Skocz do zawartości
Bolesuaw

HD Sony w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam telewizora do retro gier (Nintendo i Super Nintendo w wersji mini classic) i chciałbym kupić jakiegoś sensownego kineskopa.

W internecie natknąłem się na opinie mowiące, że najlepsze są Trinitrony HD od Sony. Niestety, nie mogę żadnego znaleźć na portalach aukcyjnych.

I stąd pytanie, czy te telewizory były w ogóle dostępne w sprzedaży w Europie/Polsce? Jeżeli nie, to prosiłbym o jakąś alternatywe. Zależy mi na złączu HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bolesuaw napisał:

Cześć, szukam telewizora do retro gier (Nintendo i Super Nintendo w wersji mini classic) i chciałbym kupić jakiegoś sensownego kineskopa.

W internecie natknąłem się na opinie mowiące, że najlepsze są Trinitrony HD od Sony. Niestety, nie mogę żadnego znaleźć na portalach aukcyjnych.

I stąd pytanie, czy te telewizory były w ogóle dostępne w sprzedaży w Europie/Polsce? Jeżeli nie, to prosiłbym o jakąś alternatywe. Zależy mi na złączu HDMI.

Przepraszam.... szukasz kineskopowego tv sony Trinitron HD z HDMI ?????

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o tylnej projekcji, może szybciej znajdziesz, miałem taki tv Sony, obraz np. z PS3 był lepszy niż później na FHD LCD :)

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nygus napisał:

Pomyśl o tylnej projekcji, może szybciej znajdziesz, miałem taki tv Sony, obraz np. z PS3 był lepszy niż później na FHD LCD :)

Ja niestety przegapiłem ostatni moment na sprzedaż i zezłomowałem mojego poczciwego KDS 70" 😥

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem KDFa, mój niestety akurat umarł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w 2008, specjalnie do telewizji "n". Musiałem zamówić taxi bagażowe, bo mi do vana nie wszedł ;)

 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Barnaba napisał:

Kupiłem w 2008, specjalnie do telewizji "n". Musiałem zamówić taxi bagażowe, bo mi do vana nie wszedł ;)

 

Ja miałem KDFa, mój niestety akurat umarł.

Hahaha :) mialem bardzo podobnie, tez kupiony do n-ki w 2007 (???chyba), to było tylko 50” ale, jak to tylna projekcja, wielkie jak cholera :). Plusem jak dla mnie była świetna jakosc obrazu bardzo dobra i cena rewelacyjna :).

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nygus napisał:

Ja miałem KDFa, mój niestety akurat umarł.

Hahaha :) mialem bardzo podobnie, tez kupiony do n-ki w 2007 (???chyba), to było tylko 50” ale, jak to tylna projekcja, wielkie jak cholera :). Plusem jak dla mnie była świetna jakosc obrazu bardzo dobra i cena rewelacyjna :).

No to jednak pomyliłem się - kupiłem we wrześniu 2006, na start "n". Wtedy też zarejestrowałem się tutaj :)

I ciekawostka, też kupiłem najpierw 50" :) Ale był tylko 720p, no i błyskawicznie okazał się za mały ;) Więc sprzedałem koledze i wziąłem 70"

 

ps.

Ten kretynek "hubio" i w tym temacie udziela się, zawzięcie obdarowując mnie punktami reputacji. Musi mieć, chłopak (?) spore problemy psychiczne :(

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to było HD dlatego w przypadku ps3 obraz było bardzo fajny, pamietam chwile szoku po podłączeniu ps3 do FHD, Diablo wyglądało ochydnie. Faktycznie u mnie to tez było na start n-ki, :) tez tu jestem od 2006...

hahahahaha, nic nawet nie mówię, niezprzeczalny i niespotykany nadzwyczajny talent :), znaczna cześć postów to prawie jak przysłowiowy humor z zeszytów szkolnych :) jak dla mnie :).

Wszędzie się udziela. Był taki moment, ze pisałem o tym ze się boje lodówkę otworzyć :).

