Skocz do zawartości
  • 0
GerbaPL

Nowy Samsung QE55Q77T a clouding?

Pytanie

Witam.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, otóż wczoraj przyszedł mi kurierem nowy Samsung QE55Q77T. Dziś go podpiąłem i na początku wszystko super, podoba mi się obraz. Ale gdy nastał wieczór i dalej testowałem, to zauważyłem na ciemnym tle okropne jasne plamy w rogach, przeczytałem w internecie że to może być "Clouding". Czy to może być wina tego żę TV jest nowy i jak to mówił serwis "musi się dopalić", czy to wada fabryczna i oddać sprzęt do sklepu?

Załączam zdjęcia niżej:

122522209_2883582891886653_5692167658915709488_n.thumb.jpg.d12bf04a9fb630006cb982c2e43c3e3f.jpg

 

122423969_3085673354872512_2701959553401885460_n.thumb.jpg.019e01943ad98343fd55bf0340b06f42.jpg

Pozdrawiam i z góry Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niestety nie dopali sie i niestety co najgorsze to jest to nie do naprawienia. Jest to po prostu niedoskonałość technologii LCD. Jeśli nie zdzierżysz tego to oddaj telewizor i kup Q80 lub coś innego z FALD. Telewizory z FALD po uruchomieniu FALD mają ten efekt minimalny lub wcale. Naprawdę nic z tym nie zrobisz. 

Dodam jeszcze że trafiłeś na wyjątkowo paskudny egzemplarz

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
20 minut temu, GerbaPL napisał:

 

122423969_3085673354872512_2701959553401885460_n.thumb.jpg.019e01943ad98343fd55bf0340b06f42.jpg

Pozdrawiam i z góry Dziękuję za pomoc.

Czy na zywo wyglada dokladnie tak silnie jak na zdjeciu, bo wydaje sie ze masz nieco przeciagnieta ekspozycje fotki.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Teraz, Xisiek napisał:

Czy na zywo wyglada dokladnie tak silnie jak na zdjeciu, bo wydaje sie ze masz nieco przeciagnieta ekspozycje fotki.

Na żywo nie jest tak tragicznie, właśnie telefon mi przekłamał trochę mocno ten obraz. Na czerni odpalonej są to dokładnie 4 plamki w każdym rogu ekranu.

10 minut temu, koralgool napisał:

Niestety nie dopali sie i niestety co najgorsze to jest to nie do naprawienia. Jest to po prostu niedoskonałość technologii LCD. Jeśli nie zdzierżysz tego to oddaj telewizor i kup Q80 lub coś innego z FALD. Telewizory z FALD po uruchomieniu FALD mają ten efekt minimalny lub wcale. Naprawdę nic z tym nie zrobisz. 

Dodam jeszcze że trafiłeś na wyjątkowo paskudny egzemplarz

Czyli w poniedziałek/wtorek może wybiorę się do Mediaexpert oddać sprzęt. Jeśli to ma tak być cały czas to ja się nie zamierzam z tym męczyć, mój 8 letni LG tego nie miał.

Jeszcze mam 2 pytania:

1. Q80 nie moja półka cenowa, coś do 3500 w rozmiarze tych 55 cali będzie, bez tych problemów z podświetlaniem? Czy po prostu próbować wymienić na taki sam nowy egzemplarz?

2. Jak ma się taka wymiana do Odroczonych rat (na które wziąłem ten TV w Mediaexpert przez internet) nie będzie problemów z anulowaniem/zmianą ich ?

 

Dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 minut temu, GerbaPL napisał:

 Q80 nie moja półka cenowa, coś do 3500 w rozmiarze tych 55 cali będzie, bez tych problemów z podświetlaniem? Czy po prostu próbować wymienić na taki sam nowy egzemplarz?

Opalic film z pasami kinowymi i zobaczyc czy przeszkadza. Jesli tak oddac/wymienic. W tym budzecie wiele opcji nie ma. Bo przykladowo taki xf9005 rozjasnia w HDR pasy, wiec defacto powtorka z rozrywki (zreszta jego chyba nie produkuja juz).

Istotne jest jeszcze w jakim trybie / z jaka sila byl podswietlony tv.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 minut temu, GerbaPL napisał:

. Q80 nie moja półka cenowa, coś do 3500 w rozmiarze tych 55 cali będzie, bez tych problemów z podświetlaniem? Czy po prostu próbować wymienić na taki sam nowy egzemplarz?

