Skocz do zawartości
psychoderyna

Dylemat LED a OLED 55' / problemy z matrycą / wybór.

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem od szukania nowego telewizora. Biorę pod uwagę tylko i wyłącznie LG głównie z uwagi na świetny system Smart+nowy pilot oraz funkcję IQ. Smart LG ma na tyle świetnych rozwiązań że minie tego że kocham androida i jego mozliwosci, to webOS bez porównania jest o wiele bardziej przyjemny, intuicyjny, czytelny i funkcjonalny. Androidowi ustępuje tylko pod względem ilości aplikacji.

 

Zacząłem oglądać oferty na Euro RTV AGD telewizorów LED nanocall i tu biorę pod uwagę jedynie model 55nano917NA (cena 3999zl). Podczas przeglądania ofert moją uwagę przykuły dość niskie ceny OLEDow, głównie OLED55C9 (cena 4490zl po obniżce z 5499zl).

W zasadzie różnica w cenie jest żadna ale moja obawa dotyczy tego że poruwnuje tutaj nowość model LED z 2020roku z oledem z wyprzedaży z 2019roku. Dużo naczytałem się że te TV mogą pochodzic że zwrotów i ciężko trafić teraz na nowy model a tym samym bez wad. Poza tym dużo mówi że o wypalaniu Pixel lub refleksów na matrycy co też lekko napawa mnie obawami, bo tak szczerze mówiąc nie wiem na jaka skalę tak naprawdę to wypalanie pixeli jest problemem. Na jednym forum czytam i na 100osob tylko jedna miała problem, większość mówi że gra na tym TV, często pozostawia tv na kilka godzin z jednym ekranem i nic się nie dzieje już od lat. Z kolei na innym forum gdzie 50 osób pokazuje zdjęcia z refleksami na ekranie lub wypalonymi pixelami całkowicie.

 

Czy ten problem na prawdę występuje w takiej skali czy głównie problem maja osoby źle użytkujące, nie dbające o matryce. Z kolei też nie chce kupowac OLEDA po to żeby z obawami oglądać chodzby kanał informacyjny TVP PiS bo na dole ekranu jest statyczny element w postaci paska informacyjnego.

 

Przeglądając oferty pod uwagę wziąłem również model OLED55CX3LA (cena 5799zl po obniżce z 6299zl) model z 2020roku gdzie ryzyko kupna towaru po zwrocie jest mniejsze no i z racji że model nowszy to i może matryca lepsza.

Obawy dodatkowo podsyca fakt że nowe OLEDy obecnie kupic można za połowę tego co jeszcze kilka miesięcy temu. Dobry towar powinien trzymać chyba cenę.

 

Na pewno do kompletu wezmę soundbar. Tu preferencje są takie, żeby używać do obu sprzętów jednego pilota z LG. Wiem że soundbar LG daje taką możliwość nie wiem jak z innymi markami soundbara.

 

Gdyby ktoś mógł coś doradzić, podpowiedzcie, rozwiać chidzby część problemów.

Preferencje oglądania głównie to 4-6h dziennie, Netflix, youtube, player (dziewczyna ogląda stare odcinki Na wspólnej xD), TV max 2h dziennie jak gdzie w tle pochodzi TVP info, jeszcze nie grałem na TV ale o ile się zdecyduje to tez będzie to max 3h dziennie (Word od Tanks, jaka strzelanka). Do grania głównie służy mi laptop chodź taki OLED mógłby zmienić moje nastawienie.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2h dziennie  z tvp info nie ma szans  abyś wypalił pasek informacyjny , 8h dziennie  , 7dni w tygodniu  to polecam Lcd Moja mama tak załatwiła tv plazmowy 50st20e powidok tvp info rok czasu był widoczny

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne... TV z naziemnej odbiera mi tylko TVP bez Polsatu i TVNu. Nie to że kocham tą telewizję ale jestem na nią skazany żeby wiedzieć czasami co się na świecie dzieje xD
Teren rekreacyjny górski więc o światłowodach też mogę zapomnieć. Internet z T-Mobile i tyle ;p

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tv będzie chodził po 4-6h dziennie w tym 2h tvp info to szanse na wypalenie są - lepiej zrezygnować z info shitu - w radiu też są informacje

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klaus71 napisał:

jak tv będzie chodził po 4-6h dziennie w tym 2h tvp info to szanse na wypalenie są - lepiej zrezygnować z info shitu - w radiu też są informacje

Nie brzmi to jak ekstremalne uzytkowanie, a raczej standardowe, prawda?

