Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Janusz DOZ said:

Czy jest lista zaufanych sklepów, gdzie bezpiecznie i za rozsądną cenę kupie taki drogi TV? 
(Media Markt, Media Expert i podobne cena jest prawie 1-2 tysiące wyższa ...)

Na stronie Morele.pl w oknie pytania i odpowiedzi jest informacja, że tv jest dystrybucji EU a nie PL. Co to oznacza dla kupującego?
https://www.morele.net/telewizor-lg-oled55c9-oled-55-4k-ultra-hd-webos-5939175/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Oficjalny sklep allegro, Polska dystrybucja nowy egzemplarz 30 dni zwrotu i wyrównają cenę do najniższej nawet po zakupię sam kupiłem i jestem mega zadowolony 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled to swietny tv, ale do PC i konsol jako glownego zrodla tresci to tylko dla odwaznych.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2019 o 18:12, Wojciech Sieradzki napisał:

Oficjalny sklep allegro, Polska dystrybucja nowy egzemplarz 30 dni zwrotu i wyrównają cenę do najniższej nawet po zakupię sam kupiłem i jestem mega zadowolony 

 

WIelkie dziękuję :)
Skąd wiesz, że dystrybucja PL? 
Jak ubiegać się zwrot różnicy cenowej?

https://allegro.pl/oferta/telewizor-lg-55-oled-55c9-4k-smart-wifi-hdr-8444807804?msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Dzwoniłem na infolinie LG i sprawdzili mi, co do zwrotu w cenie ja ubiegałem się po kupnie telewizora mejlowo i wyrównali cenę 

Dostałem od nich taka informacje:

"W naszym Sklepie nie posiadamy oferty, dzięki której może Pan otrzymać zwrot różnicy w cenie w przypadku znalezienia telewizora w niższej cenie u konkurencji. "

Czy mógłbyś na priv podesłać mi treść Twojego maila od nich? Bardzo proszę, zawsze to kilka stów oszczednosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się noszę z podobnym zamiarem jak Bee Royal odnośnie C9. Wcześniej jednak brałem jeszcze pod uwagę OLED Panasa TX-55GZ960/950, który jest bardzo dobrze notowany w testach i ocenach... Dostępny za ok 6,4k. W Black Friday może zejść poniżej 6k.

Może ktoś robił jakieś porównanie tych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Artur Kortylewski napisał:

Sam się noszę z podobnym zamiarem jak Bee Royal odnośnie C9. Wcześniej jednak brałem jeszcze pod uwagę OLED Panasa TX-55GZ960/950, który jest bardzo dobrze notowany w testach i ocenach... Dostępny za ok 6,4k. W Black Friday może zejść poniżej 6k.

Może ktoś robił jakieś porównanie tych modeli?

To jest ten sam telewizor, różnią się tylko dostępnością w sklepach i może wyglądem lub pilotem. Myślałem że chodzi Ci o 950 i 960.

Panasonic ma lepiej skalibrowany obraz, z lepszą równomiernością i wyeliminował problem z zlewaniem się czerni oraz jej "błysków" przy skompresowanym materiałach. Oczywiście są to tylko drobne wady na C9, bo z każdym rokiem jest lepiej, a po kalibracji praktycznie nie dostrzegalne.

Edytowane przez Musichunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2019 o 15:17, Janusz DOZ napisał:

Czy jest lista zaufanych sklepów, gdzie bezpiecznie i za rozsądną cenę kupie taki drogi TV? 
(Media Markt, Media Expert i podobne cena jest prawie 1-2 tysiące wyższa ...)

Na stronie Morele.pl w oknie pytania i odpowiedzi jest informacja, że tv jest dystrybucji EU a nie PL. Co to oznacza dla kupującego?
https://www.morele.net/telewizor-lg-oled55c9-oled-55-4k-ultra-hd-webos-5939175/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Jeżeli chcesz teraz kupować, to tak jak koledzy wspomnieli oficjalny sklep allegro, albo zaufani sprzedawcy na allegro (np ten od którego ja kupowałem kiedyś swoje B7: Zuk_Wa-Wa). Na Twoim miejscu jednak bym poczekał, bo wchodzimy w okres roku w którym ceny w marketach i na allegro się zrównają (różnica oczywiście będzie, ale parę stówek, a nie tysięcy). W takim wypadku najlepiej kupić w Media Markt przez neta. Będziesz mógł zwrócić taki TV bez podania powodu w ciągu 30 dni do najbliższego sklepu stacjonarnego. To jest ważne, bo w OLEDach również jest loteria panelowa i można naprawdę bardzo słabo trafić. A zakup przez allegro to bawienie się z kurierami przy zwrocie, co generalnie nie jest proste i tanie w przypadku telewizora 65 cali (55 da radę bez większych problemów wysłać, ale zawsze najszybciej i najwygodniej po prostu zawieźć samemu taki TV do sklepu)

