Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wybrać telewizor do FIFA 20? | PORADNIK |

Jaki wybrać telewizor do sportu to odwieczne pytanie fanów piłki nożnej oraz innych dyscyplin, które charakteryzują się szybkim ruchem. Nie inaczej jest w przypadku gier. Dzisiaj premiera gry FIFA 20, którą recenzowaliśmy dla Was kilka dni temu. Jest to idealny moment by przyjrzeć się tematowi bliżej. Nikt przecież nie lubi gdy piłka pozostawia za sobą smugę lub gdy obraz szarpie przy szybkich ruchach. Czy jednak telewizor do gry na konsoli w piłkę powinien charakteryzować się takimi samymi parametrami co telewizor do jej oglądania w telewizji? Przyjrzyjmy się jaki wybrać telewizor do FIFA 20 aby rozgrywka była komfortowa i w możliwie najlepszej jakości obrazu 4K Ultra HD.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić TV w 90% do gier na PS4 i potencjalnie PS5.

Waham się pomiędzy Samsungiem RU8000 i starszym NU8000 ponieważ ma lepszy HDR. Czy nowszy RU ma coś co powinno mnie przekonać na jego zakup pod kątem gier względem NU?
Druga sprawa to przyszłe konsole i standard HDMI 2.1 - z tego co wyczytałem to będzie on wymagał tylko aktualizacji softu i odpowiedniego przewodu 48 Gbps (dobrze rozumiem?) i nasuwa się pytanie czy można liczyć że starszy modelu NU taką aktualizacje w przyszłości dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, emil2424 napisał:

Druga sprawa to przyszłe konsole i standard HDMI 2.1 - z tego co wyczytałem to będzie on wymagał tylko aktualizacji softu i odpowiedniego przewodu 48 Gbps (dobrze rozumiem?) i nasuwa się pytanie czy można liczyć że starszy modelu NU taką aktualizacje w przyszłości dostanie.

Źle rozumiesz. Siadaj, pała. Wszystkie elementy standardu HDMI 2.1 wymagające większej przepustowości nie zadziałają na dotychczasowych sprzętach. To wymaga nowej elektroniki której te starsze sprzęty po prostu nie posiadają. Niektóre funkcje z HDMI 2.1 już dzisiaj są implementowane przez niektórych producentów sprzętu nie mającego pełnego wsparcia HDMI 2.1 np ALLM, VRR. Ale wszystkie one nie wymagają dodatkowej przepustowości.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, emil2424 napisał:

Chcę kupić TV w 90% do gier na PS4 i potencjalnie PS5.

Waham się pomiędzy Samsungiem RU8000 i starszym NU8000 ponieważ ma lepszy HDR. Czy nowszy RU ma coś co powinno mnie przekonać na jego zakup pod kątem gier względem NU?
Druga sprawa to przyszłe konsole i standard HDMI 2.1 - z tego co wyczytałem to będzie on wymagał tylko aktualizacji softu i odpowiedniego przewodu 48 Gbps (dobrze rozumiem?) i nasuwa się pytanie czy można liczyć że starszy modelu NU taką aktualizacje w przyszłości dostanie.

Nie ma nic. NU jest po prostu lepszy pod względem obrazu. W tym roku Samsung zmienił lineup i funkcje dla danych modeli. Stąd takie różnice w obrazie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej już zaczekać bo niedługo firmy zaczną pokazywać nowsze modele. W tym roku było słabo bo nawet nie zastój, a często nawet regres w temacie tv. Liczę na Sony pod względem implementacji HDMI 2.1. W tym roku tylko LG to miało i Samsung (w większej liczbie modeli). Do PS4 używam tv Sony i choć to już niezbyt nowy i z niezbyt wysokiej półki model (niski ale już widoczny HDR) to jestem z niego zadowolony. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...