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypaleniami jest tak: testy portali RTINGs.com udowodniły, że wyświetlanie tego samego jaskrawego statycznego elementu przez około 1 tys godzin wypali matrycę. Oczywiście wpływa na to jeszcze ustawiona jasność ekranu, kolor i intensywność tego statycznego elementu itp. Nie zawsze oznacza to, że po tysiącu oglądania będziesz musiał wyrzucić TV. Nawet na takich kanałach pasek znika co jakiś czas, są reklamy itp

Myślę że 2h dziennie TVP Info z czerwonymi jaskrawymi paskami wypali Ci każdego OLEDa w 3 lata. Albo sobie daruj ten kanał (zmniejsz liczbę godzin) albo poszukaj innego TV. Graniem nie masz się raczej czym przejmować, przypadek że ktoś wypalił OLEDa grając w gry zdarza się niezmiernie rzadko (i sugeruje raczej problem ze sprzętem, a nie winę użytkownika). No chyba że WoT ma elementy interfejsu, które są jaskrawe i cały czas widoczne, a Ty będziesz grał w to te 1000h. 

LCD od LG to jest padaka i raczej radzę tego unikać - ekrany IPS ze słabym kontrastem czytaj: gorsza jakość obrazu niż konkurencyjne VA. Smart w Samsungu, który w każdym TV daje VA też jest w porządku - mam w domu OLEDa LG i taniego LCD Samsunga i oba te systemy użytkuje mi się bez problemów (aczkolwiek wolę webosa).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, binary napisał:

Nie brzmi to jak ekstremalne uzytkowanie, a raczej standardowe, prawda?

 

no dla mnie 50% czasu spędzonego na oglądaniu programów info nie jest do końca normalnym użytkowaniem - i dla oled'a może nie być zdrowe

ale każdy może zadecydować co woli - super jakość obrazu z prawdziwą czernią i prawdziwym wypasionym kontrastem z możliwym wypaleniem

czy spokój oglądania w gorszej jakości - przy tym jak kupi coś z najlepszych modeli lcd to pewnie i tak będzie zadowolony

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak. Ojciec ma LG OLEDa tego z 3d z zakrzywionym ekranem. Ma już kilka lat. Ogląda bez kombinowania,różne programy,sporo filmów itd. I z ciekawości sprawdzałem ostatnio jego panel. Żadnego wypalenia. Sam byłem w szoku 😜 Fakt,kanałów dezinformacyjnych nie ogląda,tyle co wiadomości wieczorem lub chwilę od rana. I tyle. Bezstresowo ogląda i się nie przejmuje :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dla mnie 50% czasu spędzonego na oglądaniu programów info nie jest do końca normalnym użytkowaniem - i dla oled'a może nie być zdrowe

ale każdy może zadecydować co woli - super jakość obrazu z prawdziwą czernią i prawdziwym wypasionym kontrastem z możliwym wypaleniem

czy spokój oglądania w gorszej jakości - przy tym jak kupi coś z najlepszych modeli lcd to pewnie i tak będzie zadowolony

Owszem, zgodzę się z toba oglądając stale 50% kanał informacyjny bez względu czy to 1h dzienni czy 24hdziennie TV. Wtedy przy oglądaniu 24h dzienni 50% to jest 12h kanalu informacyjnego i to można nazwać oglądaniem eksperymentalnym.

Ale 2h dziennie bez przesady default_smile.png Oglądając 2h informacji i 2h filmów czy 2h informacji i 10h filmów jest to oglądanie normalne bo w jednym jak i w drugim przypadku liczy się łączny czas wyswietlania statycznego obrazu. W jednym przypadku jak i w drugim będzie to w sumie 2h default_wink.png

 

No ale z drugiej strony tak jak wyżej zostało napisane lepszy solidny z górnej polki LED który ma algorytmy poprawiające obraz niż niskiej klasy OLED.

Szczególnie patrząc jak szybko OLED tracą na wartości, a w zasadzie od 2017 roku nie wiele się zmieniło w tej technologii.

Co do innych marek jak np Sony Bravia czy Samsung Qled, to jakoś nie mogę przełamać się do końca z powodu lepszego systemu webOS i pilota z żyroskopem oraz IQ Thing do LG.

