Skocz do zawartości

Pytanie

Witam.

Zwracam się z prośbą o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

Po krótce opiszę konfigurację, jakiej dotyczy problem. Amplituner Cambridge Audio CXR200 połączony z projektorem Sony HW40ES oraz TV Sony 65XG9505. Projektor połączony przewodem optycznym HDMI FibrePro o długości 12m, TV przewodem HDMI miedzianym o specyfikacji UHD. Do amplitunera podłączony dekoder nc+ oraz odtwarzacz sieciowy.

Przechodząc do problemu. Po włączeniu ampli, projektora i dowolnego źródła, po jakimś czasie projektor traci na moment sygnał. Objawia się to chwilowym, niebieskim ekranem i pokazaniem nr aktywnego wejścia HDMI w projektorze. Na wyświetlaczu amplitunera w tym samym czasie zamiast rodzaju ścieżki dźwiękowej pojawia się napis no signal. Czasami podczas seansu przytrafi się to jednokrotnie, czasami co 5-10 minut.

Zmiana wejść/wyjść zarówno w amplitunerze jak i w projektorze nie wnosi żadnych zmian. Przetestowałem różne konfiguracje z przewodami, również bez skutku. Nadmienię, że przy seansie na TV objaw nie występuje. Cały szprzęt został zresetowany do ustawień fabrycznych, wszelkie ARC, CEC i inne [beeep]erele mające wpływ na komunikacje pomiędzy sprzętem na amplitunerze powyłączane.

Najciekawsze jest to, że przy włączonym TV i oglądaniu na projektorze wszystko jest OK.

Amplituner posiada najnowszy firmware.

Proszę o pomoc, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

To występuje wtedy, kiedy da połączone razem różne wersje hdmi z różnymi wersjami hdcp. Sony ma pewnie hdmi 2.0 a projektor hdmi 1.4 no i wtedy są takie kwiatki.
Sam tak mam - mój marantz ma hdmi 2.0a, projektor jvc hdmi 1.4, a tv hdmi chyba 1.3. No i muszę fizycznie odłączać tv bo inaczej po ok 30 min zawsze zanika mi na chwile obraz z projektora ( oczywiście wtedy tv jest wyłączony ).
Takie uroki wersji hdmi i standardów zabezpieczeń :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Przy zastosowaniu kabla HDMI optycznego, trzeba ręcznie zmieniać wyjście, pomiędzy projektorem a telewizorem. Nie może ta funkcja być ustawiona na "auto".

Piszę to z własnego doświadczenia.

 

Druga sprawa, po co ci kabel optyczny do tego projektora...

 

Ale jak już kupiłeś i zainstalowałeś, to musisz teraz ręcznie zmieniać, na którym urządzeniu ma byś wyświetlany obraz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Ja by jednak postawił na hdcp.

Były takie kwiatki zaraz po wejściu dekodera "n", jakieś 14 (!) lat temu.

Pamiętam, że problem rozwiązywał albo odpowiedni splitter, albo specjalny kabelek HDMI (tzw. i-hdmi).

Kup przez net jakiś splitter, albo dwa różne i potestuj. Jeśli nie zadziała, to odeślesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1
3 godziny temu, bazookie napisał:

Więc tak.

Podłączenie splittera HDMI do jednego z wyjść z amplitunera pomogło w 100%. Podejrzewam, że tak, jak to było powiedzane wcześniej, ręczne przełączanie wyjść HDMI w ampli też byłoby rozwiązaniem.

Mam nadzieję, że zmieniając projektor na taki z HDCP 2.2 sytuacja się unormuje.

Dziękuję za wszystkie sugestie i pozdrawiam.

Ciesze się, że pomogło :)

Napisz, jaki konkretnie splitter zastosowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję za sugestie.

Skomplikuję jednak odpowiedź, ponieważ  z poprzednim TV (plazma Panasonica) miałem identyczne objawy.

Przy właczonym TV bądź wypiętym przewodem HDMI od tegoż TV wszysko jest OK. Nie wiem już co robić. Wymiana amplitunera wraz z projektorem na ten moment nie wchodzi w rachubę. Mam jeszcze switcha HDMI i spróbuję wpiąć go za ampli i dopiero z niego póścić sygnał na oba wyświetlacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Teorię z ręcznym przełączaniem wyjść obalam.

Mam równocześnie drugi, miedziany kabel i jest ta sama sytuacja. Optyk powędrował właśnie dlatego, że miałem cichą nadzieję na poprawę. Jak już jest, to zostanie na przyszłość bo zmiana projektora delikatnie chodzi mi po głowie. Musi się jeszcze zalęgnąć w głowie mojej małżonki 🤣

Co do splittera. Mam 2 😎. Jestem z tych osób, które wolą mieć niż nie mieć 😁. Potestuję i oczywiście pochwalę się.

