Skocz do zawartości
przemo83

Samsung 50" RU7102 czy oplaca sie zmieniac

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam TV taki jak w temacie szajsung RU7102, czy oplaca sie go zmieniac na LG 55UM7050 lub Xiaomi Mi LED TV 4S 55" (ELA4374GL)

w obecnym szajsungu denerwuja mnie kąty - gdy siedze z boku praktycznie nic nie widac (cale szczescie glownie siedze na wprost :D), generalnie ma on kulawy obraz w porownaniu z moim starym dziadkiem LG 42LM620s, a malo tego samsung zaczal powoli okrajac smarta i np. filmy w XviD przestaly dzialac jakies 2mies temu (po aktualizacji), o XviD + AC3 mozna pomarzyć.

Czy ktorys ze wspomnianych przeze mnie telewizorow bedzie wspieral XviD + AC3, x264, x265 + AC3 i DTS oraz czy ktorys bedzie mial porownywalny obraz z moim dziadkiem LM620s? (ogolnie ktory TV lepszy Xiaomi czy LG)

Telewizor służy mi glownie do streamowania po DLNA przez plexa filmow od najprostszych XviDow do HDR.HEVC.DTS-HD.MA.5.1 z bitrate ~65k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, koralgool napisał:

Na te modele nie warto

czyli np. Xiaomi Mi LED TV 4S 55" (ELA4374GL) tez nie odtwarza XviDow i innych "starych" formatow? bo glownie na tym mi zalezy a nawet jak by obraz mialy podobny to jakos przełknę

pytam temu bo mam kupca na tego szajsunga i musial bym stosunkowo nie duzo dolozyc np. do Xiaomi (ok piec stowek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, przemo83 napisał:

czyli np. Xiaomi Mi LED TV 4S 55" (ELA4374GL) tez nie odtwarza XviDow i innych "starych" formatow? bo glownie na tym mi zalezy a nawet jak by obraz mialy podobny to jakos przełknę

Jeżeli głównym problem są funkcje smart, to nie lepiej kupić jakiegoś smart boxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vader_4747 napisał:

Jeżeli głównym problem są funkcje smart, to nie lepiej kupić jakiegoś smart boxa?

tylko ze tak jak pisalem tego samsunga co mam teraz to moge sprzedac za 1500zl bo tyle mi gostek chce za niego dac, wiec do xiaomi dolozyl bym ok 300zl - wiec w sumie te 300zl to prawie cena jakiegos boxa... pytanie tylko czy xiaomi obsluzy formaty ktore ja ogladam (od najprostszych XviDow do HDR.HEVC.DTS-HD.MA.5.1 z bitrate ~65k) i czy ma porownywalna jakosc obrazu do samsunga ru7102...

 

PS

w ofercie mam tez Samsunga UE50TU7102 ale pewnie seria TU to jedno i to samo co RU i tez pewnie XviDa nie czyta...

Edytowane przez przemo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, przemo83 napisał:

tylko ze tak jak pisalem tego samsunga co mam teraz to moge sprzedac za 1500zl bo tyle mi gostek chce za niego dac,

Znalazłeś wariata. Ten telewizor 50 cali rok temu nowy można było kupić za 1600 zł. 

17 godzin temu, przemo83 napisał:

czy xiaomi obsluzy formaty ktore ja ogladam (od najprostszych XviDow do HDR.HEVC.DTS-HD.MA.5.1 z bitrate ~65k) i czy ma porownywalna jakosc obrazu do samsunga ru7102...

Xiaomi i LG który zaproponowałeś to są TV z matrycą IPS, czyli słaby kontrast. Lepiej zostawić to co masz i kupić boxa do odtwarzania - nie dość że będzie działać pewniej i szybciej, to jeszcze jak się zestarzeje bez żalu wywalisz go i kupisz nowszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, efel napisał:

Znalazłeś wariata. Ten telewizor 50 cali rok temu nowy można było kupić za 1600 zł. 

