Skocz do zawartości
Redakcja

Testujemy najtańszy organiczny telewizor LG OLED B9 w pełni gotowy na Xbox Series X oraz PlayStation 5

Rekomendowane odpowiedzi

Testujemy najtańszy organiczny telewizor LG OLED B9 w pełni gotowy na Xbox Series X oraz PlayStation 5

Czy można obecnie kupić niedrogo wysokiej klasy telewizor do Xbox Series X i PlayStation 5, który wykorzysta ich pełny potencjał? Maj to ulubiony miesiąc dla kupujących nowe ekrany. Wszystko ze względu na schyłek generacji modeli z 2019 roku a co za tym idzie najniższe możliwe ceny i okazja aby zakupić doskonały sprzęt na lata bez zbędnego przepłacania za nowość. Idealnym przykładem takiego telewizora jest LG OLED B9, który na premierę kosztował około 7499 zł a obecnie trzeba za niego zapłacić niewiele ponad 4700 zł. Ze względu na swoje wysokie parametry obrazu oraz bogate możliwości multimedialne, jest on też łakomym kąskiem dla fanów gamingu. Jak więc sprawdzi się z obecnymi konsolami ale co ważniejsze ile wyciśniemy z konsol nowej generacji jak Xbox Series X oraz PlayStation 5?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad kupnem 65 cali, teraz mam sony xf 9005 i nie wiem czy jest sens zamieniać, wiem że to oled i obraz zamiata, pytanie jak hdr. Szukałem c9, ale widzę że je wymiotło, przynajmniej w mojej miejscowości. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dragonosi napisał:

Sam zastanawiam się nad kupnem 65 cali, teraz mam sony xf 9005 i nie wiem czy jest sens zamieniać, wiem że to oled i obraz zamiata, pytanie jak hdr. Szukałem c9, ale widzę że je wymiotło, przynajmniej w mojej miejscowości. Pozdrawiam

tu na forum jest jeden "ekpert" co też ma xf90 i wg niego nie ma sensu - bo na xf90 jest o niebo lepszy obraz :)

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu bo XF to jest dość dobry i uniwersalny tv nie tylko do filmów ale i do grania czy PC bez ryzyka wypaleń. 

A jak ktoś ma pieniądze i kaprys aby wymienić na OLED to oczywiście, że można ale czy jest w tym wielki sens mając już przyzwoity tv? 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus71 nie bądź taki do przodu bo ci z tylu zabraknie . Tak XF ma świetny obraz i powie ci to bardzo wielu ludzi . Zresztą nie bez kozery pozostał w ofercie Sony na ten rok możesz sobie zaklinać rzeczywistość . Fakt jednak , że Oledy wygrywają w innych aspektach takich jak np czerń i z tym tez się oczywiście zgodzę .

  • Dzięki 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damianos19932 napisał:

Fakt jednak , że Oledy wygrywają w innych aspektach takich jak np czerń i z tym tez się oczywiście zgodzę .

Przestań manipulować. Faktem jest to, że OLEDy wygrywają z każdym TV obecnym na rynku najważniejszym parametrem wpływającym na jakość obrazu - KONTRASTEM.

Za każdym razem powtarzasz, że jak ktoś potrzebuje idealnej czerni, nie wiadomo po co to, niech kupi sobie OLEDa i wpatruje się w niego po ciemku. To jest manipulacja i bagatelizowanie faktu, że ta idealna czerń daje nieskończony kontrast, czyli bardzo bardzo pożądaną w wyświetlaczu cechę.

9 godzin temu, dragonosi napisał:

Sam zastanawiam się nad kupnem 65 cali, teraz mam sony xf 9005 i nie wiem czy jest sens zamieniać, wiem że to oled i obraz zamiata, pytanie jak hdr. 

Zależy czego oczekujesz. Jeżeli masz teraz 55 cali, to zamiana na OLED 65 cali da trochę frajdy. Pytanie czy za to trochę więcej frajdy jesteś w stanie zapłacić tyle hajsu. Jeżeli masz go pod dostatkiem i nie wiesz czy kupić najnowszego iphone'a czy zamienić TV to ja bym brał TV. Natomiast jeżeli Ci się nie przelewa to spokojnie ten XF9005 wystarczy jeszcze do następnego przełomowego momentu w branży (czyli np nowa generacja OLEDów z jasnością powyżej 1 tys nitów, miniLEDy z kilkoma tysiącami stref wygaszania, może nawet doczekasz microLEDów) 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLEDy i 1000+ nit hehe. Już to widzę... nowy tv co rok (i to w najlepszym wypadku), ew. serwisant w domu z nową matrycą. Chyba że będą robić te ekrany grubsze z dobrym chłodzeniem,  może nawet aktywnym. Tyle że to nieopłacalne rozwiązanie. 