Poza tym webOS daje mi możliwość do tych kafelek obok aplikacji umieszczenia konkretnego kanału YouTube, przez co nie muszę wpisywać i wyszukiwać tylko zaraz koło aplikacji netflix, pirmaVideo mam kanału YouTube, które ogladam i za pomocą jednego kliknięcia jestem tam gdzie chce. Zresztą jak już będę całkiem leniwy i nie będzie mi się chciało ruszać nadgarstkiem klikam przycisk mikrofonu i wypowiadam magiczne "otworzy YouTube kanał ..." i gotowe ;D

 

Może i bym się zastanowił nad lepsza jakoscia obrazu od Sony czy Qled Samsunga gdybym skupiał się tylko i wyłącznie filmach. W sensie odpalam netflixa i oglądam cały dzień filmy na nim.

Ale w moim przypadku będzie to YouTube i muzyka jakaś, za chwilę dziewczyna puści player i swoje "Na wspólnej" potem jakiś serial na Netflix, gdzieś później jakiś TV wiadomości i finalnie jakaś kanał YouTube.

 

Tak więc chyba model 55nano917NA będzie najlepszym rozwiązaniem i ewentualnie poczekać jeszcze kilka lat aż OLEDy poradzimy sobie z probleme... lub telewizja z myślą o lepszej jakości dostosuje swoje statyczne elementy po OLED.

model 55nano917NA myślę że nie i tak jest to LED, który będzie godnym zastępca OLEDA.

 

Swoją drogą dobry sposób na przyciągnięcie widzów. Jaki np. Polsat dostosowuje swoja telewizję pod OLED i wszyscy z OLED oglądają już tylko wiadomości na Polsacie xD

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Powiem Wam tak. Ojciec ma LG OLEDa tego z 3d z zakrzywionym ekranem. Ma już kilka lat. Ogląda bez kombinowania,różne programy,sporo filmów itd. I z ciekawości sprawdzałem ostatnio jego panel. Żadnego wypalenia. Sam byłem w szoku Fakt,kanałów dezinformacyjnych nie ogląda,tyle co wiadomości wieczorem lub chwilę od rana. I tyle. Bezstresowo ogląda i się nie przejmuje
Jak ty tak w ogóle możesz mówić o naszej jedynej słusznej narodowej telewizji :D

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, psychoderyna napisał:

No ale z drugiej strony tak jak wyżej zostało napisane lepszy solidny z górnej polki LED który ma algorytmy poprawiające obraz niż niskiej klasy OLED.

niskiej klasy OLEDów nie ma - niektóre są tańsze i mają pewne wady (np gorszy upłynniacz) ale w jakości obrazu to i tak półka wyżej niż dostępne lcd (także te najlepsze zh8, zg9, q900)

13 minut temu, psychoderyna napisał:

Tak więc chyba model 55nano917NA będzie najlepszym rozwiązaniem i ewentualnie poczekać jeszcze kilka lat aż OLEDy poradzimy sobie z probleme... lub telewizja z myślą o lepszej jakości dostosuje swoje statyczne elementy po OLED.

model 55nano917NA myślę że nie i tak jest to LED, który będzie godnym zastępca OLEDA.

ten model to IPS - więc kontrast i czerń jeszcze gorsza niż lcd na VA - konkurencji dla OLEDa on zupełnie nie stanowi - ale fakt w sklepach IPS od LG naprawdę wygląda nieźle pod względem kolorów - w domu może być gorzej (np. szara czerń wieczorem) 

17 minut temu, psychoderyna napisał:

Ale 2h dziennie bez przesady default_smile.png Oglądając 2h informacji i 2h filmów czy 2h informacji i 10h filmów jest to oglądanie normalne bo w jednym jak i w drugim przypadku liczy się łączny czas wyswietlania statycznego obrazu. W jednym przypadku jak i w drugim będzie to w sumie 2h default_wink.png

w tej kwestii pewności nie mam - mi się wydaje że jednak na moim oled który od 2 tygodni nie jest katowany infoshitem - jakby wypalenie złagodniało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, klaus71 napisał:

w tej kwestii pewności nie mam - mi się wydaje że jednak na moim oled który od 2 tygodni nie jest katowany infoshitem - jakby wypalenie złagodniało 

Coś w tym może być. Kiedyś Zauważyłem u kolegi na C8 że po dłuższym graniu widać było lekkie powidoki(lub tak zwane duszki),np elementy HUD,jakiś pasek itp,ale włączając po graniu zwykłą tv wystarczyło kilka,kilkanaście minut i śladu po tym nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, psychoderyna napisał:

No ale z drugiej strony tak jak wyżej zostało napisane lepszy solidny z górnej polki LED który ma algorytmy poprawiające obraz niż niskiej klasy OLED.

