Skocz do zawartości
Lxd2476kkd

Dylemat co kupić

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,20m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju Nie pada bezpośrednio na telewizor 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony Kld w8 42 cale 3D 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał Hdr itp
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora dekoder laptop czasami  kino domowe konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor 4-8 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą mam błyszczącą nie przeszkadza mi to
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej Netflix  
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora Czasami 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Bardzo mało 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień Wieczorami 
17. Preferencje co do wielkości 55-65 raczej 65 ze względu na odległość od TV
18. Co Cię denerwuje w telewizorach Serwisy i to każdy 
19. Preferencje co do marki Nie mam  
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup Liczę na promocje ale nie boje sie ceny 10tyś jak coś

Myślałem na tymi dwoma LG OLDED65CX3LA lub SONY KD-65AG9 

Proszę  o pomoc dziękuje z góry :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Lxd2476kkd napisał:

Myślałem na tymi dwoma LG OLDED65CX3LA lub SONY KD-65AG9

Z tej dwójki wziąłbym Sony AG9. Przy twoich preferencjach czyli netflixie będzie troche lepszy od LG.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Waldo94 napisał:

Z tej dwójki wziąłbym Sony AG9. Przy twoich preferencjach czyli netflixie będzie troche lepszy od LG.

Powiem ci tak i tak bym chyba Sony wybrał o 100% lepsza elektronika ? A może masz jeszcze jakieś propozycje np nie wiem Qled od szajsunga  czy  to dno bo tak wszyscy zachwalają. I wiesz ja nie mówię że musi być oled.

 

Chodzi mi bardziej o topowe modele z tej wyższej półki niż te średniaki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

Z tej dwójki wziąłbym Sony AG9. Przy twoich preferencjach czyli netflixie będzie troche lepszy od LG.

A8 na rtings jest lepiej oceniany niz ag9, jedyną alternatywą oled jest q90t/q90r, za 9k na spokojnie kupisz q90t 75 cali,  ale widzę, że szukasz max 65 cali to wybór jest prosty. Pokój jasny i oglądasz z oświetleniem / w dzień to wybierz q90, jak ciemny pokój to bezapelacyjnie oled.

Edytowane przez totinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Lxd2476kkd napisał:

Powiem ci tak i tak bym chyba Sony wybrał o 100% lepsza elektronika ?

żeby to takie proste było - z przewagi Sony został już tylko lepszy upłynniacz

bo w pozostałej elektronice AG9 jak na rok 2020 to kastrat bez hdmi 2.1 - dla mnie to go dyskwalifikuje

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, totinio napisał:

A8 na rtings jest lepiej oceniany niz ag9, jedyną alternatywą oled jest q90t/q90r, za 9k na spokojnie kupisz q90t 75 cali,  ale widzę, że szukasz max 65 cali to wybór jest prosty. Pokój jasny i oglądasz z oświetleniem / w dzień to wybierz q90, jak ciemny pokój to bezapelacyjnie oled.

Może być więcej niż 65 cali ale jakoś bardziej mnie przekonuje Oled trudny wybór :P

 

12 minut temu, klaus71 napisał:

żeby to takie proste było - z przewagi Sony został już tylko lepszy upłynniacz

bo w pozostałej elektronice AG9 jak na rok 2020 to kastrat bez hdmi 2.1 - dla mnie to go dyskwalifikuje

 

Ouu dobrze że mówisz tego nie przestudiowałem :P  Fakt ze na plus Lg przeważają technologie :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wybierz oleda, jezeli chcesz jak najmniej wydać i jak najwięcej wziąć to kup oled cx, jak chcesz wydać więcej i mieć trochę lepszy obraz do filmów to a8

Edytowane przez totinio
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, totinio napisał:

No to wybierz oleda, jezeli chcesz jak najmniej wydać i jak najwięcej wziąć to kup oled cx, jak chcesz wydać więcej i mieć trochę lepszy obraz do filmów to a8

Pojadę jak typowy Janusz a co sie psuje najmniej :P Bo mam 4 rok Sony Kld W8 42 cale i kompletnie nic sie tam nie dzieje ? Co do Lg słyszałem że matryce słabo ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kontrola jakości poszło w dół, w lg był problem z zasilaczami, oraz nieprzyjemny zapach ze środka, a co do matryc to na dzień dzisiejszy tylko lg display robi oled do telewizorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, totinio napisał:

W tym roku kontrola jakości poszło w dół, w lg był problem z zasilaczami, oraz nieprzyjemny zapach ze środka, a co do matryc to na dzień dzisiejszy tylko lg display robi oled do telewizorow.

