Skocz do zawartości
Adaxis

Jaki TV 4K wybrać OLED/QLED 65 cali ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Przyjęło się, że naturalnym przejściem z Plazmy jest OLED -   mamy 10lat plazmę  Panasonica Ready-HD 50' -czy ew. wybór 65XF9005 będzie z jakością na plus? Może macie takie doświadczenie? Reflexy w Sony są takie same jak w OLED, więc pewnie da się przeżyć -co Wy na to ?

A dokładnie jest to TX-P50X10

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adaxis napisał:

Dzięki. Przyjęło się, że naturalnym przejściem z Plazmy jest OLED -   mamy 10lat plazmę  Panasonica Ready-HD 50' -czy ew. wybór 65XF9005 będzie z jakością na plus? 

Jejku, serio sie pytasz? To nie bedzie z jakoscia na plus, to jest totalna przepasc, inna galktyka wrecz. 

:)

1 godzinę temu, Adaxis napisał:

 Reflexy w Sony są takie same jak w OLED, więc pewnie da się przeżyć -co Wy na to ?

A dokładnie jest to TX-P50X10

Jesli porownasz tego Panasonica z Sony to xf90 przy tej plazmie co masz jest niemal pelnym matem. A dwa jasnosc x10 jest vs. xf90 tak niska jakby porownywac ilosc swiatla z reflektorow malucha z ksenonami albo ledami w nowych autach premium. Absolutnie nie ma czego sie bac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek :)   Byłem w salonie dzisiaj i nie było XF, a sprzedawca mi zasugerował Panasonica TX-65GX830E -nie ma go na rtings.com, więc gdzie mogę porównać tego Panasa z Sony? Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adaxis napisał:

Xisiek :)   Byłem w salonie dzisiaj i nie było XF, a sprzedawca mi zasugerował Panasonica TX-65GX830E -nie ma go na rtings.com, więc gdzie mogę porównać tego Panasa z Sony? Co sądzicie?

Nowe Panasoniki LCD są słabe i lepsze juz nie bedą - producent rzuca wszystkie siły technologiczne na technologie OLED. Sprzedawca ci zasugerował bo nikt tego nie chce. Zapamietaj to zdanie: (Jak w 2019 roku chcesz kupić nowy telewizor Panasonica to bierz po uwage tylko modele w technologii OLED.)

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldo94 -dzięki wielkie, bo w Salonie grał całkiem, całkiem... Niestety nie mogę znaleźć konkretnych porównań jakościowych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adaxis napisał:

Xisiek :)   Byłem w salonie dzisiaj i nie było XF, a sprzedawca mi zasugerował Panasonica TX-65GX830E -nie ma go na rtings.com, więc gdzie mogę porównać tego Panasa z Sony? Co sądzicie?

Porownac powinno sie udac w Media Markt, Media Expert chyba tez prowadzi obie marki. Panasonic serii GX8.. to tez jest fajny tv, ktory z pudelka ma swietnie "ustawione kolory" i gamme, ale jakby uzyc porownania moto - gx830 to bedzie taki sredni Passat co ma 150 kunia, a xf90 to juz A4 co ma ponad 250 kucy i naped na obie osie. Oba dosc sprawnie i komfortowo przy normalnej jezdzie Cie beda wozic, ale jak bedziesz chcial poczuc cos wiecej w trasie albo pojechac dynamiczniej to roznica juz bedzie znaczna na korzysc Audi/Sony mocny HDR i 120Hz uplynniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, bo ważą się losy wyboru - czyli wracam do XF9005 vs QLED80 / LGC8. C8 wygrywa, ale dla moich warunków pracy odpada -pisałem. Sprzedawca zarzucał XF ciągłe zawieszanie się Androida -jak to z tym  jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung jest bardzo efekciarski, ale z duza doza prawdopodobienstwa posluzy bezawaryjnie krocej niz Sony. 

