Skocz do zawartości
darces2

powiedzmy prawde: moim zdaniem polsat to najgorsza platforma

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='crazy-j' post='45775' date='25.04.2007, 15:23 ']Do uzytkownikow platformy Polsatu ! Nie mam tej platformy, a ciekawi mnie jak widzicie jej przyszlosc ? Czy jest jakis kanal filmowy, ktory gdyby byl w HD to bylby warty polecenia ? Nie sadze, ze bedzie 5 wlasnych kanalow HD, sadze, ze skonczy sie na HD FILM i HD SPORT, reszta bedzie z importu - zgadzacie sie ? Czy gdyby nie bylo nowego kanalu filmowego w HD, tylko ktorys z dotychczasowych zostal przerobiony na HD to ktory najlepiej ? i czy bylibyscie zadowoleni ? I czy wogole czujecie chec wprowadzenia HD na tej platformie ? bo przeciez i bez tego dobrze sobie radzi, moze wiekszosc abonentow nie bedzie chciala wiecej placic za HD ?

PS. Tytul tematu uzywam za krzywdzacy, wedlug mnie zadna z platform w Polsce nie prezentuje obecnie odpowiedniego poziomu, a moje pytanie nie sa zlosliwe :unsure:[/quote]
Kanały filmowe w polsacie niestety jak dla mnie nie są ciekawe ale niestety dla mnie np. nka również nie ma ciekawych , sledze na bierząco co jest puszczane na mgm i nestety nie jest to dla mnie oferta ciekawa. podkreslam dla mnie. jesli chodzi o kanały hd , tak chce miec kanały hd i sadze ze duzo abonentów polsatu tez by chciało miec . z tego co słyszałem to kanały hd mają byc w dodatkowych pakietach np. polsat sport hd w pakiecie sportowym wiec nie bedzie obowiązku płacenia jesli ktos nie bedzie chciał miec hd tak mówili na konferencji chyba ze cos zmienią. przeciez hd to przyszłosc wiec wiadomo ze wszystkie platformy beda musiały miec w ofercie kanały hd i rozszerzac oferte. oczywiscie nie spodziewam sie ze ruszy polsat z 5 koanałi hd bo to by było za piękne a w naszym kraju takie rzeczy sie niestety bardzo rzadko zdarzają ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ustaleniu nomenklatury będzie łatwiej, a więc do rzeczy:
[1] Co jest za pojęcie: "nowatorskie doniesienia" ? Wyjaśnij proszę tę kategorię.
[2] " A ty chłopie .. " chłop to na ziemi był bo ją miał. Ja nie mam. Nie czuję się więc wspomnianym chłopem.
[3] [quote]wszystko wiesz tylko czy to prawda[/quote] Czy napisałem cokolwiek, że wiem bo posiadam wiedzę tajemną ?
Opieram się o tu na wiecznie IGNOROWANĄ oficjalną zapowiedz zamierzeń PC. Żródło wiedzy jest wskazane.
[4] [quote]Akurat blisko jestem właśnie polsatu ostatnio ... [b][size=4]A źródło mam dobre [/size][/b]...[/quote] Twoje osobiste zwierzenia są zbyteczne bo ta deklaraca stoi w jaskrawej sprzeczności z właściwym wypełnianiem Twojej społecznej misji, admina, czyli takiego który niepotrzebnie toleruje czarny PR i socjotechnikę anty-polsatową na którą zwracam w poście. I to jest temat postu. I tego się trzymajmy.
Poza tym nigdy nie spotkałem się żeby zawodowiec objaśniał, że " ... ma dobre żródło."
[5] [quote]Mam zmienić nazwę tematu bo komuś się to nie podoba?[/quote]
Nie rozumiesz o czym pisałem w poście. Zwróciłem uwagę na socjo-techniczy zabieg jakim jest utrzymywanie idiotycznego stwierdzenia w temacie. Jak dobrze wiemy wystarczy co jakiś czas podtrzymac temat aby utrzymywał się na widocznym polu i pracował.
Twoja nerwowa reakcja zdaje się to całkowicie potwerdzac ( nie mam znowu c z ogonkiem - co któryś updatye do ATI to ma).
Znowu manipulacja.
[6] " pasuje " jest nieeleganckim określeniem stosowanym przez praskich złodziejaszków ( a jestem z pragi) w temacie " na pasówkę" czyli podrabianie kluczy "YALE". Żyletka pękając dopasowywuje się do ząbków.

