Skocz do zawartości

Pytanie

Witam chcę zmienic tv z efektem HDR 350nitow na telewizor z srednim HDR 850nitow w szczycie 1100 nitów. Tv nie jest tani i chcę zapytać czy warto czy ten efekt naprawdę robi dozę wrażenie? Tv to xf9005 65 cali

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak widać nie ma efektu wow na tym telewizorze.

Tutaj trzeba wydać 12k na Oleda default_smile.png wtedy jest efekt wow

 

Jelsi nikt ci nie odpowie to ja idę oglądać ten TV w piątek lub sobotę. Miałem kupić Oleda 55, jednak wygral ten Sony 65 cali.

Mówią, że efekt wow jest, ale czy fantycznie? Nie wiem

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ja też na 99% będę brał tego Sony ale jeszcze się zastanawiam czy nie będzie promo na Black friday
Ja jescze zaczekam. Oledy ryzykowne i drogie, absurdalnie drogie. Czekam na black friday i na święta 65 cali Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tez czekam na promocje na tego Sony chociaż jedną juz przeoczyłem moznabyło go miec za 5200, była promocja w media exp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pozwolę sobie dodać coś w kwestii HDR. Oczywiście jeśli chodzi o odwzorowanie szczegółów w ciemnych scenach i wysoki kontrast błysków świetlnych na tle czerni, "plastykę i przestrzenność" obrazu to rzeczywiście OLED wymiata. Jednak HDR to nie tylko to. Na wysokiej klasy LCD z kilkuset strefami świecącym na 1300-1500 nitów zobaczymy coś, czego nie jest w stanie pokazać najlepszy OLED, czyli kolory i szczegóły w najwyższych jasnościach nie skompresowane przez dynamiczne mapowanie tonów. Ostatnio oglądałem na YT ciekawe porównanie odnośnie niemożności odzworowania kolorów przez OLEDY w bardzo wysokich jasnościach. Na OLEDzie widać było więcej szczegółów w średnich i ciemnych partiach obrazu, na LCD z kolei bogatsza paleta bardzo jasnych kolorów w połączeniu z jasnością o zbliżonym efekcie do naturalnego postrzegania przez ludzkie oko. Do tego dochodzi jeszcze kwestia warunków w jakich oglądamy. Opad szczęki na OLEDzie jest tylko w mocno przyciemnionym pomieszczeniu. W świetle dziennym pozwolę sobie stwierdzić, że np. Q90R robi większe wrażenie pod względem oddania HDR. Ponadto w obrazach pokazujących np. nasłonecznione przestrzenie lub dużo bieli OLED przez agresywny ABL mocno przygasa. Zarówno OLED jak i highendowy LCD mają swoje zalety i wady i każdy z nich jest w stanie zaoferować odmienne doznania w zależności od rodzaju sceny. Szansę na połączenie obu skrajności ma microled, pytanie kiedy i czy w ogóle?

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

TrueGrand na OLED w HDR jest efekt WOW! A jak się wypali jest efekt "  Ooo ja pier.....e! Hehe 😉

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zgłaszasz gwarancyjną naprawę i jest efekt "użytkowania nie zgodnie z instrukcją" a co za tym idzie odrzucenie naprawy gwarancyjnej. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, koralgool napisał:

Zgłaszasz gwarancyjną naprawę i jest efekt "użytkowania nie zgodnie z instrukcją" a co za tym idzie odrzucenie naprawy gwarancyjnej. 

tylko LG na razie uwzględniał wypalenia - więc dostaje nową matrycę i gwarancja na nią startuje od nowa

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Zgłaszasz gwarancyjną naprawę i jest efekt "użytkowania nie zgodnie z instrukcją" a co za tym idzie odrzucenie naprawy gwarancyjnej. 
Na Białorusi mekszasz?
W dobrym sklepie w Holandii nie ma takiej opcji
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niema znaczenia czy to Białoruś czy Holandia, byłem w Holandii dwa razy. To nie sklep zajmuje się gwarancja i serwisem.

29 minut temu, klaus71 napisał:

tylko LG na razie uwzględniał wypalenia - więc dostaje nową matrycę i gwarancja na nią startuje od nowa

LG uwzględnia ale czy każdy przypadek? Wątpię.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, koralgool napisał:

LG uwzględnia ale czy każdy przypadek? Wątpię.

dotąd chyba każdy - przynajmniej w Polsce

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
58 minut temu, klaus71 napisał:

dotąd chyba każdy - przynajmniej w Polsce

Ktoś specjalnie wypali matryce i też mu wymienia na gwarancji? To by było mega dziwne żeby tak było ale jeśli tak jest to ogromne brawa dla LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
30 minut temu, koralgool napisał:

Ktoś specjalnie wypali matryce i też mu wymienia na gwarancji? To by było mega dziwne żeby tak było ale jeśli tak jest to ogromne brawa dla LG

dokładnie - mam e6 i gdyby dalej robili 3D to pewnie zapodałbym mu stress test by go wypalić i zamienić na e9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
44 minuty temu, klaus71 napisał:

dokładnie - mam e6 i gdyby dalej robili 3D to pewnie zapodałbym mu stress test by go wypalić i zamienić na e9

Ktoś cwany może na miesiąc przed końcem gwarancji wypalić matrycę i mieć wymieniona na nową

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
4 godziny temu, klaus71 napisał:

dotąd chyba każdy - przynajmniej w Polsce

Jak na kogoś kto niby tak dużo wie o OLEdach LG to chyba nie czytasz jednak tego co ludzie piszą tutaj na forum. Niejednokrotnie LG odmawiało ludziom napraw . I tak, w Polsce również.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja przeglądam forum więc to wiem. Piszesz z pełnym przekonaniem jakie to LG wspaniałe z OLED które niby każdemu naprawia/wymienia, a nawet nie wiesz. 

