Skocz do zawartości
Michał Kudźma

Zakup odtwarzacza UltraHD Blu-ray pod Denon X-2100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam amplituner Denon X-2100 i podłączone do niego głośniki 5.1 Dali Zensor.

Co do TV to mam OLED od LG 65".

Obecnie filmy odtwarzam przez Denon DBT-1713UD ale chciałbym kupić jakiś odtwarzacz do filmów 4K.

Z tego co sam wyczytałem to zainteresowały mnie dwie rzeczy: Sony UBP-X800 oraz Panasonic DP-UB820. Ale jestem otwarty na inne propozycje.

Nie wiem, który odtwarzacz będzie lepszy dla moich potrzeb - czy odczuję różnicę, dlatego też opiszę co jest dla mnie ważne:

- wiadomo, że sprzęt podepnę pod amplituner więc o jakości dźwięku zadecyduje raczej mój Denon ale jakby kwestia odtwarzacza miała jakiś wpływ na jakość dźwięku to też jest to ważne,

- mam sporo filmów na Blu-ray i DVD więc zależy mi aby odtwarzacz wyświetlał te filmy jak najlepiej - nie wiem jak w praktyce działa skalowanie do 4K czy interpolacja do formatu 4K/60p ale jakby odtwarzacz miał wpływ na to, że szczególnie filmy na DVD wyglądałyby lepiej to jest to kwestia najważniejsza,

- kwestia odtwarzania filmów mkv lub mp4 z napisami w plikach srt lub txt - mój Denon DBT-1713UD mam problem z napisami bo nie wyświetla literki ą więc właściwie nie da się tych filmów na nim oglądać - ważne by nowy sprzęt radził sobie lepiej z takimi napisami (w jakiejś recenzji Sony UBP-X800 przeczytałem, że można konfigurować napisy ale nie wiem jak to działa w praktyce),

- kolejna kwestia (właściwie pytanie) to sprawa Netflixa - obecnie mam telewizor połączony z Amplitunerem kablem optical i Netflixa odpalam na TV, a dźwięk puszczam przez amplituner - nie wiem czy odtwarzanie filmów z Netflixa przez odtwarzacz blu-ray będzie lepsze w jakiś sposób czy ale jakby wybór odtwarzacz miał wpływ przykładowo na lepszą jakość dźwięku to też by się tym kierował.

 

Myślałem o tym sprzęcie Sony UBP-X800 bo ma pozytywne opinie w kwestii stosunku jakości do ceny, a Panasonic DP-UB820 ma przydatny wyświetlacz ale jakbym miał nie poczuć żadnej róznicy jakości obrazu czy dźwięku to raczej nie chcę aż tyle dopłacać dla samego wyświetlacza.

Może też inny sprzęt wziąć pod uwagę? Moja górna granica to 2500zł o ile poczuję jakąś widoczną różnicę w jakości obrazu i dźwięku lub napisów srt/txt w plikach mkv/mp4.

Od razu zapytam też o dobre przewody HDMI - co najlepiej kupić do takiego sprzętu? Wiem, że jest cała masa kabli w różnych cenach ale znowu jest pytanie na ile odczuję różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja zdecydowałem się na zupełnie inne rozwiązanie. Tzn. zapakowałem w bezgłośną obudowę streacom - peceta. Jest podłączony kablem hdmi do aplitunera onkyo. Potem idzie projektor.

Także moim odtwarzaczem jest pełnowartościowy komputer. Jeśli nie masz problemów z dłubaniem w oprogramowaniu to jest to rozwiązanie dające największą elastyczność. Zainstalujesz kodi, możesz sterować tym z telefonu, żadnych problemów z napisami, kodekami, itp. Działa szybko. Do tego netflix, yt, co chcesz.

Kable - zwykłe hdmi, najtańsze na allegro.

Kwestia 4K. Jeśli siedzisz w odległości od telewizora 150-170% jego przekątnej, to jesteś na granicy ludzkich możliwości odróżnienia materiału fullhd od 4k . . .

Tutaj manipulacja jakością audio/video idzie innymi drogami. Jeśli oglądasz netflixa, to musisz wiedzieć, że oni podadzą Ci inny bitrate a nawet rozdzielczość w piątek wieczorem a inną w poniedziałek rano. Z kolei jak ściągasz ich treść w aplikacji, żeby obejrzeć offline to nigdy nie dostaniesz najwyższych parametrów, bo tak oni działają. Musisz wtedy używać zewnętrznego oprogramowania do wymuszenia wyższych wartości.

