rozbudowane menu użytkownika by się przydało. W wersji amerykańskiej regulacja mocy lamp jest dostępna dla użytkownika bezpośrednio w menu.


[quote name='dagie' post='53859' date='20.07.2007, 12:36 ']Podciągnięcie jasności świecenia lamp podnosi odczuwalnie temperaturę TV i podejrzewam, że nie pozostanie bez wpływu na ich żywotność.[/quote]

Nie przypuszczam, to jest normalna regulacja, a nie żadne żyłowanie, podciągając moc lamp nie dochodzimy nawet do poziomu dostępnego w jednym z typowych trybów pracy tego tv, to znaczy e trybie dynamicznym. Więc tym raczej nie ma się co przejmować, skoro odbiornik ma jeden z domyślnych trybów pracy z podobnym podświetleniem.


[quote name='dagie' post='53859' date='20.07.2007, 12:36 ']Wydaje mi się też, że mogłoby być deko mniej czerwieni a regulacja koloru czerwonego w menu "WB ADJUST" zmienia tylko temperaturę bieli i nie wiem gdzie mozna to ustawić. W sumie jednak ciągłe "mieszanie" w ustawieniach może przynieść opłakane skutki. Marzy mi się jeszcze cyfrowa kablówka albo jakaś platforma, ale z tym muszę poczekać aż skończy mi sie umowa.[/quote]

Akurat tak szczęśliwie sie składa że podciągnięcie mocy lamp ma przy okazji pozytywny wpływ na postrzegane kolory. W moim przypadku przynajmniej tak było że po podniesieniu mocy lamp, przy okazji zmniejszyła się domieszka koloru czerwonego, akurat idealnie do takiej wartości jakbym chciał, więc nic nie grzebałem w kolorach.

Poniżej zdjęcie nastaw na jakich "jadę". Podaję bo już parę osób mnie o to pytało.

[url="http://img183.imageshack.us/my.php?image=13036462rt9.jpg"][img]http://img183.imageshack.us/img183/8071/13036462rt9.th.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o zwiększenie poziomu koloru czarnego to efekt ten uzyskamy obniżając podświetlenie ?

Bo podwyższająć podświetlenie jednak mam wątpliwości z żywotnością. Lampy mają żywotność 60 000h pracy przy karzdych ustawieniach podświetlenia?
A może żywotność obniża zwiększona jasność ? Nie wiem jak z tym jest i nie chciałbym skrócić trwałości lampy.


Chcialbym być na 100% pewny że nie zaszkodzę tv.
Pozdrawiam Edytowane przez kader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kader' post='53892' date='20.07.2007, 19:12 ']A jeśli chodzi o zwiększenie poziomu koloru czarnego to efekt ten uzyskamy obniżając podświetlenie ?

Bo podwyższająć podświetlenie jednak mam wątpliwości z żywotnością. Lampy mają żywotność 60 000h pracy przy karzdych ustawieniach podświetlenia?
A może żywotność obniża zwiększona jasność ? Nie wiem jak z tym jest i nie chciałbym skrócić trwałości lampy.
Chcialbym być na 100% pewny że nie zaszkodzę tv.
Pozdrawiam[/quote]


Jak można zaszkodzić urządzeniu poruszając się w użytecznych zakresach regulacji czegokolwiek?


A lampy w LCD to nie są jakieś tam żarówki z włóknem, a porządne świetlówki z zapłonem elektronicznym. O ilu słyszałeś przypadkach padnięcia świetlówek w jakimkolwiek LCD, na przykład w notebookowym takim z przed 10 lat? I nie mówię tu o awarii [b]zasilania[/b] świetlówek, bo to inna para kaloszy, a o samych świetlówkach. Ja siedzę branży monitorowej od wielu, wielu lat i jeszcze się z takim przypadkiem nie spotkałem.

