Skocz do zawartości
Hubert84

Telewizor LED lub OLED do 8000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze pierwszego telewizora. Przyglądałem się jak na razie : LG B8 , Sony XG95 i Sony XF90.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obojętne 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z bocznych okien pokoju. Ogólnie pokój doświetlony przez słońce.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najlepszy obraz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Soundbar z subwooferem
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Od 4 godzin w górę

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dużo sportu,film 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami ale w dzień będą puszczane bajki dla dzieci
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali w górę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba jakość obrazu
19. Preferencje co do marki ? Sony , Panasonic , LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Oczywiście 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam dylemat zdecydowałem się na samsung q90 i uważam że to rewelacyjny telewizor. Wybrałem go ze względu na to że główne źródło z jakiego korzystam to tv, czasami tylko netflix - bałem się wypaleń a chciałbym żeby zakup za taką kwotę pochodził bez problemu przez 4-5 lat ;) 
co do wyboru jeśli będziesz rozmyślać nad oled pomyśl nad c9 teraz w coraz lepszej cenie ;) 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Patryk102 napisał:

miałem ten sam dylemat zdecydowałem się na samsung q90 i uważam że to rewelacyjny telewizor. Wybrałem go ze względu na to że główne źródło z jakiego korzystam to tv, czasami tylko netflix - bałem się wypaleń a chciałbym żeby zakup za taką kwotę pochodził bez problemu przez 4-5 lat ;)
co do wyboru jeśli będziesz rozmyślać nad oled pomyśl nad c9 teraz w coraz lepszej cenie ;)

Jakoś nie podchodzi mi marka Samsung. U mnie właśnie będzie na odwrót, tv prawie wogóle tylko wszystko z neta. A jak z gwarancją na OLED w LG?

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest w tym wypadku subiektywny, jak dla mnie z 4m 75 cali to absolutne minimum, lepszy byłby 82-85 cali. Wielkość daje dużo przy oglądaniu, lepsza imersja, większe wrażenia. Ale zaznaczam, że to moje subiektywne zdanie bo sam oglądam 80 cali z 3.4m a wielkość obrazu reguluję zoomem więc mógłbym zmniejszyć do 65 cali i mieć jeszcze większe nasycenie i nieco lepszy obraz ale jednak "organizm" domaga się 80  ;-). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na 65 calowy OLED. W dobrej cenie w tej chwili jest Philips 803, jak znajdziesz dobrą okazję to kupisz go w cenie dobrego LEDa.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2019 o 08:18, orwell-1984 napisał:

Sens jest w tym wypadku subiektywny, jak dla mnie z 4m 75 cali to absolutne minimum, lepszy byłby 82-85 cali. Wielkość daje dużo przy oglądaniu, lepsza imersja, większe wrażenia. Ale zaznaczam, że to moje subiektywne zdanie bo sam oglądam 80 cali z 3.4m a wielkość obrazu reguluję zoomem więc mógłbym zmniejszyć do 65 cali i mieć jeszcze większe nasycenie i nieco lepszy obraz ale jednak "organizm" domaga się 80  ;-). 

Jestem w stanie za więcej cali dopłacic, więc tak do 10000 zł. To jaki proponujesz model z tych większych cali, żeby jakość obrazu była najlepsza w tej cenie?

Spojrzałem na oferty i wybrałem modele 75 cali do tego pułapu: Sony XF90, Sony XG85, Panasonic FX780E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Hubert84 napisał:

Jestem w stanie za więcej cali dopłacic, więc tak do 10000 zł. To jaki proponujesz model z tych większych cali, żeby jakość obrazu była najlepsza w tej cenie?

Spojrzałem na oferty i wybrałem modele 75 cali do tego pułapu: Sony XF90, Sony XG85, Panasonic FX780E.

Sony 75XF9005 lub LG 65C9 i w zasadzie tylko do tych dwóch zawęziłbym wybór.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Hubert84 napisał:

Jestem w stanie za więcej cali dopłacic, więc tak do 10000 zł. To jaki proponujesz model z tych większych cali, żeby jakość obrazu była najlepsza w tej cenie?

Spojrzałem na oferty i wybrałem modele 75 cali do tego pułapu: Sony XF90, Sony XG85, Panasonic FX780E.

Sony XG85 widziałem i jest całkiem fajny jak na LCD ale nie widziałem tego Panasonica, więc trudno mi doradzić. Pewnie sam bym miał taki dylemat bo obie firmy lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał okazję oglądać LG 82UM7600 i LG86 UM7600, chodzi mi o matrycę, 82 ma VA a 86 ma IPS , która waszym zdaniem będzie lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie Huberta. I czy LG 82UM760 odtwarza filmy z pendrive? Jakie formaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, manson999 napisał:

Podbijam pytanie Huberta. I czy LG 82UM760 odtwarza filmy z pendrive? Jakie formaty?

Sprawdzałem wprawdzie na wersji 50 cali UM7600 z dysku pod usb czyta na 100% format .m2ts , .mkv , .mp4 - to sprawdzilem.

Pzdr.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zykfyr. A jak z obrazem VA w tym TV - z kąta ok. 45 st (oglądane doraźnie) faktycznie tracą się kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na kąty nie narzekał, ale staram się wyobrazić sobie jak będziesz oglądać tv 82 całe z kąta 45st, to ile metrow musi mieć kanapa? No chyba, że z innego pokoju będziesz oglądać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że nie ma co narzekać. Napisałem że doraźnie, z jadalni. I tak biorę pod uwagę uchwyt z możliwością obrotu, choćby minimalnego. W moim przypadku chyba tylko min. 82" wchodzi w grę. Dzięki. Chyba że ktoś jeszcze ma co dodać odnośnie LG 82UM7600?

schem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jadalni jakość obrazu ci nie potrzebna, jak będziesz siedzieć na kanapie będzie wtedy porzeba.
Mogę polecić 82um7600, myślałem, że będzie gorzej a jest super fajnie.
b3ff4e8200df8ebbcea5151f7f494a37.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...