2. Jak ma się taka wymiana do Odroczonych rat (na które wziąłem ten TV w Mediaexpert przez internet) nie będzie problemów z anulowaniem/zmianą ich ?

Niestety tylko telewizory z FALD lub oledy niemają takich plam. Jeśli niemozesz dołożyć do około 4.8-5tys to chyba już lepiej zostawić ta sztukę bo możesz trafić gorzej jeśli to tak źle nie wygląda na żywo. Takie wady to dziś po prostu norma.  O raty się nie bój, jeśli oddasz tv to raty ci anulują. Doradzę ci jednak wziąć na raty coś lepszego z FALD, naprawdę przyjemność z oglądania jest dużo większa, po prostu jest duża różnica w obrazie a rata aż tak duzo nie wzrośnie. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 minuty temu, Xisiek napisał:

Opalic film z pasami kinowymi i zobaczyc czy przeszkadza. Jesli tak oddac/wymienic. W tym budzecie wiele opcji nie ma. Bo przykladowo taki xf9005 rozjasnia w HDR pasy, wiec defacto powtorka z rozrywki (zreszta jego chyba nie produkuja juz).

Istotne jest jeszcze w jakim trybie / z jaka sila byl podswietlony tv.

Testowałem wiele różnych ustawień, jak jest ciemno w pokoju to na każdym trybie to widać w tych rogach. 

Przy pasach kinowych to minimalnie to widać, zarówno w ciemnych scenach filmowych to widać. Z drugiej strony nie jest to na środku jakaś wielka plama, więc podejrzewam że jak bym skupił się na filmie to może bym nie zauważał tego.

Pytanie, czy za jakiś czas te plamy się nie powiększą mnie nurtuje.

4 minuty temu, koralgool napisał:

Niestety tylko telewizory z FALD lub oledy niemają takich plam. Jeśli niemozesz dołożyć do około 4.8-5tys to chyba już lepiej zostawić ta sztukę bo możesz trafić gorzej jeśli to tak źle nie wygląda na żywo. Takie wady to dziś po prostu norma.  O raty się nie bój, jeśli oddasz tv to raty ci anulują. Doradzę ci jednak wziąć na raty coś lepszego z FALD, naprawdę przyjemność z oglądania jest dużo większa, po prostu jest duża różnica w obrazie a rata aż tak duzo nie wzrośnie. 

Niestety nawet na te raty te 5 tysi u mnie może być sporym obciążeniem. Jeszcze potestujemy TV w tym tygodniu jak to się sprawdza, bo jak mówisz że jak wezmę w tej cenie jakiegoś Philipsa czy Sony a może potencjalnie być gorzej, to może wyjść że tylko sobie dorzucę zachodu i nerwów. Naprawdę ten Samsung na ogół mi się podoba który jest aktualnie, tylko ten Clouding mnie zmartwił, żeby w miarę używania nie zaczął się pogarszać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro tu jestem to wypowiem się jeszcze na temat Sony xf9005 który sam posiadam. Pasy są leciutko rozjaśniane ale tylko jeśli zbliży się do nich bardzo jasny obiekt np świecąca lampa. Mi to wcale nie przeszkadza. Ogólnie telewizor ma obraz prze kozacki i nie zaluje ani złotówki która za niego dałem

Jeśli te plamy widać na pasach filmowych to ja jednak bym oddał i jeśli ci reszta obrazu pasuje to zaryzykował nawet ten sam model ale inny egzemplarz. Plamy mogą się powiekszyc, u mnie w Panasonicu kiedyś się powiększyły i to znacznie

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 minut temu, koralgool napisał:

Niestety tylko telewizory z FALD.

Wszystkie lcd moga miec. Poza tym dzis prawdziwych fald (poza bodaj 2 modelami) juz nie ma.

21 minut temu, GerbaPL napisał:

Testowałem wiele różnych ustawień, jak jest ciemno w pokoju to na każdym trybie to widać w tych rogach. 

Pytanie, czy za jakiś czas te plamy się nie powiększą mnie nurtuje.

W takim razie nie ma w ogole dyskusji - tylko zwrot lub wymiana.

Tak, moga sie powiekszac!

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
4 minuty temu, Xisiek napisał:

Wszystkie lcd moga miec. Poza tym dzis prawdziwych fald (poza bodaj 2 modelami) juz nie ma.

W takim razie nie ma w ogole dyskusji - tylko zwrot lub wymiana.

Tak, moga sie powiekszac!

W takim razie w przyszłym tygodniu podjadę do Mediaexpert i poproszę najlepiej o wymianę na ten sam model jeśli będzie w sklepie.