Masz nie jeden temat o tv LG tutaj i nie raz takie posty widziałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Niema znaczenia czy to Białoruś czy Holandia, byłem w Holandii dwa razy. To nie sklep zajmuje się gwarancja i serwisem.

LG uwzględnia ale czy każdy przypadek? Wątpię.

A ja mieszkam w Holandii 15 lat i często oddawałwm rzeczy kupione w sklepie stacjonarnym, i nikt nie robił problemu. Kiedyś po tygodniu do mediamarkt oddałem monitor i dostałem zwrot kasy. Gwarancja tutaj jest rzecz święta. Czytam po forach, Philips ma zła gwarancję, Lenovo etc. Ja nowy Lenowo y720 oddałem bo (tylko mi się wydawało) się grzal, jak się okazuje nowy po wymianie też się grzeje a to jest w tym sprzęcie, jak i w każdym laptopie gamingowym normalne (90 stopni cpu w stresie ).

I nie gadaj, że sklepy nie uwzględniają gwarancji, bo ja w NL kupuje sprzęt tylko w BCC i Mediamarkt, bo tam daje im w serwisie na lade i reszta mnie nie interesuje. A Lenowo Legion Y720 jest najlepszym przykładem, bo dali mi nowy laptop mimo, że tamten był dobry. Kupujesz TV i ma on dizalsc, chyba, że w regulaminie telewizora jest napisane, że nie można oglądać kanałów informacyjnych., to OK. Ale tak nie jest....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, klaus71 napisał:

czyli konkretnie - komu LG nie wymieniło wypalonego tv?

znajdziesz taki wątek na forum ("skoro wiesz") czy tylko bijesz pianę?

 

Mam Ci szukać i udowadniać? Nie bądź śmieszny.  Poczytaj najpierw forum zanim napiszesz jak to LG "każdemu" wymienia tv.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@klaus71 Zupełnie jakbym czytał "mądrali" (trolli) na ppe 😑 Nic nie muszę Ci udowadniać - masz dostęp do wiedzy i nie moja sprawa, że nie chcesz z niego skorzystać. Mi żadna firma nie płaci żebym ją tak żarliwie bronił i promował. Mam swoje lata i rozum aby się nie tasować nad głupim tv czy jakimkolwiek innym urządzeniem. Ciekawe czy tak też się zwracasz do ludzi poza internetem jak ktoś ma inne zdanie albo zwyczajnie przytacza fakty. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może wrócimy do sedna tematu? Średnio 850nitow max 1100nutow w HDR dla kogoś kto do tej pory miał tv z HDR max 300 nitów będzie robiło wrażenie te 850nitow ? I czy dla najlepszego efektu HDR należy wygaszanie fald ustawić na maxa czy lepiej będzie świeciło na minimum?

Może wrócimy do sedna? Srednio 850nitow max 1100nitow będzie robiło wrażenie względem moich obecnych max 350? Dla najlepszego efektu fald ma być na max czy na min?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Generalnie im większa wartość w nitach tym większy efekt WOW... (tutaj chyba bez niespodzianek? :P ) Oczywiście 850 nitów będzie jak najbardziej odczuwalne, przy oledzie w ciemnym pomieszczeniu w kontrastowych scenach (światło latarki w ciemności) nawet bardzo, chociaż MOIM zdaniem i tak lepszy efekt będzie na LEDzie z FALDem z jasnością >= 1200 (nawet w przypadku bloomingu przy źródle światła). Przy bardziej zrównoważonych, ale jasnych scenach lepszy będzie FALD z większą jasnością... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, klaus71 napisał:

jest tylko jedno "ale" :)

większość posiadaczy prawdziwych FALDów (Panas DX900, Sony ZD9, Samsung Q9FN z jasnościami dochodzącymi do 2000nitów) po przesiadce na OLED uważa że zrobili dobrze :)

więc jak widać zależy to od człowieka co jest dla niego "lepszym efektem"

"Większość" to jest jednak subiektywna opinia, nie ma żadnych oficjalnych statystyk 😉

OLED to wspaniała technologia, ale po pierwsze agresywny ABL powoduje, że przy jasnych scenach nie robi już takiego szału jak w ciemnych, gdzie na tle idealnej czerni błyskają światła. Po drugie trzeba mieć odpowiednie warunki. Wielu z nas ma telewizory w jasnych pomieszczeniach i wtedy żeby cieszyć się obrazem muszą czekać do wieczora 😊

Kolejna sprawa to materiał źródłowy. Wydaje mi się, że jednak większość filmów nie jest tak wyżyłowana pod względem jasnych scen jak np. gry, gdzie o efekt wow według mnie dużo łatwiej. W grach możemy jednym ustawieniem suwaka wydobyć maksimum możliwości naszego tv. Według mnie OLED do filmów HDR, gry HDR mimo wszystko highendowy LCD.

Poza tym na LCD mogę na tydzień zostawić wielkie świecące na maksa czerwone logo np youtube i wpatrywać się w nie bez żadnego stresu 😎

Pozdrawiam

P.S.

Kolega @koralgool pyta o FALD na max czy na min. Najlepiej na max, bo wtedy teoretycznie jest największy kontrast, ale trzeba poczytać testy danego modelu, bo zdarza się, że paradoksalnie w niektórych telewizorach poziom np. pośredni daje lepszy efekt niż maksymalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...