Skocz do zawartości
Redakcja

PlayStation 5 nawiąże ceną do absurdalnie drogiego PS3? Niepokojące wieści dotyczące rynkowej wartości konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

PlayStation 5 nawiąże ceną do absurdalnie drogiego PS3? Niepokojące wieści dotyczące rynkowej wartości konsoli

Dzieli nas już tylko maksymalnie kilka tygodni od ogłoszenia oficjalnej ceny i daty premiery konsoli PlayStation 5. Sony wciąż trzyma tę kluczową informację w tajemnicy - być może sami Japończycy czekają z decyzją do ostatniej chwili. Najnowsze zakulisowe doniesienia nie są pozytywne: PS5 może kosztować nawet 600 euro i nawiązać tym samym do premierowej ceny PlayStation 3.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak taka cena to wyjdzie na to, że XBOX Series X będzie i lepszy hardwarowo i tańszy, a XBOX Series X nawet 2x tańszy od PS5 z napędem (!) To na tyle duża różnica, że sporo osób się zastanowi przed wydaniem pieniędzy na konsolę nowej generacji. Niech Sony się dobrze przemyśli kwestię cen. Jak dla mnie XBOX góruje też wyglądem nad PS5 (nie mogę zaakceptować tego wydziwionego kształtu) i nie wyobrażam sobie postawić coś takiego na widoku. Ale to rzecz gustu i ponoć ludzie się zachwycają tym designem. Odpowiadając na pytanie z artykułu - ile byłbym w stanie zapłacić za PS5 maksymalnie, przy tym wyglądzie to 1000 zł. Teraz dostanę z tuzin zmieszanych minek, nieważne.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak taka cena to wyjdzie na to, że XBOX Series X będzie i lepszy hardwarowo i tańszy, a XBOX Series X nawet 2x tańszy od PS5 z napędem (!) To na tyle duża różnica, że sporo osób się zastanowi przed wydaniem pieniędzy na konsolę nowej generacji. Niech Sony się dobrze przemyśli kwestię cen. Jak dla mnie XBOX góruje też wyglądem nad PS5 (nie mogę zaakceptować tego wydziwionego kształtu) i nie wyobrażam sobie postawić coś takiego na widoku. Ale to rzecz gustu i ponoć ludzie się zachwycają tym designem. Odpowiadając na pytanie z artykułu - ile byłbym w stanie zapłacić za PS5 maksymalnie, przy tym wyglądzie to 1000 zł. Teraz dostanę z tuzin zmieszanych minek, nieważne.

1 tysiąc złociszy za konsolę nowej generacji?? Za wygląd?? Przecież to ma działać, odtwarzać gry jak najlepiej. Wygląd? Kuźwa, to nie obraz żeby ładnie wyglądał. Nie wygląda też jak puszka do konserw także źle nie jest, kwestia gustu. Ale w życiu bym parametr "wygląd konsoli" nie brał pod uwagę przy zakupie nowego, mam nadzieję mocnego, sprzętu. Ja nawet chciałbym żeby to było drogie, pod warunkiem że cena będzie szła w parze z jakością. Pisząc jakość mam na myśli wydajność i działanie konsoli a nie jej wygląd.

 

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie do poprzedniego wpisu, chciałem napisać "XBOX Series S nawet 2x tańszy od PS5 z napędem" (bo Series X czyli wersja z napędem na pewno nie będzie aż tyle tańsza od PS5 z napędem).

 

9 godzin temu, rgomez napisał:

1 tysiąc złociszy za konsolę nowej generacji?? Za wygląd?? Przecież to ma działać, odtwarzać gry jak najlepiej. Wygląd? Kuźwa, to nie obraz żeby ładnie wyglądał. Nie wygląda też jak puszka do konserw także źle nie jest, kwestia gustu. Ale w życiu bym parametr "wygląd konsoli" nie brał pod uwagę przy zakupie nowego, mam nadzieję mocnego, sprzętu. Ja nawet chciałbym żeby to było drogie, pod warunkiem że cena będzie szła w parze z jakością. Pisząc jakość mam na myśli wydajność i działanie konsoli a nie jej wygląd.

No tak, dla mnie (subiektywnie) taki design PS5 obniża jej wartość. A jej moc i wydajność (o której piszesz) jej również specjalnie nie pomaga, bo wszystko wskazuje na to że Sony na tym polu nieznacznie przegrywa z Microsoftem. Wracając do wyglądu, to nie jest tylko zabawka do gier ale i urządzenie multimedialne! Odwołam się to wyglądu PS3 w momencie premiery. PS3 też była stosunkowo droga początkowo, ale jak dobrze wyglądała! Świetne wykonanie, 4x USB na froncie, napęd blu-ray czytający SACD, świetne odtwarzanie filmów blu-ray i dvd.

Gdyby Sony w PS5 nie starało się na siłę wprowadzić tak "innowacyjnego" wyglądu, a zrobiło coś nawet podobnego do PS4 czy PS3, może tylko uszlachetnionego dobrym materiałem obudowy, jakimś eleganckim emblematem "PS5", z fajnie podświetlonym diodowo logo "Sony", dodało np. wyświetlacz OLED-owy (b. przydatne dla np. CD), czy zrobiło obudową prostą, elegancką i praktyczną, wówczas byłbym skłonny zapłacić znacznie więcej.  

PS3.jpg

Można było? Można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 Fat kupiłem w dniu premiery ARKADIA MPiK za 2 700 pln. Z upływem czasu software uruchamiał kolejne funkcje multimedialne. Do dziś nie spotkałem lepszej przeglądarki fotek. SACD. Zaawansowana obróbka audio. Itd Itp.

Zdaje się, że SONY odeszło od koncepcji PSX jako centrum rozrywki multimedialnej koncentrując się na mocy renderowania w czasie rzeczywistym. Jeżeli jest inaczej to poprawcie.

W gry nie gram.  

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...