Pamiętaj, że najważniejsza jest treść. Jeśli reżyser nie umie w dialog żaden kabel tego nie poprawi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem bo panasonic nie czy w zasadzi nic z plików a sony już trochę lepiej lecz brak dekodowania TRUEHD/ATMOS dla plików.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Michał Kudźma napisał:

- mam sporo filmów na Blu-ray i DVD więc zależy mi aby odtwarzacz wyświetlał te filmy jak najlepiej - nie wiem jak w praktyce działa skalowanie do 4K czy interpolacja do formatu 4K/60p ale jakby odtwarzacz miał wpływ na to, że szczególnie filmy na DVD wyglądałyby lepiej to jest to kwestia najważniejsza,

Swojego czasu na forum zamieściłem porównanie 3 playerów UHD: Panasonic, SONY i Samsung jakie testowałem prawie równocześnie przez 2 tyg.

Powiem tak - jeśli chodzi o jakość obrazu i skalowanie do 4K nawet z DVD - Panasonic nie ma sobie równych. Tak samo tryby jasności HDR - tego nie mają inne. Jest jednak jedno "małe" ale... Panasonic z kolei NAJGORZEJ sobie radzi z odwtarzaniem plików z dysków i raz jak podłączyłem 4TB dysk to bałem się, że mi go zniszczy (!) bo pokazał strukturę plików jak po uszkodzeniu... I nigdy więcej już nic nie podłączałem w sensie dysków... Z pendrivve kilka rodzajów plików: avi, mkv, mp4 i ciągle były problemy. W sensie plików Panasonic to katastrofa dlatego do plików i stermingu mam obecnie shielda... Jeśli chodzi o streming - netflix owszem jest, ale już nie HBO GO, także tu wypada słabo...

Co do SONY z kolei pliki są w miarę ok jak i streming, ale jakość gorsza od Panasonica w skalowaniu do 4K. Samsung z kolei to najsłabsze skalowanie, ale najlepszy streming i najlepsze odtwarzanie plików z dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taka uwaga X800 nie ma Dolby Vision, dopiero X800M2 ma obsługę takich płyt ale i tak wymaga to idiotycznego ręcznego włączania.

Debilizm i skończony idiotyzm ze strony sony tak zaimplementować tą funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Michał Kudźma napisał:

Mam już za sobą odtwarzanie filmów z blu-ray na kompie i jednak wolę odtwarzacz.

Tylko wciąż nie wiem jaki odtwarzacz blu-ray 4k wybrać.

A z ciekawości jakie były "za" odtwarzaczem u Ciebie? Nigdy z tego nie korzystałem, byłem przekonany co do słuszności rozwiązania pc. Jak kompletowałem cały zestaw kilka lat temu to wszystko co sprzedawca mi oferował przyjąłem. Ale przy odtwarzaczu się zatrzymałem i trochę rozmawialiśmy, w końcu on sam przyznał, że za te pieniądze to mogę zrobić pc w bezgłośnej obudowie, co mi dużo bardziej pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, cinemahd napisał:

A z ciekawości jakie były "za" odtwarzaczem u Ciebie? Nigdy z tego nie korzystałem, byłem przekonany co do słuszności rozwiązania pc. Jak kompletowałem cały zestaw kilka lat temu to wszystko co sprzedawca mi oferował przyjąłem. Ale przy odtwarzaczu się zatrzymałem i trochę rozmawialiśmy, w końcu on sam przyznał, że za te pieniądze to mogę zrobić pc w bezgłośnej obudowie, co mi dużo bardziej pasowało.

Po prostu odtwarzacz jest szybszy i wygodniejszy - odpalanie kompa, czekanie aż się system załaduje, potem odpalanie płyty, czekanie aż program ją odczyta itp. - przy odtwarzaczu wszystko robi się szybciej i łatwiej. Nie wspominając o tym, ze obsługa pilotem jest dla mnie wygodniejsza niż obsługa jakichkolwiek programów Windowsowych do filmów Blu-ray.

2 godziny temu, D4r3KS napisał:

I jeszcze taka uwaga X800 nie ma Dolby Vision, dopiero X800M2 ma obsługę takich płyt ale i tak wymaga to idiotycznego ręcznego włączania.

Debilizm i skończony idiotyzm ze strony sony tak zaimplementować tą funkcję.

