Skocz do zawartości
p.wojciechowicz@onet.eu

LG CX połączenie z RAY DANZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy może ktoś ma taki zestaw LG CX i TCL TS9030 (RAY DANZ)

Mam problem z dolby atmos w serwisie netflix. Gdy dźwięk idzie przez wewnętrzne głośniki tv można wybrać format dolby atmos.

Natomiast po włączeniu soudbara przed HDMI ARC znika ten format i pozostaje tylko dolby vison. Nie ma opcji dźwieku atmos.  Nie mogę rozwiązać tego problemu. 

Czy mógłby ktoś pomóc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a atmos nie wymaga hdmi eArc ?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, p.wojciechowicz@onet.eu napisał:

Czy mógłby ktoś pomóc? 

Atmosa z Netflixa po HDMI ARC obsługiuje tylko garstka amplitunerów. Jest to Atmos stratny, czyli gorszy niż ten z filmów na płycie, ale Netflix tylko takiego daje. Nie słyszałem o żadnym soundbarze, który by to obsługiwał (ale nie wykluczam że taki istnieje).

Rozwiązaniem Twojego problemu byłaby wymiana sprzętu dźwiękowego na taki, który poprawnie obsłuży Atmosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, efel napisał:

Atmosa z Netflixa po HDMI ARC obsługiuje tylko garstka amplitunerów. Jest to Atmos stratny, czyli gorszy niż ten z filmów na płycie, ale Netflix tylko takiego daje. Nie słyszałem o żadnym soundbarze, który by to obsługiwał (ale nie wykluczam że taki istnieje).

LG SK9Y +LG 55C8, pomijam oczywiście jakość tego "Atmosa", ale jest :).

To "Old Guard" z Netflixa

image.png.21e2e121068654964ba5a0fa263ec869.png

Na Amazon PrimeVideo też działa (np. na  Carnival Row)

Edytowane przez Kojer
uzupełnienie o model TV
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa że nie obsługuje dolby atmos, a myślałem że coś źle poustawiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem.

Wspomniany Ray Danz obsługuje w pełni ATMOSA. Także w serwisie NETFLIX wszystko już działa jak należy.

Trzeba było włączyć w zaawansowanych opcjach dźwiękowych  LG CX - obsługę earc i ustawić passthrough on.

Teraz wszystko działa jak należy, a jakość dźwięku jest rewelacyjna.

Mam kino domowe w salonie, ale ten RAY DANZ bije je na głowę.

Polecam ten soundbar wszystkim.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2020 o 08:48, efel napisał:

Atmosa z Netflixa po HDMI ARC obsługiuje tylko garstka amplitunerów. Jest to Atmos stratny, czyli gorszy niż ten z filmów na płycie, ale Netflix tylko takiego daje. Nie słyszałem o żadnym soundbarze, który by to obsługiwał (ale nie wykluczam że taki istnieje).

Hmm, nie siedzę w temacie tak mocno, ale wydaje mi się, że większość ampli od lat już obsługuje Atmosa po ARC (np Denony 3 generacje wstecz).

Co do belki, to mój 2-letni Samsung HW-N950, robi to lepiej niż wspomniane Denony :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, p.wojciechowicz@onet.eu napisał:

Rozwiązałem problem.

Wspomniany Ray Danz obsługuje w pełni ATMOSA. Także w serwisie NETFLIX wszystko już działa jak należy.

Trzeba było włączyć w zaawansowanych opcjach dźwiękowych  LG CX - obsługę earc i ustawić passthrough on.

Teraz wszystko działa jak należy, a jakość dźwięku jest rewelacyjna.

Mam kino domowe w salonie, ale ten RAY DANZ bije je na głowę.

Polecam ten soundbar wszystkim.

.

Poki co (bez urazy) wyglada to niemal na lokowanie produktu. Ale podobnie jak kolega wyzej chetnie dowiem sie co to za "kino domowe" co obsluguje Atmosa poleglo soudbarem, ktory nawet nie ma glosnikow do atmosa tylko dekoduje go scalak i puszcza na jeden z 3 kanalow frontowo/bocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATMOS = kanały "sufitowe".

Jak posiadany system audio nie ma czym tego zagrać to powstaje problem co ma zrobić. 

Sprzęt ATMOS READY - oznacza, że systemy KD/belki 2.0/5.1/7.1 przyjmą i wydadzą jednak jakiś dźwięk.  Wtedy logo ATMOS pokazuje co sprzęt dostaje a nie co gra. Pracują algorytmy degradujące ATMOS z np. 5.1.2 na 5.1 czy 3.1 czy 2.0. 

Format DOLBY ATMOS nie definiuje jakości dźwięku a tylko zapisaną obecność kanałów "sufitowych".  

Na marginesie: znacznie większą rolę w przestrzeni odgrywają źródła "podłogowe". Np. odgłosy obcasów czy łuski upadające na kamienny trotuar. Nasza percepcja w pionie jest znacznie słabsza od naturalnej, dookólnej w płaszczyźnie poziomej. Może doczekamy pełnego formatu 3D AUDIO.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kino domowe 5-letnie, bardzo budżetowe - SONY BDV-E6100.

btw. nigdzie nie napisałem, że mam kino domowe z obsługą dolby atmos (wiem, że to stary i raczej niskiej jakości produkt), tylko że soundbar, o którym pisałem,a który świeżo kupiłem (też  budżetowa belka), daje lepszy dźwięk niż kino, które mam w salonie.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego!

Też zamówiłem taki zestaw CX + RAY DANZ który dopiero do mnie dojdzie, może założymy jakiś fanklub lub fanpejdż ;)

Powiedz jak wrażenia dźwięku przestrzennego wokół głowy, może nie w pełni Atmos jaki daje kino domowe, mało kto w warunkach domowych może sobie pozwolić na kolumny sufitowe, ale ważne czy odczuwasz przemieszczalny dźwięk oraz dźwięk poszczególnych obiektów położonych w danej lokalizacji pola 3D???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...