Wracając jeszcze do przełączania wyjść HDMI. Cambridge Audio oba wyjścia HDMI ma lustrzane, bez możliwości ich przełączania. Jedyną funkcją jest przypisanie jednemu z nich funkcji standby bypass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to nie wiem.

U mnie podobne problemy zaczęły się pojawiać jak podłączyłem proja optykiem a tv miedzianym. Jak wcześniej były dwa miedziane, to było dobrze.

Teraz też jest dobrze, ale muszę ręcznie przełączać.

 

Skoro u Ciebie nie da się przełączać wyjść, to do końca nie możesz "obalić", tej teorii.

Może poprostu u Ciebie problemy pojawiły się mimo, że były dwa miedziaki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Więc tak.

Podłączenie splittera HDMI do jednego z wyjść z amplitunera pomogło w 100%. Podejrzewam, że tak, jak to było powiedzane wcześniej, ręczne przełączanie wyjść HDMI w ampli też byłoby rozwiązaniem.

Mam nadzieję, że zmieniając projektor na taki z HDCP 2.2 sytuacja się unormuje.

Dziękuję za wszystkie sugestie i pozdrawiam.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W tej chwili mam 4-ro portowy Aten, model VS184. Jest to model sprzed kilku lat z HDCP1.1.

image.png.46f4504009f840bf33d680390940e781.png

Planuję zakup nowszego z HDMI 2.0a. Przekonałem jednak małżonkę do zakupu nowszego projektora, więc zanim to nastąpi, podwieszę nowy sprzęt i sprawdzę go z pominięciem splittera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Obawiam się, że nowy projektor, nic nie zmieni, w tej sprawie.
Ale masz już rozwiązanie (spliter), tak że ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

raf7705, dlaczego nic nie pomoże?

Skoro w TV mam HDCP2.3, w amplitunerze mam HDCP2.2 i w projektorze będę miał HDCP 2.2 to dalej będzie problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No, obym nie miał racji.
Ja tu inny problem podejrzewam ale zobaczymy jak kupisz nowy projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Domyślam się, do czego dążysz :) Ma to związek z wcześniejsza wypowiedzią dotyczącą podpięcia optyka w Twoim systemie.

Tak, dzieją się kwiatki z gubieniem sygnału od źródła do amplitunera, nawet przy wyłączonych wszystkich wyświetlaczach. Przypadkowo włączyłem nc+ aby to posłuchać umc, umc przy wieszaniu TV i wyszła kaszanka... Amplituner gubił sygnał co 5 sekund... Po wypięciu optyka wszystko wracało do normy. Ogólnie kicha wyszła z tym optykiem, bo był to zakup podyktowany impulsem, a zapłaciłem za niego jak za zboże...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No właśnie o optyka mi chodzi.
On potrzebuje więcej prądu niż miedziany kabel i dlatego jest problem jak są oba wyjścia włączone, jak jest tylko jedno, to jedno dostaje "cały prąd" i wtedy jest ok.
Obawiam się, że wymiana projektora nic nie zmieni.
Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nowy projektor zawieszony i kłopotów ciąg dalszy... teraz po jednoczesnym wpięciu pod amplituner obu wyświetlaczy, sygnału z nc+ wogóle nie ma.

Splitter (ten ze zdjęcia powyżej) nie pomaga. Optyk wszystko kaszani. Próbowałem wpinać wzmacniacz HDMI (2.0a) na obu przewodach, jednak bez skutku.

Zastanawiam się jeszcze, czy nie wypróbować sllittera z funkcją EDID. Wszyskie źródła wpięte do ampli, jednym wyjściem ampli wpięte do tegoż splittera i potem wyjście na dwa wyświetlacze.

Druga opcja to splitter z dwoma wejściami i ekstraktorem audio po HDMI. Dwa źródła do splittera a z niego na TV, proja i osobno audio na amplituner (tylko po to, aby raczyć sie HDR - amplituner niestety go nie obsługuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja bym wymienił amplituner.
No i jak chcesz mieć ten optyk,.to taki ampli, żeby było można wybrać manualnie na które wyjście HDMI ma iść sygnał.

To mówisz, że jak są dwa miedziane kable, to też jest problem....
A nie powinno być.
To tym bardziej wymienił bym amplituner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak tylko wypnę optyka z projektora, wszystko wraca do normy...

Jutro podłaczę jeszcze raz projektor kablem miedzianym i zobacze, co się zmieni.

Dziękuję za wszystkie porady.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po wpięciu pomiędzy amplituner a projektor przewodu miedzianego zmiany są dwie.

