Skocz do zawartości
SlawekR

Panasonic TX-32LX70P

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę. Czy mógłby ktoś mi podać (oryginalne) wartości kolorystyczne w menu serwisowym w trybie "obraz normalny"
R - GAIN
G - GAIN
B - GAIN
R - CENT
G - CENT
B - CENT

Byłbym zobowiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Czy jest możliwość w menu serwisowym wrócić do ustawień fabrycznych? Sprawdzałem kilka razy czas pracy LCD i przez przypadek wszedłem dalej w to menu i choć żadnych wartości nie wpisywałem, to chciałbym mieć jednak pewność ,że wszystko śmiga poprawnie. taki to jużjestem przewrażliwiony :-) Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='50452' date='15.06.2007, 14:03 ']Po D-subie można osiągnąć rozdzielczość natywną, a po HDMI nie ma takiej możliwości. [b]Dostępne są tylko 1280x720[/b] lub skalowane 1920x1080 (nie polecam),[/quote]
Jak mam to rozumieć? Czyli po HDMI mogę dostać 1280x720 z czarną ramką dookoła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='grobelas' post='90141' date='09.03.2008, 20:12 ']Witam!
Czy jest możliwość w menu serwisowym wrócić do ustawień fabrycznych? Sprawdzałem kilka razy czas pracy LCD i przez przypadek wszedłem dalej w to menu i choć żadnych wartości nie wpisywałem, to chciałbym mieć jednak pewność ,że wszystko śmiga poprawnie. taki to jużjestem przewrażliwiony :-) Pozdrawiam i z góry dziękuję.[/quote]

Ja również dołaczam sie do prośby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='grobelas' post='90141' date='09.03.2008, 20:12 ']Witam!
Czy jest możliwość w menu serwisowym wrócić do ustawień fabrycznych? Sprawdzałem kilka razy czas pracy LCD i przez przypadek wszedłem dalej w to menu i choć żadnych wartości nie wpisywałem, to chciałbym mieć jednak pewność ,że wszystko śmiga poprawnie. taki to jużjestem przewrażliwiony :-) Pozdrawiam i z góry dziękuję.[/quote]


Widzę że coraz więcej osób ma z tym problem, nawet na priva dostaję pytania w tym względzie, więc chyba trzeba zabrać głos :(.

Na dobry początek należy zrozumieć jedną ważną rzecz. Menu serwisowe to nie jest takie pierwsze lepsze rozszerzone menu użytkownika, gdzie po naciśnięciu magicznego "guzika" wszystko wraca do ustawień fabrycznych. Menu serwisowe służy pierwotnie do tego aby wiele tysięcy odbiorników telewizyjnych tego samego modelu, różniących się między sobą (rozrzut parametrów na etapie produkcji), doprowadzić do jednego zunifikowanego i założonego stanu technicznego, gdzie biały to będzie biały, czarny to czarny itd.

Wykorzystuje się do tego serwisowe procedury kalibracyjne, podając na wejście specjalnie spreparowane do tego celu sygnały i dokonując odpowiednich regulacji w menu serwisowym. Po tych zabiegach dopiero, wszystkie egzemplarze tego samego modelu powinny działać tak samo. Więc nie istnieje coś takiego jak serwisowe ustawienia fabryczne.

Tłumacząc z polskiego na nasze:

co dla jednego telewizora będzie ustawieniami optymalnymi na przykład 5, 10, 15, to dla drugiego będzie złymi, bo dla niego optymalne będą 7, 10, 16, bo taką akurat ma matrycę i elektronikę, a dla trzeciego idealne będą wartości 4, 9, 12, itd. I po to właśnie jest to menu, żeby obraz na wszystkich telewizorach po korektach wyglądał identycznie.

Są oczywiście pewne założenia do których się dąży za pomocą określonych procedur regulacyjnych, ale tego nie da się wykonać w warunkach domowych, ponieważ nie dysponujemy odpowiednimi sygnałami wzorcowymi.