[b]Czyli, jakże miła ale typowa puskówka nic nie wnosząca do istoty HD.[/b]
Od admina oczekuję trochę wyższego poziomu ogólnego i większej erudycji a także opanowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwonił właśnie do mnie jeden z dyr. sprzedaży platformy "n".
[size=5][b]Będę "zbanowany".[/b][/size]
Pozdro.
I wszystko jasne.
Nie pierwszyzna. Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='45792' date='25.04.2007, 20:50 ']Dzwonił właśnie do mnie jeden z dyr. sprzedaży.
[size=5][b]Będę "zbanowany".[/b][/size]
Pozdro.
I wszystko jasne.
Nie pierwszyzna.[/quote]

bluray wielki zieeeeeeew dla Ciebie bo nudne jest to co piszecie. Dzięki tobie temat jest na topie :)

Ja uważam, że z 3 platform cyfrowych polsat jest najnudniejszy. Ani tu HBO czy canal+ z dobrymi filmami ani tu nowinek technologicznych jak w N. Nie ma co się dziwić, że każdy w niego wątpi skoro przez 10 lat niczym nas nie zaskoczył - co? nagle się zmienią? pewne rzeczy i ludzie nie nie reformowalni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='45646' date='24.04.2007, 12:23 ']Albo kupił sobie moduł CI albo wyciągnął z Sagema boxkey i już śmiga na Dreamboxie. Proste to przecież.

No niestety ostatnio w sklepie widziałaem wydawanego abonentowi właśnie starego Sagema. Byly jeszcze i stare Samsungi. Ostatnie oprogramowanie polepszyło znacznie działanie tych Sagemów ale nadal nie jest to sprzęt doskonały. Choć wersja z "internetem" miała zadatki na fajną zabawkę. Co do DSB305G się zgodzę. Jako tuner SD jest bardzo dobry. nie ma HD więc mnie już nie interesuje.

Dobrze wiesz, że to nieprawda. Nie ma podwójnej głowicy więc nagrywanie i oglądanie czegoś innego jednocześnie odpada. Zbyt wolny procesor( albo dysk. Albo jedno i drugie, kto ich tam wie) powoduje zawieszanie się tunera podczas oglądania z przesunieciem czasowym. No i oczywiście nie ma HD więc mnie nie interesuje :)

No jak bym nie liczył, wychodzi mi inaczej.

O.k. Polsat, Polsat2, Polsat Sport i Extra, Polsat ZiU nadają z wysoką jakością. Jak wygląda reszta kanałów? Jak wyglądają TVP1 i TVP2? TV4? Fajnie?

Nie wiem jak miało byc na początku. Wiem, że oferta VOD nie powala. Wiem też, że jeśli kiedykolwiek Polsat Cyfrowy wejdzie w VOD to sposób będzie ten sam.

Też chciałeś być obiektywny ale ci nie wyszło.[/quote]


hmmmm.....moje pytania były adresowane do innego użytkownika, ale dziękuję, że odpowiedziałeś za niego.

Powtórzę pytanie z poprzednich moich postów. No i kto będzie pokazywał EURO 2008 na wyłączność ? Odpowiem: ten SYFIASTY Polsat :P

PVR - Personal Video Recorder - powiedz, w którym miejscu ten tuner Echostara PVR nie zgadza się z nazwą PVR ? Ilość głowic nie ma nic do rzeczy, bo idziesz spać lub wyjeżdżasz, a programy się nagrywają. Oczywiście n-box recorder daje większy komfort, to nie podlega dyskusji.

Najpierw napisano wyżej, że Polsaty to najgorsza jakość, a teraz potwierdzasz, że jednak nadają z wysoką. No to w końcu wysoką, czy nie ?