Edytowane przez Nygus
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bolesuaw napisał:

Jeżeli nie, to prosiłbym o jakąś alternatywe. Zależy mi na złączu HDMI.

to może jakąś używaną plazmę - one zawsze dobrze korygowały syfy w obrazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, klaus71 napisał:

to może jakąś używaną plazmę - one zawsze dobrze korygowały syfy w obrazie

Na pewno plazma będzie ciekawsza niż CRT :) 

Za 1000 Można już spróbować coś ciekawego kupić.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu oddałem za darmo komuś plazmę Samsunga. Taka nietypowa 1024 p (czy jakoś tak)

Świetnie służyła przez wiele lat jako wyświetlacz różnych tvn, polsatów itp.

Rzeczywiście doskonale korygowała niedoskonałości obrazu i nawet SD było do zniesienia, w odróżnieniu do podobnych LCD :)

Zupełnie na marginesie - ze zdziwieniem zauważyłem (bo specjalnie sprawdzałem przed oddaniem), że brak jest jakichkolwiek wypaleń, mimo tego, że sposób użytkowania było klasycznie "telewizyjny", a pracował przez wiele godzin dziennie przez przynajmniej 5-6 lat

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Barnaba napisał:

Jakiś rok temu oddałem za darmo komuś plazmę Samsunga. Taka nietypowa 1024 p (czy jakoś tak)

Świetnie służyła przez wiele lat jako wyświetlacz różnych tvn, polsatów itp.

Rzeczywiście doskonale korygowała niedoskonałości obrazu i nawet SD było do zniesienia, w odróżnieniu do podobnych LCD :)

Zupełnie na marginesie - ze zdziwieniem zauważyłem (bo specjalnie sprawdzałem przed oddaniem), że brak jest jakichkolwiek wypaleń, mimo tego, że sposób użytkowania było klasycznie "telewizyjny", a pracował przez wiele godzin dziennie przez przynajmniej 5-6 lat

Mój kuzyn ma cały czas od dość dawna plamę, ???? v60 albo v50??? na pewno panasonic (nie wiem jaki dokładnie model). Raz padło zasilanie, naprawa około 300zl. Obraz jest super (jak na tyle lat) , szczególnie w przypadku dość słabych jakościowo sygnałów z kablowki, i faktycznie cały czas brak wypalen, mimo braku „oszczędzania” tego tv :).

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

czy te telewizory były w ogóle dostępne w sprzedaży w Europie

Kineskopy CRT HD ? 720/1080 linii ? Z HDMI ? Chyba nigdy nie istniał taki produkt. 

Mam 21" SONY TRINITRON do wywiezienia na śmietnik. Waży chyba 30 kg. Brak HDMI. Miałem także SONY KV DX 27TD. Ważył 42 kg. Padł kineskop. 

Cytat

czy te telewizory były w ogóle dostępne w sprzedaży w Europie

Kineskopy CRT HD ? 720/1080 linii ? Z HDMI ? Chyba nigdy nie istniał taki produkt. 

Mam 21" SONY TRINITRON do wywiezienia na śmietnik. Waży chyba 30 kg. Brak HDMI. Miałem także SONY KV DX 27TD. Ważył 42 kg. Padł kineskop.

Pomyśl o cenie za transport np. 40 kg kloca.  

Wydaje się, że cała koncepcja jest chybiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, UHD fan napisał:

Kineskopy CRT HD ? 720/1080 linii ? Z HDMI ? Chyba nigdy nie istniał taki produkt. 

Mam 21" SONY TRINITRON do wywiezienia na śmietnik. Waży chyba 30 kg. Brak HDMI. Miałem także SONY KV DX 27TD. Ważył 42 kg. Padł kineskop. 

Kineskopy CRT HD ? 720/1080 linii ? Z HDMI ? Chyba nigdy nie istniał taki produkt. 

