Skocz do zawartości
robertokot251

Samsung QE55Q70RAT i Sony KD-55XF9005 kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się na którymś z tych modeli, TV będzie używany do dekodera Ultrabox 4K c+, HBO GO, komputer po HDMI, pulpit smartona na TV (smart view), może za jakiś czas Netflix, konsola na razie nie, oglądam różne treści filmy, informacja , dużo sportu czyli w zasadzie wszystko..

może ktoś używa na co dzień i się wypowie :

1. Oglądałem oba modele w EURO AGD - stały obok siebie i leciały te same filmiki testowe na obu i co można było zauważyć: Sony zdecydowanie mocniej świecił, na elementach obrazu gdzie występował kolor czarny w Samsungu wyglądał faktycznie jak czarny , a w sony jakby wpadał w granat, to samo kolor biały, była reklama pralki i kolor jej w samsungu był biały, a w sony wpadał w bardzo jasny beż, w sony przy ciemnych przejściach było czasem widać lekki clouding/poświaty, w samsungi nie zauważyłem - być może kwestia ustawień.

2. Oba tv mają po 48 stref wygaszania? matryca VA FALD?

3. Jeśli chodzi o samsunga, to odtworzy z pendrive filmy mkv 720/1080p z takim kodekiem : video kodek H.264 - MPEG-4 AVC (part10) (avc1), audio :A52 (akaAC3) (a52) z wbudowanymi napisami lub lektorem? XVID MPEG-4 nie odtworzy?, Sony bez problemu odtwarza wszystko, nawet DIVX?

4. Czy oba TV są pozbawione zjawiska bandingu (pionowe lub poziome jasno szare smugi przy szybkich ruchach kamery na jednolitym tle)? szczególnie uciążliwe przy meczach piłki i sportach zimowych.

5. Mierzył może ktoś pobór prądu ba którymś z tych TV? w trybie standardowym np. tv z dekodera SAT bez 4K/HDR, bo widzę że oba mają klasę B więc trzeba chyba założyć średnie zużycie prądu w okolicy 130-150W?

6. System smart będzie szybszy w samsungu? Sony będzie miała więcej aplikacji? - posiada android 9?

7. Czytałem gdzieś na forum że sony ma czasami jakiś problem na Netflix gdy lecą jasne napisy - są jakieś rozbłyski oraz że występuje w nim clouding w zależności od sztuki, jak to wygląda w samsung, który ma bardziej równomierne podświetlenie?

8. Jeszcze odnośnie stopek oba modele mają podwójne stopki, w samsungu wyglądają one tandetnie, w sony niewiele lepiej, nie mogli zrobić jakieś centralnej stopy? dziwne, bo w sumie nie najtańsze modele..

9. Samsung posiada wybieranie głosowe ale tylko po angielsku?, w sony brak?

10. Nagłośnienie w którym będzie lepsze? podobny poziom?

 

pozdrawiam

Edytowane przez robertokot251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XG95 a znajomy XF90 i szczerze Sony polecam. Kolory, szybkość działania android u mnie bardzo poprawiony, ja ani u siebie jak i u znajomego klaudingu nie zauważyłem czy innych dziwwctw, co prawda poprzez wygaszanie strefowe są napisy z delikatną poświata ale szczerze to w niczym nie przeszkadza. Dolby Vision jak i Dolby Atmos Sony wspiera a na aikacji Netflix już są dedykowane ustawienia obrazu. Jeśli miałbym kupować zeszłoroczny model do zdecydowanie Sony, jeśli Samsung to tylko Q9 nic mniej. Popatrz bo pewnie za chwilę przeceny, wietrzenia magazynów itp będzie i może lepiej zamiast 55" to 65" kupić.
Wielkość robi różnicę.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem sobie poogladac tv w euro. Sam zastanawiam sie nad 55xg95 lub 65xf9005 i co mi średnio lezalo. 

Na obu na bialym tle w rogach i wzdłuż dolnej i gornej krawedzi ciemniejsze miesce

W 55xg9505 gdzie lecialy akurat reklamy euro rzucilo mi sie w oczy jak ma czerwonym tle jest biala cena i ma po krawedzi czarna ramke, to wlasnke w 55xg tej ramki nie pokazywało, byla jak dla mnie zlana z czerwonym... W 65xf była widoczna bardzoej czarna ramka. No i w obu sonoaczach dawalo bialym w oczy, pewnie kwestią ustawien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, jeszcze popatrze sobie na samsunga w sklepie :P  q70 i staram sie wyszukac cos o TCL 65x815 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Q70 z tego co pisał jeden user nie da się wyłączyc lokalnego wygaszania, można tylko zmniejszyć na minimum, podświetlenie też nie jest super równomierne :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3647048.html?sid=67f0c74203f6f6e32ddeb0df83c42554

