Skocz do zawartości
Kazik1010

Tani 75" tzn. cena = jakość ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem już kilka wątków na forum wiem, że jeżeli TV ma być porządny to trzeba za niego zapłacić.

Stałem przed dylematem mniejszy, a "lepszy" czy też większy i "gorszy", w efekcie czego wygrała opcja numer 2, czyli coś tańszego (nie najtańszego), ale za to 75".

Stało się to, ze względu na:

- dosyć wąskie wykorzystanie TV, tzn. telewizja Vectra, nieraz jakiś filmik/serial (fullHD, rzadko zdarza się 4k) oraz PS4 PRO (pewnie w dalszej perspektywie PS5), lecz to amatorsko

- obecnie posiadanego Samsunga MU7000 55" (więcej można poczytać o nim TUTAJ), który w pełni spełnia moje oczekiwania i jest dla mnie idealny (zarówno funkcjonalnie jak i obrazowo), a gdyby była obecnie wersja 75" tego TV w sprzedaży to by problemu nie było (no oczywiście w zależności za ile $)

 

Odnosząc się do tego prawie 3 latka (bazując na samych danych TUTAJ) godnym następcą wydaje się być Samsung QE75Q60RA (będący w cenie ciut powyżej 6k).

I tu pytanie do znawców, czy jest coś innego godnego rozważenia, gdzie cena będzie odpowiadała jakości, a ta znowu będzie adekwatna do wydaje mi się, niezbyt wygórowanych oczekiwań?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kazik1010 napisał:

Przeczytałem już kilka wątków na forum wiem, że jeżeli TV ma być porządny to trzeba za niego zapłacić.

Stałem przed dylematem mniejszy, a "lepszy" czy też większy i "gorszy", w efekcie czego wygrała opcja numer 2, czyli coś tańszego (nie najtańszego), ale za to 75".

Stało się to, ze względu na:

- dosyć wąskie wykorzystanie TV, tzn. telewizja Vectra, nieraz jakiś filmik/serial (fullHD, rzadko zdarza się 4k) oraz PS4 PRO (pewnie w dalszej perspektywie PS5), lecz to amatorsko

- obecnie posiadanego Samsunga MU7000 55" (więcej można poczytać o nim TUTAJ), który w pełni spełnia moje oczekiwania i jest dla mnie idealny (zarówno funkcjonalnie jak i obrazowo), a gdyby była obecnie wersja 75" tego TV w sprzedaży to by problemu nie było (no oczywiście w zależności za ile $)

 

Odnosząc się do tego prawie 3 latka (bazując na samych danych TUTAJ) godnym następcą wydaje się być Samsung QE75Q60RA (będący w cenie ciut powyżej 6k).

I tu pytanie do znawców, czy jest coś innego godnego rozważenia, gdzie cena będzie odpowiadała jakości, a ta znowu będzie adekwatna do wydaje mi się, niezbyt wygórowanych oczekiwań?

Jeżeli nie zamierzasz oglądać na tym TV treści 4K, albo rzadko to telewizor 75 cali da Ci zauważalnie gorszą jakość obrazu od obecnie posiadanego. Będziesz widział dużo więcej wad obrazu, szczególnie kompresowanego z telewizji. Kanały kablówki w full HD to będzie dramat na 75 calach oglądanych z bliska (tak do 3m). Telewizor 75 cali nie jest dla ludzi którzy nie oglądają treści 4K. Można go kupić dla fullhd ale ma to sens jedynie w przypadku gdy siedzisz daleko od ekranu 4-5m. 65 cali to jest już granica na której kablówka jeszcze wygląda jako-tako.  

Także przemyśl dobrze swoją decyzję. Ma ona sens, bo faktycznie jeżeli obecny TV Ci wystarcza to Q60RA też pewnie da radę pod względem jakości. Ale jeżeli nie zrobisz upgrade źródeł z których oglądasz (eliminacja kablówki na rzecz streamingu lepszej jakości, płyty BluRay 4K) to będziesz rozczarowany 75 calami

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam.

Bierz śmiało 75"

 

Oglądam trochę z HBO i Canal+ z odległości 3m i nie jest źle.

Wiadomo, jak zapuściłem sobie 4k HDR z YouTube, to mnie w fotel wcisnęło. Wow !!!