Xiaomi i LG który zaproponowałeś to są TV z matrycą IPS, czyli słaby kontrast. Lepiej zostawić to co masz i kupić boxa do odtwarzania - nie dość że będzie działać pewniej i szybciej, to jeszcze jak się zestarzeje bez żalu wywalisz go i kupisz nowszy model.

Xiaomi ELA4374GL ma matryce VA tylko taki szczegół :) co do boxa to jaki proponujesz?

 

Swoja droga z boxami tez nie jest tak kolorowo bo mam chromecasta 2 i do niedawna z XviDem tez klopotu nie bylo ale tak jak by sie zmowili z Szajsungiem po "wakacyjnej" aktualizacji przestal obslugiwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, przemo83 napisał:

Xiaomi ELA4374GL ma matryce VA tylko taki szczegół 

Skąd masz takie info? Wszystkie testy Xiaomi Mi LED TV 4S 55 wskazują że tam siedzi IPS.

https://www.displayspecifications.com/en/model/5d5f1a44

9 godzin temu, przemo83 napisał:

co do boxa to jaki proponujesz?

Pierwsze lepsze Xiaomi Mi Box Ci powinno wystarczyć na jakiś czas. A jak chcesz sprzęt na lata to Nvidia Shield TV

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, efel napisał:

Skąd masz takie info? Wszystkie testy Xiaomi Mi LED TV 4S 55 wskazują że tam siedzi IPS.

https://www.displayspecifications.com/en/model/5d5f1a44

Pierwsze lepsze Xiaomi Mi Box Ci powinno wystarczyć na jakiś czas. A jak chcesz sprzęt na lata to Nvidia Shield TV

pierwszy lepszy test tv z google:

https://geex.x-kom.pl/recenzje/xiaomi-mi-led-tv-4s-55-test-i-recenzja-telewizora-4k/

 

 

Xiaomi.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2020 o 13:31, przemo83 napisał:

Poczytaj komentarze pod tym testem, albo inne recenzje tego TV w sieci. Wynika z tego że część egzemplarzy ma VA a część IPS, czyli loteria panelowa. Portal Geex skojarzony ze sklepem x-kom.pl który od dawna współpracuje z Xiaomi mógł dostać do testów ten 'lepszy' typ matrycy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, efel napisał:

Poczytaj komentarze pod tym testem, albo inne recenzje tego TV w sieci. Wynika z tego że część egzemplarzy ma VA a część IPS, czyli loteria panelowa. Portal Geex skojarzony ze sklepem x-kom.pl który od dawna współpracuje z Xiaomi mógł dostać do testów ten 'lepszy' typ matrycy. 

czytalem komentarze i wynika z nich ze Xiaomi nigdy nie powiedzialo jednoznacznie jaki typ matrycy jest zastosowany w tym telewizorze ale po testach (kontrastu, kątow itd.) mozna wioskowac ze jest to VA bo przeciez nie zrobili by matrycy IPS z kontrastem porownywalnym z matryc VA za psie pieniadze :)

 

Cytat

Geex · 6 miesięcy temu

Xiaomi oficjalnie nie podaje jakie matryce są stosowane w telewizorach. Z przeprowadzonych testów wynika, że w modelu 55 montowana jest matryca typu VA.

i bylo by to logiczne bo np. w modelu z mniejsza lub wieksza matryca mogli zastosowac IPSa...

juz mniejsza - nie istotne, ja szczerze gdy mialem 42LM620s a pozniej przesiadlem sie na matryce VA w szajsungu RU7102 bylem w szoku (na korzysc IPS) i caly czas zastanawiam sie jak mozna zrobic telewizor z tak kulawym odwzorowaniem barw i ogolnie z gorszym jakosciowo obrazem niz telewizor ktory byl wyprodukowany w 2012r (oba TV po kalibracji).