PS.Co do zawieszen Androida poszukaj w sieci opinii tych co maja ten model -bedzie info z pierwszej reki. Jednak jesli nie bedziesz chcial z tv zrobic sobie smartfona to androidem szczegolnie bym sie nie przejmowal. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki znowu. Rozumiem, że to jest niezależna opinia, bo w salonach to przekonałem się, że każdy sprzedawcy ciągnie w "swoją stronę" i wygadują różne, często sprzeczne rzeczy :)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zapomniałem -najwięcej będziemy oglądać TV-SAT HD -czy skalowanie w tym FX jest OK i nie ma problemu z dźwiękiem, bo gdzieś o tym czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca to się zawiesił z polecaniem innej marki chyba. Skoro na moim starszym i słabszym sprzętowo modelu XD nic się nie zawiesza, a mam ten tv ponad 2 lata. Jestem zadowolony z tego jak działa bo sobie wyłączyłem zbędne funkcje i jest ok. A to że Android w tv jest wolniejszy jak w telefonie to prawda, tylko oba sprzęty używa się przecież zupełnie inaczej. Co mi po tym że system będzie szybszy tak jak w Samsungu skoro będzie za to brakować tak podstawowych rzeczy w tv jak gniazdo słuchawkowe czy obsługa kodeka Xvid oraz DTS, a do tego brak Dolby Vision. No ale system hula za to i ma tak fajnie nawalone natarczywych reklam - nic tylko brać Samsunga 😂

Co do jakości obrazu i skalowania (a także upłynniacza ruchu) to tv Sony są zawsze za to chwalone w recenzjach. W XF też jest bardzo dobrze. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Samsung jest bardzo efekciarski, ale z duza doza prawdopodobienstwa posluzy bezawaryjnie krocej niz Sony. 

no tu na forum to sporo osób było ktorym padły sony w ciągu pierwszych 5 lat - więc na prawdopodobieństwo bym nie liczył 

lepiej wykupić dodatkową gwarancję - obaj producencji mają wydłużenie do  5lat

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo? Na forum? Przykłady? Najwięcej to było takich tv OLED. Tak samo wielu padają/wypalają się OLEDy po zaledwie kilku miesiącach ale nadal ten problem jest marginalny prawda 😉

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odpowiedź, bo ważą się losy wyboru - czyli wracam do XF9005 vs QLED80 / LGC8. C8 wygrywa, ale dla moich warunków pracy odpada -pisałem. Sprzedawca zarzucał XF ciągłe zawieszanie się Androida -jak to z tym  jest?


Osobiście korzystam z modelu Sony w755c, który to pochodzi z pierwszego roku produkcji telewizorów z androidem przez Sony i nie narzekam na działanie. Nie jest to poziom webOS w LG czy tizena w Samsungu, ale generalnie działa dość sprawnie. Netflix, YouTube itp. działają bez problemów. Myślę, że xf9005 jako, że jest znacznie nowszym modelem niż mój tv, to będzie działał sporo lepiej ;)

Napisane G Six.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

no tu na forum to sporo osób było ktorym padły sony w ciągu pierwszych 5 lat - więc na prawdopodobieństwo bym nie liczył 

Hmm... to albo inaczej rozumiemy slowo "sporo" albo rozne fora czytamy.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, super że jesteście! Czy XF9005 ma już android 8.0? I jak wypada w stosunku do XG95? -jakieś konkretne różnice bo tysiak więcej kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Android 8 i pewnie będzie mieć też 9 ale Sony się nie spieszy z aktualizacjami. Mój XD startował od 6 (a może i wcześniejszego) i ma teraz tę samą wersję Androida co obecne modele. 

Po prostu w XF masz słabszy SoC ale tragedii nie ma. Obecna wersja sysyemu działa i wygląda zauważalnie lepiej jak poprzednie. 

