Skocz do zawartości
Andykrk

Obecne ceny TV

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

Pisałem tu jakiś czas temu zastanawiając się nad wyborem TV. Poważnie rozważałem 55 calowego LG C9. Liczyłem że ceny pójdą w dół. W tamtym czasie ceny w elektromarkerach były ok 5300zł. Liczyłem, że ceny spadną poniżej 5 tys. Nawet w jednej wyprzedaży nocnej widziałem za 4800. Obecnie wszędzie ceny tego modelu są na poziomie 5999. Domyślam się, że jest to spowodowane obecna sytuacja. Jak myślicie czy ceny zostaną na tym poziomie czy jednak spadną w dół? Z jednej strony rozumiem że producenci będą chcieli odbić sobie kryzys i zawyża ceny. Z drugiej strony w czasie kiedy TV nie są produktami pierwszej potrzeby może obniża ceny żeby zachęcić ludzi do zakupów. 

Oprócz LG C9 gdzie jednak obawiam się trwałości technologii przy moim użytkowaniu rozważam też zakup Samsunga q80. Kosztuje ok 4,5. A może się nie ma się co zbytnio napinać i q70 śmiało wystarczy. Obecnie jest za ok 3,7. Zapraszam do dyskusji w ten nie łatwy czas 😊 zdrowia dla wszystkich 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Pandemia wywróciła również rynek TV do góry nogami. W tym roku nie będzie wiosennych wyprzedaży wielkanocnych. Sklepy na magazynach mają mało towaru, gdyż łańcuchy dostaw zostały poprzerywane. Sytuacja będzie wracać do normy kilka miesiecy i raczej to nie będzie dobry czas na kupowanie tv.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Waldo94 napisał:

Pandemia wywróciła również rynek TV do góry nogami. 

Negatywne skutki pandemii/epidemii dopiero sie tak naprawde pojawia jak to wszystko sie skonczy i opadnie przyslowiowy kurz. Teraz tak na dobra sprawe nie stalo sie jeszcze "nic" jesli chodzi o ekonomie/gospodarki narodowe.

2 godziny temu, Andykrk napisał:

Jak myślicie czy ceny zostaną na tym poziomie czy jednak spadną w dół? 

(...) Zapraszam do dyskusji w ten nie łatwy czas 😊 zdrowia dla wszystkich 😊

1.Zdrowie przyda sie wszystkim :) 2. Co bedzie nie wiadomo, trzeba by miec krysztalowa kule. 3. Nie zebym sie czepial, ale czy mozna "spasc do gory" ? ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Xisiek napisał:

Negatywne skutki pandemii/epidemii dopiero sie tak naprawde pojawia jak to wszystko sie skonczy i opadnie przyslowiowy kurz. Teraz tak na dobra sprawe nie stalo sie jeszcze "nic" jesli chodzi o ekonomie/gospodarki narodowe.

Chiny, Japonia i Korea, czyli defakto kraje, gdzie produkuje sie wiekszość komponentów do obecnych telewizorów wydaje sie że juz opanowały sytuacje. Co innego jednak w Europie, gdzie zlokalizowane są wszystkie montownie. Kryzys w branży nie będzie miał gigantycznych rozmiarów, ale jednak będzie troche odczuwalny.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANDEMIA - zostań w domu. Oglądaj wtedy video na telewizorze. Trzeba kupić do domu drugi czy trzeci odbiornik.

Mój tata to z mamą oglądają razem od lat tylko prognozę pogody.

WNIOSEK: przed nami gwałtowny wzrost sprzedaży tanich TV.

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe.

Ja z żoną mieszkam.

Mamy 55" do grania dla mnie.

79" w sypialni.

75" w salonie.

Dla każdego coś miłego

 no i 120" kinowe z projem w salonie .