Akurat maksymalne podświetlenie daje stosunkowo optymalne warunki pracy zasilania, wręcz zjeżdżanie z podświetleniem może powodować skutki uboczne w postaci gwizdu samego zasilacza, co chyba nie jest stanem normalnym.

Uwierz mi na słowo. 90% ludzi posiadających telewizory LCD ogląda je przy maksymalnym dostępnym podświetleniu, bo albo w ogóle nie mają odpowiedniej regulacji, albo nie wiedzą że da się to regulować :D I jakoś świat się nie wali. Co innego gdybyś jakimś dziwnym sposobem chciał sztucznie przekroczyć normalny, użyteczny zakres regulacji, takie turbo dopalanie... To by było co innego, ale tu nie ma to miejsca. W tym przypadku regulujemy tylko w zakresie użytecznym, co wyraźnie widać po standardowym, fabrycznym trybie "dynamicznym" gdzie podświetlenie wyraźnie ustawione jest domyślnie na wyższym poziomie.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, oglądanie telewizji wyłącznie w domyślnym trybie dynamicznym, dostępnym jako jeden z kilku w telewizorze, też musiałoby skracać deklarowaną żywotność świetlówek, a jakoś producent nie ostrzega przed używaniem tego trybu, a wręcz lansuje go jako hiper super lux, używający wszelkich "fiuczersów" :D. Widzę tu pewną niekonsekwencję w takim rozumowaniu.

Ale ostatecznie do niczego nie namawiam, w końcu na domyślnych nastawach też można jechać., świat się nie zawali :). Spokojny sen w nocy też jest ważny, dodatkowe niepokoje i wątpliwości nie są nikomu potrzebne ;).

A jeśli chodzi o zwiększenie postrzegalnej głębi koloru czarnego, to faktycznie mamy tu do czynienia z pewnym paradoksem. Teoretycznie zwiększenie podświetlenia powinno zepsuć efekt końcowy, a okazuje się w praktyce że tak nie jest. Wydaje mi się że jest tak dlatego iż zwiększając podświetlenie, zwiększamy użyteczny kontrast i odstęp między ciemnymi kolorami i jasnymi. Zwiększając podświetlenie, jednocześnie korygujemy w dół wartości innych nastaw i sumarycznie efekt jest taki, że postrzegany poziom koloru czarnego się zwiększa. Może i jest to dziwne, ale ja tak to właśnie odczuwam. Zresztą najlepiej to samemu sprawdzić, nie chcę nic nikomu narzucać.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SławkuR- chyba masz rację! Skoro Amerykanie mają te opcje w menu serwisowym to znaczy że modyfikująć podświetlenie nić złego nie zrobimy. A przecież tryb dynamiczny i tak ma większe wszyskie wartości(kontrast, jasność i podświetlenie). Więc nawet mogę mniej się bać o lampę w TV niż Ci czo korzystają z trybu dynamicznego.
A i tak Telewizor wytrzyma ok. 7 lat( nawet z zwiększonymi parametrami obrazu) . A wtedy to sobie kupię np. OLED 32".


Ps. Ciekawe na jakich ustawieniach pracują telewizory w testach.
Bo chyba nie modyfikują nic w menu serwisowym ( a szkoda bo wtedy Panasonic TX32LX70P dostawałby lepsze oceny)


Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kader' post='53939' date='21.07.2007, 14:12 ']Ps. Ciekawe na jakich ustawieniach pracują telewizory w testach.
Bo chyba nie modyfikują nic w menu serwisowym ( a szkoda bo wtedy Panasonic TX32LX70P dostawałby lepsze oceny)
Pozdrawiam!!![/quote]

No nie wygłupiaj się! Jeszcze lepsze?! Zabrakło by im skali!!! :):P:P

A tak na poważnie. W poście dotyczącym fototestów jest zdanie, że ludzie pochodzący z różnych kontynentów inaczej postrzegają barwy i inne niuanse obrazu. Więc podejrzewam, że u nas są nastawy "europejskie". W Ameryce sytuacja jest bardziej skomplikowana z uwagi na wielonarodowość ichniego społeczeństwa dlatego menu jest bardziej rozbudowane, bo gdyby do obrazu "kinowego", "normalnego" i "auto" dodali "azjatycki", "europejski" i "afroamerykański" mogłoby to być postrzegane jako bardzo niepoprawne politycznie :)