To wiadome że tylko oni ale jednak wybór trudny :P  Bo Lg Cx fajny bo świeży tego roczny ale jak oglądałem A8 i jakość obrazu to Lg nie ma podjazdu wgl do niego

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lxd2476kkd napisał:

To wiadome że tylko oni ale jednak wybór trudny :P  Bo Lg Cx fajny bo świeży tego roczny ale jak oglądałem A8 i jakość obrazu to Lg nie ma podjazdu wgl do niego

też nie ma co się sugerować testami na youtubie, bo masz mniejszy bitrate i w końcu oglądasz na swoim telewizorze, który ma mankamenty i nie odda tego co widzi recenzent. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Lxd2476kkd napisał:

 Co do Lg słyszałem że matryce słabo ?

na pewno dużo więcej opinii o słabych matrycach będzie od lg bo ich oledy są dużo tańsze i pewnie 80% oledów sprzedających się w PL to LG

za to tylko LG uznaje w gwarancji (chyba dalej uznają?) wypalenia

średnio licząć trwałość jednych i drugich jest pewnie podobna - pewność czy coś podziała 5 lat daje tylko dodatkowa gwarancja - u sony i panasonic można wykupić fabryczną na 5 lat , u LG trzeba kombinować z zewnętrznymi firmami (np. easy-protect, ja u nich sobie kupiłem bo to niby nie ubezpieczenie, albo potargować się kupując w MediaMarkt - można czasami dostać ich pseudo-gwarancję na 5 lat prawie gratis)

10 minut temu, Lxd2476kkd napisał:

Bo Lg Cx fajny bo świeży tego roczny ale jak oglądałem A8 i jakość obrazu to Lg nie ma podjazdu wgl do niego

jak skalibrujesz to będzie pewnie identycznie - za sony przemawia tylko upłynniacz

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-a9g-vs-lg-cx/833/10619

45 minut temu, Lxd2476kkd napisał:

Może być więcej niż 65 cali ale jakoś bardziej mnie przekonuje Oled trudny wybór :P

jakość OLED to jest top topów - nie ma (i nie było) lcd który w oglądaniu wieczornym (także przy zapalonym świetle) może się z nimi równać

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, totinio napisał:

nie wart nawet 5 tyś, kup xh9096 z va, tylko 1 tyś droższy, bo chociaż ma hdr, czerń i kontrast

No cóż pozostaje tylko czekać na Black Friday jak na razie ceny nie powalają na kolana xh9096 za 85 10tyś jak by był za 8tyś to jeszcze fakt opłaca sie tylko czy na pokój 15m2 to nie za dużo ? No i nie nie ma informacji o hdmi 2,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał uptade na 3 i 4 port do hdmi 2.1, ale są problemy z 4k i będzie łatka, 15m2 może trochę śmiesznie to wygląda, zobacz q90t 75" kupisz  za 9, jest to najlepszy lcd jaki powstal w 2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa tygodnie temu Sony KD65A8 mając podobne dylematy. Jakość obrazu rekompensuje wyższą cenę i inne rzeczy 🙂. Zresztą jak podaje Vincent w "blind test" jest to najlepszy TV "for living room" w 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, vvalery napisał:

Kupiłem dwa tygodnie temu Sony KD65A8 mając podobne dylematy. Jakość obrazu rekompensuje wyższą cenę i inne rzeczy 🙂. Zresztą jak podaje Vincent w "blind test" jest to najlepszy TV "for living room" w 2020.

90% posiadaczy nie odróżni cx od a8 w blind test bez plansz testowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, totinio napisał:

90% posiadaczy nie odróżni cx od a8 w blind test bez plansz testowych

Powiem tak różnica po między Cx a A8 ceny nie wielka a jednak jest android co bardzie za mną przemawia :)

A to cudo czym się różni od A8 ?

Zrzut ekranu (49).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lxd2476kkd napisał:

A to cudo czym się różni od A8 ?

 

Ma dedykowany, szybki system operacyjny, a nie dziadowskiego androida ;)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Barnaba napisał:

Ma dedykowany, szybki system operacyjny, a nie dziadowskiego androida ;)

To jadę póki jest :P 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten Android zapierdziela bardzo ładnie. Mam 4 letniego Sony 55” i nie ma porównania w szybkości działania na korzyść A8. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, vvalery napisał:

Akurat ten Android zapierdziela bardzo ładnie. Mam 4 letniego Sony 55” i nie ma porównania w szybkości działania na korzyść A8. 

Gratuluję. A z czym porównujesz?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, vvalery napisał:

Akurat ten Android zapierdziela bardzo ładnie. Mam 4 letniego Sony 55” i nie ma porównania w szybkości działania na korzyść A8. 

Mi głównie chodzi o A8 tylko jak widzę A89 to się pytam co to jest no nic trzeba jechać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lxd2476kkd napisał:

Mi głównie chodzi o A8 tylko jak widzę A89 to się pytam co to jest no nic trzeba jechać :)

A89 ma inne nóżki i podświetlanego pilota. 

3 minuty temu, Barnaba napisał:

Gratuluję. A z czym porównujesz?

Z tabletem 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...