A no tak - pod uwagę biorę Sony X800M2 , a nie X800  - mój błąd.

3 godziny temu, Adam60 napisał:

Swojego czasu na forum zamieściłem porównanie 3 playerów UHD: Panasonic, SONY i Samsung jakie testowałem prawie równocześnie przez 2 tyg.

Powiem tak - jeśli chodzi o jakość obrazu i skalowanie do 4K nawet z DVD - Panasonic nie ma sobie równych. Tak samo tryby jasności HDR - tego nie mają inne. Jest jednak jedno "małe" ale... Panasonic z kolei NAJGORZEJ sobie radzi z odwtarzaniem plików z dysków i raz jak podłączyłem 4TB dysk to bałem się, że mi go zniszczy (!) bo pokazał strukturę plików jak po uszkodzeniu... I nigdy więcej już nic nie podłączałem w sensie dysków... Z pendrivve kilka rodzajów plików: avi, mkv, mp4 i ciągle były problemy. W sensie plików Panasonic to katastrofa dlatego do plików i stermingu mam obecnie shielda... Jeśli chodzi o streming - netflix owszem jest, ale już nie HBO GO, także tu wypada słabo...

Co do SONY z kolei pliki są w miarę ok jak i streming, ale jakość gorsza od Panasonica w skalowaniu do 4K. Samsung z kolei to najsłabsze skalowanie, ale najlepszy streming i najlepsze odtwarzanie plików z dysków.

Dzięki za odpowiedź - daje to sporo do przemyślenia.

Mam jeszcze pytanie o streming:

Nie mam HBO GO, a samego Netflixa więc głównie o to chodzi - która opcja będzie lepsza:

- zostawić jak mam - czyli opalać aplikację na TV, który jest połączony kablem Optical z amplitunerem,

- odpalać Netflixa z odtwarzacza.

Czy nie ma to żadnego znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Michał Kudźma napisał:

Nie mam HBO GO, a samego Netflixa więc głównie o to chodzi - która opcja będzie lepsza:

- zostawić jak mam - czyli opalać aplikację na TV, który jest połączony kablem Optical z amplitunerem,

- odpalać Netflixa z odtwarzacza.

Czy nie ma to żadnego znaczenia?

Owszem ma znaczenie bo na Netflixie masz Atmosa, a to komplikuje sprawę. Jak się nie mylę po optyku nie puścisz atmosa. Jest też kwestia ARC i tego co ci puszcza TV po ARC.

Na pewno najwłaściwszym rozwiązaniem jest takie: player -> ampli -> TV

Czyli po hdmi idzie sygnał wychodzący z urządzeń nadawczych jak : TV BOX, player UHD, PC, konsola itd  do ampli (kilka HDMI IN), a z ampli po HDMI OUT do TV/projektora.

Wszystkie inne kombinacje mogą potencjalnie stwarzać jakieś problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HUbio .

Jaki znowu Atmos?

Czy wspomniany w topicu Denon dekoduje Dolby Atmos?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem ma znaczenie bo na Netflixie masz Atmosa, a to komplikuje sprawę. Jak się nie mylę po optyku nie puścisz atmosa. Jest też kwestia ARC i tego co ci puszcza TV po ARC.

Na pewno najwłaściwszym rozwiązaniem jest takie: player -> ampli -> TV

Czyli po hdmi idzie sygnał wychodzący z urządzeń nadawczych jak : TV BOX, player UHD, PC, konsola itd  do ampli (kilka HDMI IN), a z ampli po HDMI OUT do TV/projektora.

Wszystkie inne kombinacje mogą potencjalnie stwarzać jakieś problemy.

Wyskoczyłeś, jak Filip z konopi, z tym Atmosem.

Do tego trzeba o wiele większych inwestycji, niż nowy player.

 

 

Ale z Netflixa odtwarzanego z playera prawdopodobnie będzie DD+, zamiast DD, więc dźwięk będzie lepszy.

 

 

Ale chwila, przecież kolega ma oleda LG, może go już w tej chwili połączyć przez HDMI ARC I mieć DD+.

Nie rozumiem dlaczego wybrał połączenie kablem optycznym?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Ale chwila, przecież kolega ma oleda LG, może go już w tej chwili połączyć przez HDMI ARC I mieć DD+.

Nie rozumiem dlaczego wybrał połączenie kablem optycznym?