I kolejne 2 pytania do fachowców:

1. Czy orientujecie się czy jeśli wymienię na taki sam model w sklepie to muszę przechodzić od nowa procedurę rat, czy po prostu bez formalności większych wymieniają egzemplarz w sklepie?

2. Wymieniając sprzęt w sklepie stacjonarnym, załóżmy że kolejny egzemplarz też ma Clouding, to czy mogę go kolejny raz wymienić na takich samych zasadach, czy ze sklepu stacjonarnego już nie można?

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi dotychczasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje mi się że powinieneś odesłać go kurierem jako zwrot. To niestety nie odbędzie się raczej na zasadzie wymiany tylko po prostu oddasz go poczym będziesz musiał najzwyczajniej kupić telewizor ponownie. Najlepiej zapytaj na infolinii tam ci wyjaśniał jak ta procedura ma przebiegać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 minuty temu, koralgool napisał:

Wydaje mi się że powinieneś odesłać go kurierem jako zwrot. To niestety nie odbędzie się raczej na zasadzie wymiany tylko po prostu oddasz go poczym będziesz musiał najzwyczajniej kupić telewizor ponownie. Najlepiej zapytaj na infolinii tam ci wyjaśniał jak ta procedura ma przebiegać

Tzn. według Mediaexpert mogę sprzęt z ich sklepu internetowego oddać w sklepie stacjonarnym. Co będzie nawet lepsze bo chciałbym na papierze mieć że go przyjęli i że mi anulują od razu raty, abym mógł ze spokojem zamówić inny egzemplarz.

Tylko tak jak mówicie, jeśli zamówię coś w tej cenie to znów ruletka czy nowy egzemplarz będzie z cloudingiem czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
56 minut temu, GerbaPL napisał:

Tylko tak jak mówicie, jeśli zamówię coś w tej cenie to znów ruletka czy nowy egzemplarz będzie z cloudingiem czy nie?

Będzie z cloudingiem na 100% tylko pytanie z jakim i czy z aby nie większym. Tylko że clouding który widać na pasach podczas oglądanie filmu jest bardzo dużym  cloudingiem  więc istnieje szansa spora że kolejna sztuka będzie lepsza

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
24 minuty temu, koralgool napisał:

Będzie z cloudingiem na 100% tylko pytanie z jakim i czy z aby nie większym. Tylko że clouding który widać na pasach podczas oglądanie filmu jest bardzo dużym  cloudingiem  więc istnieje szansa spora że kolejna sztuka będzie lepsza

W moim LG 8 letnim jest ten clouding faktycznie jak teraz przypatrzyłem się również dokładnie, ale sporo mniejszy niż ten Samsung, bo jeden cienki pas u góry który mniej świeci niż Samsung też.

Czy są jakieś dane albo rady czy jakieś modele mają mniejszy clouding niż inne? Bo aktualnie lekko poirytowałem się moim pierwszym Samsungiem i myślę nad kupnem kolejnego LG, mam 2 TV LEDy od nich, kolejno 8 i 9 letnie. W obu clouding jest minimalny po takim czasie używania. KIerując się zaufaniem, wziąłbym coś od nich. Chyba że są jeszcze jakieś dane na to? Czy czysta loteria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
42 minuty temu, GerbaPL napisał:

Czy czysta loteria?

Moim zdaniem jest to czysta loteria. Telewizory nawet za ponad 10 tys potrafią mieć duży clouding, ratuje je jedynie FALD który opanowuje sytuację na tyle że w filmach tego nie widać

Mam jeszcze radę, jak już kupisz telewizor to nie czyść matrycy zbyt często i zbyt gorliwie bo to powiększa clouding tzn nacisk na ekran jest szkodliwy. Wiem to z własnego doświadczenia

Wyciągając z pudła też uważaj żeby nie naciskać na matryce palcami np przy rogach czy krawędziach

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 minuty temu, koralgool napisał:

Moim zdaniem jest to czysta loteria. Telewizory nawet za ponad 10 tys potrafią mieć duży clouding, ratuje je jedynie FALD który opanowuje sytuację na tyle że w filmach tego nie widać

Mam jeszcze radę, jak już kupisz telewizor to nie czyść matrycy zbyt często i zbyt gorliwie bo to powiększa clouding tzn nacisk na ekran jest szkodliwy. Wiem to z własnego doświadczenia

Może zaryzykuje jakiegoś LG, jeszcze nie wiem. W każdym razie na pewno zwracam Samsunga. Dziękuję bardzo wam za poradę w tej sprawie, możliwe żę uchroniliście mnie przed dalszymi kłopotami jakimiś z matryca :D

Już teraz bałem się dotykać matrycy, aczkolwiek teraz w przyszłości będę jeszcze bardziej unikał jakiegokolwiek kontaktu z nią. Teraz byle w Mediaexpert sprawnie poszedł zwrot i anulowanie rat. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zanim bym oddał ten TV jeszcze bym co nieco posprawdzał. Co było źródłem sygnału tego niebieskiego tła wyświetlanego na ekranie ?