Edytowane przez robertokot251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowiek czyta i jest glupi ;/ może mniejszy oled jak sie nie ogląda nic statycznego....fuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-65xf9005?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=nonpaid
Bierz tego z MM tylko zamów go przez internet z odbiorem w sklepie lub w domu jak chcesz. Masz wtedy więcej dni na testy i jak się coś nie spodoba to oddajesz, wiadomo wszystkie taśmy, naklejki muszą być nienaruszone.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM jest 30 dni za zwrot przy zakupie w sklepie stacjonarnym i 45dni po zapisaniu się do klubu MM, dziś jeden kolega pisal w tym temacie na elektrodzie że u niego w Q80 wystepuje vertical banding, a to jest model wyższy niż Q70... w tych czasach chyba nie ma już tv bez bandingu.. porażka jakaś...

Edytowane przez robertokot251
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 5.01.2020 o 19:09, robertokot251 napisał:

Witam, zastanawiam się na którymś z tych modeli, TV będzie używany do dekodera Ultrabox 4K c+, HBO GO, komputer po HDMI, pulpit smartona na TV (smart view), może za jakiś czas Netflix, konsola na razie nie, oglądam różne treści filmy, informacja , dużo sportu czyli w zasadzie wszystko..

może ktoś używa na co dzień i się wypowie :

1. Oglądałem oba modele w EURO AGD - stały obok siebie i leciały te same filmiki testowe na obu i co można było zauważyć: Sony zdecydowanie mocniej świecił, na elementach obrazu gdzie występował kolor czarny w Samsungu wyglądał faktycznie jak czarny , a w sony jakby wpadał w granat, to samo kolor biały, była reklama pralki i kolor jej w samsungu był biały, a w sony wpadał w bardzo jasny beż, w sony przy ciemnych przejściach było czasem widać lekki clouding/poświaty, w samsungi nie zauważyłem - być może kwestia ustawień.

2. Oba tv mają po 48 stref wygaszania? matryca VA FALD?

3. Jeśli chodzi o samsunga, to odtworzy z pendrive filmy mkv 720/1080p z takim kodekiem : video kodek H.264 - MPEG-4 AVC (part10) (avc1), audio :A52 (akaAC3) (a52) z wbudowanymi napisami lub lektorem? XVID MPEG-4 nie odtworzy?, Sony bez problemu odtwarza wszystko, nawet DIVX?

4. Czy oba TV są pozbawione zjawiska bandingu (pionowe lub poziome jasno szare smugi przy szybkich ruchach kamery na jednolitym tle)? szczególnie uciążliwe przy meczach piłki i sportach zimowych.

5. Mierzył może ktoś pobór prądu ba którymś z tych TV? w trybie standardowym np. tv z dekodera SAT bez 4K/HDR, bo widzę że oba mają klasę B więc trzeba chyba założyć średnie zużycie prądu w okolicy 130-150W?

6. System smart będzie szybszy w samsungu? Sony będzie miała więcej aplikacji? - posiada android 9?

7. Czytałem gdzieś na forum że sony ma czasami jakiś problem na Netflix gdy lecą jasne napisy - są jakieś rozbłyski oraz że występuje w nim clouding w zależności od sztuki, jak to wygląda w samsung, który ma bardziej równomierne podświetlenie?

8. Jeszcze odnośnie stopek oba modele mają podwójne stopki, w samsungu wyglądają one tandetnie, w sony niewiele lepiej, nie mogli zrobić jakieś centralnej stopy? dziwne, bo w sumie nie najtańsze modele..

9. Samsung posiada wybieranie głosowe ale tylko po angielsku?, w sony brak?

10. Nagłośnienie w którym będzie lepsze? podobny poziom?

 

pozdrawiam

1. Kwestia ustawień, albo różnica w konkretnych egzemplarzach. Te telewizory mają bardzo zbliżoną jasność. Co do czerni to działanie algorytmu lokalnego wygaszania też mają podobne. Ale są różnice: Samsung we wszystkich swoich telewizorach preferuje czerń absolutną, kosztem utraty detali (czasami wręcz jest to groteskowe), Sony preferuje zachować jak najwięcej detali, ale przy małej ilości stref pojawia się blooming.