Edytowane przez dagie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kader' post='53939' date='21.07.2007, 14:12 ']SławkuR- chyba masz rację! Skoro Amerykanie mają te opcje w menu serwisowym to znaczy że modyfikująć podświetlenie nić złego nie zrobimy. A przecież tryb dynamiczny i tak ma większe wszyskie wartości(kontrast, jasność i podświetlenie). Więc nawet mogę mniej się bać o lampę w TV niż Ci czo korzystają z trybu dynamicznego.
A i tak Telewizor wytrzyma ok. 7 lat( nawet z zwiększonymi parametrami obrazu) . A wtedy to sobie kupię np. OLED 32".
Ps. Ciekawe na jakich ustawieniach pracują telewizory w testach.
Bo chyba nie modyfikują nic w menu serwisowym ( a szkoda bo wtedy Panasonic TX32LX70P dostawałby lepsze oceny)
Pozdrawiam!!![/quote]

Wszystko zależy od podejścia do testów. Niektórzy robią testy tylko na domyślnych fabrycznych ustawieniach, a gdzie indziej drążą temat bardziej, szukając możliwie najlepszych ustawień posiłkując się nawet menu serwisowym. Tutaj jest dobry przykład tego drugiego podejścia, zresztą uważam bardzo słusznego: [url="http://www.hdtvtest.co.uk/"]http://www.hdtvtest.co.uk/[/url]

Co do wytrzymałości telewizorów LCD to nie przesadzajmy, prędzej wyschną kondensatory elektrolityczne na płytkach drukowanych elektroniki, niż padnie matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dagie' post='53965' date='21.07.2007, 21:27 ']No nie wygłupiaj się! Jeszcze lepsze?! Zabrakło by im skali!!! ;):):)[/quote]


Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej :).

[quote name='dagie' post='53965' date='21.07.2007, 21:27 ']A tak na poważnie. W poście dotyczącym fototestów jest zdanie, że ludzie pochodzący z różnych kontynentów inaczej postrzegają barwy i inne niuanse obrazu. Więc podejrzewam, że u nas są nastawy "europejskie". W Ameryce sytuacja jest bardziej skomplikowana z uwagi na wielonarodowość ichniego społeczeństwa dlatego menu jest bardziej rozbudowane, bo gdyby do obrazu "kinowego", "normalnego" i "auto" dodali "azjatycki", "europejski" i "afroamerykański" mogłoby to być postrzegane jako bardzo niepoprawne politycznie :)[/quote]

Twierdzenie o odmiennym postrzeganiu barw w różnych środowiskach kulturowych, wywodzi się bezpośrednio z testów sprzętu fotograficznego i jest znane już od lat. Zjawisko oczywiście tyczy się też telewizorów, bo też służą przecież do wyświetlania barwnych obrazów.

A tak przy okazji, wczoraj dokończył żywota mój N-Box recorder, dziś poszedłem go wymienić na nowego. Jak wrastałem w stołek przez godzinę w Germanosie to jedynym sensownym zajęciem było oglądanie MGM, który puszczali w ramach reklamy z N-boxa na jakimś LCD Sony, bliżej mi niezidentyfikowanym modelu.

Przypomniałem sobie przynajmniej jak paskudnie może wyglądać obraz na telewizorze LCD :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź i ciekawy link. Muszę Ci przyznać że dobrze znasz się na sprzęcie RTV a każda Twoja wypowiedź jest bardzo pouczająca i profesjonalna>Oby na fotum było więcej takich pożądnych ludzi!!!