 

O kurcze, kompletnie nie rozumiem o co chodzi.

A co do połączenia to wydawało mi się, że skoro odtwarzam z aplikacji w TV to jakoś muszę przesłać dźwięk z telewizora do amplitunera więc użyłem kabla optycznego.

 

O tych wszystkich rzeczach, których piszecie kompletnie się nie znam więc dlatego pytałem jak to najlepiej połączyć i czy przy wyborze konkretnego sprzętu odczuję jakąś różnicę.

Jeszcze mi wpadła w oko Yamaha BD-A1060 oraz BD-S681 - podobne do mojego obecnego Odtwarzacza i mają też wyświetlacze - tu są oferty:

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/odtwarzacze-4k-blu-ray-dvd/yamaha-bd-s681.html?utm_source=moneteasy.pl&utm_medium=referral

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/odtwarzacze-4k-blu-ray-dvd/yamaha-bd-a1060.html?utm_source=moneteasy.pl&utm_medium=referral

Ale z tego co widziałem to starsze odtwarzacze więc nie wiem czy mają te wszystkie opcje co wspomniany wyżej Sony i Panasonic - kompletnie się na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają, to nie są odtwarzecze uhd no chyba że jest to dla ciebie bez znaczenia.

Wtedy kup oppo 103.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Twój amplituner to dosyć stary model więc najprawdopodobniej nie przepuści pełnego sygnału 4K (o ile w ogóle jakiś przepuści), więc powinieneś szukać odtwarzacza z dwoma wyjściami HDMI, jedno dla sygnału video do TV, a drugie audio do ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Twój amplituner to dosyć stary model więc najprawdopodobniej nie przepuści pełnego sygnału 4K (o ile w ogóle jakiś przepuści), więc powinieneś szukać odtwarzacza z dwoma wyjściami HDMI, jedno dla sygnału video do TV, a drugie audio do ampli.
A to druga sprawa, nie poruszana do tej pory.
Ja nie chcesz zmieniać amplitunera, to musisz mieć odtwarzacz z dwoma wyjściami HDMI.
Nie mają, to nie są odtwarzecze uhd no chyba że jest to dla ciebie bez znaczenia.
Wtedy kup oppo 103.
Już posiada odpowiednik od Denona, tej samej klasy.
O kurcze, kompletnie nie rozumiem o co chodzi.
A co do połączenia to wydawało mi się, że skoro odtwarzam z aplikacji w TV to jakoś muszę przesłać dźwięk z telewizora do amplitunera więc użyłem kabla optycznego.
 
O tych wszystkich rzeczach, których piszecie kompletnie się nie znam więc dlatego pytałem jak to najlepiej połączyć i czy przy wyborze konkretnego sprzętu odczuję jakąś różnicę.
Jeszcze mi wpadła w oko Yamaha BD-A1060 oraz BD-S681 - podobne do mojego obecnego Odtwarzacza i mają też wyświetlacze - tu są oferty:
https://www.tophifi.pl/kino-domowe/odtwarzacze-4k-blu-ray-dvd/yamaha-bd-s681.html?utm_source=moneteasy.pl&utm_medium=referral
https://www.tophifi.pl/kino-domowe/odtwarzacze-4k-blu-ray-dvd/yamaha-bd-a1060.html?utm_source=moneteasy.pl&utm_medium=referral
Ale z tego co widziałem to starsze odtwarzacze więc nie wiem czy mają te wszystkie opcje co wspomniany wyżej Sony i Panasonic - kompletnie się na tym nie znam.
No widzisz, nie koniecznie potrzebujesz kabel optyczny.
Po to zrobili kanał zwrotny HDMI (HDMI ARC).
Żeby można było wysyłać nim dźwięk w obie strony do TV i z TV.
Ma taką przewagę nad optykiem, że ma większą przepustowość i przepuszcza Dolby digital Plus, który ma większy bitrate niż Dolby digital. A Netflix taki właśnie DD+ posiada. Łącząc kablem optycznym, pozbawiasz się możliwości używania tego formatu dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mój amplituner ma w opisie obsługę 4K - jest nawet nalepka na froncie, a na niej napis "4k/60p".

Co znaczy, że nie przepuści pełnego sygnału 4K???

Jak bym miał kupić Sony UBP-X800M2, który mam dwa wejścia HDMI to możliwe będzie to połączenie z telewizorem i amplitunerem, o którym wspominacie?