W kazdym razie zdecyduje sie na wymiane szajsunga ru7102 na xiaomi - porownywalem je obrazowo na zywo (w necie tez jest ruski filmik) i xiaomi wypada dla mnie ladniej, ma zywsze kolory a to co odwalil szajsung z obsluga formatow wideo to czyste sku********* by pier cos ludzia dac a pozniej nagle w toku aktualizacji to zabrac :(

 

Edytowane przez przemo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, przemo83 napisał:

a to co odwalil szajsung z obsluga formatow wideo to czyste sku********* by pier cos ludzia dac a pozniej nagle w toku aktualizacji to zabrac

Napisałeś że strumieniujesz filmy przez Plexa po DLNA. Obsługa DLNA przez Plex jest powoli wygaszana i może to jest Twój problem, a nie Samsunga? Zainstaluj może sobie po prostu apkę Plex na TV a nie przez DLNA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, efel napisał:

Napisałeś że strumieniujesz filmy przez Plexa po DLNA. Obsługa DLNA przez Plex jest powoli wygaszana i może to jest Twój problem, a nie Samsunga? Zainstaluj może sobie po prostu apkę Plex na TV a nie przez DLNA?

problem nie dotyczy tylko DLNA gdzie plex rzeczywiście odchodzi juz od tego rozwiazania i nawet w nowych wersjach jest domyslnie off...

apke mam i glownie przez nia ogladam (po DLNA XviD chodzil jakas tam aktualizacje dluzej - do momentu az apki nie zaktualizowali :D) - nic to nie daje (przez dysk zewn czy pena tak samo), wsparcie dla DivX i XviD zosatlo po chamsku okrojone przez samsunga, to samo dzieje sie z AC3 gdzie filmy ida losowo...

tak jak pisalem mam tez chromecasta i tam robia to samo gdzie zabieraja wsparcie dla starych kodekow - tak jak by sie zmowili aby ludzie kupowali najrdozsze flagowe wersje

ostatnimi czasy na RU7102 pojawiają sie nawet problemy z x264 - gdzie juz parokrotnie zobaczylem napis "not supported" lub buforowanie w kolko tak ze podziekuje za ta lipe jaka pokazuje samsung i tak jak mowie pojde do chinczykow (w telefonie mi to na dobre wyszlo :D)

 

PS

wiadomo moze kiedy bedzie premiera nowej serii nastepcy xiaomi mi 4s?

Edytowane przez przemo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie jeszcze wtrzymuje do konca roku i poczekam az oppo wejdzie na rynek bo z tego co pisza OPPO TV R1 ma byc bdb konkurencja w telewizorach budżetowych, nie wspomnę o flagowej serii S1 bo chyba pozamiata wszystkie telewizory w kasie do 4-4.5tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2020 o 10:17, efel napisał:

Xiaomi i LG który zaproponowałeś to są TV z matrycą IPS, czyli słaby kontrast. Lepiej zostawić to co masz i kupić boxa do odtwarzania - nie dość że będzie działać pewniej i szybciej, to jeszcze jak się zestarzeje bez żalu wywalisz go i kupisz nowszy model.

@przemo83 Zrob jak kolega  pisze, bo to najlepsza opcja.

21 godzin temu, przemo83 napisał:

Ja sie jeszcze wtrzymuje do konca roku i poczekam az oppo wejdzie na rynek bo z tego co pisza OPPO TV R1 ma byc bdb konkurencja w telewizorach budżetowych, nie wspomnę o flagowej serii S1 bo chyba pozamiata wszystkie telewizory w kasie do 4-4.5tys

Z tego, ze pisza i ze ma byc dokladnie nic nie wynika. Moga to byc dobre tv ale rownie dobrze kiepieskie sredniaki, wiec radze z duza doza ostroznosci podchodzic to takich ploteczek :)

Edytowane przez Xisiek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2020 o 18:00, koralgool napisał:

Jest sens zdecydowanie. Xiaomi lepsze no i rozmiar robi robotę

Zmieniłem i tak średnio był sens. Chyba tylko rozmiar na plus. Główny problem to bardzo wysoki input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Szkaradnik napisał:

Zmieniłem i tak średnio był sens

No niestety, szkoda że nie wspomniałeś że będziesz grał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...