Skocz do zawartości
Redakcja

Czy nowy panel OLED evo to rewolucja? Recenzja telewizora LG OLED G1 od HDTVTest oraz nasze pomiary dają odpowiedź na to pytanie!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swój egzemplarz zamówiłem dopiero dzisiaj w sklepie Media Expert za 9990,będę się przesiadał z LG C9,swoją drogą cały czas jest zemną,oby tylko banding tak nie raził w oczy jak to miało miejsce u mnie w C9 :D

Edytowane przez sebciof11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma sie ten TV do philipsa oled 806/856? Jakie plusy i minusy?

Edytowane przez Phm Netflix
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ma sie ten TV do philipsa oled 806/856? Jakie plusy i minusy?
Też się zastanawiam nad jednym z nich.
Różowy zafarb na LG mnie odstrasza i WebOs nie jest otwarty.
Za to LG ma tą jaśniejszą matrycę Evo

Philips 806/856 na plus: Ambilight, otwarty Android z apkami, świetne oprogramowanie i sterowanie obrazem ( ale LG chyba też)
Jedyny minus to właśnie jasność obrazu. Choć wg testów nue ma przepaści między nimi, jako użytkownik dobrej plazmy boję się wydać 8 K i dostać ekran na którym nic nie widać bo jest za ciemny :-(

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Andrzej_Trutkowski napisał:


Różowy zafarb na LG mnie odstrasza 

Żadnego różu nie mam więc przestań powielać mity,wystarczy dobrze sprawdzić matrycę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzjach zafarb jest i to bardzo wyraźny. Są też zdjęcia, wystarczy spojrzeć.

Kupując online nie mogę wybrać matrycy poza tym co to za pomysł że cześć matryc moze byc Ok a część zafarbiona? 
Zwrot 14 dniowy nie jest możliwy jeśli kupujesz na firmę i fakturę VAT, dlatego ten zafarb jest kłopotem
W załaczeniu zdjęcia z 2 RÓŻNYCH testów, 9jeden z tego portalu) 

lg 1.png

lg 2.png

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Andrzej_Trutkowski napisał:

W recenzjach zafarb jest i to bardzo wyraźny. Są też zdjęcia, wystarczy spojrzeć.

Kupując online nie mogę wybrać matrycy poza tym co to za pomysł że cześć matryc moze byc Ok a część zafarbiona? 
Zwrot 14 dniowy nie jest możliwy jeśli kupujesz na firmę i fakturę VAT, dlatego ten zafarb jest kłopotem
W załaczeniu zdjęcia z 2 RÓŻNYCH testów, 9jeden z tego portalu) 

Kupując stacjonarnie najczęściej tez nie ma możliwości wyboru matrycy, czy w sumie konkretnego egzemplarza tv.

Natomiast kupując np. w sklepie dla …tow, obojętnie, czy stacjonarnie czy nie masz możliwość zwrotu do 30 dni bez znaczenia czy jest to zakup na fakturę czy nie, 30 dni jesli masz kartę klubowa media markt, 

Jest to szczególnie fajne jeśli są raty 3x0, jak dla mnie rewelacyjna opcja właśnie przy zakupie na fakturę :), zwłaszcza ze można to załatwić często w około 30min bez wychodzenia z domu :)

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nygus napisał:

(...)

Natomiast kupując np. w sklepie dla …tow, obojętnie, czy stacjonarnie czy nie masz możliwość zwrotu do 30 dni bez znaczenia czy jest to zakup na fakturę czy nie, 30 dni jesli masz kartę klubowa media markt, 

(...)

Tak, to prawda MM jako jedyny daje opcje Faktura + raty 0% i zwrot. Moze to jest opcja, LG jest u nich (niestety nie ma Philipsa 936)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Andrzej_Trutkowski napisał:

Tak, to prawda MM jako jedyny daje opcje Faktura + raty 0% i zwrot. Moze to jest opcja, LG jest u nich (niestety nie ma Philipsa 936)

Philips (w zasadzie to nie jest philips, philips nie produkuje już od dawna tv) jest jednym z gorszych wyborów, poczytaj o tym jak nie działa android philipsa i jakie są problemy z philipsami. Mam obecnie dwa oledy lg i sony, ja akurat nie korzystam z systemu tv, u mnie tv jest bardziej jak monitor, korzystam tylko z zewnętrznych urządzeń. Jaki ktoś chce zawsze można podłączyć urządzane zewnętrze z Androidem. Lg jest ok, niestety sony jest większy :), jednak nigdy więcej sony, no chyba ze zmienia sposób działania tv, okazało się ze tv sony nie przełączają automatycznie trybu obraz z sdr na HDR i odwrotnie, niestety trzeba to robić RECZNIE jesli są (a powinny być) inne ustawienie dla tych trybów obrazu. Dla mnie to masakra.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nygus mialbym prośbę - jeśli masz możliwość porównania LG i Sony na sygnale tv .

? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Xisiek napisał:

@Nygus mialbym prośbę - jeśli masz możliwość porównania LG i Sony na sygnale tv .

Jesli chodzi o sygnał tv z anteny to… nie ma szans. Nie korzystam z sygnału z anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xisiek
NC+, ale sporadycznie i NC+ mam tylko na sony

Po zakupie sony, lg poszedł do pokoju córki i nie włączyłem go od 3 mięs… już mnie nie interesuje. Przepraszam ale niewiele mogę powiedzieć, tv wymienione i dla mnie teraz jest tylko sony.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mam nieodparte wrażenie, ze LG (CX) ma bardzo zmiękczony obraz (szczególnie widoczne na drugim planie) i ciekaw jestem zdania innych… 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Nygus napisał:

Philips (w zasadzie to nie jest philips, philips nie produkuje już od dawna tv) jest jednym z gorszych wyborów, poczytaj o tym jak nie działa android philipsa i jakie są problemy z philipsami. (...)

Kupowałem ostatnio dla znajomych i konfigurowalem Philipsa 65PUS8536 i uzywałem intensywnie kilka dni - Android 10 działa bez żadnych problemów, otwarta latforma jest imponująca użytecznością. Ambilight kapitalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Andrzej_Trutkowski napisał:

Kupowałem ostatnio dla znajomych i konfigurowalem Philipsa 65PUS8536 i uzywałem intensywnie kilka dni - Android 10 działa bez żadnych problemów, otwarta latforma jest imponująca użytecznością. Ambilight kapitalny

System android na nowym urządzeniu zawsze przez chwile działa bardzo dobrze, a zreszta jeśli 90% uzytkownikow philipsa ma problemy, większe lub mniejsze, to zawsze musi być 10%, które nie ma problemów, jeśli się zdecydujesz na philipsa to życzę bezproblemowego używania :).


Sam miałem, trzy philipsy przez ostatnie klika lat,  kupione w ??? 2016, właśnie przez kapitalny amblilight, tak to jest plus, jeden jedyny. 1 po 3 latach padła matryca, 2 po 4 latach padła elektronika, tv działa ale jak monitor komputerowy, można go włączyć i wyłączy, dźwięk na stałym poziomie, nic innego nie działa w nim, działa z dekoderem Polsatu u rodziców, nawet ma dość dobry obraz, 3 jeszcze jakoś działa, problememy z systemem, zawieszanie aplikacji, z parowaniem pilota (z klawiatura) jak działa to jest ok, jak coś jest nie tak, to konieczność ciągłych resetów.

philips jest najgorszym wyborem.

34 minuty temu, Xisiek napisał:

Pytam bo mam nieodparte wrażenie, ze LG (CX) ma bardzo zmiękczony obraz (szczególnie widoczne na drugim planie) i ciekaw jestem zdania innych… 👍

Masz na myśli jakiś konkretny film, fragment filmu? Do sprawdzenia?

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Nygus napisał:

Masz na myśli jakiś konkretny film, fragment filmu? Do sprawdzenia?

Nie, wszystko co nie jest wysokim lub b.wysokim bitratem jest zmiękczone, wiec najprościej sprawdzić to na sygnale tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Xisiek napisał:

Nie, wszystko co nie jest wysokim lub b.wysokim bitratem jest zmiękczone, wiec najprościej sprawdzić to na sygnale tv.

Hmmm… zobacze co się da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot 14 dniowy nie jest możliwy jeśli kupujesz na firmę i fakturę VAT, dlatego ten zafarb jest kłopotem

Od 2021r zmieniły się przepisy, możesz zwrócić nawet towar kupimy na FV pod warunkiem ze był kupiony na użytek własny a nie handel (do odsprzedaży). Dotyczy to działalności gospodarczych, nie dotyczy dużych firm i spółek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Grafii napisał:


Od 2021r zmieniły się przepisy, możesz zwrócić nawet towar kupimy na FV pod warunkiem ze był kupiony na użytek własny a nie handel (do odsprzedaży). Dotyczy to działalności gospodarczych, nie dotyczy dużych firm i spółek.