Jakość TVP1 i 2 zależy od nadawcy, a nie od platformy, jest identyczna jak na C+. Na N jest trochę lepsza bo w MPEG4.

VOD = Video on Demand. W którym miejscu jest on na "żądanie" w n-boxie ?????? Ty decydujesz i wybierasz, czy wybór jest z góry określony i ograniczony ? Kiedyś Stalin dał Warszawie oficjalnie do wyboru: metro albo Pałac Kultury. I co dostaliśmy ? wybór był pomiędzy Pałacem a Pałacem i Pałacem, niestety :)

Sprawdz na stronie www.cyfrowypolsat.pl jakie tunery oferują. Mnie nie interesuje, że pojedynczy dystrybutor ma pod ladą stare Sagemy, bo to nie w tym rzecz. Idę kupić abonament i żądam takiego sprzętu, jaki oferują oficjalnie.

Dostępność oferty HD nie jest wyznacznikiem jakości danej platformy, bo nie można porównać SD i HD, można np. HD 1080i na N z 720p na C+,
zaś pisząc SYF, czy najgorsza platforma, w ten sposób odnosi się ktoś również do tych 80% kanałów, które są oferowane przez wszystkie 3 platformy.
Czyli na jednej platformie obecność tych samych kanałów jest akceptowana i wychwalana, a na innej deprecjonowana.

O to mi cały czas chodzi w tej polemice, o obiektywizm....no chyba, że przyjmiemy zasadę z filmu Sami Swoi, cyt.: "(...) sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie (...)". ;)
Może ktoś w końcu zrozumie, ehhhh....... :(
pozdrowienia

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='45808' date='26.04.2007, 02:33 ']Najpierw napisano wyżej(...)[/quote]
Dotąd najpewniej się zgadza
[quote name='AreckiW' post='45808' date='26.04.2007, 02:33 '](..) że Polsaty to najgorsza jakość, a teraz potwierdzasz, że jednak nadają z wysoką. No to w końcu wysoką, czy nie ?[/quote]
No to napisano czy mnie tą opinią obarczasz ? :)
Na poważnie. Ludzie utożsamiają kanał Polsat z Cyfrowym Polsatem i na odwrót. Ma to dla CP dobre i złe strony. Kanały produkowane przez Telewizję Polsat mają dobrą jakość. Trwało to te 10 lat, ale w końcu prawie doszli do poziomu TVN. Prawie.
Reszta kanałów pozostawia wiele do życzenia. To bynajmniej nie jest tylko przypadłość CP ale tu właśnie problem się szczególnie nasila czego dowodem jest poniższa, twoja, błędna opinia wynikająca jak mniemam z niewiedzy.
[quote name='AreckiW' post='45808' date='26.04.2007, 02:33 ']Jakość TVP1 i 2 zależy od nadawcy, a nie od platformy, jest identyczna jak na C+. Na N jest trochę lepsza bo w MPEG4.[/quote]
Jakość TVP1 i TVP2 nie jest identyczna. Jest paskudna na Cyfrowym Polsacie bo: kanały TVP CP bierze z nadajnika naziemnego( Tak. Tak. Z anologu naziemnego!) i z tego jakże idealnego źródła śle na Hot Birda. Najlepsze jest to, że sytuacja ta utrzymuje się już kilka lat a CP nie robi NIC, absolutnie NIC, by to zmienić i mieć dosył kanałów TVP 1 i 2 z innego, lepszego źródła. Cyfra+ jedzie po światłowodzie a N bierze zapewne z Astry dekodując NDS Videoguard. Tylko za te źródła trzeba by TVP zapłacić a to się w głowie T.W.Solorzowi widocznie nie mieści. Wolał się sądzić z Woroniczem latami niźli płacić jak Cyfra+ czy od niedawna N. Osobiście mnie to też wrukwia bo dając dekoder CP rodzicom musiałem tłumaczyć czemu Jedynka tak paściarsko wygląda. Przecież leci z satelity, prawda? :) Jakość TVP 1 i TVP 2 w CP zależy faktycznie od nadawcy, czyli samej platformy. Nie interesuje mnie jako abonenta, że Polsat się z TVP o te kanały kiedyś poprztykał.
Powyższa "przypadłość" CP to jedna z wielu takich malutkich wizytówek operatora wśród klientów, którym jestem i ja. Dlatego podchodze do szumnych zapowiedzi Libickiego z WIELKIM dystansem.