Mam 21" SONY TRINITRON do wywiezienia na śmietnik. Waży chyba 30 kg. Brak HDMI. Miałem także SONY KV DX 27TD. Ważył 42 kg. Padł kineskop.

Pomyśl o cenie za transport np. 40 kg kloca.  

Wydaje się, że cała koncepcja jest chybiona.

Taaak... ciekawe, bardzo ciekawe. A oczywiście np. kineskopowe monitory komputerowe NIE istniały w rozdzielczości większej niż 640x480. Gorzej to może być z wejściami w przypadku monitora...

A żeby było śmiesznie to np. Philips oferował  takie tv, ale oczywiście nie z kineskopem trinitron.

A czy koncepcja chybiona czy nie... hmm...  kto mu zabroni szukać?

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki model TV PHILIPS CRT HD. To takie śmieszne będzie jak podasz. Najlepiej napisz, że nie pamiętasz. Będzie jeszcze śmieszniej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, UHD fan napisał:

Podaj jaki model TV PHILIPS CRT HD. To takie śmieszne będzie jak podasz. Najlepiej napisz, że nie pamiętasz. Będzie jeszcze śmieszniej.

 

:) Dziwne jakbym pamiętał, oczywiście, ze nie pamiętam, ba... nie jestem pewien czy chce pamiętać. Nie muszę niczego nikomu udowadniać.

Sam możesz sobie znaleść, no ale skoro masz problemy z czytaniem i pisaniem to bardzo proszę, np. taka informacja jest bardzo blisko: 

 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, UHD fan napisał:

Podaj jaki model TV PHILIPS CRT HD. To takie śmieszne będzie jak podasz. Najlepiej napisz, że nie pamiętasz. Będzie jeszcze śmieszniej.

 

Te Philipsy to np. 32PW9551/12. Nad tym modelem tez myślałem, aczkolwiek zależy mi bardziej na Trinitronie. 

Edytowane przez Bolesuaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę odszczekać; jest HDMI w CRT np. PHILIPS 32PW9551. Waży 50 kg. Pojęcie natywnej rozdzielczości w CRT jednak nie istnieje. 

Kineskopy SONY TRINITRON (nigdy nikomu SONY nie udostępnił dla TV) świeciły ekranem fragmentem powierzchni walca. Eliminowało to refleksy z oświetlenia w płaszczyźnie pionowej. Miałem trzy trinitrony. Pokonała je generacji CRT slim i ultra slim. Kowalski wolał gorszą jakość, niższą cenę ale płaski front kineskopu. W tym  czasie do Polski weszła sieć Media Markt z ofertą TV LOEWE które świeciły lepiej od SONY. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Philipsa. Rozdzielczość 1920x1080i oraz smużenie w gratisie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam kiedyś miałem chęć na konkretny CRT do retro i po poszukiwaniach doszedłem do wniosku że to jest genialny HD CRT Sony WEGA Trinitron z HDMI, tyle tylko że był sprzedawany jedynie za oceanem i jest praktycznie nie do kupienia u nas, no i jeszcze 110v vs nasze 220v...

https://www.crutchfield.com/S-rukwn4AfNml/p_15834XB970/Sony-KD-34XBR970.html

Wysłane z mojego BV9800Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Glimmlampe napisał:

Witam, sam kiedyś miałem chęć na konkretny CRT do retro i po poszukiwaniach doszedłem do wniosku że to jest genialny HD CRT Sony WEGA Trinitron z HDMI, tyle tylko że był sprzedawany jedynie za oceanem i jest praktycznie nie do kupienia u nas, no i jeszcze 110v vs nasze 220v...

https://www.crutchfield.com/S-rukwn4AfNml/p_15834XB970/Sony-KD-34XBR970.html

Akurat 110v to jest najmniejszy problem w tym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, krzysiojaworzno napisał:

Miałem tego Philipsa. Rozdzielczość 1920x1080i oraz smużenie w gratisie
 

Opisz nam tu jak to CRT TV smuży ? Bardzo ciekawa koncepcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...