Skocz do zawartości
Karolina Zamojska

Czy Oledy się wypalają

Rekomendowane odpowiedzi

Chciała bym kupić tv do gier, konsola ps4. Są to dla mnie duże pieniądze więc się obawiam. 

Czy realnie mogę się liczyć że się mi coś w Tv wypali? 

 

Drugie pytanie: będę zamawiała tv przez internet. Przysługuje mi prawo zwrotu do 14 dni. Czy jeśli zamontuje tv czyli rozerwę pudełko, zamontuje go na stojak itd ale coś będzie nie tak i będę chciała zwrócić to czy mogę, czy nie uznają takiego montażu za używany i nie zwrócą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciała bym kupić tv do gier, konsola ps4. Są to dla mnie duże pieniądze więc się obawiam. 
Czy realnie mogę się liczyć że się mi coś w Tv wypali? 
 
Drugie pytanie: będę zamawiała tv przez internet. Przysługuje mi prawo zwrotu do 14 dni. Czy jeśli zamontuje tv czyli rozerwę pudełko, zamontuje go na stojak itd ale coś będzie nie tak i będę chciała zwrócić to czy mogę, czy nie uznają takiego montażu za używany i nie zwrócą? 
Zakup przez internet do 30dni masz zwrot w MM, jak założysz sobie tam konto to nawet do 45dni zwrot. Do PS4 proponuje Sony 65" FX9005 w sklepie Sony niecałe 5tys zł, natomiast gdybyś chciał tv kompatybilny z PS5 to tv Sony HX9096.
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BaliGdynia napisał:
2 godziny temu, Karolina Zamojska napisał:
Chciała bym kupić tv do gier, konsola ps4. Są to dla mnie duże pieniądze więc się obawiam. 
Czy realnie mogę się liczyć że się mi coś w Tv wypali? 
 
Drugie pytanie: będę zamawiała tv przez internet. Przysługuje mi prawo zwrotu do 14 dni. Czy jeśli zamontuje tv czyli rozerwę pudełko, zamontuje go na stojak itd ale coś będzie nie tak i będę chciała zwrócić to czy mogę, czy nie uznają takiego montażu za używany i nie zwrócą? 

Zakup przez internet do 30dni masz zwrot w MM, jak założysz sobie tam konto to nawet do 45dni zwrot. Do PS4 proponuje Sony 65" FX9005 w sklepie Sony niecałe 5tys zł, natomiast gdybyś chciał tv kompatybilny z PS5 to tv Sony HX9096.

Pyta o oleda, a ten jej jakieś LCD poleca ...ręce opadają. 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry za głupie pytanie 
 
XH9096? Bo ty napisałeś HX9096.... 
Tak czeski błąd XH chodziło.
W poście było też napisane że nie duży budżet jest. Temu lepiej kupić tańszy LED tv który bardzo dobrze się sprawuje z konsolą. Sam mam ps4pro i tv Sony 65" GX95 i czy w dzień czy w nocy jest mega obraz. Dwóch kolegów moich posiadają FX90 i jeśli chodzi stosunek cana a jakość to nie ma ten tv konkurencji. Za 5tys zł dostajemy K4, 65" HDR, 120hz, niski inpug lag, Dolby Vision, Dolby Atmos, podświetlenie matrycy z Direc LED z lokalnym wygaszaniem. Jedynie jeszcze Samsung Q90 może konkurować ale na bank nie w tej cenie. Czy Oleda 65" za 5tys zł się dostanie? Nie wiem.
Jeśli chodzi o zakupy przez internet to tak lepiej nie zniszczyć pudełka bo będziesz odsyłać gdyby coś, nie odrywać taśm z matrycy jeśli nie wiesz czy kupić czy oddać tv, zresztą tych kartonów nie da się tak łatwo rozerwać, a unboxing jest prosty ale potrzeba dwojga ludzi.....
Najlepsza opcja jaka jest to zakupy w MM zamówić tv przez stronę z odbiorem w sklepie lub domu i masz 30dni lub jak zapiszesz się do klubu 45dni na zwrot i nie trzeba się tłumaczyć z niczego bo zamówienie przez neta było.
Czy Oledy są dopracowane?
Moim zdanie jeszcze ta technologia raczkuje, fakt mniej się słyszy o wypalaniu niż kiedyś. Wiadomo jeśli np. znaczek MTV będzie przez 24h przez 365dni w roku to na bank się wypali. Teraz tv posiadają technologie odświeżania obrazu, no i OLED ma czerń, tego w żadnym LED tv nie zobaczymy. Moim zdaniem Oledy bardziej pod kino domowe a LED tv pod konsole ale to tylko moje zdanie.
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oledy się wypalają. To tylko kwestia czasu. A jak ktoś twierdzi że oled się nie wypala to niech Pani wystawi weksel na równowartość zakupionego przez Pani Oled a w razie wypalenia zwróci pani pieniądze.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Alwyn napisał:

Tak oledy się wypalają. To tylko kwestia czasu. A jak ktoś twierdzi że oled się nie wypala

no nie każdemu się wypali - zależy czym się katuje tv

na pewno jak ktoś się boi wypalania a chce mieć topową jakość to lepiej iść w samsunga q90/95/q800/q950 lub sony zh8

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, klaus71 napisał:

no nie każdemu się wypali - zależy czym się katuje tv

na pewno jak ktoś się boi wypalania a chce mieć topową jakość to lepiej iść w samsunga q90/95/q800/q950 lub sony zh8

Każdy Oled się wypali nawet bez katowania, czy to za rok czy 3 lata i tak się wypali taka to technologia. Mi też się wypalił i nie katowałem go, tylko normalnie używałem jak telewizor.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mxmxm napisał:

Każdy Oled się wypali nawet bez katowania, czy to za rok czy 3 lata i tak się wypali taka to technologia. Mi też się wypalił i nie katowałem go, tylko normalnie używałem jak telewizor.

tak tak każdy - nawet ten na którym nie będą masowo wyświetlane loga  LOL

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klaus71 napisał:

tak tak każdy - nawet ten na którym nie będą masowo wyświetlane loga  LOL

W sklepie idzie filmik demo i ani na chwilę niema wyświetlanego dłużej loga a i tak niemal wszystkie oledy są wypalone. Trzymając jasność na 20-30 to może wtedy się nie wypali. Dlaczego firmy nie uznają w reklamacji wypaleń?

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to było z plazmami ktoś pamięta te czasy? było równie dużo tego typu akcji/wątków z wypaleniami co teraz w przypadku oledów?

Bo ja wam powiem że mam panasonic g30 i podczas gdy go kupowałem NA PEWNO nie było tyle złych opinie\wątków  jeśli chodzi o wypalenia bo bym go po prostu nie kupił, no i do dnia dzisiejszego nie ma żadnego wypalenia a katowałem/ katuje go masę godzin dziennie i w ogóle nie przejmując się co leci, to już jakoś 8 rok.

Jedyne co robię/robiłem to zdrowy rozsądek nie oglądałem nigdy na trybie dynamicznym, w dzień tryb THX bo z trybem czujnika światła czyli wykrywa natężenie światłą w pomieszczeniu i pięknie podbija jasność/ kontrast idealne w słoneczne dni a w nocy tryb kinowy stałą jasność.

Od pierwszej generacji oled czytam o tych tv i do dnia dzisiejszego żadnego nie kupiłem, w między czasie już 3 moich znajomych ma uwalone oledy jak nie wypalenia do jakieś inne paski nie paski..

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj krzyczeli krzyczeli o plazmach, ze się wypalają. Na forach straszyli, nawet sprzedawcy co niektórzy odradzali plazmę ze będą problemy. Ja mam 11 lat plazmę panasonica i działa niezawodnie

Jak widać nie wszystko co mówią jest prawdą. Jak używasz jako tv (rożne kanały) to przypuszczam ze będzie ok, jak jako monitor ze stałymi elementami w grach itp to może buc problem (tak sadze)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, koralgool napisał:

W sklepie idzie filmik demo i ani na chwilę niema wyświetlanego dłużej loga a i tak niemal wszystkie oledy są wypalone. 

i co się wypala w sklepie jak nie było loga - już przestań bajki pisać.

poza tym w sklepie odłączają tv z prądu a nie do stand-by.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

i co się wypala w sklepie jak nie było loga - już przestań bajki pisać.

poza tym w sklepie odłączają tv z prądu a nie do stand-by.

To ty piszesz bajki i próbujesz zakrzywiac rzeczywistość  . Właśnie odłączają od prądu i telewizor nie wykozystuje systemów anty wypaleniowych które i tak pewnie nic dają.

Edytowane przez koralgool
Blad
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED się nie wypala! 

Wystarczy poczytać na forach jak to technicy przyjeżdżają do ludzi w odwiedziny tylko pogadać czy dobrze służy tv ;)

  • Plusik 2
  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, koralgool napisał:

Właśnie odłączają od prądu i telewizor nie wykozystuje systemów anty wypaleniowych które i tak pewnie nic dają.

jak musisz sobie wmówić że kupując przeciętny lcd zrobiłeś optymalny wybór to sobie wmawiaj

ja tam zaryzykowałem i wolę mieć o dwie klasy lepszy obraz za podobne  pieniądze

17 minut temu, LV426 napisał:

OLED się nie wypala! 

a czytałeś wątek? mamy nowego eksperta któremu oled się wypala (loga?) już nawet wtedy jak nie  było loga - mocne :)

biedaczek kupił sobie średniopółkowy lcd i teraz ma kompleksy że obraz kupa w porównaniu z oled i musi się dowartościować że mu się na 100% nie wypali 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehe. Błyskotliwa analiza.

