Skocz do zawartości
tomtes93

Kupno LG OLED65c9

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lonek_rwl napisał:

Warto było? czy już z zazdrością patrzysz na 85 cali? ;)

Jak sądzisz na ile lat Ci posłuży ten OLED?

Raczej na 88", ale ma chorą cenę.

Zakładam, że długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Barnaba napisał:

Raczej na 88", ale ma chorą cenę.

Zakładam, że długo :)

OK.

Całkiem dobrym wyborem może być Sam 82Q70 - 13k lub Sony 85XG95 - 15k

Oled robi na mnie ogromne wrażenie ale już kiedyś zauważyłem, że przede wszystkim rozmiar ma znaczenie w długości życia telewizora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, lonek_rwl napisał:

OK.

Całkiem dobrym wyborem może być Sam 82Q70 - 13k lub Sony 85XG95 - 15k

Oled robi na mnie ogromne wrażenie ale już kiedyś zauważyłem, że przede wszystkim rozmiar ma znaczenie w długości życia telewizora :)

Tego soniaka ma mój znajomy i sobie chwali. Tylko lub aż 8 cali więcej...

Jak nie miałeś OLED to bierz, inaczej dużo rzeczy będzie cie wkurzało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, tomtes93 napisał:

U mnie to może stać się problemem, ponieważ sportu głównie meczy pilkarskich oglądam dużo. Czy jest to faktycznie zauważalna wada przy normalnym oglądaniu a nie przyglądaniu sie ? Czy dotyczy to wszystkich telewizorow tej technologii czy tylko od LG ?

Ponawiam pytanie odnośnie rzekomego klatkowania podczas meczy pilkarskich na oledach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomtes93 napisał:

Ponawiam pytanie odnośnie rzekomego klatkowania podczas meczy pilkarskich na oledach? 

Jakieś bzdury wymyślone przez konkurencję zapewnie ;) Ja osobiście oglądam na OLED głównie mecze piłkarskie i po to też kupiłem dekoder C+4K.

Wszystkie upłynniacze i polepszacze obrazu z definicji zawsze wyłączam i zapewniam, że nic nie "klatkuje". Sprawdzone na 3 egzemplarzach z generacji 7 i 8.

No chyba, że generacja 9 ma jakiś problem, ale nie sądzę;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super

Jeszcze mam pytanie odnośnie dostępności c9tek. Patrzę teraz po sklepach to w stacjonarnych kończą się egzemplarze, albo są ostanie powystawowe albo 1,2. Telewizor będę kupował gdzieś za miesiąc bo wtedy planuje skończyć generalny remont mieszkania. Czy jest jakiś termin kiedy jest tzw "Nowy rzut" tych telewizorów do sklepów np. Po premierze nowych czy coś w tym stylu ? Podejrzewam że jak teraz są pojedyncze sztuki w sklepach to za miesiąc/dwa by nie było ich wogole. Czy skupic sie jednak na sprzedazy internetowej ? Tanszej o jakieś 700zl.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej jak działa w praktyce funkcja AirPlay 2 w połączeniu z TV OLED LG C9! Widziałem opinie na internecie, że podobno są problemy w połączeniu Iphone'a z LG C9 przez AirPlay! Czy ma ktoś może jakieś doświadczenie w tej kwestii i czy rzeczywiście są problemy w tej konfiguracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Bawilem sie tylko troche. Wlaczylem serial z apple tv i wszystko zaklikalo od razu. Jakosc obrazu rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2020 o 16:14, tomtes93 napisał:

Jeszcze mam pytanie odnośnie dostępności c9tek. Patrzę teraz po sklepach to w stacjonarnych kończą się egzemplarze, albo są ostanie powystawowe albo 1,2. Telewizor będę kupował gdzieś za miesiąc bo wtedy planuje skończyć generalny remont mieszkania. Czy jest jakiś termin kiedy jest tzw "Nowy rzut" tych telewizorów do sklepów np. Po premierze nowych czy coś w tym stylu ?

Z reguły było do tej pory tak, że nowe egzemplarze starszej generacji można było dostać jeszcze w kwietniu/maju. To ma sens z punktu widzenia producenta, bo nowe modele mają swoje premiery w kwietniu i producent musi zapewnić ciągłość sprzedaży - inaczej klienci chcący kupić TV na początku roku uciekną do konkurencji, co oznacza stratę. Jeżeli podaż będzie mniejsza niż popyt (z jakiś przyczyn np awaria w fabryce produkującej panele) to będziemy najpierw obserwować wzrost cen. Póki co nic takiego się nie stało - ceny systematycznie maleją, więc dostępność OLEDów z serii 9 powinna być wystarczająca, a chwilowe problemy z dostępnością są normalne, szczególnie po większych wyprzedażach.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

Z reguły było do tej pory tak, że nowe egzemplarze starszej generacji można było dostać jeszcze w kwietniu/maju. To ma sens z punktu widzenia producenta, bo nowe modele mają swoje premiery w kwietniu i producent musi zapewnić ciągłość sprzedaży - inaczej klienci chcący kupić TV na początku roku uciekną do konkurencji, co oznacza stratę. Jeżeli podaż będzie mniejsza niż popyt (z jakiś przyczyn np awaria w fabryce produkującej panele) to będziemy najpierw obserwować wzrost cen. Póki co nic takiego się nie stało - ceny systematycznie maleją, więc dostępność OLEDów z serii 9 powinna być wystarczająca, a chwilowe problemy z dostępnością są normalne, szczególnie po większych wyprzedażach.

Wielkie dzięki, o to mi chodziło :)

Już myślałem że to ostatnie sztuki jak w przypadku c8 które próbowano mi wcisnąć w sklepie za prawie 8k. 

W ostatnich dniach ceny marketowe spadły o jakies 250zł, planuje zrobić tak jak radziłeś, zamówić w Media Markt przez strone, do odbioru w sklepie. W razie śladów pozwrotowca/powystawowca oddać w ramach 14 dniowej mozliwosci odstapienia od umowy. Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...