Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam prośbę do użytkowników forum? Szukam telewizora 43 cale. Telewizor przeznaczony do małego pokoju, do oglądania z łóżka :) Przeznaczony tylko do odbioru Cyfrowego Polsatu oraz filmów z twardego dysku. Zależy mi na jakości obrazu oraz audio ( chciałbym też mieć możliwość słuchania przez słuchawki Bluetooth - sypialnia dla mnie i żony :). Bardzo proszę o poradę. Jeszcze wspomnę, że chcę przeznaczyć na zakup około 3000zł. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem ze słuchawkami innymi niż philips . Po kolejne zbiera kurz na matrycy. Szukaj coś na matrycy va i 100hz w tej kwocie - raczej samsung . Do sypialni to 55 cali jest ok. 43 raczej za mały . Aha samsung ma Tizena wiec kodi nie odpalisz chyba ze z przystawki . Mam samsunga ale nigdy nie odpalałem filmów z niego .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś konkretny model Samsunga :) mam odległość telewizora od oczu około 2,5 metra, trochę poniżej, więc 55 cali to chyba nie za bardzo, no struktura ściany (spadzisty dach) również ogranicza wielkość tv do montażu, no i ostatnia rzecz przy 43 calach ciężko znaleźć matrycę 100hz, no i to znaczy, że Samsungi nie odwarzają większości formatów wideo z dysku twardego z powodu Tizena🤔, ktoś wyjaśni , dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej odległości 43" to zdecydowanie za mało. Polecam jednak przemyśleć zakup czegoś większego, zwłaszcza że wybrany przez Ciebie rozmiar został już dawno temu porzucony przez producentów i trafiają do niego jedynie słabe, budżetowe modele. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka jest wysokość sciany gdzie będzie tv. Wielkość - jedz do sklepu stan przed tv i sobie wybierz. Wtedy zmierz sobie wysokość tv i zobacz czy się zmieści pod dachem . Ja bym polecał samsung, Sony , tcl. Ostatnio widziałem tez w sklepie hisense i obraz miał nadzwyczaj dobry . Sam coś zaproponuj. Każdy ma różne doświadczenia jak kupiłem ostatnio bardzo okazyjnie thomsona (tcl) i jestem zadowolony jednak trzeba było się nagimnastykować z ustawieniami żeby to jakoś wyglądało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo któryś Samsung (ale chyba już nie produkują tv z 100Hz w tym rozmiarze) albo coś takiego jak 49" Sony XG bo tam zdaje się jest jeszcze 120Hz ekran. Generalnie jest lipa w 43" już od kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2020 o 17:12, LV426 napisał:

Albo któryś Samsung (ale chyba już nie produkują tv z 100Hz w tym rozmiarze) albo coś takiego jak 49" Sony XG bo tam zdaje się jest jeszcze 120Hz ekran. Generalnie jest lipa w 43" już od kilku lat.

100 Hz z tego roku to:

Panasonic 43HX940, ale cena na dzień dzisiejszy to bagatela 4299zł (niewiele mniej od 49") - pewnie dlatego, że tylko 1 sklep go oferuje

oraz

Sony 43XH8505 w cenie 3399zł

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MaXeN napisał:

Sony 43XH8505 w cenie 3399zł

tylko ten sony to chyba przeciętniak - do tego chyba na IPS

w sumie to powinny być też monitory 40 calowe - może to jest alternatywa

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

tylko ten sony to chyba przeciętniak - do tego chyba na IPS

Tak IPS, podobnie jak Panasonic, ale więcej na 100 Hz raczej nie ma, więc jeśli to przeciętniaki to jak nazwać inne? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MaXeN napisał:

więc jeśli to przeciętniaki to jak nazwać inne? ;)

padaka? truchło ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

padaka? truchło ? :)

Niestety taka polityka producentów, że bardziej opłaca się robić większe przekątne (min. 55" i w górę), no i w tej wielkości dobre TV już się skończyły (100Hz i VA).

Zatem zostaje wybór 100Hz i IPS albo 50Hz i VA 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym szukał monitora - nawet kiedyś na forum był test super monitorka z display-portem 40 cali

a może coś takiego - dobry do filmów panoramicznych:

https://www.ceneo.pl/70427634

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z tematu, żeby nie zakładać kolejnego...

Poszukuje tv 43" do 2200zł na ściane (większego nie zmieszczę, już sprawdzałem :) ) pokój w którym raczej sporadycznie będzie coś odpalane.

Musi mieć możliwość uruchomienia KODI, oczywiście Netflix itd. Obowiązkowo HDR. Co aktualnie na rynku jest w miare sensowne? Szukałem coś z Sonego ale nie robia już w tym rozmiarze. Aktualnie wszystkie moje TV w domu mają matryce OLED (Sony, LG) więc boję się, że będzie ciężko patrzec na takie 43" ale może jest coś co ma dobre kolory i w miarę równo podświetloną matryce :)

Polecicie coś? Jeszcze gdyby odtwarzał HDR w YT to byłaby bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...