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kader' post='53982' date='21.07.2007, 23:55 ']Dzięki za odpowiedź i ciekawy link. Muszę Ci przyznać że dobrze znasz się na sprzęcie RTV a każda Twoja wypowiedź jest bardzo pouczająca i profesjonalna>Oby na forum było więcej takich pożądnych ludzi!!!

Pozdrawiam!!![/quote]


Link ten już podawałem nie raz, to dobry przykład jak powinny wyglądać testy LCD. A są tam testy wszystkich obecnie najpopularniejszych modeli, między innymi LX70, Sharpa RD2, czy Sony D3000. Są tam też ciekawe artykuły dotyczące najnowszych rozwiązań stosowanych w telewizorach, dobry przykład: [url="http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/04/23/100120-hz-lcd-why-should-you-take-a-look/"]http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/04/23/...ou-take-a-look/[/url]

Pozdrawiam również. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-najlepsze, że niższe modele LM, LE mają regulacje podświetlenia lamp w menu a taki LX nie ma i jak stoi obok innych lcd to obraz jakby połowe ciemniejszy wiele detali się traci np. garnitur czarny w szare paski jest zupełnie czarny jak dla mnie nie do zakceptowania!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='piotr_the' post='54355' date='25.07.2007, 22:27 ']-najlepsze, że niższe modele LM, LE mają regulacje podświetlenia lamp w menu a taki LX nie ma[/quote]

Święta prawda, trudno to wytłumaczyć, tańsze modele mają taką regulację w menu.

[quote name='piotr_the' post='54355' date='25.07.2007, 22:27 ']i jak stoi obok innych lcd to obraz jakby połowe ciemniejszy wiele detali się traci np. garnitur czarny w szare paski jest zupełnie czarny jak dla mnie nie do zakceptowania!!![/quote]

Z tym się nie zgodzę, dla mnie największą zaletą tego tv jest właśnie możliwość oddania niesamowitej ilości detali w cieniach, praktycznie nic się nie wygubia i to niezależnie od tego jak ciemna i mało kotrastowa byłaby scena. Podobnie jest w scenach bardzo jasnych, dostępnych jest wiele odcieni. To wszystko przekłada się na bardzo dobre oddanie subtelnych odcini ludzkiej skóry co jest natychmiast zauważalne, na tle konkurencyjnych konstrukcji.

Mam wrażenie że Twoje odczucia biorą się stąd, iż to co oglądałeś na tym tv, było na nastawach dalekich od optymalnych. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy bezpośrednie połączenie n-recorder ---lx700 kablem optycznym poda dżwięk w telewizorze czy konieczne puszczenie przez wzmacniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i się skusiłem na 32LX70P...

Szczerze - jestem (na razie) rozdarty...

Obraz z kablówki - tragedia, dopiero pow. 3 metrów robi się z grubsza OK.
DVD - średniawo.
Satka (polsat na razie...) - jak z kablówki.

Spodziewałem się czegoś więcej.

Pocieszam się, że z innego w tej cenie byłoby to samo albo gorzej...

I jakoś tak mało ustawień ma...



Nic, przyzwyczaję się. Edytowane przez dexter74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dexter74' post='54513' date='27.07.2007, 16:30 ']No i się skusiłem na 32LX70P...

Szczerze - jestem (na razie) rozdarty...

Obraz z kablówki - tragedia, dopiero pow. 3 metrów robi się z grubsza OK.
DVD - średniawo.
Satka (polsat na razie...) - jak z kablówki.

Spodziewałem się czegoś więcej.

Pocieszam się, że z innego w tej cenie byłoby to samo albo gorzej...

I jakoś tak mało ustawień ma...
Nic, przyzwyczaję się.[/quote]


Musisz powalczyć z ustawieniami. Niestety LCD już tak mają, że trzeba się sporo "narzeźbić" żeby otrzymać satysfakcjonujące efekty. W telewizorze LCD zachodzą dość dziwne zależności między nastawami, zdecydowanie inne jak w CRT. Tutaj zmiana kontrastu ma wpływ na kolor, zmiana jasności na kontrast, zmiana koloru na jasność i tak w kółko :D.