[b]Więc jeszcze raz przestrzegam wszystkich przed pochopnym grzebaniem w menu serwisowym.[/b]

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Zakupiłem w końcu telewizor Panasonic 32LX70P. Wrażenia na razie nie najlepsze, obraz z kablówki raczej słaby. I ma pytanie: czy jest coś takiego jak określenie mocy sygnału z kablówki? Czy można liczbowo okreśłić jaka powinna być moc sygnału nadawan przez dostawcę kablówki. Chodzi mi o coś takiego jak np prędkość internetu czym wiekszę tym lepiej. Mam możliwość wybrać między dwoma dostawcami kablówki i nie wiem czy można wybrać lepszego dostawcę biorąc pod uwagę nadawany sygnał.
Będę wielce wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nikt nie wie nic na temat jak wyżej! Trochę jestem zdziwiony bo szukając tu informacji o telewizorach, chcąc podjać decycje który kupić, czytałem tu wiele fachowy porad, opini i uwag. Poszukam odpowiedzi gdzie indziej. Ale i tak wdzieczny jestem za dużo interesujących informacji i porad odnośnie TV.
Znalazłem też przynajmniej częściowe rozwiązanie problemu bardzo słabego sygnału. Okazło sie, że mój kabel antenowy był lekko mówiąc w kiepskim stanie. Zakupiłem kabel hama i przekaz poprawił się bardzo. Teraz jest na przyzwoitym poziomie. A widziałem jeszcze kabel też hama ale ze złotymi końcówkami. Ciekawe czy to jeszcze poprawiło by obraz (ten kabel miał częstotliwośc ekranowanie >100 dB)?
Pozdrawiam posiadaczy 32LX70P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='spiencior' post='94236' date='01.04.2008, 14:30 ']Widzę, że nikt nie wie nic na temat jak wyżej! Trochę jestem zdziwiony bo szukając tu informacji o telewizorach, chcąc podjać decycje który kupić, czytałem tu wiele fachowy porad, opini i uwag. Poszukam odpowiedzi gdzie indziej. Ale i tak wdzieczny jestem za dużo interesujących informacji i porad odnośnie TV.
Znalazłem też przynajmniej częściowe rozwiązanie problemu bardzo słabego sygnału. Okazło sie, że mój kabel antenowy był lekko mówiąc w kiepskim stanie. Zakupiłem kabel hama i przekaz poprawił się bardzo. Teraz jest na przyzwoitym poziomie. A widziałem jeszcze kabel też hama ale ze złotymi końcówkami. Ciekawe czy to jeszcze poprawiło by obraz (ten kabel miał częstotliwośc ekranowanie >100 dB)?
Pozdrawiam posiadaczy 32LX70P[/quote]


Złote końcówki pewnie wiele nie wniosą do sygnału, za to porządna ciągła masa na kablu na pewno wiele, a z Twojego opisu wynika iż instalację antenową masz/miałeś nieszczególnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam się do zakupu TX-32LX70P i pytanie... problem z nierównomiernym podświetleniem matryc występuje w każdym modelu czy są to może modele wyprodukowane na przełomie jakiegoś roku? nie chcę wywalić 2800 zł, żeby później żałować. Jest może jakiś odpowiednik innej firmy mający podobne parametry i zbliżony cenowo do TX-32LX70P? telewizor ma służyć do x360 i SD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego TV. Ostatnio zauważyłem, że krawędzie ekranu i górne rogi są ciemniejsze niż reszta obrazu. Odpaliłem białą planszę i wtedy to zauważyłem (mam ten tv rok i teraz dopiero to spostrzegłem). Dodatkowo po prawej stronie blisko krawędzi zauważyłem coś jakby ciemniejszą plamkę - wygląda to na brud, ale brudem nie jest w 100%. Czy to normalna sprawa z tymi przypadłościami, czy mój egzemplarz zaczyna się "sypać" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='badej' post='108260' date='28.06.2008, 00:21 ']Mam pytanie do posiadaczy tego TV. Ostatnio zauważyłem, że krawędzie ekranu i górne rogi są ciemniejsze niż reszta obrazu. Odpaliłem białą planszę i wtedy to zauważyłem (mam ten tv rok i teraz dopiero to spostrzegłem). Dodatkowo po prawej stronie blisko krawędzi zauważyłem coś jakby ciemniejszą plamkę - wygląda to na brud, ale brudem nie jest w 100%. Czy to normalna sprawa z tymi przypadłościami, czy mój egzemplarz zaczyna się "sypać" ;)[/quote]