Ten cały "Clouding" jak dobrze rozumuję to równomierność (czy raczej nierównomierność) podświetlenia matrycy. W monitorach komputerowych równomierność podświetlenia ocenia się (sprawdza) przy wyświetleniu białego tła. Dlaczego nie zastosować tego w TV LCD. Zgraj sobie na pendrive obrazki o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 px. ) i z jednolitym tłem białym, szarym, czarnym, czerwonym, zielonym, niebieskim. Przy wyświetlaniu tych obrazków na TV można wizualnie ocenić tą równomierność podświetlenia matrycy. W moim xf9005 ta równomierność jest więcej niż zadowalająca, a bardzo wielu użytkowników tego modelu narzeka na tą przypadłość. Na białym tle jedynie w samych narożnikach jest nieco mniejszy poziom podświetlenia (są nieco ciemniejsze). W praktycznym użytkowaniu nie ma to żadnego znaczenia. Dość istotne przy takim sprawdzeniu w TV dobrze wyłączyć wszelkie automatyczne ulepszacze obrazu jak np: dostosowanie czerni, kontrastu, koloru, itp. oraz strefowe wygaszanie (jeśli jest). Wówczas moim zdaniem można ocenić tą równomierność. Takie ustawienia mam na stałe w trybie Zdjęcie - Własny, gdy wyświetlam zdjęcia na TV, bez zbędnych wówczas ulepszaczy obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, And.N napisał:

Zanim bym oddał ten TV jeszcze bym co nieco posprawdzał. Co było źródłem sygnału tego niebieskiego tła wyświetlanego na ekranie ?

Ten cały "Clouding" jak dobrze rozumuję to równomierność (czy raczej nierównomierność) podświetlenia matrycy. W monitorach komputerowych równomierność podświetlenia ocenia się (sprawdza) przy wyświetleniu białego tła. Dlaczego nie zastosować tego w TV LCD. Zgraj sobie na pendrive obrazki o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 px. ) i z jednolitym tłem białym, szarym, czarnym, czerwonym, zielonym, niebieskim. Przy wyświetlaniu tych obrazków na TV można wizualnie ocenić tą równomierność podświetlenia matrycy. W moim xf9005 ta równomierność jest więcej niż zadowalająca, a bardzo wielu użytkowników tego modelu narzeka na tą przypadłość. Na białym tle jedynie w samych narożnikach jest nieco mniejszy poziom podświetlenia (są nieco ciemniejsze). W praktycznym użytkowaniu nie ma to żadnego znaczenia. Dość istotne przy takim sprawdzeniu w TV dobrze wyłączyć wszelkie automatyczne ulepszacze obrazu jak np: dostosowanie czerni, kontrastu, koloru, itp. oraz strefowe wygaszanie (jeśli jest). Wówczas moim zdaniem można ocenić tą równomierność. Takie ustawienia mam na stałe w trybie Zdjęcie - Własny, gdy wyświetlam zdjęcia na TV, bez zbędnych wówczas ulepszaczy obrazu.