[quote name='AreckiW' post='45808' date='26.04.2007, 02:33 ']VOD = Video on Demand. W którym miejscu jest on na "żądanie" w n-boxie ?????? Ty decydujesz i wybierasz, czy wybór jest z góry określony i ograniczony ? ;)[/quote]
No ja decyduję, który i kiedy film z dysku chcę obejżeć więc niby jest to VOD. ALe dam sobie już siana VOD w n to na razie, nie licząc małych wyjatków, porażka.
[quote name='AreckiW' post='45808' date='26.04.2007, 02:33 ']Sprawdz na stronie www.cyfrowypolsat.pl jakie tunery oferują. Mnie nie interesuje, że pojedynczy dystrybutor ma pod ladą stare Sagemy, bo to nie w tym rzecz. Idę kupić abonament i żądam takiego sprzętu, jaki oferują oficjalnie.[/quote]
Mnie interesuje. Bo ten dystrybutor nie miał nic pod ladą. Wydawał sprzęt jaki dostał od operatora a 95% klientów CP nie ma zielonego pojęcia co to dobry dekoder a jaki jest zły, którego brać a który olewać. Biorą co dają. O "suprajzach" dowiadują się potem. :P

[quote name='AreckiW' post='45808' date='26.04.2007, 02:33 ']Dostępność oferty HD nie jest wyznacznikiem jakości danej platformy, bo nie można porównać SD i HD, można np. HD 1080i na N z 720p na C+,[/quote]
Tu się wyjątkowo zgodzę ale ... z prezesem Cyfry+ :P . HDTV bedzie przez najbliższe lata bardziej kreować opinię o marce( czyli platformie w naszym przypadku) niż generować zyski. Więc będzie wyznacznikiem statusu platformy. Gdyby tak nie było, Spółka Polsat nie pchała by się w HD tylko dalej ciułała abonentów z pakietami po 9,90. Każdy teraz pręży muskuły. Zobaczymy komu pierwszemu opadnie mięsień piwny.
Nie twierdzę od razu, że to będzie CP. Mnie coś zalatuje zepsutym, francuskim serem w tym momencie. :(;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awercik zgodze się z tobą jesli chodzi o jakość tvp 1 i 2 to kaszana na CP ale z jednym nie mogę się zgodzić " Mnie interesuje. Bo ten dystrybutor nie miał nic pod ladą. Wydawał sprzęt jaki dostał od operatora a 95% klientów CP nie ma zielonego pojęcia co to dobry dekoder a jaki jest zły, którego brać a który olewać. Biorą co dają. O "suprajzach" dowiadują się potem. :) " a właściwie nie zgodzić tylko przypomniec jak wyglądała na początku sprzedaż tunerów nki ? ile tzeba było czekac? jakie kolejki ? i tu klienci dowiadywali sie o "suprajzach" w domu ze nie działa hdmi w różnych tv nawet sony które powinno działać choc by z faktu ze jest pratnerem technologicznym nki. ale tak obiektywnie patrzac canal+ tez zatrzymał sprzedaz tunerów bo cos nie chodziło i klienci co kupili tunery tez dostalic "suprajz". wydaje mi się ze ten temat mozna by napisac "powiedzmy prawde: moim zdaniem nka to najgorsza platforma" lub " powiedzmy prawde: moim zdaniem canal + to najgorsza platforma" i tez te tematy nie obyły by się bez postów za i przeciw . niestety mamy takie czasy u nas jakie mamy i mam tylko nadzieje ze ktos władny z platform te nasze polemiki czyta i wyciąga wnioski a nie tylko liczy kase z abonamentów. też nie podchodze z wielkim entuzjazmem do obietnic polsatu bo juz się na obietnicach nki przejechałem bo liczyłem poprostu na więcej . pożyjemy zobaczymy