A jak bym miał wymienić aplituner to ile by mnie to kosztowało by odczuć różnicę? Bo jak wspominałem to kompletnie się na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ma znaczek niewiele daje w chwili obecnej, w instrukcji jest informacja że to 4K/60Hz jest tylko pass-through, po drugie nie zająknęli się ani słowem o HDR więc obsługi HDR nie ma. Po trzecie, zero informacji o wersji HDMI więc zakładam że porty to HDMI 1.4b (obsługa 4K tylko do 30Hz).
No i po czwaete, z tego co pamiętam bo mniej więcej w tamtym okresie przymierzałem się do wymiany amplitunera, było jakieś zamieszanie z obsługą nowszych wersji HDCP przez amplitunery Denona więc można bezpiecznie założyć że najnowszych wersji nie wspiera a jak nie wspiera to żaden sygnał 4K przez niego nie przejdzie.

Więc tak jak napisałem wcześniej, albo odtwarzacz z dwoma wyjściami HDMI, albo jak sam już zauważyłeś, wymiana także amplitunera, no ale wtedy budżet rośnie bo taniej wyj∂zie zakup odtwarzacza z dwoma HDMI niż zakup odtwarzacza z jednym HDMI plus wymiana amplitunera.
Oczywiście amplitunera nie kupujesz na chwilę więc sam musisz rozważyć w jakim kieunku chcesz zmierzać, nowe rzeczy które dostałbyś z nowym amplitunerem to na przykład obsługa obiektowych formatów audio jak Dolby Atmos czy DTS:X, no ale tu następny wydatek w postaci dodatkowych głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k przejdzie i nawet 60Hz ale SDR, nie HDR.

 

Tak, jeśli ten Sony ma dwa wyjścia HDMI, to właśnie po to, żeby tak podlaczyczyć.

Jedno do TV, drugie do AVR.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2021 o 12:26, Jasiek_31 napisał:

Więc tak jak napisałem wcześniej, albo odtwarzacz z dwoma wyjściami HDMI, albo jak sam już zauważyłeś, wymiana także amplitunera, no ale wtedy budżet rośnie bo taniej wyj∂zie zakup odtwarzacza z dwoma HDMI niż zakup odtwarzacza z jednym HDMI plus wymiana amplitunera.
Oczywiście amplitunera nie kupujesz na chwilę więc sam musisz rozważyć w jakim kieunku chcesz zmierzać, nowe rzeczy które dostałbyś z nowym amplitunerem to na przykład obsługa obiektowych formatów audio jak Dolby Atmos czy DTS:X, no ale tu następny wydatek w postaci dodatkowych głośników.

Co do odtwarzacza to zamówiłem Sony.

Co bym zyskał na wymianie amplitunera?

I co znaczy, że musiałbym dokupić głośniki? Obecnie mam froncie mam dwa Dali Zensor 7 i Vocal, na tyle dwa Dali Zensor 3 albo 1 (musiałbym sprawdzić)  oraz basowy Dali Zensor E12F.

Chodzi o dokupienie głośników do opcji 7.1 czy o wymianę tych? Generalnie kupowałem z zamysłem, że to ma być na dużo dłuższe lata niż te 6 od kiedy mam ten sprzęt choć ja się aż tak na tym nie znam więc korzystałem z porad ale nie wiem teraz na ile dobre były te porady.

Tak samo amplituner miał mi starczyć na lata - więc stąd pytanie: Co bym zyskał na wymianie amplitunera?

Odtwarzacz sony ma dwa HDMI więc jednym prześlę obraz to TV, a drugim dźwięk do amplitunera więc jedna kwestia będzie rozwiązana.

Co do Dolby Atmos to jak jakiś film ma blu-rayu miał taki format dźwięku to ją włączałem bez problemu, a amplituner na wyświetlaczu pokazywał taką ścieżkę - chyba, że to wyświetlacz tylko wyświetla nazwę ścieżki, a amplituner nie odczytuje w pełni tego formatu dźwięku.

Jeszcze jedno - nie jestem jakimś tam audiofilem, a pokój ze sprzętem mam trochę ponad 4 na trochę ponad 5 metrów więc zastanawiam się czy odczuję jakąś różnicę w jakości dźwięku jak wymienię amplituner??? Jeśli odczuje różnicę to czy tylko na filmach z blu-rayów 4k czy ze zwykłych blu-rayów także???