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej. 
Pisałem tu jakiś czas temu zastanawiając się nad wyborem TV. Poważnie rozważałem 55 calowego LG C9. Liczyłem że ceny pójdą w dół. W tamtym czasie ceny w elektromarkerach były ok 5300zł. Liczyłem, że ceny spadną poniżej 5 tys. Nawet w jednej wyprzedaży nocnej widziałem za 4800. Obecnie wszędzie ceny tego modelu są na poziomie 5999. Domyślam się, że jest to spowodowane obecna sytuacja. Jak myślicie czy ceny zostaną na tym poziomie czy jednak spadną w dół? Z jednej strony rozumiem że producenci będą chcieli odbić sobie kryzys i zawyża ceny. Z drugiej strony w czasie kiedy TV nie są produktami pierwszej potrzeby może obniża ceny żeby zachęcić ludzi do zakupów. 
Oprócz LG C9 gdzie jednak obawiam się trwałości technologii przy moim użytkowaniu rozważam też zakup Samsunga q80. Kosztuje ok 4,5. A może się nie ma się co zbytnio napinać i q70 śmiało wystarczy. Obecnie jest za ok 3,7. Zapraszam do dyskusji w ten nie łatwy czas zdrowia dla wszystkich
Ja bym na twoim miejscu kupił Q90R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, raf7705 napisał:
17 godzin temu, Andykrk napisał:
Hej. 
Pisałem tu jakiś czas temu zastanawiając się nad wyborem TV. Poważnie rozważałem 55 calowego LG C9. Liczyłem że ceny pójdą w dół. W tamtym czasie ceny w elektromarkerach były ok 5300zł. Liczyłem, że ceny spadną poniżej 5 tys. Nawet w jednej wyprzedaży nocnej widziałem za 4800. Obecnie wszędzie ceny tego modelu są na poziomie 5999. Domyślam się, że jest to spowodowane obecna sytuacja. Jak myślicie czy ceny zostaną na tym poziomie czy jednak spadną w dół? Z jednej strony rozumiem że producenci będą chcieli odbić sobie kryzys i zawyża ceny. Z drugiej strony w czasie kiedy TV nie są produktami pierwszej potrzeby może obniża ceny żeby zachęcić ludzi do zakupów. 
Oprócz LG C9 gdzie jednak obawiam się trwałości technologii przy moim użytkowaniu rozważam też zakup Samsunga q80. Kosztuje ok 4,5. A może się nie ma się co zbytnio napinać i q70 śmiało wystarczy. Obecnie jest za ok 3,7. Zapraszam do dyskusji w ten nie łatwy czas emoji4.png zdrowia dla wszystkich emoji4.png

Ja bym na twoim miejscu kupił Q90R.

Q90R zdecydowanie poza budżetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, UHD fan napisał:

PANDEMIA - zostań w domu. Oglądaj wtedy video na telewizorze. Trzeba kupić do domu drugi czy trzeci odbiornik.

Mój tata to z mamą oglądają razem od lat tylko prognozę pogody.

WNIOSEK: przed nami gwałtowny wzrost sprzedaży tanich TV.

Widac, ze jestes mlody. Tak to dziala "jak juz" tylko na poczatku, ale na pewno nie w przypadku tv. Wiekszosc ludzi dawno juz ma odbiorniki, a kupowanie nowych tylko po to aby sluchac coraz wiecej drastycznych wiadomosci ocenilbym jako dalece watpliwe.

PS. Czesc ludzi, szczegolnie prowadzacych wlasne biznesy, juz dzis nie zarobkuje lub ma znaczy spadek dochodow. Nikt z nich w takich niepewnych czasach nie wydaje kasy na potrzeby tej kategorii.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Andykrk napisał:

Wczoraj q80r kosztował 4,5 a dziś już 5,3. Jakieś szaleństwo 🤯

Przerwany łańcuch dostaw i braki magazynowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Waldo94 napisał:

Przerwany łańcuch dostaw i braki magazynowe.

Mialbym watpliwosci, acz nie da sie tego wykluczyc. Niemniej juz zapewne za pare miesiecy w sklepach beda staly tv tylko klientow nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Xisiek napisał:

Niemniej juz zapewne za pare miesiecy w sklepach beda staly tv tylko klientow nie bedzie.

To napewno. Teraz jeszcze klienci są, ale towaru mało, dlatego podnieśli ceny.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...