Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, misfit napisał:

Jeśli kogoś powyższe interesuje to niech da znać to podam szczegóły co i jak.

mnie :)

 

Bardzo ci dziękuję za powyższe, co nie zmienia faktu, że nie rozumiem sensu remuksowania BD DV do mkv za pomocą mkvtoolnix ;) Ale zostawmy to, bo tylko zaciemnia ciekawą dyskusję :)

Całe szczęście, że z pewnego nieporozumienia "rodzą" się fajne treści :) Może to forum jakoś przeżyje, a my przeżyjemy nalot różowych "U-"barbarzyńców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrypt jako taki jest bardzo łatwy w użytkowaniu, tylko najpierw trzeba mieć wszystkie wymagane programy i do tego to wszystko umieszczone w odpowiednich folderach. Autor jakiś czas temu podesłał mi link do zipa z tym wszystkim, ale widzę, że już on nie działa - dam znać gdy podeśle mi aktualny link, bo ręczne instalowanie każdego programu z osobna ma niewielki sens.

Sam skrypt ma mnóstwo przydatnych funkcji, korzystam z niego głównie do generowania wykresów jasności ze strumienia HDR10/DV,  robienia screenshotów BL vs EL, a niedawno doszła też możliwość tworzenia heatmap oraz do sprawdzenia czy kolorki wykraczają poza gamut Rec.709 bądź DCI-P3 (a jeśli tak to jakie konkretnie obszary) w danym filmie.

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2023 o 15:09, pmcomp napisał:

Masz Remux w nazwie:

The.Meaning.of.Life.1983.UHD.BluRay.2160p.DTS-X.7.1.HEVC.REMUX-FraMeSToR - 3,90 GB :) 

 

Jedynie struktura daje ci pewność oryginalnej jakości... zrobiona przez Ciebie bo w necie są różne rzeczy.

Wszystko co ma w nazwie Remux to ... zło.

;) 

Buhahaha 😹 Jakim kompletnym no.0bem trzeba być by dać się nabrać, że remux ma niecałe 4 gb 🤣

7 godzin temu, misfit napisał:

Skrypt jako taki jest bardzo łatwy w użytkowaniu, tylko najpierw trzeba mieć wszystkie wymagane programy i do tego to wszystko umieszczone w odpowiednich folderach. Autor jakiś czas temu podesłał mi link do zipa z tym wszystkim, ale widzę, że już on nie działa - dam znać gdy podeśle mi aktualny link, bo ręczne instalowanie każdego programu z osobna ma niewielki sens.

Sam skrypt ma mnóstwo przydatnych funkcji, korzystam z niego głównie do generowania wykresów jasności ze strumienia HDR10/DV,  robienia screenshotów BL vs EL, a niedawno doszła też możliwość tworzenia heatmap oraz do sprawdzenia czy kolorki wykraczają poza gamut Rec.709 bądź DCI-P3 (a jeśli tak to jakie konkretnie obszary) w danym filmie.

 

Nie trzeba już kupować monitora referencyjnego za 💯k 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Usl napisał:

Buhahaha 😹 Jakim kompletnym no.0bem trzeba być by dać się nabrać, że remux ma niecałe 4 gb 🤣

 

I jakim kompletny de…lem trzeba byc zeby nie zauwazyc, ze ten Remux 3,90 GB ma strasznie skompresowaną sciezke video. I Remuxem jest tylko z nazwy, a z jakoscia nie ma nic wspólnego. Coś co ma kompresowane sciezki audio i bideo nigdy nie powinno nazywać sie remuxem. Podobnie jak S95B jest telewizorem tylko z nazwy, jest produktem telewizoropodobnym, bublem i chłamem ktory Samsung wyprzedawał aby szybko sie fo pozbyc z magazynów. Ciemny naród wszystko kupi, sciagnie Remuxa ktory nie jest Remuxem i kupi takiego Samsunga.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie ma dziwne, że go kupiłeś 🤣 LMAO 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pmcomp napisał:

I jakim kompletny de…lem 

Nie karm trola i nie dyskutuj z tym głupim ch_jem. Dopisanie do listy ignorowanych rozwiązuje problem ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pmcomp napisał:

Ciemny naród wszystko kupi, sciagnie Remuxa ktory nie jest Remuxem i kupi takiego Samsunga.

Gość sam się zaorał 😆 Kupiej właśnie tego samsunga i płakał w wątku jaki zły 😭😭 

2 godziny temu, Barnaba napisał:

Nie karm trola i nie dyskutuj z tym głupim ch_jem. Dopisanie do listy ignorowanych rozwiązuje problem ;)

Kto mie wie takich podstaw? 🤣 

W dniu 29.08.2023 o 23:44, Barnaba napisał:

Zakładając, że jest to wątek, w którym staramy się dyskutować o pełnych strukturach UHD BD z DV, napisz proszę, jak obsłużyć "serwerowo" (plexopodobnie) takie materiały?

Najlepiej bez konwersji do innych kontenerów, z pełną obsługą DV i DTS-HD :)

Tylko "mądrzi" ch🍆 😸

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2023 o 19:05, pmcomp napisał:

Super, dzieki, czekam.

A to rozwiązanie, które ci podlinkowałem nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem, ze OPPO radzi sobie bez problemu z DV w plikach mp4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, pytałem o co innego ;)

w każdym razie dovi_tool bez problemu wyciąga z mkv  2 pliki BL + FL, które możesz wrzucić do tsmuxer i zrobić strukturę BD DV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.09.2023 o 18:21, Barnaba napisał:

nie dyskutuj z tym głupim ch_jem.

