Skocz do zawartości
robertcarlos

dysk zewnętrzny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie odnośnie dysku zewnętrznego typu PenDrive do telewizora TV LG OLED 55B97LA.  Chce zakupić dysk za pomocą którego będę mógł oglądać filmy przerzucone z komputera na dysk i podłączeniu go do TV. Mój brat ma starszy model tego OLEDA i film zrzucony na pen drive kraci. Czy to zależy od szybkości dysku? Film jest w jakości 4K i ma około 16GB. Czy ten pen drive będzie ok ?

Pamięć SANDISK Ultra Dual Drive 128GB (U-173386)

Pojemność [GB]:128

Maksymalna prędkość odczytu [MB/s]: 150

Maksymalna prędkość zapisu [MB/s]:c 150

Interfejs: USB 3.0

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy pendrive czy dysk najlepiej z USB 3.0 będzie odpowiedni. Podpinałem i pendrivy różne i dyski 0,5-4Tb do mojego C8 i bez problemu.

Co do filmu i pendriva czy na kompie np ten film działa normalnie? Wielkość 16 gb dla normalnego filmu (długość ~90 min) w 4k to coś mało te 16 gb chyba że kompresowany x265 i stąd też mogą wynikać problemy z rwaniem obrazu. Normalny film 4k remux czyli video i audio 1:1 miewają 30-40 Gb w górę. Wtedy nie ma mowy o encodowaniu i TV bez problemu to przyjmuje. Jeżeli jest encodowany film do x265 różnie może być.

Edytowane przez SlR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalny bitrate filmu BD UHD to 128 Mb/s, więc wszelkiego rodzaju remuxy nie powinny przekraczać tej granicy, co oznacza że prędkość dysku 150 MB/s to aż nadto. Jeżeli coś nie działa to może być to wina odtwarzacza w TV, który z wyższymi bitrateami może nie dawać rady (przy tak małym pliku to mało prawdopodobne) albo samego pliku.

 

47 minut temu, SlR napisał:

Co do filmu i pendriva czy na kompie np ten film działa normalnie? Wielkość 16 gb dla normalnego filmu (długość ~90 min) w 4k to coś mało te 16 gb chyba że kompresowany x265 i stąd też mogą wynikać problemy z rwaniem obrazu. Normalny film 4k remux czyli video i audio 1:1 miewają 30-40 Gb w górę. Wtedy nie ma mowy o encodowaniu i TV bez problemu to przyjmuje. Jeżeli jest encodowany film do x265 różnie może być.

Te wszystkie remuxy 40 GB i więcej to także HEVC... To standard dla 4k. Filmy BD UHD korzystają z HEVC, tak jak i portale streamingowe typu Netflix.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zakupie ten , który podesłałem. Oczywiście nie sprawdzałem innych filmów, może coś być z tym nie tak. Na komputerze mi kracił ale nie mam też super kompa więc pomyślałem że to normalne. Głównie zależało mi o opinii czy ten PenDrive będzie ok czy musi być jakiś super specjalny dysk.  Czytałem gdzieś że lepiej jak jest dysk z własnym zasilaniem. Czy może orientujecie się jaki może być max dysk podłączany do tego TV ? dysk 1TB był za duży i nie czytało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robertcarlos napisał:

dysk 1TB był za duży i nie czytało

Dziwne, ja mam do swojego OLEDa podłączony 2TB dysk i działa bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę to jeszcze może ja coś pomieszałem i był większy. Byłem ciekaw czy np. TV ma jakiś limit dysków i np 2 czy 5 TB już nie przeczyta.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, robertcarlos napisał:

Na komputerze mi kracił

Co to znaczy kracić?

18 godzin temu, vader_4747 napisał:

Maksymalny bitrate filmu BD UHD to 128 Mb/s, więc wszelkiego rodzaju remuxy nie powinny przekraczać tej granicy, co oznacza że prędkość dysku 150 MB/s to aż nadto.

bitrate filmu BD UHD to 128 Mb/s. Dysk który umożliwia 150 MB/s odczytu wyciąga 1200 Mb/s. Ważne są jednostki (megabajty>megabity).  

Co do podłączania USB do oledów LG - tam i tak jest port USB 2.0. W zupełności to wystarcza bo nawet najlepsze filmy BluRay mają bitrate 128 Mb/s. A przepustowość portu USB 2.0 to jakieś 400 Mb/s. 

Także prawie każdy pendrive z marketu za równowartość flaszki wódki będzie dobry. Co do dysków to ważne jest zasilanie. 2.5 calowy dysk powinien być zasilany bez problemu z portu USB. Ale pojemność takich dysków raczej nie przekracza nigdy więcej niż 2TB. Większe dyski 3.5 cala będą działać tylko jeżeli dostarczysz im zewnętrzne zasilanie. Ktoś tu na forum pisał że nawet dysk 4TB jest obsługiwany przez TV, więc chyba z rozmiarem nie powinno być problemów. 

Ostatnia kwestia: w 2019 roku już mało kto bawi się w zgrywanie filmów na pendrive, czy dysk usb, szukanie napisów, podłączanie tego do TV itp. Strasznie dużo zachodu. Zainwestuj kiedyś w NAS, zainstaluj sobie na nim Plex Media Serwer i oglądaj bez przepinania kabli i ruszania się z kanapy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, efel napisał:

Ktoś tu na forum pisał że nawet dysk 4TB jest obsługiwany przez TV, więc chyba z rozmiarem nie powinno być problemów. 

 

No ja mam podpięty 4TB  2.5'' dysk (WD Elements ) od roku do oleda B8 ,  bez najmniejszych problemów póki co mimo, że na chwilę obecną jest już dość mocno zapchany (ponad 3TB treści) nadal wsio śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

bitrate filmu BD UHD to 128 Mb/s. Dysk który umożliwia 150 MB/s odczytu wyciąga 1200 Mb/s. Ważne są jednostki (megabajty>megabity).  

Przecież dobrze napisałem - przy bitracie podałem Mb, a przy odczycie dysku MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, vader_4747 napisał:

Przecież dobrze napisałem - przy bitracie podałem Mb, a przy odczycie dysku MB.

Masz rację, napisałeś że 150 MB/s to aż nadto, ale nawet 20MB/s to aż nadto do płynnego odtworzenia takiego wideo, a to potrafi byle jaki dysk i większość pendrive. Chciałem to po prostu uściślić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



....
Także prawie każdy pendrive z marketu za równowartość flaszki wódki będzie dobry... . 

Oj, takich transferów pendrive za 30 zł może nie osiągać.


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kakarotosongo napisał:

Oj, takich transferów pendrive za 30 zł może nie osiągać.

20 MB/s sek przy odczycie dużego pliku wyciągał chyba każdy pendrive jakiego miałem w ręce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Ja też szukam info dotyczące max pojemności dysku zewnętrznego. 

Obecnie korzystam z dysków WD  1tb my passport,2tb i 4tb WD elements TV to lg 55b8 i czyta wszystko jak leci. 

Chcę Kupić dysk 12tb WD 3,5" ktoś sprawdzał podobne pojemności 

Będę wdzięczny za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...