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel rzeczywiście masz rację, jest to rzecz którą warto rozważyć. Może troszkę nieprecyzyjnie się wyraziłem co do zakresu użytkowania, bo z góry założyłem, że nie jest dla mnie najistotniejsze "codzienne" oglądanie, bo z reguły są to "mało wartościowe" rzeczy w TV. W założeniu TV ma być maksymalnie wydajny (w stosunku ceny) do właśnie seriali/filmów, które oglądam w dużo lepszej jakości oraz pod konsolę. Godzę się na gorszą jakość kablówki, także w moim wypadku celuję mimo wszystko w 75" 

@raf7705 też mam 3m, więc zdaję się na Ciebie :D 

 

A czy pod względem alternatywy, godnej rozpatrzenia (chętnie tańszej :D) coś się znajdzie do Q60? Coś Philipsowego w ogóle warto rozważać albo jakiś starszy Sony ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kategorii cena/rozmiar, popatrzył bym jeszcze co ma LG....
Ale to musisz sobie porównać jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kazik1010 napisał:

A czy pod względem alternatywy, godnej rozpatrzenia (chętnie tańszej :D) coś się znajdzie do Q60? Coś Philipsowego w ogóle warto rozważać albo jakiś starszy Sony ?

Soniacz XG8096 w 75 calach jest podobno na VA i powinien to być ten sam poziom co Q60RA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, efel napisał:

Soniacz XG8096 w 75 calach jest podobno na VA i powinien to być ten sam poziom co Q60RA

XG8096 wychodzi 1000zł taniej niż Q60RA, a to już nie byle co.

Jak czytałem o nim to właśnie nie do końca jestem pewny czy jest VA (TUTAJ niby piszą, że jest), ale nie ma 100Hz, z tego co widzę, chociaż realnie nie wiem na ile mi to potrzebne :D

Do tego Android, na temat którego różne opinie chodzą. Tak poza tym Direct LED wydaje się być na plus no i raz jeszcze cena.

Głównie matryca i 100Hz jest dla mnie tutaj znakiem zapytania, ale pytanie czy to kompromis na który można się zgodzić przy 1000zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kazik1010 napisał:

Głównie matryca i 100Hz jest dla mnie tutaj znakiem zapytania, ale pytanie czy to kompromis na który można się zgodzić przy 1000zł ?

Jeżeli nie zamierzasz oglądać sportu i nie lubisz upłynniaczy w filmach (efekt opery mydlanej) to 120Hz można sobie podarować.

Ale Samsungi są generalnie lepsze dla graczy - niski input lag, VRR, funkcje typu Game Motion Plus zawsze przyciągają do tych TV graczy i to powinieneś rozważyć, czy będzie Ci na tym zależało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czasy sa tak powalone, ze bez organoleptycznej oceny smuzenia danego panelu (o czym nie wie wielu) nie mozna jednoznacznie/w ciemno stwierdzic, ze bedzie duza roznica/brak smuzenia miedzy uplynniaczem zwyklym a tym uplynniaczem 120Hz.

Dzis sa po prostu badziewiaki 120Hz  i solidne panele z uplynniaczem 60Hz (vide np. Panasonic w wyzszych modelach). Ale jako, ze jedyna regula jest brak regul -3a sprawdzac, sprawdzac, sprawdzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że dzisiaj i pewnie w najbliższych dniach/tygodniach będzie ciężko cokolwiek sprawdzić samemu w sklepie, a wtedy modele z ubiegłego roku mogą już być wyprzedane, albo promocje trochę mniejsze - swoją drogą ma ktoś jakieś doświadczenia w terminarzu opłacalności zakupu TV ? 

Jakoś kierunkuje się mimo wszystko w Q60. Zeszłoroczny model, z przyzwoitymi osiągami. Kolejny (nie OLED) godny rozważenia to Q70 jak dla mnie (lub Sony XG), ale to koszt wyższy o CO NAJMNIEJ 2500zł, a wątpię żebym zauważył różnicę między nimi przy standardowym użytkowaniu. 

Wychodzi, że w cenie około 6000zł ciężko znaleźć godnego konkurenta dla Q60 przy 75". Pośledzę sobie jeszcze forum, oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kazik1010 napisał:

Problem w tym, że dzisiaj i pewnie w najbliższych dniach/tygodniach będzie ciężko cokolwiek sprawdzić samemu w sklepie, a wtedy modele z ubiegłego roku mogą już być wyprzedane, albo promocje trochę mniejsze - swoją drogą ma ktoś jakieś doświadczenia w terminarzu opłacalności zakupu TV ? 

Jakoś kierunkuje się mimo wszystko w Q60. Zeszłoroczny model, z przyzwoitymi osiągami. Kolejny (nie OLED) godny rozważenia to Q70 jak dla mnie (lub Sony XG), ale to koszt wyższy o CO NAJMNIEJ 2500zł, a wątpię żebym zauważył różnicę między nimi przy standardowym użytkowaniu. 