Niestety to "norma" w LCDkach - nierownomierne podswietlenie matrycy, dajace m.in efekt "brudu". Zasadniczo przeszkadza gdy wyswietlimy plansze testowa. W typowym zastosowaniu nie przeszkadza, bo efekt jest nie do uchwycenia. Sam napisales ze po roku to zauwazyles... przy tanich (hmm tylko tanich?) markach, dochodzi spadajaca efektywnosc podswietlenia matrycy. Sumujac - ten typ tak ma.

Jako ciekawostke napisze o trwalosci tv w obu (LCD vs PDP) technologiach. Otoz jako posiadacz PV60 i kupionego ok rok wczesniej JVC (seria low-endowa A) zauwazylem, ze LCD zaczyna przejawiac objawy slabnacego podswietlenia - gubi nieco na kontrascie i intensywnosci kolorow (nastawy sa od lat niezmieniane). PDP swieci tak jakby byl wyjety dopiero co z pudelka. Pamietam dyskusje o rzekomo nizszej trwalosci plazm - widze cos zgola odmiennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='108273' date='28.06.2008, 10:09 ']Niestety to "norma" w LCDkach - nierownomierne podswietlenie matrycy, dajace m.in efekt "brudu". Zasadniczo przeszkadza gdy wyswietlimy plansze testowa. W typowym zastosowaniu nie przeszkadza, bo efekt jest nie do uchwycenia. Sam napisales ze po roku to zauwazyles... przy tanich (hmm tylko tanich?) markach, dochodzi spadajaca efektywnosc podswietlenia matrycy. Sumujac - ten typ tak ma.

Jako ciekawostke napisze o trwalosci tv w obu (LCD vs PDP) technologiach. Otoz jako posiadacz PV60 i kupionego ok rok wczesniej JVC (seria low-endowa A) zauwazylem, ze LCD zaczyna przejawiac objawy slabnacego podswietlenia - gubi nieco na kontrascie i intensywnosci kolorow (nastawy sa od lat niezmieniane). PDP swieci tak jakby byl wyjety dopiero co z pudelka. Pamietam dyskusje o rzekomo nizszej trwalosci plazm - widze cos zgola odmiennego.[/quote]

Dzięki za informacje - faktycznie w normalnym użytkowaniu jest to nie do wychwycenia, nawet wiedząc, gdzie patrzeć nie sposób zobaczyć tego, gdy obraz nie jest jasnym jednolitym kolorem. A co do twoich obserwacji odnośnie PDP i LCD to sprawa jest bardzo ciekawa - wszyscy przecież od lat trąbią, że to plazma siada szybciej, a tu takie obserwacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bez zbędnego kadzenia :) przejdę od razu do rzeczy. Posiadam takiego Panasonica, z tą różnicą, że model 26 calowy. Nurtuje mnie jedna rzecz. Czy to normalne, że w momencie wyłączania (pilotem) telewizor wydaje dosyć głośny dźwięk (jakby trzask) ? Brzmi to zupełnie jakby "odpadał" średnionapięciowy stycznik (nie podejrzewam, żeby taka "zaawansowana" technologia występowała w tym sprzęcie). Mówiąc szczerze za pierwszym razem wróciły wspomnienia z technikum (węglowe żarówki, rezystory nastawne na pół stołu itp.), teraz jak to słyszę boję się żeby coś tam przez ten plastik nie wyskoczyło. :( Mój stary Ś.P. 21" Grundig kulturalniej kończył pracę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temacik lekko nieświeży :) ale info może być użyteczne dla posiadaczy ( wyczytane z innego forum ale i sprawdzone - działa)