Chyba coś źle zrozumiałeś. Każdy nawet najtańszy OLED zjada na śniadanie dowolny telewizor LCD pod względem jakości obrazu. Na OLEDzie masz świetny kontrast, dobre kąty oglądania i nasycone kolory. Tylko niektóre, najdroższe telewizory LCD nawiązują skuteczną walkę i są w stanie wygrać w jednej, dwóch kategoriach (np jasność max), ale jeżeli chodzi o całokształt jakości obrazu żaden LCD nie pobije nigdy ani nawet nie zbliży się do tego poziomu, bo najważniejszy jest kontrast.

20 godzin temu, psychoderyna napisał:

Szczególnie patrząc jak szybko OLED tracą na wartości, a w zasadzie od 2017 roku nie wiele się zmieniło w tej technologii.

OLEDy Sony nie tracą na tak bardzo na wartości. Tak naprawdę polityka cenowa zależy w całości od producenta, jest ustalana przez niego i nie steruje tym wolny rynek. LG przyjęło sobie taką taktykę że na premierę cenę sobie wymyśla z kosmosu, żeby już po miesiącu zaczęły się pierwsze obniżki i promocje. W ten sposób te telewizory sprzedają się tylko na promocjach i to w dodatku sowitych - najwyraźniej łatwiej sprzedać coś z rabatem 40% niż 10% mimo że kwota jest taka sama.

20 godzin temu, psychoderyna napisał:

oraz IQ Thing do LG.

To całe IQ i AI to sobie między bajki włóż. Czysty bełkot marketingowy.

20 godzin temu, psychoderyna napisał:

Tak więc chyba model 55nano917NA będzie najlepszym rozwiązaniem

Uważam, że wręcz przeciwnie. To jest najgorsza opcja. Nie znam nikogo kto z czystym sumieniem poleciłby IPS od LG. Jeżeli boisz się wypaleń na OLED to celuj w VA od Sony albo Samsunga. Jeżeli dwa kliknięcia więcej w youtube to dla Ciebie problem, zawsze później możesz się pobawić urządzeniami w stylu Nvidia Shield czy Apple TV - to jest ułamek ceny TV i możesz takich urządzeń przetestować kilka zanim wybierzesz coś co Ci pasuje. Telewizora tak łatwo nie wymienisz. 

Jeżeli oglądasz filmy z napisami to zobacz jak fatalnie rozświetlają obraz na takim IPSie:

https://youtu.be/REJplBJVp9E?t=272

Dodaj do tego świecące czarne pasy w filmach na górze i dole. Ja bym nie potrafił się skupić na filmie widząc takie oczywiste wady obrazu.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, efel napisał:

Chyba coś źle zrozumiałeś. Każdy nawet najtańszy OLED zjada na śniadanie dowolny telewizor LCD pod względem jakości obrazu. Na OLEDzie masz świetny kontrast, dobre kąty oglądania i nasycone kolory. Tylko niektóre, najdroższe telewizory LCD nawiązują skuteczną walkę i są w stanie wygrać w jednej, dwóch kategoriach (np jasność max), ale jeżeli chodzi o całokształt jakości obrazu żaden LCD nie pobije nigdy ani nawet nie zbliży się do tego poziomu, bo najważniejszy jest kontrast.

Aby to co napisales bylo prawda trzeba koniecznie dodac, ze ogladany wieczorem albo po zupelnej ciemnicy, glownie za sprawa duzego kontrastu budowanego o b.silne czernie, a takze nadmiernie wygaszone szarosci. 

Przy swietle dziennym roznica praktycznie sie zaciera, ba lcd potrafiacy dac wiecej jasnosci zazwyczaj daje lepsze doznania w pokoju dziennym. Naturalnie nie porownujemy do oleda za 5-6 tys. lcd za 2 tys. tylko modele z podobnego pulapu cenowego.