Jeżeli chodzi o dystrybucję to jest ważna w przypadku korzystania z gwarancji producenta (podkreślam gwarancji, nie rękojmi). Dystrybucja PL gwarantuje że nie będziesz miał problemów, jak zadzwonisz do LG Polska i zareklamujesz coś w TV. Naprawiają bez problemów. W przypadku dystrybucji EU podobno naprawiają grzecznościowo, tzn mogą być problemy jak np nie będą mieli np części zamiennych. Czy tym się trzeba przejmować? Zależy gdzie kupujesz. Prawie zawsze dla konsumenta bardziej opłaca się korzystać z rękojmi u sprzedawcy, niż gwarancji, natomiast zdarzają się sytuacje w których zależy Ci na czasie, albo jak sprzedawca jest wyjątkowym debilem i będzie szedł z Tobą na noże. Wtedy lepiej zaoszczędzić trochę nerwów i czasu i od razu reklamować u LG z tytułu gwarancji. Morele jest na tyle dużym sklepem, z dobrą renomą że ja bym się nie przejmował zbytnio tą dystrybucją EU w ich przypadku, natomiast nie zmienia to faktu że tak jak napisałem wyżej, wstrzymałbym się z zakupem miesiąc dwa i kupił w MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wytłumaczyć jakie dokładnie możliwości daje hdmi 2.1 poza 120hz w 4k? Moim zdaniem szanasa na to, że gry na konsolach kolejnej generacji będą działać w 4k i 120 fps jest praktycznie zerowa. Konsole będą kosztować myślę max 3000 zł, a podzespoły do maszyny o możliwościach 120 fps w 4k to koszt pewnie z 15-20 tys... Nawet jak kilka lat później wyjdą jakieś wersje pro to zapewne pójdą w wyższą rozdzielczość 8k niż płynność (konsole zawsze stawiały rozdzielczość ponad płynność).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2019 o 12:08, efel napisał:

Jeżeli chcesz teraz kupować, to tak jak koledzy wspomnieli oficjalny sklep allegro, albo zaufani sprzedawcy na allegro (np ten od którego ja kupowałem kiedyś swoje B7: Zuk_Wa-Wa). Na Twoim miejscu jednak bym poczekał, bo wchodzimy w okres roku w którym ceny w marketach i na allegro się zrównają (różnica oczywiście będzie, ale parę stówek, a nie tysięcy). W takim wypadku najlepiej kupić w Media Markt przez neta. Będziesz mógł zwrócić taki TV bez podania powodu w ciągu 30 dni do najbliższego sklepu stacjonarnego. To jest ważne, bo w OLEDach również jest loteria panelowa i można naprawdę bardzo słabo trafić. A zakup przez allegro to bawienie się z kurierami przy zwrocie, co generalnie nie jest proste i tanie w przypadku telewizora 65 cali (55 da radę bez większych problemów wysłać, ale zawsze najszybciej i najwygodniej po prostu zawieźć samemu taki TV do sklepu)

Jeżeli chodzi o dystrybucję to jest ważna w przypadku korzystania z gwarancji producenta (podkreślam gwarancji, nie rękojmi). Dystrybucja PL gwarantuje że nie będziesz miał problemów, jak zadzwonisz do LG Polska i zareklamujesz coś w TV. Naprawiają bez problemów. W przypadku dystrybucji EU podobno naprawiają grzecznościowo, tzn mogą być problemy jak np nie będą mieli np części zamiennych. Czy tym się trzeba przejmować? Zależy gdzie kupujesz. Prawie zawsze dla konsumenta bardziej opłaca się korzystać z rękojmi u sprzedawcy, niż gwarancji, natomiast zdarzają się sytuacje w których zależy Ci na czasie, albo jak sprzedawca jest wyjątkowym debilem i będzie szedł z Tobą na noże. Wtedy lepiej zaoszczędzić trochę nerwów i czasu i od razu reklamować u LG z tytułu gwarancji. Morele jest na tyle dużym sklepem, z dobrą renomą że ja bym się nie przejmował zbytnio tą dystrybucją EU w ich przypadku, natomiast nie zmienia to faktu że tak jak napisałem wyżej, wstrzymałbym się z zakupem miesiąc dwa i kupił w MM.

Dzięki za info. Wciąż czekam na Black Friday.
Czy możesz, mnie, laikowi napisać listę rzeczy na które powinienem zwrócić uwagę po zakupie TV. Jakich wad fabrycznych szukać itd.
Może jest jakiś poradnik, test albo coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Bee Royal napisał:

Dzięki za info. Wciąż czekam na Black Friday.
Czy możesz, mnie, laikowi napisać listę rzeczy na które powinienem zwrócić uwagę po zakupie TV. Jakich wad fabrycznych szukać itd.
Może jest jakiś poradnik, test albo coś w tym stylu.

https://hdtvpolska.com/jak-sprawdzic-tv-przed-zakupem-poradnik-najwazniejsze-cechy-oraz-czy-jest-nowy/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM! LG OLED C9 55 cali HURRA! :)

Znacie instrukcję sprawdzenia czasu pracy telewizora?
Gdzie mogę pobrać pliki do sprawdzenia bad (dead) pixel?

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...