Wychodzi, że w cenie około 6000zł ciężko znaleźć godnego konkurenta dla Q60 przy 75". Pośledzę sobie jeszcze forum, oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie ;)

Jeśli chodzi o XG oraz nową serię XH to raczej nie polecam z roku na rok Sony robi regres w jakości swoich tv . Jeśli chciałbyś posłuchać ciekawych recenzji na temat to polecam zagraniczny kanał na yt quantum Tv  gościu z rozsądkiem gada  . Polecam Ci mocno Sonego ale z Serii XE ewentualnie XF ale to i tak regres względem XE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 16.04.2020 o 09:36, efel napisał:

Jeżeli nie zamierzasz oglądać na tym TV treści 4K, albo rzadko to telewizor 75 cali da Ci zauważalnie gorszą jakość obrazu od obecnie posiadanego. Będziesz widział dużo więcej wad obrazu, szczególnie kompresowanego z telewizji. Kanały kablówki w full HD to będzie dramat na 75 calach oglądanych z bliska (tak do 3m). Telewizor 75 cali nie jest dla ludzi którzy nie oglądają treści 4K. Można go kupić dla fullhd ale ma to sens jedynie w przypadku gdy siedzisz daleko od ekranu 4-5m. 65 cali to jest już granica na której kablówka jeszcze wygląda jako-tako.  

Także przemyśl dobrze swoją decyzję. Ma ona sens, bo faktycznie jeżeli obecny TV Ci wystarcza to Q60RA też pewnie da radę pod względem jakości. Ale jeżeli nie zrobisz upgrade źródeł z których oglądasz (eliminacja kablówki na rzecz streamingu lepszej jakości, płyty BluRay 4K) to będziesz rozczarowany 75 calami

 

Byłem praktycznie zdecydowany na 75Q60, ale postanowiłem sobie jeszcze porównać obraz z 75Q70 - w sensie czy zobaczę różnice (podświadomie wiedząc, że nie ma takiej opcji :D) 

Przygotowałem USB i udałem się do sklepu i teraz mam ciężki orzech do zgryzienia. Odpaliłem serial FHD (patrząc z odległości ok 3 metrów) najpierw na Q70, obraz jak dla mnie był nie do zaakceptowania, im szybsza scena akcji tym gorzej to wyglądało, następnie spróbowałem to samo na Q60, wydawało mi się że nieznacznie obraz jest lepszy ale to dosłownie nieznacznie (raczej obwiniał bym za to inne umiejscowienie telewizora w sklepie względem Q70). Na koniec włączyłem jeszcze na XG9505 i tutaj wydał mi się on bezkonkurencyjny, w sensie jego obraz najbardziej mi się podobał. Może nie był to najbardziej precyzyjny test na świecie ale sprawdziłem co potrzebowałem.

I teraz pytanko: czy macie namiary na jakieś artykuły/filmy gdzie omawiany, a bardziej pokazywany spadek jakości poszczególnych rozdzielczości filmów przy zwiększaniu wielkości TV? Próbowałem coś takiego wygooglować, ale niestety bezskutecznie. Chciałbym sobie to jeszcze przeanalizować, bo z tego co zobaczyłem w sklepie, tak jak napisałeś @efel przy 3m 75" wiąże się z rozczarowaniem, a jako że głównie będzie to TV "salonowy" to materiały tam będą pochodzić z TV kablowej, gdzie FHD (przynajmniej z nazwy), w kwestii jakości obrazu to max. Na chwilę obecną jednak myślę bardziej poważnie o 65"...

Edytowane przez Kazik1010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zauważyłeś że na Sony było lepiej i recenzje o tym od dawna mówią. Samsungi są ok ale modele powyżej Q70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Kazik1010 napisał:

Odpaliłem serial FHD (patrząc z odległości ok 3 metrów) najpierw na Q70, obraz jak dla mnie był nie do zaakceptowania, im szybsza scena akcji tym gorzej to wyglądało, następnie spróbowałem to samo na Q60, wydawało mi się że nieznacznie obraz jest lepszy ale to dosłownie nieznacznie (raczej obwiniał bym za to inne umiejscowienie telewizora w sklepie względem Q70). Na koniec włączyłem jeszcze na XG9505 i tutaj wydał mi się on bezkonkurencyjny, w sensie jego obraz najbardziej mi się podobał. Może nie był to najbardziej precyzyjny test na świecie ale sprawdziłem co potrzebowałem.

