Skocz do zawartości
pAblosik

Ocena obrazu LG C8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To chyba mój pierwszy post na forum.

Dwa miesiące temu kupiłem LG c8 55', po miesiącu wymiana matrycy bo pojawiła się biała linia na ekranie. Wymienili bez problemu. Teraz zauważyłem hmm "szumy" takie jak w załącznikach. Taki obraz pojawia się często w ciemnych scenach. A w serialu ranczo z netflixa to generalnie tragedia, ponieważ tam często są ciemne sceny, przykładowe obrazy w załącznikach, wiem że telefonem robione ale nie mam innej możliwości. Pytanie czy czeka mnie wymiana kolejna? W ustawieniach nic nie grzebałem. 050add3b536d75b07aa42d0a1a43c0cf.jpgf43b4dc36c1b1ff2eb561eaf967cb7cc.jpgf8ceb1f564d6cfeba57c782f658fc460.jpg87bdda574cb42403bd319961043d623d.jpg208a9b8ab28fbdbb34e1145480ab5566.jpg9ad7e3c49b90bcd468681be0d86a3885.jpg6d60dd8f077efc0ac0e4dde2034a69f5.jpg441c1de7f5ccb48fd9f659253e47cc3c.jpg49ce3b6119692203d0e109761e3985d4.jpg

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED (szczególnie od LG) tak ma (uwidacznia nie raz nawet drobne niedoskonałości obrazy/źródła). Netflix może i ma 4K ale do jakości z płyty to jak sam widzisz jeszcze brakuje. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie przejmować się? W tym serialu ranczo jedna scena jest ok, kolejna tragedia, jakbym oglądał kablówke.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to wklep zalecane ustawienia z testu, powinny trochę poprawić obraz (w ogóle, nie w tym przypadku). Do słabego sygnału można włączyć polepszacze, np. redukcję szumów, na najniższy stopień.

I może ściągnij sobie na USB jakieś demo w lepszej jakości np. coś stąd http://uhdsample.com/hdr4k/

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pAblosik

Zerknąłem sobie i to jest nie jest mocny  jakościowo/obrazowo serial, ale takie "kwiatki" nie rzuciły mi się w oczy.

Napisz z jakiego odcinka są te screen'y  szczególnie te dwa z miastem i niebem, zobaczę jak to u mnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groszek

Elo. akurat to miasto to film niby testowy z yt. Teraz patrze na ten film na lapku i też są takie poświaty

 

piersze zdjęcie to z kobietą to z pierwszego odcinka i-land na netflixie jakbyś mógł sprawdzić

co do rancza to obraz potrafi być dobry w jednej scenie a w następnej takie kwiatki xD

pozdro

Edytowane przez pAblosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pAblosik

U mnie odpalone na appkach z tv, z wyłączonymi wszystkimi poprawiaczami (nie używam) wygląda tak:

2.jpg.9d3c2a8c350defde2ae239cc55b0f609.jpg

1.thumb.jpg.4e80335d77629451666f58d1aedecf20.jpg

Wiadomo - materiał nie jest mocny jakościowo, zdjęcia każdy aparat robi inne  dorzucając/zniekształcając swoje, wszelkie niedoskonałości obrazu na zdjęciu są bardziej uwypuklane niż przy oglądaniu, każdy z nas ogląda na innym monitorze, itd.

To bardziej dla zabawy ;)

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groszek dzięki za pomoc, widocznie mi już odbija, po ostatnim serwisowaniu miesięcznego tv :)



Wysłane z mojego ONEPLUS A6010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2019 o 00:11, raus napisał:

W ogóle to wklep zalecane ustawienia z testu, powinny trochę poprawić obraz (w ogóle, nie w tym przypadku). Do słabego sygnału można włączyć polepszacze, np. redukcję szumów, na najniższy stopień.

I może ściągnij sobie na USB jakieś demo w lepszej jakości np. coś stąd http://uhdsample.com/hdr4k/

Bardzo proszę pokieruj mnie gdzie znajdę wspomniane przez Ciebie ustawienia z testu. Kupiłem LG OLED 65C8 i jak się da chciałbym z niego wycisnąć jak najwięcej. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, radoslawh napisał:

Bardzo proszę pokieruj mnie gdzie znajdę wspomniane przez Ciebie ustawienia z testu. Kupiłem LG OLED 65C8 i jak się da chciałbym z niego wycisnąć jak najwięcej. Pozdrawiam 

https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-c8-test-telewizor-thinq-na-2018r-z-technologia-ultra-hd-dolby-vision/7/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2019 o 12:40, radoslawh napisał:

...Kupiłem LG OLED 65C8 i jak się da chciałbym z niego wycisnąć jak najwięcej. Pozdrawiam 

Jeżeli chcesz wycisnąć ze swojego OLED C8 65 (mam identyczny) wszystkie soki to zamawiaj kalibracje :) Ja robiłem dla SDR, HDR, DolbyVision + gratis profil GRA / PC. Polecam. 

Edytowane przez SlR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...