Skocz do zawartości
BarszczSosnowskiego

Telewizor do PC - praca z grafiką, gry, internet. 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich :)

Szukam TV 4K jako ekran do PC. 

Co będę robił: praca w CorelDraw, pakiecie Adobe, gry, internet, YouTube.

Czego NIE będę robił: Netflix, HBO itd... (kompletnie nie oglądam seriali i filmów!)

Zależy mi na: jak najlepsza matryca (kontrast, reprodukcja kolorów), dobra współpraca z PC (chroma 4:4:4), przestrzeń robocza (4K), niski input lag, ew. sprawny local dimming - w tej klasie możliwe?

NIE zależy mi na: pilot, system, nagłośnienie, design, stopki - TV będzie tylko podwieszonym nad biurkiem ekranem.

Cytat

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1m pracując/grając, 3,5m oglądając/słuchając YT do spania - ale tą odległość możemy pominąć

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 osoba

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Kilka godzin dziennie, od boku 

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-L32ET5 3D i 2x DELL P2414H (monitory)

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą matrycę, chrome 4:4:4, niski input lag

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K praca w pulpicie, 1080p gry

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 godzin

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej mat

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? YouTube - często astronomia, nauka

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, PC, 25% czasu

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Popołudnie, wieczór

17. Preferencje co do wielkości? 49-55"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba reprodukcja kolorów, clouding, kulawy local dimming, ogólnie wady związanie z matrycą - głównie jej podświetleniem

19. Preferencje co do marki ? Obojętnie

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000-3300zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeśli matryca będzie miała ku temu predyspozycję - tak

Mam nadzieje że za bardzo tu nie nabrudziłem...

Postanowiłem stworzyć wątek gdyż wymagania mam dość nietypowe (PC i praca z grafiką, 0 filmów/seriali, tylko jakość matrycy, dodatki kompletnie zbędne).

Dzięki za propozycję i pozdrawiam :)

Edytowane przez BarszczSosnowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Clouding niestety dotyczy wszystkich lcd.

Do  3000 zl   wybralbym  Panasonica GX800,GX810,820 .Juz  kilka razy polecalem ten model telewizora.

Plusy to rekomendacja  kupna tego telewizora w HDTVTEST

https://www.youtube.com/watch?v=H3KS9PohJHY

Dobre komentarze od  osob z avforums.

https://www.youtube.com/watch?v=-l5GZPLuq0g

Lepsza od innych telewizorow reprodukcja  kolorow . W telewizorze widac tez  wiecej szczegolow.Obejrzyj  film nizej

Niski  input lag

https://www.youtube.com/watch?v=DDusSmcMIwY

Zdecydowanie polecam.W telewizorze panel glare , zdecydowanie lepszy od   matowego.

 

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlaczego nie.Mam laptopa HP ENVY z panelem glare.Posiadam tez monitor  HP 27EA z panelem glare.

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podesłanie wartościowych materiałów z YT :) Obejrzałem i raczej go wezmę. Szczerze mówiąc to był jeden z 3 nad którymi się zastanawiałem (GX800, RU8002, Q60/67). Błyszczący ekran nie będzie problemem, w planach i tak były grubsze rolety. W sklepie na K i Allegro widzę wersje 50" GX820E za 2499zł i chyba na tą opcję się zdecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zamówiłem, przyszedł i jestem zadowolony :) Uważam że trafiłem na dosyć dobry egzemplarz matrycy - mało widoczne wady typu clouding itd. Dzięki za polecenie!

Póki co JEDNA WADA! Podświetlenie "piszczy" gdy jest na innej wartości niż 0-10 lub 95-100... od 10 do 95 słychać pisk jakby cewek. Dodam też że mam wrażliwe ucho, nawet na dźwięki ~20k Hz. Ktoś coś dopowie?

Mam jeszcze pytanie. Czy jest gdzieś w necie dostępny wątek/tutorial o regulacji tego TV pod PC? Co jak ustawić itd. Póki co mam tryb "Gra", kontrast, nasycenie itd. wedle uznania. Mam zablokowane kilka opcji (nie wiem czy to tego że korzystam z trybu "Gra" czy może muszę zdjąć jakieś ograniczenia w opcjach). Szukałem w PL i ENG internecie ale nie mogę trafić na dobre info na ten temat. Póki co przeglądam ogólny temat o kalibracji z Naszego forum :)

Z góry dzięki i pozdrawiam.

IMG_20200606_124525.jpg

Edytowane przez BarszczSosnowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BarszczSosnowskiego napisał:

Hej. Zamówiłem, przyszedł i jestem zadowolony :) Uważam że trafiłem na dosyć dobry egzemplarz matrycy - mało widoczne wady typu clouding itd. Dzięki za polecenie!

Póki co JEDNA WADA! Podświetlenie "piszczy" gdy jest na innej wartości niż 0-10 lub 95-100... od 10 do 95 słychać pisk jakby cewek. Dodam też że mam wrażliwe ucho, nawet na dźwięki ~20k Hz. Ktoś coś dopowie?

Mam jeszcze pytanie. Czy jest gdzieś w necie dostępny wątek/tutorial o regulacji tego TV pod PC? Co jak ustawić itd. Póki co mam tryb "Gra", kontrast, nasycenie itd. wedle uznania. Mam zablokowane kilka opcji (nie wiem czy to tego że korzystam z trybu "Gra" czy może muszę zdjąć jakieś ograniczenia w opcjach). Szukałem w PL i ENG internecie ale nie mogę trafić na dobre info na ten temat. Póki co przeglądam ogólny temat o kalibracji z Naszego forum :)

Z góry dzięki i pozdrawiam.

IMG_20200606_124525.jpg

A jaką wersję zamówiłeś? 800, 810, 820 czy 830?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega  wyzej napisal.Ten sam panel ,roznica  to  kolor obudowy  telewizora i inna podstawa telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...