jest możliwość ustawienia funkcji na leniucha czyli tryb hotelowy

TV po włączeniu zapamiętuje ustawione w tym trybie wejście sygnału np najczęściej używane

ustawienie tej opcji ( tak na marginesie serwis pytany o taką możliwość odpowiedział nie ma :P )

wymaga naciśnięcia i trzymania na TV -/v i wciśnięcia 3xAV na pilocie

przestawiamy Hotel Mode na ON

a Inital Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu TV

PS do qman TAK

pozdr

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Bez zbędnego kadzenia :P przejdę od razu do rzeczy. Posiadam takiego Panasonica, z tą różnicą, że model 26 calowy. Nurtuje mnie jedna rzecz. Czy to normalne, że w momencie wyłączania (pilotem) telewizor wydaje dosyć głośny dźwięk (jakby trzask) ? Brzmi to zupełnie jakby "odpadał" średnionapięciowy stycznik (nie podejrzewam, żeby taka "zaawansowana" technologia występowała w tym sprzęcie). Mówiąc szczerze za pierwszym razem wróciły wspomnienia z technikum (węglowe żarówki, rezystory nastawne na pół stołu itp.), teraz jak to słyszę boję się żeby coś tam przez ten plastik nie wyskoczyło. :D Mój stary Ś.P. 21" Grundig kulturalniej kończył pracę.

Pozdrawiam

Niestety mój już ponad 2 letni 32lx70p również przy wyłączaniu wydaje dziwny dźwięk jakby jakiegoś stycznika...

Co więcej czasem mam problem z włączeniem TV.

Zawsze na noc wyłączam mu zasilanie na listwie.

Następnego dnia po włączeniu listwy czekam aż znów coś w nim "pyknie" i próbuję włączyć przez dłuższe przytrzymanie "ON" na pilocie.

Zielona diodka miga i w 50% w tym momencie TV się włącza.

W pozostałych 50% muszę TV "resetować" przez wyłączenie i włączenie przycisku u góry obudowy.

Mam tak już od ponad roku... i boję się jedynie, abym kiedyś nie mógł już go włączyć wcale :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i działa wielkie dzięki km1 - masz ode mnie punkt

Temacik lekko nieświeży :) ale info może być użyteczne dla posiadaczy ( wyczytane z innego forum ale i sprawdzone - działa)

jest możliwość ustawienia funkcji na leniucha czyli tryb hotelowy

TV po włączeniu zapamiętuje ustawione w tym trybie wejście sygnału np najczęściej używane

ustawienie tej opcji ( tak na marginesie serwis pytany o taką możliwość odpowiedział nie ma :P )

wymaga naciśnięcia i trzymania na TV -/v i wciśnięcia 3xAV na pilocie

przestawiamy Hotel Mode na ON

a Inital Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu TV

PS do qman TAK

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i działa wielkie dzięki km1 - masz ode mnie punkt

Na pewno mu się przyda, w końcu czekał na ten punkt półtora roku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Potrzebuję podpowiedzi w pewnej kwestii. Posiadam tv Panasonic Viera TX-32LX70P od paru lat. Jakiś czas temu pojawił się problem z włączeniem tv. Dokładnie wygląda to tak że włączam pilotem tv , dioda zielona miga miga i miga a potem następuje pyk i nie włącza się a dioda robi się czerwona. Wówczas włącznikiem w tv próbuje włączyć odbiornik i czasem długo to trwa zanim załączy się tv. Zdarza się to coraz częściej aż któregoś dnia może być tak że w ogóle się nie włączy:(

Proszę o pomoc , podpowiedź, może ktoś z Was miał podobny problem.

Pozdrawiam

Anetta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odgrzeję kotleta ;)

anett250, mój Panas był 2 razy w serwisie w związku z tym problemem. Pierwszy raz wymienili włącznik, drugi raz jakąś płytkę za kilkaset funtów (sprawdziałem w necie co to jest). Niestety trzeci raz nie zdążyłem go oddać do serwisu, bo gwarancja minęła.

Edytowane przez Fixxxer1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...