2. Oba są na VA z FALD. Ale ile mają stref nie mam pojęcia

3. Raczej oba TV odtworzą podobne formaty. To możesz sprawdzić w sklepie. Większe różnice są w formatach audio zaszytych w filmach: Samsung nie odtworzy dźwięku w filmie, który ma tylko ścieżkę audio DTS. Sony bez problemu.

4. Opisany defekt możesz mieć na każdym telewizorze LCD - nawet takim który kosztuje 10 tys zł. Jedynie OLEDy są od tego wolne

6. Tak jak napisałeś: Samsung szybszy i stabilniejszy, Sony więcej aplikacji, ale mułowaty i mogą się zdarzyć zwiechy.

7. Każdy LCD cierpi na blooming, szczególnie widoczny w HDR w filmie z napisami. 

8. Dlatego lepiej powiesić TV na ścianie

 

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to poczytaj recenzje na RTINGs tych telewizorów. Jest tam też porównywarka:

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70r-qled

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parę dni 55q80 i mam mieszane uczucia. Z jednej strony materiały z you tuba, pliki mkv 1080p z dysku wygladaja rewelacyjnie. Tak już materiał z dekodera (vectra) średnio mi się podoba. Dla porównania mój drugi stary tv Samsung ue46f7000 co chodzi o dekoder wygląda dużo lepiej. Na pewno plusem jest idealnie podświetlona matryca, niby super czerń  a zarazem kolory i ogólnie obraz jest taki "ziemisty". Przypomina mi to trochę Samsunga serię ES. Ale jak pisałem tylko z dekodera, aczkolwiek tego się ogląda najwięcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przyjęcia na Forum. Witam wszystkich :) 

Jak pewnie większość osób, trafiłem tu szukając opinii nt zakupu sprzętu. Szukam TV do dość jasnego pomieszczenia. Po wyeliminowaniu różnych +/-  na placu boju zostały dwa Samsung QE55Q70RAT i Sony KD-55XF9005

Chciałbym odświeżyć temat. Który z tych dwóch najlepiej sprawdzi się w jasnym salonie? Mam też świadomość, że mój obecny TV o aktualnie dostępne modele to inny świat. Wiem, ze w moim budżecie cuda nie kupię, ale szukam najlepszej opcji w moim zasięgu. Jak każdy chyba :) Dzięki za rady.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? zwykle 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? najczęściej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? tak, pokój od południa
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL-40EX720
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? kluczowe cechy to łatwość łączenia bez przewodowego z laptopem (wyświetlanie obrazu), szybkość działania, jasność 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? na pewno HD, przyszłość jest nieznana :) 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder UPC, PS3, laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? około 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? trudne pytanie, zazwyczaj wybieram matową, ale się nie upieram
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? rzadko lub nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? średnio 1 w tygodniu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po południu i wieczór, od 12 mam słońce w salonie stąd potrzeba czegoś radzącego sobie w tych warunkach
17. Preferencje co do wielkości? 55cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zależy mi na intuicyjnej obsłudze, waham się też miedzy Android (duże możliwości, ale ciężki system, zwiechy? system dla wszystkich czyli niespersonalizowany) i Tizen (mniej, ale dopracowane pod konkretny sprzęt)
19. Preferencje co do marki ? :) 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? niekoniecznie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie, albo raczej nie od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2020 o 16:37, Armoth napisał:

kluczowe cechy to łatwość łączenia bez przewodowego z laptopem (wyświetlanie obrazu)

Tu zweryfikuj swoje życzenia. Mam w domu dwa telewizory: oleda LG z 2017 roku i Samsunga LCD z 2019 roku. Bezprzewodowe przesyłanie obrazu nie działa prawidłowo na żadnym z nich. Ta funkcja w Windows używa technologii Miracast i z nią zawsze były problemy. Nie wiem czy jest to problem telewizorów, laptopa, czy Windowsa, ale za każdym razem dostaję komunikat, że się nie udało połączyć i tyle. Jeżeli to jest dla Ciebie kluczowe to zanim coś kupisz idź ze swoim laptopem do sklepu i spróbuj się połączyć w ten sposób z wybranym TV. Albo przeproś się ze starym dobrym przewodem HDMI....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 65q80 i nie ma żadnych problemów w połączeniem bezprzewodowym laptopa z Win10 z tv. Nie ma żadnych opóźnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2020 o 09:48, efel napisał:

Bezprzewodowe przesyłanie obrazu nie działa prawidłowo (...) przeproś się ze starym dobrym przewodem HDMI....

HDMI używam, ale miałem nadzieję, że coś się ruszyło w technologii. Pewnie z czasem. 

Decyzję już podjąłem, kupuję Samsunga. Pomyślałem, że czas na zmiany :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...