Cierpliwości w testach i żmudnej kalibracji życzę. Od razu widać że kolega nie bardzo miał doświadczenia do tej pory z LCD. LCDek nie wybacza tak łatwo niedokładnych ustawień, w CRT można pi razy drzwi coś ustawić i daje się oglądać. W LCD nic z tego bo obraz będzie kichowaty, trzeba szukać "złotych" ustawień. Do czasu aż ich nie znajdziesz będziesz narzekał albo co zmiana kanału regulował w kółko pilotem różne ustawienia.

Faktycznie możesz się pocieszyć, że z innego mogłoby być jeszcze znaaacznie gorzej :P, oj mogłoby możesz mi uwierzyć na słowo.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sławek R ponieważ jesteś niekwestionowanym znawcą panasonic lx70/700 kilka pytań:
1-bezpośrednie połaczenie n rec -tv kabel optyczny(brak głosu) konieczne puszczenie przez wzmacniacz?
2-czy możliwe jest jednoczesne połączenie kablami HDMI i COMPONENT i wybór połączenia w menu telewizora?
3-możesz wrzucić fotke jak masz ustawione parametry" menu obrazu" wiem, że każdy ma indywidualne preferencje ale może to pomóc innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='luzny' post='54533' date='27.07.2007, 19:45 ']Sławek R ponieważ jesteś niekwestionowanym znawcą panasonic lx70/700 kilka pytań:
1-bezpośrednie połaczenie n rec -tv kabel optyczny(brak głosu) konieczne puszczenie przez wzmacniacz?
2-czy możliwe jest jednoczesne połączenie kablami HDMI i COMPONENT i wybór połączenia w menu telewizora?
3-możesz wrzucić fotke jak masz ustawione parametry" menu obrazu" wiem, że każdy ma indywidualne preferencje ale może to pomóc innym.[/quote]


1. LX70 nie ma wejścia optycznego, więc nie sprawdzę.

2. update za kilka minut, szukam kabla componentowego....mam lekkie bordello w kablach :D

3. A post nr 78 na stronie 4 w tym wątku widział, hę ? :P Jak będziesz chciał ewentualnie to zastosować to pamiętaj że są to ustawienia po korekcji mocy lamp (mniejsze zdjęcie) i dla połączenia N-Box recorder - HDMI - telewizor.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki też mam n-recorder, komplet kabli równiez zaraz szukam foto i ide się bawić ustawieniami!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='luzny' post='54539' date='27.07.2007, 20:02 ']Wielkie dzięki też mam n-recorder, komplet kabli równiez zaraz szukam foto i ide się bawić ustawieniami!!![/quote]


Update do pytania 2 - działa. N-box Recorder daje sygnał jednocześnie na wyjście component i HDMI, można się przełączać między wejściami w telewizorze. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam takie przewrotne pytanko odnośnie tego TV.

W czym ten Panasonic jest gorszy od Samsunga LE-32M86(87)B?

Pomijam kwestie wyposażenia (dodatkowe HDMI) czy wyglądu. Chodzi mi tylko o obraz. Mam zamiar używać telewizora do oglądania zwykłej kablówki (sporadycznie), ripów HD puszczanych z komputera oraz grania na PS3. Wcześniej wahałem się pomiędzy dwoma Samsungami, a teraz ten Panasonic namieszał mi w głowie.
P.S. Ma ktoś może linka do recenzji właśnie tego Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='54365' date='25.07.2007, 23:51 ']Święta prawda, trudno to wytłumaczyć, tańsze modele mają taką regulację w menu.
Z tym się nie zgodzę, dla mnie największą zaletą tego tv jest właśnie możliwość oddania niesamowitej ilości detali w cieniach, praktycznie nic się nie wygubia i to niezależnie od tego jak ciemna i mało kotrastowa byłaby scena. Podobnie jest w scenach bardzo jasnych, dostępnych jest wiele odcieni. To wszystko przekłada się na bardzo dobre oddanie subtelnych odcini ludzkiej skóry co jest natychmiast zauważalne, na tle konkurencyjnych konstrukcji.