Wypala się, a że u każdego inaczej bo zależnie od tego jak udany egzemplarz się trafił i jak kto używa to drugie. Stąd u jednych nic się nie dzieje przez 4 lata a u innych już po tygodniach od zakupu mogą być problemy. Ciągle ten sam temat się powtarza choć wiadomo o tym od dawna  

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciała bym kupić tv do gier, konsola ps4. Są to dla mnie duże pieniądze więc się obawiam. 
Czy realnie mogę się liczyć że się mi coś w Tv wypali? 
 
Drugie pytanie: będę zamawiała tv przez internet. Przysługuje mi prawo zwrotu do 14 dni. Czy jeśli zamontuje tv czyli rozerwę pudełko, zamontuje go na stojak itd ale coś będzie nie tak i będę chciała zwrócić to czy mogę, czy nie uznają takiego montażu za używany i nie zwrócą? 
Tu już inne dyskusje są.
Pytanie było proste, czy TV OLED nadają się do gier i czy obraz się nie wypali. Moim zdaniem lepszy by był TV LED Sony z HDMI 2.1 czy nawet TV LG Nano który posiada też HDMI 2.1, skoro ma być pod konsole to zapewnie w niedalekiej przyszłości Ps5 pewnie też będzie. Pamiętajmy o budżecie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, BaliGdynia napisał:

Pytanie było proste, czy TV OLED nadają się do gier i czy obraz się nie wypali. 

I odpowiedź jest też prosta - OLED się nadaje ale może się wypalić

w związku z tym jeśli oled to mniejsze ryzyko jest z LG bo przynajmniej przez 2 lata jest gwarancja na wypalenia (jest dalej ? czy może już się wycofali?)

A jak ktoś tego się boi (bo zamierza grać w jedną grę długo lub lubi programy informacyjne) to powinien iść w LCD.

Sony XH90 i Samsung Q80T to fajne tv i jak ktoś nie ma bólu, że obraz gorszy od oled to jest super wybór, bo i gwarancję producenta można rozszerzyć do 5 lat.

  • Plusik 4
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

jak musisz sobie wmówić że kupując przeciętny lcd zrobiłeś optymalny wybór to sobie wmawiaj

ja tam zaryzykowałem i wolę mieć o dwie klasy lepszy obraz za podobne  pieniądze

Dziecino jaki dwie klasy lepszy? Oledy tracą detale w czerniach do tego kiepska płynność , służenie, niska jasność i kiepska trwałość na wypalanie. Za rok, dwa będziesz że łzami w oczach mnie się radziłc jaki tv kupic, spoko podpowiem 😉

Edytowane przez koralgool
Blad
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, koralgool napisał:

Dziecino jaki dwie klasy lepszy? Oledy tracą detale w czerniach do tego kiepska płynność , służenie, niska jasność i kiepska trwałość na wypalanie. Za rok, dwa będziesz że łzami w oczach mnie się radziłc jaki tv kupic, spoko podpowiem 😉

dziecino? oj kompleksy. no nic - ubawiłeś mnie

może napisz do Sony i Panasonica - powinni zejść z ceną np. na AG9 do poziomu połowy ceny HX90 skoro to taki szrot

a mój oled ma już 3 lata "dziecino" - za 2 pewnie kupię kolejny - no chyba że w końcu powstanie sensowny led z 15tys stref

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, klaus71 napisał:

dziecino? oj kompleksy. no nic - ubawiłeś mnie

może napisz do Sony i Panasonica - powinni zejść z ceną np. na AG9 do poziomu połowy ceny HX90 skoro to taki szrot

 

Ja nie mówię że to szrot a raczej zabawka dla bogatych których stać na częste zmiany sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, koralgool napisał:

raczej zabawka dla bogatych których stać na częste zmiany sprzetu

no jak ktoś chce topową jakość obrazu to już jego wybór - dla mnie oled jest bezkonkurencyjny

ostatnio porównywałem w sklepie ZH8 z AG9 - no i dla mnie oled ma o niebo lepszy obraz - i to było w dzień - wieczorem to ZH8 już by zupełnie "odstawał"

a jak oled będzie używany sensownie (nie za dużo programów z logo) to szanse na wypalenie są dość małe

22 minuty temu, LV426 napisał:

Eh "dzieciaki" 😜

jak ktoś pisze głupoty to mimo że dzieciak to trzeba "korygować"

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...