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Damianos19932 napisał:

Klaus71 nie bądź taki do przodu bo ci z tylu zabraknie . Tak XF ma świetny obraz i powie ci to bardzo wielu ludzi .

może świetny jak za 3500zł - dla mnie obraz jest taki sobie - do oleda nie ma wogóle podejścia

widać to nawet za dnia - wystarczy popatrzeć na obraz w salonie sony - stoją często obok siebie: nawet lepszy xg95 i a8/a9 - a jak ktoś nie widzi różnicy to mu faktycznie starczy lcd z 50 strefami

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, efel napisał:

Przestań manipulować. Faktem jest to, że OLEDy wygrywają z każdym TV obecnym na rynku najważniejszym parametrem wpływającym na jakość obrazu - KONTRASTEM.

Za każdym razem powtarzasz, że jak ktoś potrzebuje idealnej czerni, nie wiadomo po co to, niech kupi sobie OLEDa i wpatruje się w niego po ciemku. To jest manipulacja i bagatelizowanie faktu, że ta idealna czerń daje nieskończony kontrast, czyli bardzo bardzo pożądaną w wyświetlaczu cechę.

Zależy czego oczekujesz. Jeżeli masz teraz 55 cali, to zamiana na OLED 65 cali da trochę frajdy. Pytanie czy za to trochę więcej frajdy jesteś w stanie zapłacić tyle hajsu. Jeżeli masz go pod dostatkiem i nie wiesz czy kupić najnowszego iphone'a czy zamienić TV to ja bym brał TV. Natomiast jeżeli Ci się nie przelewa to spokojnie ten XF9005 wystarczy jeszcze do następnego przełomowego momentu w branży (czyli np nowa generacja OLEDów z jasnością powyżej 1 tys nitów, miniLEDy z kilkoma tysiącami stref wygaszania, może nawet doczekasz microLEDów) 

Efel ja już cię kiedyś wyjaśniłem . Skończ ze swoimi śmiesznymi teoriami Oled z 1000 nitów trzymajcie mnie 

Edytowane przez Damianos19932
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dragonosi napisał:

Sam zastanawiam się nad kupnem 65 cali, teraz mam sony xf 9005 i nie wiem czy jest sens zamieniać, wiem że to oled i obraz zamiata, pytanie jak hdr. Szukałem c9, ale widzę że je wymiotło, przynajmniej w mojej miejscowości. Pozdrawiam

Na pewno obraz będzie lepszy, ale nie wiem czy warto wydawać taką kasę żeby zastąpić w sumie nowy TV.

 

27 minut temu, Damianos19932 napisał:

Skończ ze swoimi śmiesznymi teoriami Oled z 1000 nitów trzymajcie mnie 

Wiesz, że technologia się rozwija? A OLED jako technologia jest w zasadzie dopiero w powijakach, więc nie bardzo widzę dlaczego rozwój pod względem jasności miał się zatrzymać już teraz. W szczególności jeśli Panasonic jest w stanie wyciągnąć z obecnych paneli około 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
40 minut temu, raus napisał:

Na pewno obraz będzie lepszy, ale nie wiem czy warto wydawać taką kasę żeby zastąpić w sumie nowy TV.

 

Wiesz, że technologia się rozwija? A OLED jako technologia jest w zasadzie dopiero w powijakach, więc nie bardzo widzę dlaczego rozwój pod względem jasności miał się zatrzymać już teraz. W szczególności jeśli Panasonic jest w stanie wyciągnąć z obecnych paneli około 900.

Wiem , że technologia się rozwija . Każda technologia się rozwija , ale są pewne granice .  Jasne możnaby pewnie zwiększyć jasnosc paneli Oled nawet i do 1400 tylko , że za długo takiego telewizora byś sobie nie poużywał więc jest to taka sztuka dla sztuki . Zresztą ja sam w swoim tv nie używam trybu „żywy” bo jasnosc ekranu już jest serio przegięta i nawet nie jest to zdrowe dla oczu . Panasonic oczywiście może się chwalić takimi wartościami , ale inną kwestią jest żywotność takiego tv . Oczywiście wiesz tez zapewne , że po dłuższym użytkowaniu na  trybie z podkreconą jasnością może dojść do wypaleń itp.