Mam wrażenie że Twoje odczucia biorą się stąd, iż to co oglądałeś na tym tv, było na nastawach dalekich od optymalnych.[/quote]

były to prawda, ale co tam mogłem ustawić jasność wiadomo max 50% więcej to raczej nie ma sensu kontrast ok. 100% troche wiele, ale żeby świecił podobnie jak LM trzeba, dodam na lewo stały Samsungi na prawo CRT i do tych drugich przy słabym sygnale nadal przepaść do tych Samsungów to obraz cienmiejszy o jakieś 30%(wiadomo Samsung lampy max) leciało to samo wiścig kolarski pod drzewem w cieniu ktoś stał i na LX najmniej widziałem i nie mogłem ustawić tak, żeby widzieć więcej niż na pozaostałych, na ile ten LX ma ustawione lampy przy obrazie dynamicznym??

poczekam jeszcze chyba z rok może dwa na razie zostane przy CRT 9551;-) Edytowane przez piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='badej' post='54592' date='28.07.2007, 19:16 ']Panowie, mam takie przewrotne pytanko odnośnie tego TV.

W czym ten Panasonic jest gorszy od Samsunga LE-32M86(87)B?[/quote]

Rzeczywiście przewrotne pytanie - w stylu "od kiedy nie bije pan żony" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='badej' post='54592' date='28.07.2007, 19:16 ']Panowie, mam takie przewrotne pytanko odnośnie tego TV.

W czym ten Panasonic jest gorszy od Samsunga LE-32M86(87)B?

Pomijam kwestie wyposażenia (dodatkowe HDMI) czy wyglądu. Chodzi mi tylko o obraz. Mam zamiar używać telewizora do oglądania zwykłej kablówki (sporadycznie), ripów HD puszczanych z komputera oraz grania na PS3. Wcześniej wahałem się pomiędzy dwoma Samsungami, a teraz ten Panasonic namieszał mi w głowie.
P.S. Ma ktoś może linka do recenzji właśnie tego Samsunga?[/quote]

W czym jest gorszy?

Gorzej współpracuje z komputerem po D-Sub, nie ma autodopasowania.

Ma bardziej ubogie menu nastaw obrazowych.

Ma mniej HDMI, nie pracuje w trybie DVI po HDMI z komputerem.

Nie odbiera prawidłowo dźwięku z N-Boxa po HDMI, dźwięk trzeba podawać osobnym kablem.

W czym jest gorszy jeśli chodzi o obraz? Ano bardzo ciekawe pytanie, poniżej wszystkie cechy które przychodzą mi do głowy:




To by było zasadniczo na tyle :P

W drugą stronę lista cech byłaby zdecydowanie zabawniejsza.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='54603' date='28.07.2007, 21:52 ']W czym jest gorszy?

Gorzej współpracuje z komputerem po D-Sub, nie ma autodopasowania.

Ma bardziej ubogie menu nastaw obrazowych.

Ma mniej HDMI, nie pracuje w trybie DVI po HDMI z komputerem.

Nie odbiera prawidłowo dźwięku z N-Boxa po HDMI, dźwięk trzeba podawać osobnym kablem.

W czym jest gorszy jeśli chodzi o obraz? Ano bardzo ciekawe pytanie, poniżej wszystkie cechy które przychodzą mi do głowy:
To by było zasadniczo na tyle :P

W drugą stronę lista cech byłaby zdecydowanie zabawniejsza.[/quote]


Takiej odpowiedzi oczekiwałem - dzięki! Jeszcze tylko bezpośrednia konfrontacja obu modeli i kupujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...