W XG poza lepszym procesorem (głównym i tym od obróbki obrazu czyli X1 Ultimate) jest też nowszy,  fajniejszy pilot, obsługa eARC i pełne HDCP 2.2 na wszystkich gniazdach HDMI, a nie na dwóch tak jak w XF i poprzednich modelach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Panowie, super że jesteście! Czy XF9005 ma już android 8.0? I jak wypada w stosunku do XG95? -jakieś konkretne różnice bo tysiak więcej kosztuje


Nie warto dokładać do XG95. Obrazowo praktycznie nic nie zyskasz (za to zepsuli upłynniacz o czym jest napisane w teście tego tv), poprawili trochę wydajność systemu i w zestawie jest fajniejszy pilot ;)

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Hmm... to albo inaczej rozumiemy slowo "sporo" albo rozne fora czytamy.

kilku było - a jest tak mało bo sony ma super gwarancję na  5 lat za fajną kasę

wg mnie liczenie że akurat moja sztuka nie padnie w ciągu 5 lat gdy za kilka stów można dokupić gwarę  jest w obecnej erze (cięcia kosztów w tv) naiwnością

 

Dnia 14.11.2019 o 13:39, Adaxis napisał:

Q70 nie brałem pod uwagę, ale Q70 i Q80 mają po 48 stref podświetlenia , ale niestety Q70 odbija jak lustro....

raczej nie - q80 ma conajmniej 2 razy więcej stref od q70, q85 pewnie 2x więcej od q80 a q90 480

czyli q80 to conajmniej 96 stref - pewnie dlatego lepiej wygasza pasy od sony - bo ma 2x wiecej stref i dodatkowo agresywniej je wygasza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się - każdy OLED padnie wcześniej jak taki XF9005.

Co do wygaszania to Samsung ma niby lepsze ale kosztem utraty detali w czerniach (tak jak niektóre tv OLED) i mniej naturalnego oddania kolorów (odcienie skóry choćby i błękit). 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, LV426 napisał:

Nie bój się - każdy OLED padnie wcześniej jak taki XF9005.

nie boję się - mam wykupione  5 lat 

48 minut temu, LV426 napisał:

Co do wygaszania to Samsung ma niby lepsze ale kosztem utraty detali w czerniach (tak jak niektóre tv OLED) i mniej naturalnego oddania kolorów (odcienie skóry choćby i błękit). 

pewnie coś tam się traci jak to w samsungu - no ale może dzięki temu wogóle jest czerń? - dla mnie w xf9005 jest w tym względzie przecietnie - no ale mając oleda wymagania mam wyższe

co do kolorów to po kalibracji oddanie kolorów będzie idealne - dużo lepsze niż w nieskalibrowanym xf9005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, OLED dla elity co wymaga 😉 Właśnie o to chodzi że musisz mieć wykupioną przedłużoną gwarancję i sam wiesz dlaczego w przypadku OLED. Jak LCD nie wytrzyma nawet dwóch lat to musi być po prostu szrot nie tv. I wcale te Sony tak bardzo się nie psują jak to sugerujesz. 

U Sony (oraz Panasonic) już fabryczbie masz blisko tego co dostaje się po profesjonalnej kalibracji w przypadku LG czy Samsunga, więc dziwna ta Twoja argumentacja. Z resztą niektórzy kalibratorzy, np. Vincent Teoh mówią wprost,  że tv Samsunga to koszmar do kalibrowania i nawet po tym są przekłamania ze względu na fabrycznie podbitą gamme w HDR (podkręcone kolory i jasność dla wielu wyglądają lepiej w sklepie) gdzie nie idzie tego dobrze wyregulować bo producent tak soft napisał. 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, LV426 napisał:

No tak, OLED dla elity co wymaga 😉 Właśnie o to chodzi że musisz mieć wykupioną przedłużoną gwarancję i sam wiesz dlaczego w przypadku OLED. Jak LCD nie wytrzyma nawet dwóch lat to musi być po prostu szrot nie tv. I wcale te Sony tak bardzo się nie psują jak to sugerujesz. 

jasne - top topów w jakości obrazu to oled - wiedzą to wszyscy producenci tv skoro ich półka premium składa się z oledów

mam tez panasa ex780 i tez mu wykupielm  5 lat - więc twoje żenujące insynuacje możesz sobie włożyć w ....

naprawdę masz jakieś kompleksy z tą super jakością sony - teraz juz sie nie produkuje w jakiści na zapas - ma być tanio a nie trwale na 10 lat

 

Edytowane przez klaus71
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu dziennie dla Oleda oglądanie TVN 24, czy TVP Info jest szkodliwe? Czy np co 30 minut przelaczenie na 10 sekund na inny kanał pomaga?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...