Skocz do zawartości
ddawid

Godny następca Panasonica 47 AS650E

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam forumowiczów. Stoję przed problemem zmiany TV na nowy, większy. Posiadam Panasonic 47AS650E jak w tytule widać. Ogólnie byłem z niego zadowolony, jakość obrazu wystarczająca, mimo matrycy IPS jakość czerni też mi nie przeszkadzała, dźwięk nie ma żadnego znaczenia bo TV podłączam poprzez amplituner do kolumn zewnętrznych, jedyne co niedomagało to funkcje smart. Oglądam tv głównie na wprost z odległości ok 3,5 metra, w ciągu dnia zwykłe programy a wieczorami filmy, sport bardzo rzadko. Sygnał z Cyfrowego Polsatu, Netflix/YouTube przez WiFi, laptopa przez hdmi lub pendrive z USB, konsole w ogóle bo nie gram wcale na TV. Aplikacje które są mi niezbędne to Netflix i YouTube. Coś czego bym oczekiwał w nowym TV to WiFi, system typu WiDi lub jego pochodne typu screen mirroring itp. Philips odpada (złe doświadczenia), Marki typu Manta też skreślam, system Android też odpada (również złe doświadczenia), Shafi także że względu na złe opinie użytkowników. Maksymalna szerokość TV to 120cm. Co do złączy to na pewno cyfrowe wyjście optyczne (potrzebne mi do podłączenia amplitunera), HDMI minimum 2 szt. (jedno do dekodera Cyfrowego Polsatu, drugi do laptopa), USB minimum 1 szt. (do pendrive lub dysku zewnętrznego). Czy ktoś mógłby polecić coś spełniają cego moje kryteria? 

Edytowane przez ddawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś w asortymencie LG lub Samsunga jest godne polecenia, czy raczej słabizna w cenie do 2800?

Dość ciekawie wygląda seria GX800 ale jeśli dobrze spojrzałem to maja 50", 58" i 65". 50" to niewiele więcej niż mam obecnie 🙂 a 56" ma szerokość ponad 129 cm a to już mi się nie zmieści w miejsce na telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jakaś propozycja 55" by mnie ucieszyła, bo 58" i powyżej niestety nie wejdzie 😞

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony xf9000 ale trzeba (i warto) dopłacić do chyba 3500-3600

albo samsung q70 - cena podobna do xf90

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ddawid napisał:

Tak więc jakaś propozycja 55" by mnie ucieszyła, bo 58" i powyżej niestety nie wejdzie 😞

 

Zdecydowanie Samsung Q70 jesli nie moze byc to 58 cali a musi byc 55. Ewentualnie Panasonic 50' GX800/830.  

PS. Jesli budzet by mozna powiekszyc to oled 55 cali, najlepiej Panasonic GZ 950 (w wakacje powinien zjechac z cena jeszcze nieco).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że Samsung 55Q60R/67R spełnił by moje oczekiwania. Myślałem też nad LG 55SM8600, ale przeglądając testy oby tych propozycji myślę, że LG odpada ze względu na funkcję local dimming, która wyraźnie nie domaga w tym TV. Z włączonym, jak widziałem jest tragedia, a z wyłączonym podczas oglądania w ciemności czerni nie ma wcale (podobno, bo w teście tego nie pokazano). Samsung dużo lepiej radzi sobie w tym względzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Proponuje   jednak Panasonica. Samsung  jest bardzo awaryjny, nawet  model premium psuje sie bardzo czesto .Moge napisac ze naprawiam   telewizory , to moj zawod. Przeczytaj  ten watek od poczatku jesli masz czas,   w tym watku  sa moje  komentarze.Moze zmienisz zdanie.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/page/44/#comments

 

Edytowane przez grundig
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ddawid napisał:

 

Myślę, że Samsung 55Q60R/67R spełnił by moje oczekiwania. Myślałem też nad LG 55SM8600, ale przeglądając testy oby tych propozycji myślę, że LG odpada ze względu na funkcję local dimming (...)

Tak LG to slaba opcja wiec bardzo slusznie ja tak wlasnie oceniles. Q70 (na 2019r to wazne) jest lepszym/wartym doplaty modelem od Q60.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Samsung 55MU7002 byłby godny uwagi? Dużo dobrych opinii zbiera i choć już dość stary to w testach jakości obrazu dorównuje droższym nowszym konkurentom

Edytowane przez ddawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ddawid napisał:

A czy Samsung 55MU7002 byłby godny uwagi?

To udany tv byl. Szkopul w tym, ze to model na 2017r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Xisiek napisał:

To udany tv byl. Szkopul w tym, ze to model na 2017r.

A 55NU8002? Co prawda z 2018 r ale w testach pokazuje ponadprzeciętną jakość obrazu, do tego 120Hz VA (co jest mi raczej bliższe od IPSów, bo oglądam na wprost lub pod niewielkim kątem), kontrast i HDR  duzo lepsze od zeszłorocznego 55RU8002 czy wielu droższych, nowszych propozycji z konkurencji. Dużo lepiej od branego przeze mnie pod uwagę 55Q67R. Nie mogę tylko znalęźć czy w przypadku 55NU8002 rzucę pulpit kompa na ekran bez kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ddawid napisał:

 

A 55NU8002? Co prawda z 2018 r ale (...)

Cos kolega niezbyt ogarniety - kolejny raz  ogladasz/nastawiasz sie na od dawna nieprodukowany model, ktorego nie ma w sklepach.

Zreszta wszystko co dobre i dostepne masz wskazane juz dawno temu w postach powyzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie już nieobecny w ofertach, źle spojrzałem.

Biorąc pod uwagę wszystko powyższe chyba Samsung 55Q67R będzie następcą mojego Panasonica. Dziękuję wszystkim za pomocne komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jeszcze jedno pytanie mam tym razem odnośnie dźwięku. W specyfikacji Samsunga 55Q67R podają, że jest brak kodeka DTS. TV będę miał podłączony do kolumn stereo optykiem przez amplituner, materiały video będę oglądał, jak wspomniałem na początku z Netflixa, Cyfrowego Polsatu i laptopa przez HDMI lub, z uwagi na obecność WiFi Direct bezprzewodowo po WiFi (w takiej sytuacji odtwarzanie z USB lub poprzez DLNA raczej wykluczam). I tu powstaje moje pytanie (bo kompletnie się na tym nie znam): z czym wiąże się brak wsparcia DTSu? Czy to oznacza, że nie będę miał dźwięku przestrzennego 5.1, 7.1 itp? Czy jeśli w materiale będzie tylko dźwięk przestrzenny to nie będę miał go wcale? W sytuacji odtwarzania z laptopa (bezprzewodowo czy HDMI) nie będzie problemu, bo to komputer będzie odtwarzaczem a TV tylko zewnętrznym ekranem (jedynie przez DLNA byłby problem), z Netflixem też raczej problemu nie będzie, bo jak zauważyłem zwykle jest dostępny zarówno dźwięk 5.1 jak i stereo w każdym filmie. Problem byłby, jeśli dobrze rozumuję z odtwarzaniem po USB lub DLNA, a jak z Cyfrowym Polsatem  to nie wiem. Proszę o pomoc w tym zakresie językiem w miarę amatorskim 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...