Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę...do miesiąca wjedzie nowy tv 85HX9096, szukam zestawu 5.1 (głośniki sufitowe odpadają) który będzie na obecne czasy wyposażony w teraźniejsze technologie przetważania dźwięku

(co na tą chwilę się wyróżnia oprócz DA ?  jeśli to oczywiście możliwe do kwoty 3 tys.)

pytanie czy Dolby Atmos przy 5.1 odczuje sie wogóle ? nie ukrrywam nie mam z tymi bajerami doświadczenia, melomanem nie jestem, ale chciałbym żeby jakoś to racjonalnie grało w kwocie do 3 tys

na tą chwilę zatrzymałem się w czasie na posiadanym od kilku lat Soundbarze Philips Fidelio z DTS-em, który towarzyszył mi do poprzedniego tv

w załączonym pliku jest układ mojego pokoju i miejsca przeznaczonego do oglądania tv

z góry dzięki za podpowiedzi jak to ugryźć

tv pokoj.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy chwala sa grajbelki, ktore emuluja atmosa. Wiec jak nie chcesz isc w sufitowe glosniki, to moze taka opcje rozwaz - jak Ci nie bedzie lezec to oddasz i tyle. Porzadnego kina 5.1 na ampli i tak nie zbudujesz.

W 3 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) bez sufitowych głośników nie ma atmosa, pozostaje ewentualnie proteza w postaci głośników odbijających dźwięk od sufitu, no ale to proteza. Lepiej mieć dobre 5.1 z dobrym dźwiękiem niż wynalazki które tylko coś udają po to żeby skusić klienta i wyciągnąć kase.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nic nie wymyślę to zostawię fidelio, no widzisz kolejna nabyta wiedza-nie wiedziałem że atmos = głośniki w suficie

a poza atmosem jakie teraz są topowe formaty dźwięku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada tak jakby w niedalekiej przyszłości miał zostać chyba tylko atmos, ??? DTS tak jakby umierał (przynajmniej jest chodzi o producentów tv), a nic nowego się chyba nie pojawia, pozostanie jak zwykle problem ile i jakich głośników trzeba będzie zainstalować.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaopatrzyłem się w nowego jbl bar 9.1 a wcześniej miałem jbl bar 5.1. I mówiąc krótko jest różnica znaczna między tymi soundbarami. Dźwięk na dolby suround wydaje się bardziej płaski porównaniu do atmosa,, dźwięk jakby cię bardziej otaczał znacznie lepiej to słychać, efekty dźwiękowe lepiej się pozycjonują z boku z tyłu, z góry itp.. Jeśli masz 4 kafle zainwestuj w jbl nie będziesz żałował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy atmos to imho dopiero 5.1.4, co znaczy ze ampli musi miec 9 koncowek mocy a Ty musisz kupic 5 solidnych kolumn + 4 sufitowe glosniki. Zobacz od jakiej kwoty startuja takie ampli a na koniec dodaj jeszcze do tego chocby najtanszego suba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos to faza przejściowa. Dopiero dodanie źródeł oddolnych spowoduje pełne home audio 3D. Nie ma żadnego problemu by wzbogacić belkę o przetworniki skierowane w dół. Trzeba będzie jednak usunąć dywan z podłogi. I tu jest pewien problem. Ale wtedy odgłos łusek padających na podłogę czy tupot białych mew będą docenione. 

Moim zdaniem pojawi się wkrótce taki ATMOS 2.

Decyzja b. dobra. Prawdziwe 5.1 to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...