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamtej metody nie sprawdzałem. Sprawdziłem to co podał @misfit i u mnie jakoś nie chce zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mniej więcej to samo od nas obu :)

kluczem jest odpowiednia składnia polecenia

napiszę ci na PM

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2023 o 16:21, Barnaba napisał:

Stąd wszelkie remuksy mkv z DV są jednowarstwowe, a co za tym idzie, nie da się przerobić ich do struktury BD z DV.

Zauważyłem, że napisałem nieprawdę ;) Da się przerobić oczywiście, tylko trzeba wiedzieć jak. No ale to wyżej już trochę opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2023 o 17:56, misfit napisał:

Skrypt jako taki jest bardzo łatwy w użytkowaniu, tylko najpierw trzeba mieć wszystkie wymagane programy i do tego to wszystko umieszczone w odpowiednich folderach. Autor jakiś czas temu podesłał mi link do zipa z tym wszystkim, ale widzę, że już on nie działa - dam znać gdy podeśle mi aktualny link, bo ręczne instalowanie każdego programu z osobna ma niewielki sens.

Sam skrypt ma mnóstwo przydatnych funkcji, korzystam z niego głównie do generowania wykresów jasności ze strumienia HDR10/DV,  robienia screenshotów BL vs EL, a niedawno doszła też możliwość tworzenia heatmap oraz do sprawdzenia czy kolorki wykraczają poza gamut Rec.709 bądź DCI-P3 (a jeśli tak to jakie konkretnie obszary) w danym filmie.

 

Trochę eksperymentuję z Dolby Vision i zauważyłem, że tsMuxer coś zmienia w plikach video BL/EL.

Pliki BL/EL wymuksowane ze struktury przetworzonej przez tsMuxer są bardzo zbliżonej wielkości, ale jednak różne od otrzymanych z oryginalnej ("płytowej") struktury BD.

I tu pytanie do ciebie, czy możesz podać prostą metodę porównawczą np. wybranych klatek z obu wariantów, tak żeby można było "złapać" liczbowe parametry.

Boję się, że ludzkie oko może nie wychwycić niuansów, a bardzo chciałbym się przekonać, czy w ogóle jakieś różnice są (choćby jednego bita).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie chyba zrobić pełny skan w BDInfo zarówno płyty jak i tej zremuxowanej kopii zapasowej Przy czym jeśli między jednym, a drugim będą różnice rzędu 1 kbps to nie wszczynałbym alarmu, bo to norma w tym programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2023 o 08:52, misfit napisał:

Najprościej będzie chyba zrobić pełny skan w BDInfo zarówno płyty jak i tej zremuxowanej kopii zapasowej Przy czym jeśli między jednym, a drugim będą różnice rzędu 1 kbps to nie wszczynałbym alarmu, bo to norma w tym programie.

Dzięki, ale nie do końca mi o to chodzi... Z pewnych względów chcę zrezygnować ze struktur BD i skupić się na mkv.

Moje podejrzenia wyzwolił MakeMKV, który sypie błędami synchronizacji przy przemielonej przed tsMuxer strukturze BD. Ten sam MakeMKV bez błędów przetwarza oryginalny (przed remuxem) zestaw plików struktury BD. Użyłem więc dgdemux, który już nie raportował błędów i utworzył mkv.

Tak jak napisałem wcześniej, jednak są różnice w wielkości plików mkv a także BL/EL i mam wątpliwości czy czasem metadane DV nie utraciły synchronizacji?

Wymyśliłem roboczo, że można zbadać wybiorczo kilka klatek i porównać ich fizyczne parametry. Nie wiem jednak jak to zrobić i co badać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie doświadczyłem jakichś problemów z tsmuxerem, ale w remuxy bardzo rzadko się bawię, a tych z DV wykonałem co najwyżej kilka.
Możesz się pobawić tym skryptem o którym wspominałem w tym temacie.

https://github.com/R3S3t9999/DoVi_Scripts

Jest też tam link do większości programów wymaganych do jego działania, znajduje się on pod tekstem MOST OF THE TOOLS NEEDED.
Np. przy Mode 2 są takie opcje:

3) Mode.3= Quick check RPU Info/Summary (FAST: export only the first 5 min)
4) Mode.4= Fully Verify Synchronization (SLOW: export all the scene cuts)
5) Mode.5= Quick Verify Synchronization (FAST: export only the first 5 minutes of scene cuts)

Z kolei do przerobienia mkv 1 strumieniowego z dwiema warstwami do m2ts 2 strumieniowego służy opcja 4 (DoVi Profile 7 Input), a następnie 3 (Profile 7 to MP4/TS Dual-Track Dual-Layer Profile 7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem w odtworzeniu plików .m2ts z zawartościa DV na klonie oppo M9201.

Film w pełnej strukturze folderów odtwarza się w Dolby Vision, jest menu itp. Nawet plansze z informacjami o prawach autorskich odtwarzają się w DV (informacja na tv).

Gdy kopiuję strumień z samym filmem m2ts do innego katalogu odtwarza się już tylko w HDR10. Próbowałem zrobić remux programem tsmuxer do .m2ts oraz samego .ts (wycinając niechciane ścieżki dźwiękowe i zostawiając tylko 2 ścieżki video - podstawową i dolby Vision i ścieżkę audio Dolby Atmos), lecz odtwarzając otrzymane pliki nadal tylko załącza się HDR10.

Jak mam wykonać remux filmu który ma 2 ściezki video, żeby odtwarzacz poprawnie odtworzył Dolby Vision?

Pozdrawiam 

Edytowane przez JUR08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...