PS. Ba jak ogladac tresci w HD a nie HDR i ustawic luminacje lcd na okolice 100-120 nit to nawet przy wieczornym (nie w zupelnej ciemnosci) ogladaniu klasowy lcd absolutnie przy swoich czerniach nie da powodu do narzekania.  

Kazda technologia ma swoje plusy i minusy, dlatego nie uwazam za wlasciwe wychwalanie tylko jednej i hejtowanie drugiej. Po prostu medal ma dwie strony i warto o tym pamietac.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Xisiek napisał:

Aby to co napisales bylo prawda trzeba koniecznie dodac, ze ogladany wieczorem albo po zupelnej ciemnicy, glownie za sprawa duzego kontrastu budowanego o b.silne czernie, a takze nadmiernie wygaszone szarosci.

ale w dzień nawet w sklepie sony widać że ich oled ma lepszy obraz niż zh8

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Xisiek napisał:

Przy swietle dziennym roznica praktycznie sie zaciera, ba lcd potrafiacy dac wiecej jasnosci zazwyczaj daje lepsze doznania w pokoju dziennym. Naturalnie nie porownujemy do oleda za 5-6 tys. lcd za 2 tys. tylko modele z podobnego pulapu cenowego.

Masz trochę racji, ale LCD z podobnego pułapu cenowego to nie są topowe modele niestety. 65 cali BX kosztował niedawno 5400 zł na promocji, stawiam dolary przeciw orzechom że w tym 'sezonie' spadnie poniżej 5 tys. W tej półce cenowej masz średniaki LCD pokroju Samsunga Q80T albo Sony XH9005. Te telewizory mają za małą ilość stref lokalnego wygaszania żeby w ogóle nawiązać walkę z OLEDami jeżeli chodzi o kontrast, jasność maksymalną też mają na podobnym poziomie. 

11 godzin temu, Xisiek napisał:

Ba jak ogladac tresci w HD a nie HDR i ustawic luminacje lcd na okolice 100-120 nit to nawet przy wieczornym (nie w zupelnej ciemnosci) ogladaniu klasowy lcd absolutnie przy swoich czerniach nie da powodu do narzekania.

No ale świat idzie do przodu, coraz więcej materiałów HDR jest. To jest technologia która robi różnicę i to że potrafi wykorzystać każdy nit światła, który jest w stanie wygenerować TV sprawia że jest naprawdę przydatna i nie wyląduje na śmietniku historii. Telewizory LCD średnio sobie radzą w filmach HDR z napisami - nawet topowe modele za dużo więcej $ niż przeciętny OLED cierpią na blooming.

Zresztą. po co mam kupować telewizor za 5 tys i zaciągać mu hamulec ręczny ustawiając jasność na 120 nitów i oglądając tylko materiały HD bez HDR? 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, klaus71 napisał:

ale w dzień nawet w sklepie sony widać że ich oled ma lepszy obraz niż zh8

Lepszy, a skad. Inny i owszem. W duzej mierze przez wrazenie polyskliwej powloki antyrefleksyjnej i trybu sklepowego, ktory przy materilach demo swietnie wykorzystuje pelna czern i wysoka jasnosc na tle coraz slabszych lcd. 

PS. Osobiscie zawsze zarzucam pytanie - ile oledow w sklepach ma podany obraz ze zwyklej tv i dlaczego "az" zaden :D

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xisiek napisał:

PS. Osobiscie zawsze zarzucam pytanie - ile oledow w sklepach ma podany obraz ze zwyklej tv i dlaczego "az" zaden :D

ale tak samo jest z lcd - w sklepie jest pięknie

ostatnio nawet przypatrywałem się jakiemuś IPSowi od LG jakim cudem ma za[beeep]... czerń w sklepie - bo w domu  już tak dobrze nie jest

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, efel napisał:

Masz trochę racji, ale LCD z podobnego pułapu cenowego to nie są topowe modele niestety. 65 cali BX kosztował niedawno 5400 zł na promocji, stawiam dolary przeciw orzechom że w tym 'sezonie' spadnie poniżej 5 tys. W tej półce cenowej masz średniaki LCD pokroju Samsunga Q80T albo Sony XH9005. Te telewizory mają za małą ilość stref lokalnego wygaszania żeby w ogóle nawiązać walkę z OLEDami jeżeli chodzi o kontrast, jasność maksymalną też mają na podobnym poziomie. 