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa_ml' post='45843' date='26.04.2007, 14:38 ']awercik zgodze się z tobą jesli chodzi o jakość tvp 1 i 2 to kaszana na CP ale z jednym nie mogę się zgodzić " Mnie interesuje. Bo ten dystrybutor nie miał nic pod ladą. Wydawał sprzęt jaki dostał od operatora a 95% klientów CP nie ma zielonego pojęcia co to dobry dekoder a jaki jest zły, którego brać a który olewać. Biorą co dają. O "suprajzach" dowiadują się potem. :( " a właściwie nie zgodzić tylko przypomniec jak wyglądała na początku sprzedaż tunerów nki ? ile tzeba było czekac? jakie kolejki ? i tu klienci dowiadywali sie o "suprajzach" w domu ze nie działa hdmi w różnych tv nawet sony które powinno działać choc by z faktu ze jest pratnerem technologicznym nki. ale tak obiektywnie patrzac canal+ tez zatrzymał sprzedaz tunerów bo cos nie chodziło i klienci co kupili tunery tez dostalic "suprajz". wydaje mi się ze ten temat mozna by napisac "powiedzmy prawde: moim zdaniem nka to najgorsza platforma" lub " powiedzmy prawde: moim zdaniem canal + to najgorsza platforma" i tez te tematy nie obyły by się bez postów za i przeciw . niestety mamy takie czasy u nas jakie mamy i mam tylko nadzieje ze ktos władny z platform te nasze polemiki czyta i wyciąga wnioski a nie tylko liczy kase z abonamentów. też nie podchodze z wielkim entuzjazmem do obietnic polsatu bo juz się na obietnicach nki przejechałem bo liczyłem poprostu na więcej . pożyjemy zobaczymy[/quote]


