Skocz do zawartości
immo11

Używany 75 cali ZD9 czy nowy 85xg95

Rekomendowane odpowiedzi

 Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Jedna osoba bokiem, reszta na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? po prawej stronie 2 m okno na wschód z roletą
7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma panasonic 55 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? oprócz oczywiście eleganckiego obrazu zależy mi na aplikacjach internetowych typu youtube, netflix itd.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?dekoder cyfrowego polsatu
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?dekoder cyfrowego polsatu, kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? informacyjne, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie
17. Preferencje co do wielkości? 75-85 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak zrywa internet
19. Preferencje co do marki ? nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? niekoniecznie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? kołoo 13000 z górką

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym ZD9. XG9505 to klasa niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ggregg napisał:

Mialem 75ZD9 i mam 85XG9505. Mozesz brac bez problemu XG

 

no i to jest odpowiedź, a jak z aplikacjami internetowymi i z blooming-iem na xg? bo ostatnio widziałem film na netfilxie i jak wyskoczyły napisy to się trochę przeraziłem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj egzemplarz XG jest idealny, bez bandingu i z bardzo slabym bloomingiem. ZD mial lekka plame na srodku ekranu zauwazalna na jasnym tle. Co do netfixa, to oba telewizory obsluguje Android, wiec roznicy nie bedzie. Ale najwazniesze, ze z 4m 85' jest zdecydowanie lepszym rozwiazaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, to chyba decyzja podjęta (wolałem się upewnić bo M. Koper rekomenduje raczej ZD9), czekać tylko teraz na jakąś promocję. Gość od Sony mówił że 20 jadą na pokaz nowych tv na 2020 rok i na początku kwietnia będą obniżki na zeszłoroczne. Mówił że warto poczekać::) zobaczymy☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecalbym zobaczyc , przed wyborem/zakupem, zdecydowanie ile stref ma w wersji 85 xg95 i jak wygladaja filmy w HDR (zakladam, ze w przyszlosci takie beda ogladane) kiedy sa pasy kinowe. W nizszych calarzach obecne modele Sony sobie z tym zwyczajnie nie radza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z pierwsza czescia twojej wypowiedzi, ze lepiej zobaczyc przed kupnem. Natomiast z druga nie zupelnie. Mam ten model od 6ciu miesiecy i moge ci potwierdzic, ze radzi sobie nawet z pasami kinowymi. A ty masz czy gdybasz ? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ggregg napisał:

 Mam ten model od 6ciu miesiecy i moge ci potwierdzic, ze radzi sobie nawet z pasami kinowymi.

czyli jest idealna czerń na tych pasach ? jak w ZD9 lub oled?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 a moze samsung 75" QLED Q85R. Podobne ceny całej trójki TV🤔

na allegro jest też 75Q90R za 13500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

czyli jest idealna czerń na tych pasach ? jak w ZD9 lub oled?

Jest rownie dobra jak w ZD9 (stal jeden obok drugiege przez prawie miesiac). Jak w oledach nie wiem, nie porownywalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 a moze samsung 75" QLED Q85R. Podobne ceny całej trójki TV na allegro jest też 75Q90R za 13500

 

Z tych dwóch, stanowczo ten drugi.

 

96 stref vs 480 stref.

 

Właśnie kupiłem go kilka dni temu i jestem bardzo zadowolony.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, raf7705 napisał:

96 stref vs 480 stref.

wychodzi że od nich lepszy byłby XG95 - niby tylko 32 strefy (a może 64) a czerń jak w 700 strefowym ZD9

sony dokonało cudu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ggregg napisał:

Jest rownie dobra jak w ZD9 (stal jeden obok drugiege przez prawie miesiac). Jak w oledach nie wiem, nie porownywalem

Ale na filmach nie w HDR czy na nich takze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xisiek napisał:

Ale na filmach nie w HDR czy na nich takze?

z powyższego testu na geex to wychodzi że nawet nie zbliża się do ZD9

strefy-podswietlenia-sony55xg9505.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co szukac tak daleko, skoro pod reka mamy doskonaly test Macka na 75' :

"Jest też podświetlenie direct LED z lokalnym wygaszaniem, jak na bardzo wysoki model przystało, aczkolwiek nie daje ono spektakularnych rezultatów. Sześćdziesiąt niezależnych stref nie pozwala uzyskać smolistej czerni w każdej ze scen, ale przecież musi pozostać jeszcze jakieś pole do poprawy dla modeli wyższych z oferty producenta. Chwali się też kultura pracy, nie ma aż tak dużo efektu halo i nie giną detale, czy to w czerni czy bieli. W połączeniu z rewelacyjnym oddaniem barw po skalibrowaniu matrycy zapewnia to bardzo “wideofilski” obraz, zbliżony do tego, który widział reżyser w studio przygotowując dla nas filmy, czy seriale. Sprawność HDR jest na wysokim poziomie zarówno przy oglądaniu jak i graniu na konsoli. Gracze na pewno docenią też bardzo niskie opóźnienie wejścia (input lag). Warto też wspomnieć, że XG95 dysponuje bardzo dużą jasnością przy oglądaniu zwykłej treści (SDR). Prawie 700 nitów to jasność, która pozwoli na komfortowe oglądanie w dzień, nawet w bardzo nasłonecznionych salonach. Jest to jeden z najwyższych wyników kiedykolwiek zanotowanych."
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-kd-75xg9505-test-bravia-2019-lcd-z-podswietleniem-direct-led/19/

No to teraz immo11 masz problem, zaufac moim oczom na dokladnie twoim wyborze, czy tym co gdziesz czytali, slyszeli, widzieli na przewaznie zdecydowanie mniejszych przekatnych... Nie zapomnij rowniez, ze 2 lata roznicy miedzy tymi dwoma modelami, to w technologii nie malo.

12 godzin temu, Xisiek napisał:

Ale na filmach nie w HDR czy na nich takze?

Na nich takze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie zostały po konsultacjach zostały dwa na polu, mianowicie 85xg95 i 75q90. Co więc radzicie. Oba są w podobnej cenie. Opinie samsung ma lepsze ale po to jest to forum aby opinie "znawców" weryfikować z profesjonalistami. Więc co byście doradzili?????????????????????????? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, raf7705 napisał:

A ja lepszy emoji1.png

😃, to już sobie jaja trochę robicie😄. Czyli ........?????

11 godzin temu, qazar napisał:

Ja bym brał po prostu większy 

a nie uważasz że 3,5 m na 85 cali to nie jest za mała odległość przy oglądaniu w 90% sygnału z telewizji typu cyfrowy polsat???

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% cyfrowy polsat? To daj sobie spokój z 85 calami 😄 idź w 65 cali bo ci oczy krwią zajdą 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, qazar napisał:

90% cyfrowy polsat? To daj sobie spokój z 85 calami 😄 idź w 65 cali bo ci oczy krwią zajdą 

Bez przesady...

W dawnych czasach przed paniką, tj przedwczoraj, jak była jeszcze Liga Mistrzów na Polsacie, oglądałem mecz i oczy wytrzymały! Ba, nawet było to dość przyjemne i ekscytujące (Liverpool-Atletico) :)

Co prawda oglądałem na nieco mniejszej przekątnej, bo na OLED 77"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...