U mnie ten clouding występuje na każdym źródle sygnału, w filmach daje się we znaki szczególnie w ciemnych scenach jak widzę jasne pola na rogach w ciemnych scenach. Na upartego mógłbym się przyzwyczaić, ale jak to się powiększy to tylko się będę wkurzał. Testowałem wszystkie możliwe ustawienia, może się minimalnie zmniejszał jak wziąłem jasność na 0 ale dalej miał miejsce. Nie po to biorę TV za 3500 żeby te białe plamy były większe niż na moim 8 letnim LG LED, na którym to jest minimalne i o wiele mniejsze niż ten Samsung. Także zamierzam TV oddać w poniedziałek i kupię coś innego mając nadzieję że clouding wystąpi w rozmiarze nie większym niż na starym LG, bo jak ma być gorzej to bez sensu nowe TV kupować. Ogólnie tracę zaufanie do Samsunga powoli, wcześniejszy większy zakup od nich to gdy kupowałem nowego Galaxy S6 którego zapamiętam z tragicznej baterii, teraz ten TV z tym cloudingiem. Póki co największe zaufanie w ekranach mam do LG, a w telefonach Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Koledzy proponowali Ci Q80T. Zdecydowałem się na ten model. Jest świetny, FALD robi robotę. Natomiast w moim TV występuje "DSE", pionowe pasy. Złe podświetlenie czy coś, jutro serwisant. Zobaczymy jak to się skończy. Chciałem TV do sportu, a jak dla mnie piłki nożnej nie da się na nim oglądać. Zwracam uwagę na pasy, a nie na piłkę :P. Także nieco droższy model nie oznacza, że będzie lepiej. Powodzenia z Twoim TV, może uda się wymienić na lepszy model.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja mam q90t i DSE akceptowalne wedlug mnie , za to czasem tez cos jakby podswietlenie wariowalo..migota -  przy wyswietlaniu jasno ciemnych rzeczy, np zbroja rycerska od ktorej sie slonce odbija..choc to tez moze byc wynik wlaczonych polepszachy kontrastu itp

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co czytam to Samsung i Sony najwięcej mają tych problemów. Nie wiem czy to błąd produkcji właśnie czy efekt skali bo dużo jest tych TV. Ja tak jak mówiłem stary LG LED 47 cali mój niemalże żadnych problemów z wyświetlaniem po 8 latach natężonego naświetlania, więc jutro po zwrocie tego Samsunga możliwe że wezmę kolejnego LG 😅

Samsung bardzo fajny soft i ładnie daje obraz, jak by nie ten clouding to bym go nawet chwalił innym 😂

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
11 godzin temu, GerbaPL napisał:

Z tego co czytam to Samsung i Sony najwięcej mają tych problemów. Nie wiem czy to błąd produkcji właśnie czy efekt skali bo dużo jest tych TV. Ja tak jak mówiłem stary LG LED 47 cali mój niemalże żadnych problemów z wyświetlaniem po 8 latach natężonego naświetlania, więc jutro po zwrocie tego Samsunga możliwe że wezmę kolejnego LG 😅

Samsung bardzo fajny soft i ładnie daje obraz, jak by nie ten clouding to bym go nawet chwalił innym 😂

Ja się zastanawiałem między Samsungiem, a Sony właśnie. Wychodzi na to, że i tu i tu byłbym w [beeep]ie :D. Serwis ma być między 9:00, a 13:00, czekam na nich. Zobaczymy co powiedzą... Nawet jak mi zwrócą pieniądze za tv to prawdę powiedziawszy i tak jestem w [beeep]ie. Co wezmę? Kolejny Q80T z dse czy xh9005 który może mieć to samo? Każdy następny tv uruchamiam przed zakupem i sprawdzam czy jest ok. 

 

Dopłacać do Q90t i liczyć na to że będzie lepiej? A może nie będzie. Po co wydawać tyle pieniędzy na towar nie spełniający wymagań użytkownika. A wcale tych wymagań wygórowanych nie mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
19 godzin temu, GerbaPL napisał:

Z tego co czytam to Samsung i Sony najwięcej mają tych problemów. Nie wiem czy to błąd produkcji właśnie czy efekt skali bo dużo jest tych TV. Ja tak jak mówiłem stary LG LED 47 cali mój niemalże żadnych problemów z wyświetlaniem po 8 latach natężonego naświetlania, więc jutro po zwrocie tego Samsunga możliwe że wezmę kolejnego LG 😅

Samsung bardzo fajny soft i ładnie daje obraz, jak by nie ten clouding to bym go nawet chwalił innym 😂

Obserwacje masz bardzo trafne, tylko wnioski niecelne :). To, ze w starym tv nie masz takiego DSE nie wynika z tego, ze LG jest lepsze, tylko z faktu, ze producenci kiedys mieli inne normy jakosciowe. Powtorze DSE to glownie kwestia sztuki a nie producenta/modelu (pomijam tanie wynalazki).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety clouding dotyczy wszystkich telewizorow lcd

http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

QLED to tez LCD.Nazwa QLED ma sugerowac  ze  to taka sama technologia   jak OLED. NIE JEST TO PRAWDA.QLED   to LCD i  wymaga podswietlania ekranu.

QLED to wyrob czekoladopodobny.

W telewizorach OLED nie ma podswietlania ekranu . Nie ma cloudingu.W telewizorach plazmowych tez nie ma podswietelnia  ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...