Skocz do zawartości
feyd

Bany dla piratów

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo!

w końcu zaczęła się akcja blokowania konsol, w których choć raz nastąpiło odpalanie pirackiej gry. Konsola dożywotnie zostaję zablokowana odnośnie dostępu do usług LIVE jak i gry poprzez XLINK. Patrząc po komentarzach na innych forach to znaczna część ludzi się podłamała. Sam nawet nie spodziewałem się żę tak wielka liczba ludzi ma modyfikowanego xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='47958' date='18.05.2007, 12:42 ']Nie popieram piractwa, ale pewnie to tez bedzie dalo sie obejsc...[/quote]
raczej chyba nie bo jest blokowany unikalny numer konsoli. do samego softu xboxa nikt jeszcze się nie dostał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w xboxie nie zlamali Bana to i w x360 ciezko bedzie, ja tam na orginalach jade to mi to ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że gry na X360 są tanie (w stosunku np. do PS3 oczywiście bo tanie to może przesada ale atrakcyjne cenowo - np. Allegro) - to skutecznie zniechęca do zabawy w takie rzeczy.

Aż dziw bierze jak ten dysk xa sie trzyma tak długo bez złamania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzies czytałem ze piraci szykuja specjalna wersje softu do napedów DVD dzieki ktorym naped bedzie wysyłał informacje ze ma orginalny firmware i niby dalej bedzie mozna grac piracko na xbox-live. Tylko ze trzeba jeszcze na taki soft chwile poczekac. P.S. Ciekawe ile osob sie natnie i dostanie bana. Juz tylko czekac na komunikat M$ ile to pirackich konsol nie zbanowali. Szkoda mi niektorych osob oplacaja konta Gold (+punkty do dodatkow) i teraz dostana bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jajo9' post='47967' date='18.05.2007, 16:01 ']Szkoda mi niektorych osob oplacaja konta Gold (+punkty do dodatkow) i teraz dostana bana.[/quote]


chcieli zaoszczedzic okradajac kogos to teraz maja. jakby mozna bylo to za golda tez by nie placili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się cieszyć że konsola nie podlega autodestrukcji np przez podanie wysokiego napięcia na piny procesora ;-) To by dopiero było zabezpieczenie antypirackie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przpomniało mi sie cos. W Xbox 360 mozna zastosowac dual firmware. Ma sie org soft i piracki jak chcemy zagrac w pirata to odpala sie lewy firmware a jak normalnie to orginalny. Na to juz M$ nic nie poradzi, jak ktos bez neta bedzie grał w piraty w tym rozwiazaniu. Oczywiscie wszystko do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Deenbe golda tez mozna obejsc bez problemu, tak dla twojej wiadomosci. Jedny minus ze trik dziala z 1 kontem tylko 1 miesiac. A co do banowania xboxa F..K microsoft !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='outsider102' post='47974' date='18.05.2007, 18:55 ']Deenbe golda tez mozna obejsc bez problemu, tak dla twojej wiadomosci. Jedny minus ze trik dziala z 1 kontem tylko 1 miesiac.[/quote]
A to w jaki sposób? Chyba nie piszesz o zakładaniu nowego konta, bo to przecież nie jest żadnym "obejściem" i działa tylko 3 razy.

Co do banowania, to słuszne posunięcie, ciekawe tylko dlaczego MS tyle z tym zwlekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
bo musiał sprzedać odpowiednia ilość konsol przed premierą PS3
Po to aby zapewnić opłacalność pisania gier pod ich system.

Co do bana to ani nie popieram ani nie jestem przeciwny, zwłaszcza że 360 jest to konsola mocno nie dopracowana.
Rysowanie płyt to już wogóle tragedia.

Co do cen gier to allegro, oraz zagraniczne, można sporo zaoszczędzić. Oczywiście dobre nowości zawsze będą po standardowych stawkach.
Na też ps3 bez problemu można za 150zł łyknąć niezłe tytuły. Edytowane przez goggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Nie chciałem zaśmiecać forum niepotrzebnym wątkiem i dlatego mój wpis zamieszczam tutaj.
Planuje zakup xboxa360 w następnym tygodniu (opcja 1699PLN +Gears of war). GOW na początek wystarczy jednak później może być krucho z gierkami w związku z tym planuję zakup gier używanych w UK na www.ebay.co.uk. Ceny bardzo atrakcyjne, za lost planet 10funtów, podobnie za inne gry. Co myślicie o takiej formie zakupów.

Moje pytanie jest następujące, czy jeżeli kupie grę używaną to czy tak jak w przypadku PC i zakupu gier istnieje możliwość kradzieży jakiegoś numeru serial (gry xbox360) czy po prostu wystarczy oryginalna płyta (używana) i będzie wszystko śmigało online? Czy grożą mi jakieś bany za używane gry?

Pozdrawiam
Z góry dziękują za zainteresowanie tematem i rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobre posuniencie. Jakby nie było piractwa to gry mogłyby być tansze. Teraz Ci uczciwi muszą płacić za złodziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niekoniecznie. A może byłoby tak, ze wtedy więcej firmom opłacałoby się produkować konsole i gry. Może wtedy byłoby nie trzeba byłoby wydawać milionów na zabezpieczenia. Może wtedy wielu polskich producentów mogłoby się utrzymać. teraz nie dasz rady w Polsce nic wyprodukować, bo nie jesteś w stanie tego zabezpieczyć. To własnie przez piratów tylko najwięksi mogą produkować oprogramowanie. To właśnie przez piractwo bankrutują wypożyczalnie filmów, ja nie muszę mieć filmu za darmo, 5 zł za wypożycznie to nie fortuna, ale co zrobić jak wypożyczalni nie ma bo każdy woli kraść. Równiez przez piratów operatorzy pay tv musza wydawać miliony na zabezpieczenia, a my w końcu musimy za to zapłacić i przez to znowu utrzymują się tylko najwięksi. Tak mocna integracja na rynku pay tv wynika z kosztów zabezpieczeń.
Zwróć uwagę, że jesli operator zapewni, że materiału nie da się łatwo nagrać i kopiować to za wykupienie praw zapłaci mniej. W telewizji "n" nie możesz zrzucać na komputer filmów w HDTV, włąśnie dlatego ze mają dobre za bezpieczenia płaca za emisję mniej, więc mogą nam usługę sprzedać taniej.
Weź po uwagę, że rynek nie lubi niz i jeśli pozwolić gospodarce to sama urególowałaby sprawę cen na rynku oprogramowania i gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...