Edytowane przez Damianos19932
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszej technologii. Zobacz chociażby na zwykłe diody LED - przez kilkanaście lat z czegoś, co nadawało się do podświetlenia wskaźnika, udało się zrobić diody, których kilkanaście sztuk wystarczy do oświetlenia pokoju.

Chociaż póki co nie spodziewałbym się obrazowych rewolucji tak długo jak nie będzie realnej konkurencji. Po co LG ma inwestować w podnoszenie jasności paneli, jeśli mogą większość wysiłku skierować w obniżenie kosztu produkcji, czyli w zapewnienie sobie większego zysku. Tym bardziej, że i tak mają już najtańsze TV z topową jakością, więc obniżenie kosztu produkcji nie musi przełożyć się na spadek cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, raus napisał:

Przy dzisiejszej technologii. Zobacz chociażby na zwykłe diody LED - przez kilkanaście lat z czegoś, co nadawało się do podświetlenia wskaźnika, udało się zrobić diody, których kilkanaście sztuk wystarczy do oświetlenia pokoju.

Chociaż póki co nie spodziewałbym się obrazowych rewolucji tak długo jak nie będzie realnej konkurencji. Po co LG ma inwestować w podnoszenie jasności paneli, jeśli mogą większość wysiłku skierować w obniżenie kosztu produkcji, czyli w zapewnienie sobie większego zysku. Tym bardziej, że i tak mają już najtańsze TV z topową jakością, więc obniżenie kosztu produkcji nie musi przełożyć się na spadek cen.

Nie wiem co przyniesie przyszłość , mówi się o microledach , każda kolejna technologia  ma zrewolucjonizować rynek tv czy to inny. Różnie z tym wychodzi . Czytając różne fora zagraniczne i polskie moim zdaniem Oled został wypuszczony za wcześnie i niedopracowany dopiero od jakiegoś czasu można stwierdzić , że są to tv które można spokojnie używać (chodzi mi tu o kwestie wypaleń poprzez obraz statyczny i tłumaczenie producentów , że ta technologia tak ma i to nie producenta  problem )  Masz rację tez uważam , że rewolucji szybko nie będzie bo tak jak piszesz czemu LG miałoby strzelać sobie w kolano jeśli to oni produkują matryce do Oledow dla innych producentów . Jednakze liczę tutaj na innowacyjność takich firm jak Samsung , TCL ,Sony czy pomniejszych jak Xiaomi które szturmem wbiło się na rynek tv.

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W telefonach z ekranami OLED jest już chyba nawet 1200 nit ale to są małe ekrany i zwykle nie używa się ich często przy treściach z HDR. I bez tego nie raz się zdarzały wypalenia w takich ekranach, choćby od korzystania z nawigacji. Nie bez powodu w tv z żyłowaniem jasności jest trudniej, przecież to znacznie większy ekran więc i bardziej problemantyczny. Nawet przy obecnych wartościach jasności potrafią się wypalić bo to jest cecha tej technologii o czym niektórzy zapominają. 

I dobrze zauważyliście że LG nie musi się teraz nawet za bardzo starać bo mają praktycznie monopol na takie ekrany do tv. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damianos19932 napisał:

Skończ ze swoimi śmiesznymi teoriami Oled z 1000 nitów trzymajcie mnie 

Trzymajcie go i to mocno bo nam zaraz chłopak spadnie i się potłucze, biedaczek:

41 minut temu, LV426 napisał:

W telefonach z ekranami OLED jest już chyba nawet 1200 nit ale to są małe ekrany i zwykle nie używa się ich często przy treściach z HDR

 

  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic wstrzymam się z zakupem, chyba że po drodze trafi mi się 65 c9 w dobrej cenie. Nie pali się, tv sony jak najbardziej spełnia swoje zadanie. LG chciałem ze względu na hdmi 2.1 i konsole next gen. Czas to pieniądz, zapaść gospodarcza która się szykuje pewnie spowoduje szybki spadek cen., chyba że siądzie produkcja w chinach ze względu na pandemie co może spowodować drożyznę.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2020 o 17:51, bomel91 napisał:

Myślicie, że odtworzy 4k 120hz hdr? 

Tak. Vincent Teoh potwierdził to u inżynierów LG. Dotyczy to sygnału podawanego przez HDMI np. PlayStation 5 czy Xboxa Serwis X.

Edytowane przez Bambolo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...