1. Oba przewody (do TV i projektora) mogą być jednocześnie wpięte do amplitunera.

2. Na TV jest obraz, ale rozdzielczość automatycznie zostaje zdegradowana do 1080p.

Nie mam już pomysłu co z tym fantem zrobić. Na zmianę amplitunera moja druga połowa już się nie zgodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozwiązanie jest proste. Video Matrix od firmy C4i. Już o tym pisałem.Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Po wpięciu pomiędzy amplituner a projektor przewodu miedzianego zmiany są dwie.
1. Oba przewody (do TV i projektora) mogą być jednocześnie wpięte do amplitunera.
2. Na TV jest obraz, ale rozdzielczość automatycznie zostaje zdegradowana do 1080p.
Nie mam już pomysłu co z tym fantem zrobić. Na zmianę amplitunera moja druga połowa już się nie zgodzi.
Może coś w ustawieniach rozdzielczości na amplitunerze...
Rozumiem, że amplituner przepuszcza normalnie obraz 4k i oba wyświetlacze są 4k....
Bo jak telewizor jest 4k a projektor FHD, to może automatycznie redukuje obraz, do mniejszej rozdzielczości, bo wysyła ten sam sygnał na oba wyjścia (pisałeś, że nie da się wybrać jednego wyjścia, tylko oba działają na raz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

TV to Sony 65XG9505 (4K), projektor JVC X7900 (4K), amplituner CA CXR200 ( HDMI obsługuje 4K bez HDR). TV podłączone HDMI miedzianym, obsługa 4K. Projektor podłaczony optykiem.

Dzisiaj jestem po seansie. Odtwarzacz BD podłaczony HDMI video bezpośrednio do projektora, osobno HDMI audio do amplitunera. Z wyjść HDMI amplitunera podpięty tylko TV (nie włączony). Objaw taki, że co minutę zanika sygnał audio z BD. Po odpięciu z amplitunera kabla HDMI od TV, wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OK. Jestem po testach.

1. Matrix HDMI 4K 4x4 (XcolorSpace). Głupieje przy optyku, tzn nie przepuszcza sygnału a dodatkowo wpięty do niego dekoder nc+ traci synchronizację co ok. 5 minut. Grzebanie przy EDID nic nie daje poza jeszcze większym zamieszaniem. Kabel miedziany niby OK, ale co jakiś czas traci synchronizację.

2. Switch Puretools 4K 1x4. Niby OK, sygnał video przepuszczony w pełnej krasie ale po wyprowadzeniu z niego kabla HDMI do amplitunera (audio) ścieżka dźwiękowa tylko stereo. Po wymuszeniu w Apple TV dźwięku w DD, wszystko OK ale nic poza DD nie uzyskam. Czasami traci synchro.

Dodam po raz kolejny, że po wpięciu przewodu optycznego na sztywno, wszystko jest w najlepszym porządku, więc kabel jest OK.

Ręce opadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 9.01.2020 o 16:12, bazookie napisał:

Dziękuję za sugestie.

Skomplikuję jednak odpowiedź, ponieważ  z poprzednim TV (plazma Panasonica) miałem identyczne objawy.

Przy właczonym TV bądź wypiętym przewodem HDMI od tegoż TV wszysko jest OK. Nie wiem już co robić. Wymiana amplitunera wraz z projektorem na ten moment nie wchodzi w rachubę. Mam jeszcze switcha HDMI i spróbuję wpiąć go za ampli i dopiero z niego póścić sygnał na oba wyświetlacze.

Witam.

Czy ktoś rozwiązał ten problem jeżeli tak to w jaki sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Od pewnego czasu mam ten sam problem. Wymieniłem 30-letni wzmacniacz Technics SU-V 90D na ROTEL A14. Po wymianie, problemów nie zauważyłem.

Posiadam 2 odbiorniki: telewizor Toshiba 42L7453DG, oraz projektor BENQ W1000. Oba sprzęty stare, ale TV posiada wsparcie HDMI CEC i tv box (NVIDIA) potrafi go włączać i wyłączać - co oczywiście w opcjach boxa wyłączyłem. Oba switche, to chinole i nawet nie ma tam żadnych nalepek z nazwą modelu. Extractor audio to dość chwalony Ligawo 3080030.

Problem ten sam, co w tym wątku. Od pewnego czasu. podczas seansu na projektorze, obraz potrafi zniknąć na parę sekund. Gdy wypnę z TV kabel HDMI (ten pogrubiony na moim schemacie) - to obraz na projektorze momentalnie wraca. Gdy go ponownie podepnę - jest już ok.

Nie potrafię dokładnie skojarzyć w jakim momencie (po jakiejś modyfikacji) pojawił się problem. Ale jeśli dobrze pamiętam - po wpięciu kabla toslink audio pomiędzy TV a wzmacniaczem. Czy ten kabel może mieszać w mojej sytuacji?

A może polecacie inny schemat podpięcia kabli? Plik edytowalny Word. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

połączenia av 2021.docx

P.S. Przesyłam wersję w obrazku dla łatwego podglądu.51a6f2a2a0c9c9881ac6fc19dc53a79b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...