Skocz do zawartości
asokathano

DLP lepsze niż D-ILA ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa tematu troche kontrowersyjna ale przypadkowo przeglądałem AVSForum.com i znalazłem recenzje takiego potwora dwuprojektorowego sim2-a:

https://www.avsforum.com/forum/86-ultra-hi-end-ht-gear-20-000/3064402-sim2-hdr-duo-plus-review-discussions.html

To oczywiście kuriozum nawet dla mnie ( a jestem tolerancyjny :)  - 3xDP4 1080p plus procesor Lumagen-a to chyba za dużo )

Ale zaciekawiły mnie wyniki pomiarów kontrastu pj sim2, jvc i sony oraz podane w tej recenzji wnioski co do wyższości jednej technologi nad drugą.

Czyżby jednak można mieć inne wrażenie na pierwszy rzut oka ?

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki za poszerzenie horyzontów ;)

Ciut za drogi, ale z testu wynika, że jest absolutnym królem projektorów domowych.

Rozdzielczość rzeczywiście nie jest najważniejsza, co można łatwo stwierdzić udając się do kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Barnaba napisał:

Super! Dzięki za poszerzenie horyzontów ;)

Ciut za drogi, ale z testu wynika, że jest absolutnym królem projektorów domowych.

Rozdzielczość rzeczywiście nie jest najważniejsza, co można łatwo stwierdzić udając się do kina.

 Tylko ciut mówisz ??? Hmmm ... 400.000 zł plus cło i VAT. Czyli pół bani. Dla mnie za drogi tak 10 razy :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2020 o 16:58, pmcomp napisał:

Dla mnie za drogi tak 10 razy

Trochę mnie dziwi twoja opinia w sprawie ceny.

Jako audiofil nie raz się wypowiadałeś i jesteś świadomy, że tego typu sprzęt kosztuje krocie i pewien krąg odbiorców to akceptuje. Zaryzykuję, że  nie może być za tani, bo "prawdziwy" fan pogardzi taniochą ;)

Ten projektor (i producent) jest w właśnie w innej lidze - videofilskiej i ja osobiście bym powiedział, że cena jest przystępna, żeby nie rzec: okazyjna :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ... dla mnie.

I nie ma to znaczenia, że pewien krąg odbiorców taką cene akceptuje. I zapewne dokona zakupu. Dla mnie jest za drogi. Ja nie chodzę w tej lidze.

Jeśli dla Ciebie cena jest okazyjna to nie pleć dyrdymałów tylko ... kupuj. Choć nie sądzę żebyś dokonał zakupu bo wiem z doświadczenia, że Ci chodzący w tej innej najwyższej lidze na takie fora i portale nie zaglądają.

 

:) 

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2020 o 16:52, Barnaba napisał:

 

Rozdzielczość rzeczywiście nie jest najważniejsza, co można łatwo stwierdzić udając się do kina.

Pełna zgoda. Wczoraj zrobiłem sobie seans z BD czyli The Day After Tomorrow i 2012. Projektor znakomicie pokazał, że pod względem jakości obrazu te dwa filmy dzieli przepaść. 2012 oglądało się z taka samą przyjemnością jak filmy z BD-UHD, pomimo braku HDR i szerokiej palety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, pmcomp napisał:

Napisałem ... dla mnie.

I nie ma to znaczenia, że pewien krąg odbiorców taką cene akceptuje. I zapewne dokona zakupu. Dla mnie jest za drogi. Ja nie chodzę w tej lidze.

Jeśli dla Ciebie cena jest okazyjna to nie pleć dyrdymałów tylko ... kupuj. Choć nie sądzę żebyś dokonał zakupu bo wiem z doświadczenia, że Ci chodzący w tej innej najwyższej lidze na takie fora i portale nie zaglądają.

 

:) 

Ale po co, z kolei ty, pleciesz androny? ;)

Przekomarzalem się w sposób oczywisty w temacie cen audiofilskich. Sądziłem,  że masz więcej dystansu do siebie i innych, szczególnie posiadając tego typu sprzęt.

Nie krytykuję np. potrzeby wydawania przez ciebie ciężkiej kasy na szpulowce, które dla mnie mają wartość złomu. Każdy się bawi, jak lubi i na co go stać.

Skąd wiesz, kto jest z jakiej ligi i gdzie zagląda?

Ale może nie ciągnijmy tego tematu... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he nie ma co gdybac - szansa na zakup projektora za cirka 0,5 mln zł jest raczej minimalna, chocby z takiego powodu, ze znajac zycie jakby nabyc takie cacko to dzien po zona by poslala nas do diabla. No chyba, ze maz "ulubionej" kolezanki ma taki za 150 tys, to wtedy sa szanse na sukces :D

PS. Tak czy siak, to jest cena dla krejzoli.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...