No i ewentualnie - ile bym musiał wydać na nowy amplituner żeby wymiana dała mi jakąś różnicę?
Czy dobiorę coć fajnego od Sony by mieć tą samą markę co odtwarzacz blu-ray, jaki wybrałem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony nie ma żadnych amplitunerów, na pewno nie żadne godne uwagi i na czasie.

Aby uzyskać dźwięk atmos system ma być zbudowany w układzie 5.1.2 5.1.4  7.1.2 itd itd czyli głośniki zamontowanie w suficie.

A co do Sony blu-ray nie zapomnij i wyłączaniu Dolby Vision w ustawieniach wideo za każdym razem gdy po oglądaniu płyty w takim systemie będziesz oglądać płytę bez Dolby Vision. Taki urok sony :)

Niestety brak ci wiedzy takiej podstawowej takie pytania są na prawdę dziwne..

"Jeśli odczuje różnicę to czy tylko na filmach z blu-rayów 4k czy ze zwykłych blu-rayów także?"

Nie wiesz co to Atmos...

Pytasz co bym zyskał na wymianie amplitunera...

Poczytaj "coś" dobra rada.

 

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Michał Kudźma napisał:

Co do odtwarzacza to zamówiłem Sony.

Co bym zyskał na wymianie amplitunera?

I co znaczy, że musiałbym dokupić głośniki? Obecnie mam froncie mam dwa Dali Zensor 7 i Vocal, na tyle dwa Dali Zensor 3 albo 1 (musiałbym sprawdzić)  oraz basowy Dali Zensor E12F.

Chodzi o dokupienie głośników do opcji 7.1 czy o wymianę tych? Generalnie kupowałem z zamysłem, że to ma być na dużo dłuższe lata niż te 6 od kiedy mam ten sprzęt choć ja się aż tak na tym nie znam więc korzystałem z porad ale nie wiem teraz na ile dobre były te porady.

Tak samo amplituner miał mi starczyć na lata - więc stąd pytanie: Co bym zyskał na wymianie amplitunera?

Odtwarzacz sony ma dwa HDMI więc jednym prześlę obraz to TV, a drugim dźwięk do amplitunera więc jedna kwestia będzie rozwiązana.

Co do Dolby Atmos to jak jakiś film ma blu-rayu miał taki format dźwięku to ją włączałem bez problemu, a amplituner na wyświetlaczu pokazywał taką ścieżkę - chyba, że to wyświetlacz tylko wyświetla nazwę ścieżki, a amplituner nie odczytuje w pełni tego formatu dźwięku.

Jeszcze jedno - nie jestem jakimś tam audiofilem, a pokój ze sprzętem mam trochę ponad 4 na trochę ponad 5 metrów więc zastanawiam się czy odczuję jakąś różnicę w jakości dźwięku jak wymienię amplituner??? Jeśli odczuje różnicę to czy tylko na filmach z blu-rayów 4k czy ze zwykłych blu-rayów także???

No i ewentualnie - ile bym musiał wydać na nowy amplituner żeby wymiana dała mi jakąś różnicę?
Czy dobiorę coć fajnego od Sony by mieć tą samą markę co odtwarzacz blu-ray, jaki wybrałem???

Nie wiem jak Ci działa Atmos na tym apmplitunerze bo w oficjalnej specyfikacji producenta nie ma słowa o tym żeby obsługiwał Dolby Atmos, po drugie żeby Atmos działał musisz mieć głośniki w układzie co najmniej 5.1.2, czyli co najmniej dwa głośniki dla warstwy górnej, czy to w suficie czy to umieszczone z przodu tzw Atmos Enabled.
I to miałem na myśli mówiąc że coś zyskujesz ale że będą też dodatkowe koszty, w nowym ampli dostaniesz obsługę Atmosa i DTS:X ale żeby je usłyszeć będziesz musiał dokupić więcej głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2021 o 12:35, raf7705 napisał:

4k przejdzie i nawet 60Hz ale SDR, nie HDR.

 

Tak, jeśli ten Sony ma dwa wyjścia HDMI, to właśnie po to, żeby tak podlaczyczyć.

Jedno do TV, drugie do AVR.

 

 

Tylko po co? U mnie dekoder C+ i BD krótkimi kablami HDMI do ampli i z niego jeden kabel do TV. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo amplituner jest stary nie jest w stanie "przepuścić" sygnału typu HDR 60 klatek, Dolby Vision, dlatego należny ominąć amplituner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...