oooo, tutaj @lipa_mp rozumuje podobnie do mnie i wyciąga podobne wnioski, nareszcie, cieszę się.
Większość oponentów CP patrzy na tą platformę jedynie poprzez pryzmat dostępności HD, który jest na razie w żałosnej postaci na innych platformach, no ale status za to większy, jeśli się ma logo HD.
Zgodzę się więc, że obecnie jest to jedyne kryterium, które upoważnia do podtrzymania tezy tego tematu. A zatem jeśli nie ma HD, to CP jest najgorsza. :blink:
Co do jakości TVP, to na Fergusonie 7018 z Cyfry+ miałem taką samą jakość na TVP jak na CP (przez pół roku miałem obie platformy jednocześnie), a wynikało to nie z jakości platformy i sposobu przekazu, tylko ze źródłowego sygnału. W przypadku TVP jest to niepełny PAL i bardzo niski bitrate. A zatem to źródło sygnału, czyli nadawca, w głównej mierze wpływa na jakość. Pisali o tym specjaliści w TV Sat Magazynie.
Dodam, że najgorsza platforma CP współpracuje z "najgorszymi" firmami, jako partnerami, czyli z Nokią, Samsungiem, Echostarem.
Samsung przygotowuje tuner HD dla tej platformy, i tak jak pisze @lipa_ml wyżej, jest szansa, że nie będzie takich "suprajzów" jak z n-boxem.
Stałem w kolejce jako jeden z pierwszych w oczekiwaniu na N, ale obiecywali dać Porsche i do tego autostrady, a niestety otrzymaliśmy "kaszlaka i drogę brukową". Teraz "łatają" dziury, szykują "nowy asfalt" na drogę i lepsze opony do kaszlaka, ale niestety smród tego zepsutego sera wciąż zalatuje....i tylko pozostaje organizować kolejne konferencje, żeby za ten stan rzeczy się tłumaczyć i mamić tłuszczę, że za 5 lat będzie tak, jak miało być od początku.
Jedynie C+ ze swoimi astronomicznymi cenami stoi z boku, się naśmiewa i liczy kasę, bo przy tych cenach najwięcej zarabia, najniższym kosztem.
Ale już niedługo, bo kończy się umowa na wyłączność HBO, i trzeba się będzie liczyć z koniecznością dzielenia się z innymi kanałami Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze troche pomieszałem bo sam początek wypowiedzi tyczył się arsenala bo to jego wypowiedź wkleiłem ;/ sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='45892' date='27.04.2007, 00:36 ']oooo, tutaj @lipa_mp rozumuje podobnie do mnie i wyciąga podobne wnioski, nareszcie, cieszę się.
Większość oponentów CP patrzy na tą platformę jedynie poprzez pryzmat dostępności HD, który jest na razie w żałosnej postaci na innych platformach, no ale status za to większy, jeśli się ma logo HD.
Zgodzę się więc, że obecnie jest to jedyne kryterium, które upoważnia do podtrzymania tezy tego tematu. A zatem jeśli nie ma HD, to CP jest najgorsza. :D
Co do jakości TVP, to na Fergusonie 7018 z Cyfry+ miałem taką samą jakość na TVP jak na CP (przez pół roku miałem obie platformy jednocześnie), a wynikało to nie z jakości platformy i sposobu przekazu, tylko ze źródłowego sygnału. W przypadku TVP jest to niepełny PAL i bardzo niski bitrate. A zatem to źródło sygnału, czyli nadawca, w głównej mierze wpływa na jakość. Pisali o tym specjaliści w TV Sat Magazynie.
Dodam, że najgorsza platforma CP współpracuje z "najgorszymi" firmami, jako partnerami, czyli z Nokią, Samsungiem, Echostarem.
Samsung przygotowuje tuner HD dla tej platformy, i tak jak pisze @lipa_ml wyżej, jest szansa, że nie będzie takich "suprajzów" jak z n-boxem.
Stałem w kolejce jako jeden z pierwszych w oczekiwaniu na N, ale obiecywali dać Porsche i do tego autostrady, a niestety otrzymaliśmy "kaszlaka i drogę brukową". Teraz "łatają" dziury, szykują "nowy asfalt" na drogę i lepsze opony do kaszlaka, ale niestety smród tego zepsutego sera wciąż zalatuje....i tylko pozostaje organizować kolejne konferencje, żeby za ten stan rzeczy się tłumaczyć i mamić tłuszczę, że za 5 lat będzie tak, jak miało być od początku.
Jedynie C+ ze swoimi astronomicznymi cenami stoi z boku, się naśmiewa i liczy kasę, bo przy tych cenach najwięcej zarabia, najniższym kosztem.
Ale już niedługo, bo kończy się umowa na wyłączność HBO, i trzeba się będzie liczyć z koniecznością dzielenia się z innymi kanałami Premium.

CZŁOWIEKU CO TY ZA BZUDYRY PISZESZ WOGULE NIE WIESZ CO TO JEST HD NIEMIECKA PREMIERE MA TYLKO DWA KANAŁY W HD A N MA 3 ALE JESLI CHODZI O KANAŁY PREMIUM JAK HBO CZY CANAL + TO WSAC JE SOBIE GŁEBOKO POD OGON DZISIAJ JUZ SĄ INNE CZASY DZIS CZAS NA VOD JESLI WIESZ CO TO ZNACZY WOGULE OWSZEM VOD N NIE WYSZEDŁ DO KONCA WIEC PODPISALI UMOWE Z PICTUREBOX GDZIE OFERTA BEDZIE JUZ DOBRA ORAZ DRUGA OPCJA VOD KTORA BEDZIE DOSTEPNA SAME NOWOSCI PROSTO Z KIN TRAFIĄ NAJPIEW DO VOD TELEWIZJI N A
DOPIERO ZA 3, 4 MIESIĄCE TARFIA DO KANAŁÓW PREMIUM ALE WTEDY PLACISZ ZA DANY FILM KTÓRY CHCESZ OBEJRZEC SAM MAM HBO ,HBO2 I NIE PAMIETAM KIEDY OGLĄDAŁEM TAM DOBRY FILM WIEC CZŁOWIEKU PVR,PRV, HD ,HD A NIE JAIES GÓWNO[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...