Skocz do zawartości
-4o

Jaki tv 75 cali?

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam Wszystkich  serdecznie :)

Chce kupić tv i nie wiem jaki wybrać, przez 8 lat oglądaliśmy filmy z projektora, na ekranie o przekątnej trochę ponad 100 cali z odległości 6 metrów. Po przemeblowaniu ogladamy z ~3,7m.

Ustawiłem projektor żeby wyświetlał 75 cali, szału nie ma, ale starcza, więcej nie ustawię bo tv w założeniu ma być 75. Siedzimy  na wprost i lekko pod kątem (odległość 3,7m siedzisko długości 4,5m).

Tv będzie wisiał (raczej), pokój dość mocno zaciemniony (przyzwyczajenie z projektora),  do korzystania z netflix, youtoube i kompa, bez grania i bez korzystania z internetu, do 4h/dobę.

Zależy mi na dobrej jakości obrazu, płynności ruchu, sprawności systemu, niezawodności. Nie jestem pasjonatem klikania i bezustannego gmerania w ustawieniach. Myślałem o Sonym, ale wystraszyły mnie wpisy o restartach, zawieszaniach i beznadziejnym podejściu serwisu do klientów (prawda to?). Teraz nie mam żadnych preferencji odnośnie marki.

Planuję na ten cel ok ~`7tyś.

Doradźcie co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75PUS8505, system ten sam co w Sony, brak problemów z softem jak u konkurenta. Dolby Vision, Dolby Atmos, DTS. Płynność ruchu na wysokim poziomie. Myślę, że da się go znaleźć poniżej budżetu. 

No i bym zapomniał, ambilight do domowego kina to wspaniały efekt, dodatkowo poprawiający kontrast.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2021 o 15:17, -4o napisał:

Zależy mi na dobrej jakości obrazu, płynności ruchu, sprawności systemu, niezawodności. Nie jestem pasjonatem klikania i bezustannego gmerania w ustawieniach. Myślałem o Sonym, ale wystraszyły mnie wpisy o restartach, zawieszaniach i beznadziejnym podejściu serwisu do klientów (prawda to?). Teraz nie mam żadnych preferencji odnośnie marki.

Planuję na ten cel ok ~`7tyś.

Tv z Androidem generalnie nie cieszą się szczególnie dobrymi opiniami w kwestii szeroko rozumianej stabilności tego systemu - bez znaczenia jakiej marki by nie były. 
Niewatpliwie obrazowo bardzo dobra opcja jest Samsung Q80 (nie Android) czy Sony XH90, jeśli nie nastawiasz się na bombowy HDR można także wziąć pod uwagę Panasonica (znakomite kolory prosto z pudełka), choć smart słaby ale b.stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Tv z Androidem generalnie nie cieszą się szczególnie dobrymi opiniami w kwestii szeroko rozumianej stabilności tego systemu

Co za bzdury od lat piszesz. Wiemy, ze za wynagrodzeniem pisujesz tu służbowo. Kreowanie fałszywych opinii to prostackie oszukiwanie czytelników.

[szeroko rozumiana stabilność tego systemu] - walisz niezłą kichę. Zgłoś się do właściciela forum z szeroko rozumianą prośbą o dożywotniego bana.

Edytowane przez UHD fan
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną skłaniam się do Sonego XH9096,  on ma już "folię" poszerzającą katy widzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...