Skocz do zawartości
Arek Nowak

Panasonic GZ950 pisk w trybie czuwania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie .
 Posiadam nowy 65-calowy telewizor GZ950.  Obraz jest wspaniały, zapytałbym o problem lub nie problem, który znalazłem.  Gdy telewizor jest wyłączony (tryb czuwania), kiedy kończy się cykl konserwacji lub poprostu odrazu wchodzi w tryb czuwania  (dioda świeci na czerwono) natychmiast zaczyna piszczec z tylnego panelu, w którym znajdują się wejścia HDMI podczas pracy pisk znika odrazu .  Jest to słyszalne tylko wtedy, gdy ucho jest umieszczone bezpośrednio na tym panelu w odległości kilku cali( nie słyszalne z pół metra )   I znika, gdy telewizor działa.  Wydobywający się dźwięk oscyluje  w okolicach  15-16 Khz przypomina to dźwięk starych monitorów CRT . Czy jest to coś powszechnego, czy powinienem się martwić ?  Również wylaczylem wszystkie funkcje które działają w standby jak sprawdzanie aktualizacji  aby upewnić się, że nie pobiera prądu w standby więcej , ale wciąż slychac ten specyficzny pisk . 
Z góry dziękuje za pomoc .

Edytowane przez Arek Nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2020 o 13:58, Arek Nowak napisał:

Witam serdecznie .
 Posiadam nowy 65-calowy telewizor GZ950.  Obraz jest wspaniały, zapytałbym o problem lub nie problem, który znalazłem.  Gdy telewizor jest wyłączony (tryb czuwania), kiedy kończy się cykl konserwacji lub poprostu odrazu wchodzi w tryb czuwania  (dioda świeci na czerwono) natychmiast zaczyna piszczec z tylnego panelu, w którym znajdują się wejścia HDMI podczas pracy pisk znika odrazu .  Jest to słyszalne tylko wtedy, gdy ucho jest umieszczone bezpośrednio na tym panelu w odległości kilku cali( nie słyszalne z pół metra )   I znika, gdy telewizor działa.  Wydobywający się dźwięk oscyluje  w okolicach  15-16 Khz przypomina to dźwięk starych monitorów CRT . Czy jest to coś powszechnego, czy powinienem się martwić ?  Również wylaczylem wszystkie funkcje które działają w standby jak sprawdzanie aktualizacji  aby upewnić się, że nie pobiera prądu w standby więcej , ale wciąż slychac ten specyficzny pisk . 
Z góry dziękuje za pomoc .

Tylko niektórzy ludzie słyszą takie częstotliwości - w szczególności młodzi. Tak spytam z ciekawości, ile masz lat? Nie mam tego tego telewizora, ale nawet jakbym miał to nie byłbym w stanie sprawdzić bo ja już niestety wiekowo jestem poniżej słyszalności tych częstotliwości. Moja żona za to jest na takie dźwięki wyczulona i w sypialni też któreś urządzenie nam czasami piszczy, ale jest to tak delikatne że nawet ona nie potrafi zlokalizować tego dźwięku. Jakim miernikiem to sprawdzałeś? To jest jakiś drogi i profesjonalny sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to pisk cewek zasilaczy oraz innych podzespołów z tyłu telewizora, również słyszę to ze swojego 65 B9, bardzo to irytuje, aczkolwiek serwis LG i serwisant 60+, który przyjechał do mnie powiedział, że nie słyszy tego ( nie dziwię si, ze względu na wiek ) i dostałem odpowiedź mailową, że to normalne dla każdego TV. Sęk w tym, że u mnie pisk pojawił się dopiero po 2 wymianach panelu. Jak wziąłem go ze sklepu to nie było tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...