Skocz do zawartości
Mat Kolo

Panasonic fz800 Kalibracja vs THX cinema

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy znajdzie się tutaj posiadacz panasonica oled-a 65fz800, który przeprowadzał kalibracje u Pana Macka, i jest w stanie wrzucic zdjecie porównawcze kalibracji z(vs) trybem thx cinema night ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

A co ci to da?

No wiele. Musze przyznac , ze ten tryb THX cinema jest bardzo ciekawy, podoba mi sie po prostu obraz. Mialem robiona kalibracje u Pana Macieja w poprzednim panasonicu 50ex700 i rowniez bylem zachwycony. Chce sie przekonac, czy bede preferowal THX czy moze profesjonalna kalibracje w modelu fz800. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz podjąc decyzję na podstawie zdjęcia?

Jak Ci sie THX podoba to oglądaj.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmcomp napisał:

A co ci to da?

A no to da,czy kalibracja ma sens,czy nie,ale wiadomo,że zdjęcia nie pokażą się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mat Kolo napisał:

No wiele. Musze przyznac , ze ten tryb THX cinema jest bardzo ciekawy, podoba mi sie po prostu obraz. Mialem robiona kalibracje u Pana Macieja w poprzednim panasonicu 50ex700 i rowniez bylem zachwycony. Chce sie przekonac, czy bede preferowal THX czy moze profesjonalna kalibracje w modelu fz800. :)

Tryb THX na każdym egzemplarzu może się trochę różnić i to w sumie w dowolną stronę. Chyba najsensowniejszym testem, jeśli masz jeszcze ten skalibrowany ekran, byłoby postawienie obu obok siebie i puszczenie tego samego materiału np przez splitter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pupil napisał:

A no to da,czy kalibracja ma sens,czy nie,ale wiadomo,że zdjęcia nie pokażą się...

Myśle, ze kalibracja zawsze ma sens. Jest to raczej kwestia gustu ktory obraz wybierzemy dla siebie. To co proponuje pan Maciek jest bardziej CIEPLE jesli chodzi o barwe, w THX biel jest bardziej chlodna. Ale jak to wyglada przy bezposrednim porownaniu w tym modelu, to mnie ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Jestem po kalibracji profesjonalnej mojego Panasonica Oleda, zrobiłem 3 foty, dla tych którzy chcą porównać obrazy. Jakość nie jest najlepsza, ale na pewno da sie wyrobić jakąś opinie.

Jak wspomniałem wcześniej obrazki mam 3. 1- Profesjonalna Kalibracja, 2-Tryb THX CInema, 3-Kalibracja domowa Kolorymetrem i1Display Pro i oprogramowaniem HCFR.

Moje spostrzeżenia są takie, że tryb THX daje bardziej żółty odcien (wczesniej myslalem ze niebieski), Moja kalibracja daje neutralny, a Profesjonalna czerwony. Mam nadzieje, że będzie to można zauważyć na fotkach :)

IMG_20210519_081007.jpg

IMG_20210519_081100.jpg

IMG_20210519_081147.jpg

IMG_20210519_083114.thumb.jpg.4d6e69a0e7f0011eca91e6716a024a7a.jpg

IMG_20210519_083233.jpg

IMG_20210519_083357.jpg

Co porównywać ? Kolor skóry i odcienie bieli :)

Czy warto kalibrować profesjonalnie ? Myśle, że warto, mamy o jeden tryb więcej do wyboru. W moim przekonaniu zależy jaki materiał jest na wyświetlaczu, każdy tryb przypasuje do innego. Np. do filmu powyżej  pasowało mi bardziej THX Cinema, ale już na filmie JOKER - profesjonalna kalibracja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mat Kolo napisał:Jestem po kalibracji profesjonalnej mojego Panasonica Oleda, zrobiłem 3 foty, dla tych którzy chcą porównać obrazy. Jakość nie jest najlepsza, ale na pewno da sie wyrobić jakąś opinie.

(…) Mam nadzieje, że będzie to można zauważyć na fotkach :)

 

Niezbyt, ale nawet nie w tym rzecz 🙂

7 godzin temu, Mat Kolo napisał:

(…) zrobiłem 3 foty, dla tych którzy chcą porównać obrazy. Jakość nie jest najlepsza, ale na pewno da sie wyrobić jakąś opinie.

No rzecz w tym, ze właśnie niekoniecznie. Ba, wręcz można wyciągnąć totalnie błędne wnioski. Wiesz czemu? 🤫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xisiek napisał:

 

Niezbyt, ale nawet nie w tym rzecz 🙂

No rzecz w tym, ze właśnie niekoniecznie. Ba, wręcz można wyciągnąć totalnie błędne wnioski. Wiesz czemu? 🤫

Bo kazdy odbiornik daje inny obraz? :) Ja nie mówie , żeby porównywać który obraz jest " ładniejszy ". Bardziej chodziło mi o balans bieli, odcienie skóry, które nawet na tak kiepskiej jakosci zdjec da sie zauwazyc roznice. I druga sprawa, przekonać niedowarkiów, że te suwaki ktore są w ustawieniach mogą zmienić dużo, i najlepiej nie robić tego na oko ;) Korzystać z najlepszego trybu referencyjnego, lub zakupić kolorymetr w internecie - skalibrować i oddać ( ciii) bo czas na oddanie 2 tyg, bez podania przyczyny, lub najbardziej zaawansowane zaplacic 490 zł za profesjonalna kalibracje trybu SDR.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2021 o 16:48, Mat Kolo napisał:

Bardziej chodziło mi o balans bieli, odcienie skóry, które nawet na tak kiepskiej jakosci zdjec da sie zauwazyc roznice. I druga sprawa, przekonać niedowarkiów, że te suwaki ktore są w ustawieniach mogą zmienić dużo, i najlepiej nie robić tego na oko ;) 

Oj niedowiarków (tych ogarniętych szczególnie) na bank nie przekonasz. Ba, wręcz mogą zarzucić Ci manipulację! A co gorsze, będą mieli rację! ☺️

Aby móc robić takie miarodajne porównanie, musi zajść przynajmniej kilka warunków: 

a) aparat rejestruje scenę na tv dokładnie taką jak ją widzisz (prawidłowa temperatura/brak podbicia któregokolwiek kanalu/składowej)

b) aplikacja/przeglądarka która ja wyświetla nie ingeruje w żaden sposób w odcień kolorów/profil bieli 


c) każdy ogląda tak perfekcyjnie zarejestrowane fotki, bez żadnej ingerencji aplikacji, na trzymającym parametry, profesjonalnie skalibrowanym wyswietlaczu (komórki, tabletu, monitora, tv)

Jak sam pewnie już wiesz szanse na jednoczesne zajście w 100% wszystkich 3 powyższych punktów raczej nie są wysokie 🙂

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...