Skocz do zawartości
Prometeusz 01

Lg 65c9 czy samsung q70r 75cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...potrzebna pomoc w wyborze tego dlugo wyczekiwanego telewizora ;)

Kasa nie mała więc trzeba wybrać dobrze

Głównie oglądane będzie Netflix ale też ps4/ps5. Odległość od telewizora między 3,5 a 4,5m

Wiem że samsung chowa się do Lg względem czerni itd itp ale u mnie w domu różnie bywa z tą telewizją...czasami tv chodzi w tle.

I tu pytanie ile taki LG moze pochodzić bez zmiany kanału??

Z drugiej strony samsung wiekszy i sie nie wypali w razie błędów z mojej strony...

Jeszcze się zastanawiam względem czerni jak ten samsung się ma do plazmy vt20...chyba coś się zmieniło przez te parę lat względem czerni w tym lcd? Wkoncu ma Fald itd???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję 55b7 i miałem wymienianą matrycę, wiele osób na tym forum również, więc OLED daje dużo przyjemności ale jest to okupione często przygodami z serwisem. Jako wielbiciel czarnej czerni z bólem serca w niedługim czasie swojego OLEDa zamieniam właśnie na samsunga w technologii qled, LG idzie do sypialni gdzie będzie włączany nieporównywalnie rzadziej niż nasz daily TV... OLED to czad, kosmos jeśli chodzi o obraz, ale nie nadaje się na TV "działający w tle" jak to napisałeś :)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Prometeusz 01 napisał:

Witam...potrzebna pomoc w wyborze tego dlugo wyczekiwanego telewizora ;)

Kasa nie mała więc trzeba wybrać dobrze

Głównie oglądane będzie Netflix ale też ps4/ps5. Odległość od telewizora między 3,5 a 4,5m

Wiem że samsung chowa się do Lg względem czerni itd itp ale u mnie w domu różnie bywa z tą telewizją...czasami tv chodzi w tle.

I tu pytanie ile taki LG moze pochodzić bez zmiany kanału??

Z drugiej strony samsung wiekszy i sie nie wypali w razie błędów z mojej strony...

Jeszcze się zastanawiam względem czerni jak ten samsung się ma do plazmy vt20...chyba coś się zmieniło przez te parę lat względem czerni w tym lcd? Wkoncu ma Fald itd???

 

Przy takiej odległości 65 cali to znaczek pocztowy... Nawet 82 cale byłoby za małe żeby w pełni docenić 4K. Jeżeli interesuje Cię kwestia trwałości to z OLEDami jest nieźle, ale jeśli dużo oglądasz TV 'standardowej' i to 'czasami' oznacza co drugi dzień, w dodatku lecą jakieś śniadaniówki albo kanały info to OLED to jest zły pomysł. Być może przez 5 lat nic Ci się nie wypali, ale ryzyko zawsze jest. Z drugiej strony Samsung jakością też nie grzeszy - znane są przypadki psucia się tych TV od razu po gwarancji z różnych przyczyn. Generalnie zakup sprzętu za taką kasę jest obarczony ryzykiem, że sprzęt nie wytrzyma założonego przez Ciebie okresu.

Jeżeli się przesiadasz z plazmy VT20 i jej nie wypaliłeś, to prawie na pewno OLEDa też nie wypalisz, bo obecna generacja jest trwalsza od plazm. Jeżeli chodzi o poziom czerni w Q70 w porównaniu do plazm, to tragedii nie ma. System lokalnego wygaszania tam jest, ale ma bardzo mało stref. Jeżeli jesteś świadomy co to jest blooming i zwracasz uwagę na takie rzeczy jak utrata detali blisko czerni to ten Samsung będzie Cię wkurzał. Jeżeli jesteś typowym Kowalskim który nie wie co właśnie napisałem, to Q70 da Ci sporo frajdy, bo pasy w fimach nie świecą i jak ekran gaśnie to jest całkiem czarny. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co? Q70 dla "typowego Kowalskiego" a OLED od LG to już dla konesera? No jaja jak berety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co? Q70 dla "typowego Kowalskiego" a OLED od LG to już dla konesera? No jaja jak berety. 


Jest w tym dużo prawdy :) W wątku poświęconym 55B7 jest kilka przypadków gdzie Kowalski kupił OLEDa, używał rok, półtora na fabrycznych ustawieniach i płacz, że matryca się wypaliła :) Potem okazywało się, że podświetlenie na 100%, 6-8h dziennie TVN 24 :)

Nadal uważasz, ze OLED to TV dla kogoś kto stosuje filozofię plug’n’play? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv ma działać i jeśli się psuje od  normalnego używania tak jak każdy inny tv to znaczy tylko, że jest niedopracowana technologia w jakiej został wykonany. Dlatego przeminęły plazmy i OLED czeka taki sam los.

Kupić drogi tv i się z nim cackać i jeszcze dorabiać do tego ideologie to dopiero jest głupota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia ma swoje wady, ale jesli ktos wie jak sie nia poslugiwac ma najlepszy obraz za rozsadne pieniadze.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz...

Nurtowało mnie to czy bedzie duża różnica po przesiadce z plazmy na q70...jeżeli czerń bedzie na podobnym poziomie...to super że nie

co do wielkości to się zgadzam 65 cali bedzie za mały...ale rekompensuje jakość w tym wypadku

zgadzam sie że z oledem trzeba postępować inaczej niż z ledem ale to troche jak pojecie względne dla jednego będzie to no problem a drugi co ogląda kanały informacyjne bedzie musiał obchodzić się ostrożniej

przeciętnym kowalskim nie jestem blooming jest mi znany...nawet widziałem go na omawianym q70...jest to pierwsza rzecz która rzuca mi się w oczy ...po plaźmie ciężko mi tego nie zauważyć...zastanawiam się czy idzie do tego przywyknąć???

co do szczegółów przy czarnym tle to nie słyszałem o tym, nie widziałem...nie mam bezpośredniego porównania

 

wiem tylko ż e q80 ma lepszą czerń ale za to gubi szczegóły przez zbyt mocne zaciemnienie...przez co jest mniej szczegółów...poprawia to q90 ale to juz inne pieniądze

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...