Cenna wiedza!, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia i porównanie LG OLED G1 do starej plazmy Panasonica TX-P46S10E, może komuś się przyda.

OLED jakość obrazu - super. Porównując z plazmą…. duży krok na przód. Kablówka (Netia) wyglada bardzo dobrze (jak na sygnał HD), Netflix, HBO, Apple TV dzięki 4K oraz HDR to inna bajka. Obraz bardzo plastyczny i przyjemny dla oka. Jaśniejszy niż plazma w jasnych scenach, a w mrocznych scenach dużo ciemniejszy, kontrast tez większy (nawet w kablówce), tak że wszystko na plus. Mam bardo duże okno i pokój jest naturalnie oświetlony, nie ma problemu ze tv jest za ciemny. Plazma dla mnie była Ok, a ten jest jaśniejszy.

Na plus…. Jakość obrazu i montaż na ścianie jak obraz. Kolory bardzo dobre, ludzka skóra wyglada naturalnie. Czerń jest doskonała (absolutna), kontrast potężny. Z jednej strony ekran potrafi być bardzo jasny (np światło wpadające przez okno, lub zapalona świeczka), z drugiej ciemny (np mroczny pokój). Efekt gwiazd na niebie…. obłędny. Ekran jest absolutnie czarny, a świecą tylko gwiazdy. Coś takiego nieosiągalne na żadnym LCD (bynajmniej ja takiego nie znam, a trochę ich oglądałem) ze strefami podświetlenia itp, ani żadnej plazmie (na plazmie czarny nie był aż tak dobitny).

OLED ma dużo wspólnego z plazmą tzn „nie swieci po oczach” jak LCD ale to raczej zrozumieją tylko posiadacze plazm.

Największe zaskoczenie…. bardzo fajny pilot, z obsługa zewnętrzych urządzeń, ale… (o tym później). Dobrze steruje kablówką (Netia), szybki dostęp do płatnych platform, ergonomiczny kształt oraz sterowanie kursorem (wydawało mi się to głupie ale sprawdza się).

Największe rozczarowanie…. też pilot, ponieważ brak mu klawiszy PLAY/PAUZA oraz PRZEWIJANIE, przez co nie da się korzystać z funkcji shitftime na kablówce. Jest niby przycisk dodatkowe funkcje, ale u mnie i tak play/pauza nie działa (kablówka NETIA).

Podsumowanie…. jak dla mnie telewizor rewelacja. Nie sprawdzałem na planszach testowych jak maniacy szukający dziury w całym, ale bardzo dokładnie mu się przyglądałem i przyglądam na przeróżnych treściach (filmy, reklamy, plansze informacyjne, itp). Nie zauważyłem jak dotąd żadnej wady, ekran jest równomiernie podświetlony (lepiej niż w plazmie), czerń i biel są jednolite na całej powierzchni, brak widocznych zafarbów, zaróżowień, itd. Przejścia kolorów płynne (dużo lepsze niż na starej plazmie). Dobrze się ogląda telewizje, filmy, piłkę nożną, skoki narciarskie, itp.

A i jeszcze jedno…. nie ma czegoś takiego jak „za duży TV”, jak już to za mały tv. Bierzcie max rozmiar na jaki jesteście w stanie sobie pozwolić lub jaki zmieści Wam się na ścianie, a na pewno nie będziecie żałować że jest za duży. ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz dekoder Netii ?

jeśli Netgem N7800 to działa obsługa dekodera z pilota LG tj. PLAY/PAUSE i przewijanie 😀

Naciśnij trzy kropki przy klawiszach numerycznych jak jesteś na źródle z Netii i tam masz coś takiego :

 

 

IMG_0386.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam NETGEM N7800 ale u mnie wyglada to inaczej

 

7b473d7a090993bd3d8c1f08fb4bc1fe.jpg&key=516ad0ccc3ff915095c5717c57b097c6b6a99420e5286319afbdb47206a1332e

 

 

Jaki dekoder wybrałeś w ustawieniach LG? Ja Netia i pojawiło się jak na zdjęciu. Mam mniej klawiszy ekranowych. Podłączony do Hdmi4 jeżeli to ma znaczenie. U mnie pisze na zdjęciu powyżej „dekoder Netia” u Ciebie „Netia simplink”

 

Play/pauza nie działają. Przewijanie dzila.

Działa !!!!
Zmieniłem dekoder z Netia na NETGEM i mam jak u Ciebie. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...