Jakie kryteria były tego testu, czyli co wpłynęło na to że obraz na Samsungu był nie do zaakceptowania, a na Sony bezkonkurencyjny?

Zdajesz sobie sprawę, że na to mogły wpłynąć choćby ustawienia danego telewizora i chęć manipulacji ze strony sklepu? Konkurentem Sony XG9505 są Samsungi od modelu Q80 wzwyż, ale Q70 na pewno nie odstaje od nich na tyle żeby był nie do zaakceptowania - tak przynajmniej mówią rzetelne testy.

Godzinę temu, Kazik1010 napisał:

czy macie namiary na jakieś artykuły/filmy gdzie omawiany, a bardziej pokazywany spadek jakości poszczególnych rozdzielczości filmów przy zwiększaniu wielkości TV? Próbowałem coś takiego wygooglować, ale niestety bezskutecznie.

Przecież możesz to sprawdzić sam. Masz telewizor 55 cali. Odpal kablówkę i siądź równe 2.2m od niego. Pooglądaj tak trochę i przyjrzyj się dokładnie obrazowi i jego wadom. Przy tej odległości obraz powinien wg tego kalkulatora:

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

mieć taką samą wielkość co 75 cali z trzech metrów. Ewentualnie jeżeli źle użyłem tego kalkulatora można to samemu obliczyć stosując trygonometrię. Ale zawsze metoda będzie taka sama - czyli usiąść bliżej obecnego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego wszystkiego zapomniałem dodać najważniejszego - XG9505  był 65" bo nie było akurat 75" więc z tego wynikła jego bezkonkurencyjność pod względem obrazu - po prostu FHD nie był jeszcze na tyle zapikselowany żeby to w czymś przeszkadzało. Podejrzewam, że bez względu na TV przy 75" wszędzie to będzie wyglądać tak samo. Później jeszcze porównywałem 65 XG9505 z 65 Q70 - i tutaj też obraz był na korzyść Sony, film po prostu był ładniejszy (cokolwiek to znaczy).

Ciężko mi to ocenić bazując na kalkulatorze, dużo zależy od samego programu. Wychodzi na to, że muszę nagrać kilka sekund poszczególnych programów i wtedy sprawdzić je na 75" to będzie dla mnie najbardziej miarodajne.

 

Edytowane przez Kazik1010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sam sobie, będzie dla potomnych :) 

Ponowiłem próbę, puszczając filmiki na youtube (różnego rodzaju, w różnych rozdzielczościach) na 75 Q60 i stanąłem w odległości 3m. Jednak pierwsza wrażenie nie było najlepsze, bo po dłuższej chwili nie było gorzej, nawet materiały 720p dało się przeżyć. FHD akceptowalne, w sensie można spokojnie oglądać i się nie denerwować. Wyjątkiem stanowią tutaj mecze, jak puściłem jakiś meczyk to "ludki" były trochę niewyraźne, ale do przeżycia na tyle co oglądam. 

Ostatecznie wybór pada na QE75Q60RA (trzeba tylko poczekać na jakąś przyzwoitą cenę).

Mam takie pytanko dodatkowe odnośnie HDMI 2.1. Czy ktoś wie coś więcej na temat tego czy Samsung coś testuje/certyfikuje obecnie w tej kwestii i jak uda im się przejść całą drogę to starsze telewizory (rocznik 2019 i 2018) mają dostać aktualizację właśnie do HDMI 2.1? Wyczytałem to w 2-3 miejscach gdzieś w internecie, ale nie wiem na ile to prawda?

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kazik1010 napisał:

Mam takie pytanko dodatkowe odnośnie HDMI 2.1. Czy ktoś wie coś więcej na temat tego czy Samsung coś testuje/certyfikuje obecnie w tej kwestii i jak uda im się przejść całą drogę to starsze telewizory (rocznik 2019 i 2018) mają dostać aktualizację właśnie do HDMI 2.1? Wyczytałem to w 2-3 miejscach gdzieś w internecie, ale nie wiem na ile to prawda?

stare tv na 100% nie dostaną hdmi 2.1 - elektronika tego nie obsłuży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazik1010 to uszeregujmy:

abys mial porzadny obraz na 75cali ogladany z 3m to musi to byc zasilane naprawde dobrym/gestym sygnalem (np. plyta 4k, zwykly BD, konsola, komputer, dema YT czy  Netflix ) cala reszta da mniejsza lub wieksza kiszke. 