Zresztą. po co mam kupować telewizor za 5 tys i zaciągać mu hamulec ręczny ustawiając jasność na 120 nitów i oglądając tylko materiały HD bez HDR? 

Tez moge napisac, ze  masz nieco racji - obecne lcd klasy sredniej pokroju Sony HX90 to zawiedzione oczekiwania jesli idzie o jasnosc szczytowa. Przecietny LCD w kontrascie z OLEDem wiele do powiedzenia nie ma, ale wlasnie o to chodzi - za dnia ludzkie oko jest fizycznie ograniczone do przeniesienia 10 000:1 wiec niewiele tu zyskamy nawet na topowym tv.

Mysle, ze wiele sie nie pomylimy, jak przyjmiemy ze 80% widzow oglada tylko/niemal tylko i wylacznie materialy w FHD i wieczorem taki poziom 100-120 daje naprawde baaardzo dobre kontrastowe i smoliste obrazy. Co zas do HDR to wiadomo tam gdzie pasy kinowe albo gwiezdziste niebo OLED jest fantastycznym wyborem.

11 minut temu, klaus71 napisał:

ostatnio nawet przypatrywałem się jakiemuś IPSowi od LG jakim cudem ma za[beeep]... czerń w sklepie - bo w domu  już tak dobrze nie jest

Dobra obserwacja, to przez naturalne limity ludzkiego wzroku, o ktorych wspomnialem powyzej.

13 minut temu, klaus71 napisał:

ale tak samo jest z lcd - w sklepie jest pięknie

W porzadnych marketach na lcd wiele razy widzialem zwykle materialy video/telewizyje, bylo znosnie, co jest na oledzie na slabym sygnale (szczegolnie poza 1wszym planem) posiadaczowi oleda pisac mysle nie musze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xisiek napisał:

W porzadnych marketach na lcd wiele razy widzialem zwykle materialy video/telewizyje, bylo znosnie, co jest na oledzie na slabym sygnale (szczegolnie poza 1wszym planem) posiadaczowi oleda pisac mysle nie musze :)

hbo wygląda podobnie na starym oled i na nowym samsungu - wg mnie podobna jakość 

a przecież sławne ciemne sceny z Gry o Tron ponoć lepiej wyglądały na oledzie 

czyli niska jakość źródła i czarne sceny a oled i tak górą?

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, klaus71 napisał:

hbo wygląda podobnie na starym oled i na nowym samsungu - wg mnie podobna jakość

Mialem stycznosc z streamingiem z HBO na przestrzeni lat na oledach i lcdekach - w zadnym tv szalu nie bylo (co jest w sumie oczywiste) ale jednak uczciwie trzeba przyznac, ze na oledach wygladalo to jeszcze nieco gorzej (zwlaszcza ciemne sceny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xisiek napisał:

 jednak uczciwie trzeba przyznac, ze na oledach wygladalo to jeszcze nieco gorzej (zwlaszcza ciemne sceny).

w tegorocznym rankingu wyszło że lcd został przeskoczony przez wszystkie oledy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak już jest taka dyskusja między LED a OLED to trzeba też podjąć kwestie łączą internetowego a jakości.

Może ktos sie wypowiedzieć jak wygląda kwestia oglądania filmów na OLED. Czy w ogóle ktos tło ma słabe łącze powinien dać pod uwagę OLED. Skoro jakoś oglądania to również format 4k i inne dodatki które wymagają dobrego łączą ?

Ja w sumie też się nad tym zastanawiam bo mam T-Mobile jeszcze na starej umowie z oferty dom 30mb (18mb realnie) z nielimitowanym transferem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, psychoderyna napisał:

Może ktos sie wypowiedzieć jak wygląda kwestia oglądania filmów na OLED. Czy w ogóle ktos tło ma słabe łącze powinien dać pod uwagę OLED. Skoro jakoś oglądania to również format 4k i inne dodatki które wymagają dobrego łączą ?

wg mnie nie ma żadnej zależności co jest lepsze w zależności od prędkości łącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tyle co jest lepsze, tylko patrząc pod kątem możliwości oled czy słabe łącze pozwoli wykorzystać to co oferuje ten TV.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, klaus71 napisał:

w tegorocznym rankingu wyszło że lcd został przeskoczony przez wszystkie oledy

 

Sie wcale nie dziwie, do ogladania tylko materialow najwyzszej jakosci sam najchetniej nabylbym Panasia HZ 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...