Nie ma co sie dziwic, ze tv za 6500 jest nieco gorszy od tego za 8000, a oba sa gorsze od w sumie flagowca Sony za ponad 10 000, ktory bynajmniej tez idealny nie jest :)

Aktualizacja starych modeli do HDMI 2.1 przez Samsunga? To chyba ktos to napisal 1.04 :D

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wstecznej kompatybilności do nowych portów. Jest to niemożliwe. 

Ja od siebie polecam OLED 65"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Kazik1010 to uszeregujmy:

abys mial porzadny obraz na 75cali ogladany z 3m to musi to byc zasilane naprawde dobrym/gestym sygnalem (np. plyta 4k, zwykly BD, konsola, komputer, dema YT czy  Netflix ) cala reszta da mniejsza lub wieksza kiszke. 

Nie ma co sie dziwic, ze tv za 6500 jest nieco gorszy od tego za 8000, a oba sa gorsze od w sumie flagowca Sony za ponad 10 000, ktory bynajmniej tez idealny nie jest :)

Aktualizacja starych modeli do HDMI 2.1 przez Samsunga? To chyba ktos to napisal 1.04 :D

Tak, lepiej bym tego nie ujął :D 

Co do HDMI nie wiem, gdzieś wyczytałem to pytam ale już nie mam wątpliwości, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że zakup został dokonany, podzielę się wynikami tego całego wątku, a może komuś w przyszłości to do czegoś się przyda...

 

Ostatecznie został zakupiony -> QE75Q70RA

Głównym powodem jego zakupu była CENA, gdyż pierwotnie czaiłem się na Q60, ale udało mi się wyrwać Q70 w normalnej cenie Q60, także długo się nie wahałem.

 

Generalnie jestem mega zadowolony i nie mam się do czego doczepić, co by dyskwalifikowało ten TV na moje potrzeby. Podzieliłbym to tak:

+ jakość obrazu, a Vectra - moja największa obawa na szczęście okazała się bezzasadna. Nie widzę znaczącego spadku jakości obrazu względem 55". Oglądałem filmiki na Youtube po sklepach w różnych rozdzielczościach i tam mnie to przerażało, nawet jak puściłem w sklepie FHD film też nie wyglądało to najlepiej. W domu wszystko (jak dla mnie) wygląda bardzo dobrze, zarówno youtube jak i film FHD spokojnie bez bólu można oglądać. Nawet jak są jakieś bardzo stare bajki 4:3 można to przeżyć - w sensie, że jakość nie powala, ale nie jest gorzej niż na 55".

+ jakość obrazu PS4 (filmy 4K) - tutaj widzę zauważalną różnicę w jakości względem MU7000, obraz jest wyraźniejszy, jaśniejszy, daje się to odczuć. Tryb gry robi robotę, a w filmach czuć tą "głębię". Zastanawiam się, czy zauważyłbym różnicę względem Q60 (pewnie nie), ale tutaj jest wszystko jak najbardziej na miejscu. 

+ wielkość (bardzo subiektywne kryterium) - dla odległości 3m 75" spisuje się idealnie, zaryzykowałbym stwierdzenie, że nawet 82" nie byłoby przesadą. Osobiście nie miałem już miejsca, ale ogólnie komfort grania/oglądania względem 55" jest dużo wyższy, a różnica jest odczuwalna.  Także tutaj jestem mega zadowolony, bo przez chwilę miałem myśli o 65", ale na szczęście skończyło się inaczej :D

 

- wykonanie - czuć tutaj plastik i chyba najbardziej irytuje mnie pilot, który został IMO uwsteczniony względem MU7000, dziwnie plastikowy, dziwnie wygięty z przyciskami, które mi nie są potrzebne (netflix, amazon...) 

- szybkość działania - nie do końca wiem z czego to wynika i na pewno nie jest to wielki minus, ale porównując po raz kolejny do MU7000 system wydaje się być wolniejszy, tzn. przejście z TV na youtube zajmuje chwilkę dłużej, jakby chwilowo lagował, szczególnie po uruchomieniu. Mimo wszystko na starszym Tizenie jakoś to sprawniej chodziło, chociaż może ma ktoś na to jakiś pomysł, co tu może być przyczyną?

- brak one-connect - wygodne rozwiązanie, gdy 35kg wisi na ścianie i jak się chce zmienić złącze, podpiąć USB czy cokolwiek innego, to trzeba kombinować...

- HDMI 2.1 - z perspektywy przyszłych konsol, trochę szkoda że nie ma, ale nie jest to coś bez czego nie można żyć, albo coś co znacząco ujmuje jakości produktu

 

Resumując bardzo udany zakup. Jakość obrazu - idealna, wykonanie - mogłoby być ciut lepsze. Ogólnie polecam.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...